Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 220549 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Технологични новости
« Отговор #645 -: Ноември 21, 2022, 06:23:32 pm »
Малко технологични новости в областта на храненето  ;)
https://pogled.info/svetoven/s-kakva-hrana-shvab-i-negoviyat-svetoven-ikonomicheski-forum-se-gotvyat-da-nahranyat-chovechestvoto.149050

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #646 -: Ноември 21, 2022, 10:55:51 pm »
Димел, и ти ли бре Бруте...
Моля те, една само статия от Холандия, че предлагат в училищата насекоми, само една ми посочи.
Аз си направих труда да потърся кви са тия "Circle Harvest": https://circleharvest.com.au/ . Някви крауфъндери от Австралия, дет не е ясно колко дена ще просъществуват. А няма да просъществуват дълго, щом вече им се е наложило да си променят името - преди са се казвали "Edible Bug Shop": https://ediblebugshop.com.au/
Връзката им с училища вероятно е тая страница от сайта им, която преводача от Поглед дори не си е направил труда да прочете: https://circleharvest.com.au/pages/school-club-fundraising В нея се говори за нещо аболютно различно, но когато се четат само заглавията, обикновено се свършва така...

И все пак... Австралия, човече... тия ядат доста странни неща от векове... или не си гледал Дънди Крокодила? :)

Честно, имах по-високо мнение за теб...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #647 -: Ноември 21, 2022, 11:47:05 pm »
Линка на Димел-а се храносмила по-добре с тези подправки:

1. Какво е прозорецът на Овертон? >> https://www.lentata.com/page_7522.html

2. Бисквитки "Катеричка"

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #648 -: Ноември 22, 2022, 09:06:06 am »
Чичо juliang, пак ли ти ве, пак ли ти...
Като ти гледам броя на постовете и трудовия стаж във форума, си на второ място след Радико по активност с нито една авторска тема. Ушите ми кънтят на горелки... :)

Крадеца да вика дръжте крадеца, че някой стоял много във форума. Ами аз за 14 г. имам 3 600 поста от които половината да споря с теб, а ти за има-няма 4-5 г. си начаткал близо 5 000.

Чичо, не си ли чувал за брашно от скакалци - червено протеиново брашно, като червено цвекло?
По едно време в Билата бяха пуснали едни много хубаво червени салами, били с акънъ телешко месо, но се оказа, че били с протеин от скакалци - много бил полезен, особено за тия дето нямат критична риторика към демокрацията.
Сега ще кажеш, че и палмово масло никой не употребява в продуктите.

Трябва ли да ти ровя и видеото на оня брадат дядка на KFS, дето го критикуват, че пилешките му бутчета били изкуствени и той с изплезен език вика "ми да такива са и са за вас, да ядете и да оздравявате" - наглеца му с наглец долен...?
Много отдавна всичко е изкуственяк, седнал той на пластмасата месо да вика....и да спори, и да спори....

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #649 -: Ноември 22, 2022, 10:32:15 am »
Чичо, не си ли чувал за брашно от скакалци - червено протеиново брашно, като червено цвекло?
По едно време в Билата бяха пуснали едни много хубаво червени салами, били с акънъ телешко месо, но се оказа, че били с протеин от скакалци - много бил полезен, особено за тия дето нямат критична риторика към демокрацията.
Едно време през соц-а вървяха митове и легенди, как Coca-cola си пазела рецептите.
И имало защо!
За оцветител ползвали едни карибски бубулечки, на вид като стафиди.
Сладкото правели от пресоването на едни корени.
Всичко точно, само дето никой не си правел труда да вади мишките, де се завирали между тия корени.
Добре, че това го каза бивш работник на фирмата, иначе top-secret-та щеше още да омайва главите на полезните идиоти...

П.п. Ако някой мисли, че сегашните напитки от рода на HELL са по-стока, много се е излъгал.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Технологични новости
« Отговор #650 -: Ноември 22, 2022, 02:05:57 pm »
Цитат
Честно, имах по-високо мнение за теб...

Усещането е взаимно, честно казано.

