Начало > Новини от света на технологиите

Технологични новости

<< < (195/196) > >>

VITAN:
Не знам какво ще излезе от това, но звучи добре:

https://www.avtovzglyad.ru/avto/tehnologii/2024-01-22-rossijskij-student-izobrel-supermoschnyj-kompaktnyj-dvigatel-vnutrennego-sgoranija/?utm_source=24smi&utm_medium=referral&utm_term=19414&utm_content=5880736&utm_campaign=1537&utm_referrer=24smi.info

Студент российского технологического университета (РТУ) МИРЭА, 19-летний Макар Климов, разработал силовую установку на базе роторного двигателя внутреннего сгорания, характеризующуюся повышенными характеристиками надежности и мощности при минимальных габаритах.

Согласно данным представителей ВУЗа, опытный образец весом около 7 килограммов имеет габариты, укладывающиеся в куб со стороной 200 мм. При этом с его вала можно снимать мощность на уровне 35 л. с. и внушительный момент в 300 Nm.

— В двигателе полностью отсутствует газораспределительный механизм. Вынесена за пределы рабочей области камера сгорания. Такое решение позволяет достичь в ДВС детонации, а не горения. Благодаря чему выделяется большее количество энергии, — сказано в сообщении МИРЭА.

При этом в университете подчеркнули, что разработкой их студента уже заинтересовались некоторые крупные отечественные компании — в том числе из автомобильной сферы.

h2motor:
 epwpixieq-1, доколкото съм чел тези батерии не са класическите произвеждащи ток, например - цинквъглерод произвеждат ток по електрохимичен път, а при тези за да се произведат материалите се влага енергията, която после се извлича в продържение на 50 години. Пак няма разлика защото и за цинквъглерод енергия се харчи за добиване на материалите. Имаше клип че изотопите могат да бъдат на въглерода, диамантени батерии ги бяха нарекли. Атомни физици съм гледал видеа се изказват че такива батерии може да се направят и с голям капацитет и е въпрос на инвестиции, но ако се повредят което не е лесно и все пак ще има радиация от материалите които са вложени. Може ли да се позволи да се разпространят ? Много е привлекателно, предполага се че електромобили с такива батерии са възможни и фактически ще са фабрично заредени за един срок на експлатация, безопасни били стига да не се разрушат механично. Това означава съвсем различна конструкция на превозното средство, трябва да е направена конструкцията му от материали които са много здрави и при удар да няма разрушаване механично, скоростта да се ограничи до тази при която няма да е възможно механично разрушаване и вече няма с тези транспортни средства да има и жертви от катастрофи. Материал - полимери армирани точно с въглеродни влакна, вече дори има софтуер за конструиране на такива части, но тези неща са пределно скъпи сега, а с времето цените им ще паднат.

xakep:
За сега, въпреки недостатъците (време за достигане на работна температура и т.н.),  най-екологични и добри си остават солните батерии, които всъщност имат и много предимства...

VITAN:
За затвореният ядрен (цикъл), за реакторите с бързи неутрони ще трябва и изотопа Азот-15. Времето нагасено:

https://youtu.be/YI-0ARUaAew?t=681

Така, че, ако някой се надява само да 'крадне' една документация - ще трябва да крадне и едно 10 000 души. Поне.
Така де, след няколко десетилетия енергия ще има, ще има... а'бее по-лесно е да се каже за кого няма да има!

VITAN:
Довършвам си мисълта.
Нефта, въглищата и газта разно или късно свършват. Преди да свършат, ще станат луксозна стока.
Така де, днес келеша (не бъркам) стане на 18 години и му купуват кола. Да му е по-фъншуй.
Та видеото свършва приблизително така:
.. едно време бяха въглища и фунт (английска лира), после беше нефт и долар, в бъдеще ще бъде рубла и атом ...

https://www.youtube.com/v/qfomf8YFC_w
Без лишнего шума Запад подсадят на новые ресурсы: Русские нашли замену нефти и доллару

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия