Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 220516 пъти)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Технологични новости
« Отговор #105 -: Юни 08, 2021, 09:32:37 pm »
Ще, ще, ще. Всичките "постижения" са на фаза "ще".
По този повод Р. Ралин беще написал:

Даще Господ гащи,
даще, но кога ще?


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #106 -: Юни 08, 2021, 09:58:50 pm »
Ще, ще - Северен поток 2 ше ще, няма да не ще.  ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #107 -: Юни 21, 2021, 08:05:20 am »
"Учени от Австралийския национален университет са разработили нова технология за нощно виждане, пише списание "Advanced Photonics", цитирано от БТА.

Специалистите са създали ултратънък филм от нанокристали. Приложено върху обикновени очила, покритието действа като филтър и позволява на хората да виждат в тъмното.

"Направихме невидимото видимо. Нашата технология може да преобразува инфрачервената светлина, обикновено невидима за човешкото око, в изображения, които хората могат да видят ясно дори от разстояние", казва водещият автор на изследването Росио Камачо Моралес.

Технологията за производството на ултратънкия филм е проста и евтина, което я прави достъпна за масовия потребител. Тя може да се използва например от шофьори и пешеходци, които се движат по тъмно."

https://it.dir.bg/nauka/spetsialno-pokritie-prevrashta-obiknoveni-ochila-v-pribori-za-noshtno-vizhdane

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #108 -: Юни 30, 2021, 11:26:37 pm »
Разбравят фобите, че за всичко са виновни гадните комунета, ма я не, та не!
Е те тия ше оставят сичката благородна раса без работа! Ъмчи! То бива, то може, ама чак пък толкозз!!

Строители издигнаха 10-етажен блок до ключ за 29 часа
Според изпълнителя на строежа това е световен рекорд, а кадрите щокираха всички, които не вярваха
https://blitz.bg/lyubopitno/istinsko-chudo-stroiteli-izdignakha-10-etazhen-blok-do-klyuch-za-29-chasa-video_news825139.html
И г'лей качеството! Made in USA!
-
<a href="https://www.youtube.com/v/you-BV35B9Y" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/you-BV35B9Y</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Технологични новости
« Отговор #109 -: Юли 01, 2021, 07:29:17 am »
Голямо изфукване.  И в същност какво направиха?
За 29 часа струпаха един върху друг педесетина контейнера. А колко дни е продължило изработването на самите контейнери, това го пропускат от сметката.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #110 -: Юли 01, 2021, 08:13:34 am »
Нищо не си разбрал. То е така, но през това време завода ще произведе елементи за още 1 блок. Докато в ЕС виж какво става:

Имах илюзията, че като влезем в ЕС ще намалее бюрокрацията, ще се оправят пътищата, ще намалеят димящите коли по пътя...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #111 -: Юли 01, 2021, 08:59:37 am »
Тая картинка я виждам навсякъде, където се правят ремонти на пътя. Един работи с лопатата, но едва-едва люпи пръст /докато се обърне и охлювът се шмугнал в храстите  :D/, другите флегми го гледат по цял ден, или с ръце в джобовете, или търсят гарги в небето.  :D

Преди години работих в Запдна Европа, още когато Радико не му беше стъпвал крака там и не беше изобретил квантовия генератор.  ;D
Имаше една работа в представителство на Голдстар /сега LG/, да се премести ел. комуникацията на цял един огромен офис с над 20 компютъра, климатици, ел. табла и т.н. в друт съседен офис.
Свърших цялата работа за един ден с огромни снопове от кабели, които вървяха по хънтър-таван и под повдигнат под.
Когато дойде т.н. "началник" - западняк, който нямаше и 5% от моите знания и възможности, ми каза, "какво си направил?", тая работа трябваше да я правим за 10 дни, не за един, защото жълтурите плащали на ден. Завалийката не предполагал, че източно европеец, който е получил образование от Тодор Живков, може да направи такова нещо, самият той се плашеше много от сноповете с кабели и идея си нямаше как въобще ще свършим работата - беше най-обикновен ел. техник.