За достоверността на статията всеки може сам да прецени. Виждам твоето едностранно мнение - да извадим от контекстта дадена информация в случая някаква фирма, да я разобличим, колко е трагична и веднага да отречем цялата статия или по-скоро идеята. А идеята си я има и се работи усилено за нейното реализиране, дали с успешни или неуспешни "стартъпи" и др. подобни, фактите са си факти и тяхното натрупване буди тревога в мен. Твоето поведение е разбираемо, разбирам го. Лесно е. Като защитен механизъм е. Човек не обича да бъде извеждан от границите на личния си конфорт от възприятия и е готов да се захваща за най-елементарните и дребни детайли с цел най-вече да доказва на себе си, че всико е ОК и няма за какво да се тревожи. Вярно това е характерно за повечето тесногръди хора, които изпитват дори ужас от информация, която ще навреди на мирогледа им и в това отношение аз също имах по-високо мнение за теб. Нищо лично.

Толкова по темата за технологичните новости в областта на храненено ....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #651 -: Ноември 22, 2022, 04:31:02 pm »
Димел, ако трябва да съм искрен - реагирах така заради сайта, от който си цитирал информацията. В тая помийна яма няма едно свестно написано нещо. Другия за който се сещам е любимия на Витко TheBulgarianTimes. Сайтове като този са вредни, токсични са направо.
Кажи ми сега, не те ли напушва смях, когато някой се позовава на такъв сайт: https://thebulgariantimes.com/category/%D0%95%D0%9A%D0%97%D0%9E%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%98%D0%A2%D0%98%D0%9A%D0%90/
Цитат
Астронавт каза, че земята е плоска (ВИДЕА)
Заснеха 50-километров дисковиден НЛО до Луната (ВИДЕО)
Три НЛО са кацнали в Невада (ВИДЕО)
Война между Русия, Америка и Украйна? Никога! Война между човечеството и други цивилизации? Винаги! (ПЪРВА ЧАСТ)
Атлантида (ВТОРА ЧАСТ)
Атлантида (ПЪРВА ЧАСТ)
Антарктида и произходът на Тъмния Флот (ВИДЕО-БГ СУБ)
Мъжът в черно – Джоузеф Спенсър (ВИДЕО-БГ СУБ)
Човешката история според Акаша
История на извънземната агенда и на идващата глобална революция: Майкъл Сала (ВИДЕО-БГ СУБ)
Какво пише в Акаша за Анунаките
ЦРУ разсекрети 2780 страници от документи за НЛО (ВИДЕО)
Основата за изфабрикуваната история на Анунаките
Министърът на отбраната на Иран: “Обама не е човек! Той е създаден в лаборатория“
Израелски генерал: Американците подписаха споразумение с извънземни за експерименти с хора
Бъг в матрицата (ВИДЕО)
Материал за размисъл (ВИДЕО – БГ СУБ)
Революция в космоса – Ядрен планетолет с йонни двигатели (ГАЛЕРИЯ + ВИДЕО)
Защо утихна в права линия Шумановият резонанс? Подготвя ли се Земята за обръщане на полюсите?
Камера на МКС засне огромен НЛО, който излита от Земята (ВИДЕО)
Руски космонавт засне извънземен кораб от борда на МКС (ВИДЕО)

Да, Поглед.Инфо не е точно толкова миризлива клоака, но няма нищо общо с едновремешния вестник Поглед, който изчезна преди повече от 10 години.

И за бубулечките - в Китай, Виетнам и останалите страни в тоя регион се ядат наистина отвратителни за нас неща. Ядат се от векове. Няма нищо странно, че някои производители търсят ниша за да разширят традиционния за тях асортимент и навън. Вероятно и ще намерят клиенти и в Европа, и в Америка - шашави много.
Но да заявиш че
Цитат
Световният икономически форум (WEF) приключи последната си конференция в Давос с .... призив да се ядат червеи, мухи и т.н. ...
за мен е откровено манипулативно изказване. Няма никакъв документ от Световния икономически форум, който да дава такива насоки. А формулирано по този начин едва ли не от догодина ще ни задължат да ги консумираме...

