Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 220483 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #660 -: Ноември 22, 2022, 09:09:28 pm »
Пак пусна латерната с горелките. Кънтят ми тъпанчетата от горелки, тецове, газове и т.н.
Тук никой не се интересува от твоята работа, време е да го разбереш.
Ако започне така всеки да споделя какво работи до най-малката подробност и да се хвали, кой през годините какво е направил на работа, това не е целта на тоя форум.

Не е нормално да се споделяш личните неща във форум. Няма умен човек, който да споделя лични неща в Интернет на непознати. Не е нормално да пускаш снимки на семейството си или да пишеш във форума от погребението на баща си. Ти за мен не си съвсем наред. 18 000 + 4 600 поста е психопатология. Не познавам друг такъв, друг такъв няма. Трябва ти осмирителна риза на постовете.

Не е нормално да се присмиваш, че другите били алкаши, в същото време ни разправяш без някой да те е питал, че доктора ти казал, че си алкохолик щото си пиел всеки ден. Ами прав е бил според мен доктора. Ами като търсиш оценка от публиката - ето ти я. Ето това са твоите постове - горелки и  лични преживявания. Ама как животът ти бил градски, ама как Плейбой било изкуство, ама как смокингите били за сключване на сделки, кортовете в Борисовата градина, как си се репчил на полицаите - аба виж се цървула ти стърчи отзад бе, да не казвам откъде...

Той... така правил парното на Пловдив, така програмирал индустриални контролери и т.н. Другите пасем патки и нищо не правим. За да си полезен с нещо на форума дискутирай теми от сорта "направи си сам". Кой ще тръгне да прави горелки и пр. Да ти с..а но горелките.

Престани да се дразниш постоянно. Остави време и място и други да се изкажат, примерно колегата светлодушен будист. Той от тебе не може да вземе думата.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Технологични новости
« Отговор #661 -: Ноември 22, 2022, 09:37:01 pm »
Поръчах на патриарха молебен за форума!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #662 -: Ноември 22, 2022, 10:06:56 pm »
Преди да се появиш ти тук и някои други, дето сте се закъхарили за форума, той си съществуваше и беше по-добре от сега преди вие да се появите. Ще поправя това. Кажи на патриарха да отслужи молебен за тебе.
Форумът ще е тук със сигурност, за теб не съм сигурен.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #663 -: Ноември 22, 2022, 10:09:16 pm »
Не е нормално да се споделяш личните неща във форум. Няма умен човек, който да споделя лични неща в Интернет на непознати. Не е нормално да пускаш снимки на семейството си
А за мен не е нормално да подскачаш само като някой се обърне към теб по име. Мисля че параноята която те гони е доста по-тежко болестно състояние. Ма това си е мое мнение. А да беседваме кой коя дъска му хлопа във форум "направи си сам" пък е съвсем алогично.
Аз съм човек на години, който на никой нищо лошо не е направил, и не ме е страх че някой може да ме намери или да ми навреди. Няма какво да крия. Ти си стой в землянката и се ослушвай да не дойдат хората с черни шлифери, ако те кефи.

Не е нормално да се присмиваш, че другите били алкаши, в същото време ни разправяш без някой да те е питал, че доктора ти казал, че си алкохолик щото си пиел всеки ден.
За разлика от теб, аз никога не съм казал че член на форума е алкохолик. Още по-малко пък да съм се присмивал на някой от форума. Но то... възпитанието не мож го набиеш на някой, не се предава по полов път, дори и хомосексуален.

... Ама как животът ти бил градски, ама как Плейбой било изкуство, ама как смокингите били за сключване на сделки, кортовете в Борисовата градина, как си се репчил на полицаите
Да ти кажа честно, имам чувството че това те вълнува повече отколкото мен. Спомена го поне 20 пъти за последните няколко месеца. Еле па за Плейбой... как не може да ти излезе от главата това списание, направо ти се чудя.
Наистина ми е странно защо занимаваш форума с мен? Кажи нещо по същество, що само аз съм ти в акъла?

... Другите пасем патки и нищо не правим.

Имам известни подозрения в тази посока за определени индивидууми в този форум ... :)


Престани да се дразниш постоянно.

Аз? Да се дразня? В голяма грешка си. И кой ми го казва ... човека дет само ходи след всеки мой пост и се опитва да ме захапе за нещо... нали се сещаш как изглеждаш в очите на другите? Поне измисли някакъв нов репертоар, че това с Плейбоя и БМВ-то се поизтърка...