Накара ми се едно хубаво, каза не работи, а се разкарвай по цял ден из коридорите, пий кафета, разнасяй инструменти, прави хамалогия, разхвърляй, засирай, като видиш някой мери с уреда, зумера на уредите да пискат постоянно и в същото време сияеха, че са намерили златната кокошка, която ще им с..е златни яйца принадена стойност.  :D

Така и правех. Тез папагали нищо не разбираха и разчитаха на мен, та се налагаше още оттогава да чеша пъпа по цял ден.  ;)

Понеже възнаграждението ми не отговаряше на интелектуалния ми статус и свършената работа, ги предупредих, да намалят размера на принадената стойност и да увеличат размера в посока разход за моята заплата, иначе кокошката ще престане да снася яйца - в прав текст, без задръжки, срам, свян, страх, зависимост, несигурност. Те се обидиха, но аз бях непоколебим и твърд, не си правя никога вятър на ушите. Тръгнах си, а след мен и работата им приключи. Наемаха разни други папагали, но те гледаха нещо по-сложно от обикновен кабел, като абориген лаптоп.

Та сега аз чеша пъпа, а редовно получавам информация за тия алчни западняци от техни приятели, чудят се до ден днешен от къде да си изкарат прехраната с нископлатен труд.  :D
« Последна редакция: Юли 01, 2021, 09:43:43 am от EDM electronics »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Технологични новости
« Отговор #112 -: Юли 01, 2021, 04:36:14 pm »
ЕДМ! Кафа от твоите шменти капели! Кога се роди, кога получи образование от Тодор Живков, кога работи на запад! Много си нагъл!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #113 -: Юли 01, 2021, 06:44:35 pm »

WE TROLLED PEOPLE...
BEFORE IT WAS CALLED TROLLING !!


П.п. Когато си говорим за неподвалстното нам време :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #114 -: Юли 01, 2021, 09:56:06 pm »
ЕДМ! Кафа от твоите шменти капели! Кога се роди, кога получи образование от Тодор Живков, кога работи на запад! Много си нагъл!
Има ли какво още да добавиш към тази критика?
С каква цел казваш всичко това?

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Технологични новости
« Отговор #115 -: Юли 01, 2021, 10:08:02 pm »
голям интерес представлява изкуствения интелект . и защо СЕ възпира?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Технологични новости
« Отговор #116 -: Юли 01, 2021, 10:11:38 pm »
Има ли какво още да добавиш към тази критика?
С каква цел казваш всичко това?
Ами казва го защото ако ти си на обявената от теб възраст, то в годината когато за последен път е използвано името Голдстар си ходел още прав под масата.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #117 -: Юли 01, 2021, 10:16:57 pm »
голям интерес представлява изкуствения интелект . и защо СЕ възпира?




Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #118 -: Юли 01, 2021, 10:17:45 pm »
Ами казва го защото ако ти си на обявената от теб възраст, то в годината когато за последен път е използвано името Голдстар си ходел още прав под масата.
На теб освен, че ти липсва елементарната логика, явно ти липсва и елементарно възпитание.
Не може да отговаряш на въпроси, които са зададени на друг човек.
Теб кой те е питал? - отговаряй само тогава, когато се обърнат към теб.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Технологични новости
« Отговор #119 -: Юли 01, 2021, 10:40:45 pm »
На теб освен, че ти липсва елементарната логика, явно ти липсва и елементарно възпитание.
Не може да отговаряш на въпроси, които са зададени на друг човек.
Теб кой те е питал? - отговаряй само тогава, когато се обърнат към теб.
Ако беше малко по досетлив може би шеше да се досетиш, че аз съм написал същият въпрос като Кузмов, но съм видял, че той ме е изпреварил и после съм го променил за да не се дублират нещата.