Ей го Витко пак се изцепи че Кока-Кола оцветявала напитката с бубулечки... да не съм ходил в Кока-кола в Костинброд - да ми ги разправя. Ма аз ходя веднъж на няколко месеца там и съм поне малко наясно как се прави кока-кола - та.
Да, наистина вместо захар се ползва синтетичен фруктозо-глюкозен сироп, но не и "някакви пресовани корени". А и всеки сам си решава дали да пие тая напитка или не.

За достоверността на статията всеки може сам да прецени.
Именно достоверност липсва. Такива статии изваждат някакви бомбастични и направо стряскащи заглавия само и само да накарат човек да преседи няколко секунди повече на сайта, за да падне някоя стотинка от рекламодателя, или Гугле-то да ги качи още една позиция в списъка.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #652 -: Ноември 22, 2022, 05:05:34 pm »
Да Хулио - и според мен чорбаджията на thebulgariantimes бута масло.
И какво?
Не намира ценни неща, които да сложи на сайта си, без да ги променя?
Оооо, да! Това никак няма да го кажат по NOVA. Такива неща те анатемосват!!

https://www.actualno.com/society/okonchatelno-unajted-grup-veche-e-sobstvenik-na-nova-broudkasting-grup-news_1550869.html
Я, ми тя NOVA на практика имала медиен монопол!? Що медии си е напазарувала!!!
Я, ма той нещо чорбаджията не е ли бил от секретните служби на янките? Да?!
Ма много пари взимали там беее.е..е, ти да видиш! Да напазарува толкова медии на Балканите.

ОК, ясно, не го ли кажат по каналите на NOVA, значи такова животно НЕМА! И не може да има!
By default...

П.п.: Скандален сърбин и офицери от ЦРУ купуват Нова телевизия
https://fakti.bg/razsledvania/523445-skandalen-sarbin-i-oficeri-ot-cru-kupuvat-nova-televizia

"....След сделката за Нова телевизия сърбинът ще се сдобие с огромна медийна власт в България, защото ще притежава най-голямата медийна група и най-големия телеком, а финансирането му е изцяло външно и под контрола на американците, които градят мрежа за геополитически натиск на Балканите....."

П.п.2 Сорри, статията за Кока-кола вече е в платен архив...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #653 -: Ноември 22, 2022, 05:08:42 pm »

Кажи ми сега, не те ли напушва смях, когато някой се позовава на такъв сайт: https://thebulgariantimes.com/category/%D0%95%D0%9A%D0%97%D0%9E%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%98%D0%A2%D0%98%D0%9A%D0%90/

За русофобските сайтове в които ти си редовен клиент може да се каже същото.
Помня как ни показа долнопробна маса от ИКЕА на която моя Бог Путин кани гостите си от чужбина, с едни тънки крачета от велпапе и едни обикновени форми, все едно я е правил твоя селски. Оказа се обаче, че масите в Кремал ги прави най-известната дизайнерска италианска фирма и струват, колкото една луксозна яхта.

Виждаш ли колко си наивен, когато става въпрос за предубеденост.
А изкуственото месо, което се прави на принтери е вече масова практика в САЩ и то не от една фирма, та да се фокусираш върху нея. То това е вече явление. Гледал съм маса клипове по темата.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Технологични новости
« Отговор #654 -: Ноември 22, 2022, 06:10:50 pm »
thebulgariantimes може и да не са еталон за медия, но дали DeutscheWelle или другите западни медии са еталон за медия, при положение, че като падна ракетата в пограничното село в Полша, всички /или повечето/ западни медии излязоха с громки заглавия, че ракетата е руска и Русия преднамерено е изстреляла тази ракета там. Но истината се оказа съвсем друга /и неудобна/! И когато се оказа, че ракетата е украинска, започнаха да оправдават Украйна! А защо не попитаха, защо ракетата е летяла на запад, а не на изток, откъдето са идвали ракетните удари? Та такива ми ти работи относно западните медии.
А относно консумацията на насекоми, то по-долу прикачам доста европейски примери. Има и няколко реклами от Световния Икономически Форум. Всеки сам да си прави изводите.
Ето и някои от холивудските звезди, които рекламират този тип храна /има и в прикачените файлове такова видео/:
https://youtu.be/e3UqLAtdZ04