Ако започне така всеки да споделя какво работи до най-малката подробност и да се хвали, кой през годините какво е направил на работа, това не е целта на тоя форум.
Съжалявам хората, които "ходят на работа". Както си забелязал, аз нямам такова нещо като "работа". Имам си някакво занимание, което ми харесва, и от него си вадя и пари. Даже няколко занимания, които практикувам както в мястото което наричам "офис", така и у дома, така и някъде из България. Нямам работно време. Нямам норма. Нямам и началник, ако не броим за такъв набедения колега, който подписва договорите и влачи печата.
Вероятно нямам с какво да се похваля, просто щото не се сещам какво да направя в секцията "направи си сам". Не се сещам какво да си направя още. Или защо да го правя, като мога да си го купя. Не че не мога да направя някакво подобие на заводския продукт, но не виждам защо трябва да откривам топлата вода и да се мъча да извършвам дейности за които нямам нито оборудването, нито достаъчния опит за да повторя нещо, което се продава в магазина. Примерно отдавна ми мина мерака да лежа под колата и да я ремонтирам - просто вече не ми е толкова интересно, а гаража се пръска по шевовете от инструменти, които съм ползвал по един-два пъти. Предпочитам да отида на сервиз, където някой който все още му е интересно да го направи вместо мен, докато аз правя нещо което на мен ми е интересно.
« Последна редакция: Ноември 22, 2022, 10:24:39 pm от juliang »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Технологични новости
« Отговор #664 -: Ноември 23, 2022, 08:44:27 pm »
Начетох се на технологични новости, хеле в областта на електрониката изобилстват!!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Технологични новости
« Отговор #665 -: Ноември 24, 2022, 11:06:08 am »
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Neshto-neochakvano-e-bilo-nabliudavano-po-vreme-na-eksperimenti_192444.html

"По време на експериментите с термоядрен синтез в NIH обаче екипът забелязва нещо неочаквано: когато в реактора започва да се образува плазма, получените йони изглежда имат по-голяма енергия от предвидената според съществуващата теория."

Ако съществуващата теория е непълна е добре, но ако е изначално погрешна тогава какво правим ?  ;)

Лично аз виждам далеч по светло бъдеще за това : https://fakti.bg/world/586149-rusia-stroi-neshto-unikalno

"Всичко това заедно ще позволи атомната енергетика на бъдещето да стане на практика безотпадъчна в производствената верига“

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #666 -: Ноември 24, 2022, 11:54:46 am »
Добро Утро, dymelsoft.

  Какво ново при вас пуснете тема за СЕ то .
Или няма СЕ?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #667 -: Ноември 24, 2022, 07:50:09 pm »
Днес представиха на Путин, на конференцията по изкуствен интелект (на Сбербанк)
HD видео, на което немецо канцлер Шолц говори неща,
за които янките веднага биха му спретнали импиичмънт (пиич - прасковки)...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #668 -: Ноември 27, 2022, 10:32:36 pm »
Как ибрикчиите съсипват енергетиката ни... Цъкате и слушате:

https://bnr.bg/horizont/post/101742367/po-raba-s-kalina-androlova-shemata-djemkorp-korupcia-i-opcia-za-kontrol
"Джемкорп" – корупция и опция за контрол.

И да, има достатъчно > Технологични новости

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #669 -: Ноември 29, 2022, 09:30:39 am »
Както се казва: с любезното съдействие на EDM...

Ще има ли фото-литография с разделителна способност не 7, а 1 nm? Че и руска, каква наглост!

<a href="https://www.youtube.com/v/zfxjjxM_6d0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zfxjjxM_6d0</a>
Наступает эра российской микроэлектроники: у нас будут свои литографы, своя фабрика, свои процессоры

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #670 -: Ноември 29, 2022, 06:57:09 pm »
Днес представиха на Путин, на конференцията по изкуствен интелект (на Сбербанк)
HD видео, на което немецо канцлер Шолц говори неща,
за които янките веднага биха му спретнали импиичмънт (пиич - прасковки)...

Да, видяха го от "Америка търси талант"...
<a href="https://www.youtube.com/v/mPU0WNUzsBo" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/mPU0WNUzsBo</a>

Това вече е "ширпотреба" в нормалните държави. И при това тук е в реално време, а не рендвано в студиото...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #671 -: Ноември 29, 2022, 07:20:46 pm »
Това вече е "ширпотреба" в нормалните държави.
Значи ние не сме нормална държава...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #672 -: Ноември 29, 2022, 07:22:02 pm »
Значи ние не сме нормална държава...

Имаш някакво съмнение в това ли?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #673 -: Ноември 29, 2022, 07:26:22 pm »
Имаш някакво съмнение в това ли?
Щом сме ибрикчии, значи не сме нормални... С'я шш купуваме още 8 фърчила Фу-16 на хартия за милиарди суха пара. А старите 8 още висят в небитието.

И твоят западен изкуствен интелект не ме впечатли.
Шолц е тотално генериран от руснаците, не е "рендване" на/върху нещо реално...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #674 -: Ноември 29, 2022, 07:40:41 pm »
Щом сме ибрикчии, значи не сме нормални... С'я шш купуваме още 8 фърчила Фу-16 на хартия за милиарди суха пара. А старите 8 още висят в небитието.
К'во ти пука - нали и без това тая шума я печатаме безогледно...

И твоят западен изкуствен интелект не ме впечатли.
Шолц е тотално генериран от руснаците, не е "рендване" на/върху нещо реално...

Ако се занимаваше с такива неща, щеше да ти е ясно кое е по-трудното.