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Технологични новости
« Отговор #655 -: Ноември 22, 2022, 06:11:45 pm »
И още няколко файла, които не можах да прикача в първия пост.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #656 -: Ноември 22, 2022, 06:44:37 pm »
Да Хулио - и според мен чорбаджията на thebulgariantimes бута масло.
Не говоря за чорбаджията, а за съдържанието. Защо не публикува в някоя тема тази новина: https://thebulgariantimes.com/%d0%90%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d1%82-%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d0%b0-%d1%87%d0%b5-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d0%b5-%d0%bf%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%92%d0%98%d0%94%d0%95/
Нали сайта е проверен, качва само солидни материали?
И малко по-надолу:
Цитат
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
НЕ САМО ЧЕ Е ПЛОСКА, НО И Е КУХА!
Кажи ми, как да приемам този сайт? Хора, допускащи такива неща да стоят на тяхната медия, явно нямата реална представа за света около тях.

"....След сделката за Нова телевизия сърбинът ще се сдобие с огромна медийна власт в България, защото ще притежава най-голямата медийна група и най-големия телеком, а финансирането му е изцяло външно и под контрола на американците, които градят мрежа за геополитически натиск на Балканите....."
Да ти кажа честно, това малко ме вълнува - аз телевизия не гледам. И теб никой не те натиска да гледаш, особено при наличието на интернет и сателитни телевизии. Обаче ... се оказва че всички те са платени от някой. Представяш ли си - всяка медия си има собственик. Дори и Первий канал.

Помня как ни показа долнопробна маса от ИКЕА на която моя Бог Путин кани гостите си от чужбина, с едни тънки крачета от велпапе и едни обикновени форми, все едно я е правил твоя селски. Оказа се обаче, че масите в Кремал ги прави най-известната дизайнерска италианска фирма и струват, колкото една луксозна яхта.
Радвам се че все още помниш тази шега и си впечатлил от нея. Ще се "пошегувам" отново, пък дано разбереш шегата тоя път:

Признавам, тук масата е скъпа. Но това не прави ситуацията по-малко комична.

А относно консумацията на насекоми, то по-долу прикачам доста европейски примери. Има и няколко реклами от Световния Икономически Форум. Всеки сам да си прави изводите.

Сега си представи какви изводи си правят няколко милиарда мюсюлмани по света, гледайки нашите реклами за продукти от свинско месо. Как се чувстват над 1 милиард индийци, които гледат американски реклами за продукти от говеждо месо. Защо очакваш ние да разберем реклами на панирани жабешки бутчета, скорпиони на жар или супа от бубулечки? Как смяташ - дали някакви реклами или съвети от Свветовния икономически форум ще накарат ресторантите в Саудиска арабия да започнат да предлагат свинска пържола или шкембе-чорба?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #657 -: Ноември 22, 2022, 07:29:11 pm »
1. Свяжись с дураком, сам дурак будешь. (народна поговорка)

2. Ай стига му доказвахме, че водата е мокра, небето е синьо. (Ооо да!, понякога не е.)

Темата е за друго.

Там нещо за енергийни вампири беше казано...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #658 -: Ноември 22, 2022, 07:55:39 pm »
juliang,
не се  ли чувстваш неудобно, да си на всяко гърне мерудия и да човъркаш постоянно лайняни клечки?
Полемиките в тоя форум се зараждат от теб.
Не е нормално да имаш толкова много постове за толкова кратко време /ти си фаворита/ и то само на тема дразнене. Освен дразнене и горелки аз от теб не съм чул нищо друго.
Паралелно с това не е никак нормално и да имаш над 18 000 поста в друг форум. Това е болест според мен. 18 000 поста - та ти си прекарал години да ги пишеш тия постове, да доказваш на някого нещо. И накрая се появявам аз -  виждаш ли ми генералските пагони на снимката? Аз съм тоя, който ще прекъсне порочната ти практика, ще те излекувам.

Да ни беше представил някаква твоя разработка, нещо авторско, а ти се изживяваш постоянно, като някакъв критик на всеки и на всичко.
Това ли ти е "градския софийски начин на живот", да киснеш нон-стоп във форума или чата му и да говориш за абсолютни простотии съчетано с ежедневна употреба на алкохол у дома.

Смееш се на Путин, а аз ти се чудя как може ежедневно да пиеш алкохол?
Как не си можел да разбереш ония, дето ходили да карат ски, що го правили? - голям задръстеняк си всеки случай, голям...  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #659 -: Ноември 22, 2022, 08:41:37 pm »
juliang,
не се  ли чувстваш неудобно, да си на всяко гърне мерудия и да човъркаш постоянно лайняни клечки?
Като тези какво точно пия, какво точно карам и къде точно живея ли? Да, съгласен съм - това си е лайняна работа. Ма щом ти харесва - продъллжавай, ме не ми пука особено.

Не е нормално да имаш толкова много постове за толкова кратко време /ти си фаворита/ и то само на тема дразнене. Освен дразнене и горелки аз от теб не съм чул нищо друго.
Извинявам се - след малко почвам да пиша за плоската земя, как се въртят бордюри, как се добива енергия от магнити с намотана около тях ръждива тел и подобни. Мога и да включа режим "ксерокс" и да публикувам тук всичко, дет срещна, нищо че го има в учебниците от 6-ти клас...

Аз съм тоя, който ще прекъсне порочната ти практика, ще те излекувам.
Тури си още една звездичка на пагона по тоя случай. Може и медал да закачиш на ревера.

Да ни беше представил някаква твоя разработка, нещо авторско, а ти се изживяваш постоянно, като някакъв критик на всеки и на всичко.
Лично на теб в продължение на дни ти обяснявах кат работи един елемнтарен (за мен) ПИД контролер. С каквото мога - помагам. Мога много, зная много, просто никой не иска да ме пита или не иска да се вслуша в това това което отговарям, щото не му пасва на грешната теория от която тръгва.
Ако седна да ви занимавам с програмиране на индустриални микороконтролери, автоматизация, с някакво програмиране изобщо - ще ви е интересно ли? Проектиране на жилищни и индустриални сгради, газоснабдяване, ВиК, конструктивни изчисления на сгради? Автомбилни двигатели, конструкция на автомобила, автомобилна електроника? Няма братче - тук много по-интересно е че ще ядем бубулечки след 5 години, или че магаданските учЕни са построили външна тоалетна...

Да ни беше представил някаква твоя разработка, нещо авторско, а ти се изживяваш постоянно, като някакъв критик на всеки и на всичко.
И да пусна 100 неща които и в момента работят по заводи из България и за които лично съм написал софтуера който управлява процесите и съм сглобил хардуера в таблата - колко от вас ще разберат нещо? Колко ще го оценят? Ако седна а ти обяснявам каква е разликата да транспортираш метан и да транспортираш пропан-бутан по една тръба и какви са разликите и какво трябва да се вземе пред вид - на колко от вас ще е полезно и интересно? Колко дни съм загубил и какво съм писал като код за да накарам една газодувка да доставя газ на 180 метра до горелката, като осигури постоянно налягане пред нея въпреки инертността на системата - какво съм правил по хардуера и софуера така, че газодувката да предвижда какво ще се случи и да преодолява инертността на тежкия газ - някой ще го оцени ли?
Ако ви пусна снимки на десетки сгради, проектирани и с мое участие покрай които вероятно доста от вас преминават - това ще ми направи ли пишката по-голяма във вашите очи? И дали ми дреме изобщо?
Ма верно се занимавам с някакви глупости - две години с колеги и партньори борим някаква мижава система, дет топли някакъв си Пловдив... некви си 100-тина мегавата... къде ще се меря с един ЕлПунто примерно (сори, колега, нищо лично към теб, справяш се добре) :)

... и да говориш за абсолютни простотии съчетано с ежедневна употреба на алкохол у дома.

Смееш се на Путин, а аз ти се чудя как може ежедневно да пиеш алкохол?
Как не си можел да разбереш ония, дето ходили да карат ски, що го правили? - голям задръстеняк си всеки случай, голям...  :D
Мерси, мамче, че се грижиш за физическото и психическото ми благополучие... надявам се че не ти тежи много да ме мислиш ежедневно. И да те успокоя - БМВ-то върви, и то е добре, не го мисли.