Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 224800 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #615 -: Ноември 02, 2022, 11:14:00 am »
За втори път ти правя забележка да не ми даваш наклон на "инструмента". Зимай си такъмите и ходи да ловиш риба, не ме мисли мен.
Новината технологична ли е - технологична е. Сигурен съм че 99% от потребителите на форума до днес не са знаели че Уганда произвежда електромобили на световно ниво, и че е в състояние дори да се конкурира с тях на международния пазар.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #616 -: Ноември 02, 2022, 11:32:41 am »
Едва ли си се загрижил за колегите, да научат тъС важна новина. Ти си по природа провокатор и дразнител. Целта ти отново е провокация и полемика на тема Русия. Ти си този, който разваля атмосферата в тоя форум и още 3-4 твои раболепници /т.н. "котило"/, които ти пригласят. Достатъчно е да те премахна от форума и тук ще възцари спокойствие. Не е нужно да ограничавам правата на останалите, те ще се кротнат. Ти си корена на "болестта" на форума.


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Технологични новости
« Отговор #617 -: Ноември 02, 2022, 03:18:05 pm »
Нека да се изока един от раболепниците! ЕДМ, ти очевидно целиш да останеш единствен фактор във форума, и чат пат да ти приглася Vitan! Запомни от мен, на любимеца ти Путин времето си отива! Ще го търсиш като Саддам в някоя землянка, нищо чудно и разкъсан от руски тълпи!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #618 -: Ноември 02, 2022, 03:30:38 pm »
...Ще го търсиш като Саддам в някоя землянка, нищо чудно и разкъсан от руски тълпи!!
Кога това?
Коя петилетка? Тази? Другата?
А, ако не стане другата, ти ще си биеш ли камшика като *** от тук?!
ОК, разбирам, не...
Тук било пенсионерската седянка по ракиено време. Понятно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #619 -: Ноември 02, 2022, 07:13:50 pm »
Едва ли си се загрижил за колегите, да научат тъС важна новина. Ти си по природа провокатор и дразнител. Целта ти отново е провокация и полемика на тема Русия. Ти си този, който разваля атмосферата в тоя форум и още 3-4 твои раболепници /т.н. "котило"/, които ти пригласят. Достатъчно е да те премахна от форума и тук ще възцари спокойствие. Не е нужно да ограничавам правата на останалите, те ще се кротнат. Ти си корена на "болестта" на форума.

Димела като те назначаваше не ти ли обясни, че трябва да си БЕЗПРИСТРАСТЕН? Нямаш право на лично мнение спрямо другите потребители на форума, колкото и да не те кефят, колкото и да не споделят твоите идеологии и виждания.
Да, форума ще се кротне, както са се кротнали хората на Бакърената фабрика или в Орландовци... Може да питаш и Кадуцея на каква популярност му се радва форума, след като тръгна по тоя път.

Айде сега отново земи гумичката и изтрий всичките глупости, с които ТИ ЛИЧНО разводни темата. Обаче не трий моя пост, с който почна спора - той е строго по темата, с техническа насоченост. Да не стане както оня мой пост с кандилото зад танка, който си позволи да изтриеш безпричинно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #620 -: Ноември 03, 2022, 08:04:58 am »
Ще ви гледам още малко сеира, преди да пристъпя към ефективни действия.
Спомнете си какво се случи с руските дипломати.
Повече няма да коментирам нищо с вас.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Технологични новости
« Отговор #621 -: Ноември 03, 2022, 08:14:41 am »
juliang
На т.нар. Кадуцей  :) демек моя милост му е през оная работа колко му е популярен форума www.garaja.net , оставил съм го като един вид библиотека да си чете който иска. Това ми спестява глупостите на потребители които не работят и не могат да кажат нищо ново, основно пълнят с талаш темите - както тук става в последните пет шест години.
Който иска, ме е намерил и сме направили каквото трябва. Но при активността с която форумни тролове и хора с отклонения и без работа убиват всичко истинско, само това е начинът - РАЙД и край с бубите  ;D ;D ;D както и с губенето на време.
Та трепи, ЕДМ - и да остават практиците /е, и тук-там някой шантав за цвят/  ;D Форумът не е лош, аз чета повече старите теми и намирам ценни неща от време оно.
Успехи!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Технологични новости
« Отговор #622 -: Ноември 03, 2022, 08:41:47 am »
Цялата бъркотия във форума дойде от геополитическите пристрастия на самия модератор, а сега модератора ще гони потребителите за да оправя форума, колко умно нали. А най добрия вариант е модератора да напусне поста си щот въобще не е за тази длъжност.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #623 -: Ноември 03, 2022, 08:53:27 am »
Асене, моето скромно мнение е че можеше да получиш много ценни съвети от хора като мен, които изгони от твоя форум. Да, можеха да не съвпадат с твоето виждане, може би щяха да бъдат поднесени по не много ласкав за теб начин, но "в спора се ражда истината". Смяташ ли че си запознат поне на 10% колкото мен по въпроса за изгарянето на горива?  Как сега да дискутирам с теб резултатите от тия кутии по газопровода на една инсталация, дет ги беше показал на една снимка? Или не те интересува, че човек като мен има контакти с вероятно половината от предприятията, изгарящи газ в България? Човек, който е запознат ако щеш и с нормативните уредби, касаещи проектирането и изпълнението на такива инсталации, и който може да ти каже кое е разрешено и кое не, и да предпази някой от твоите клиенти от това да му спрат предприятието, щото някой е бърникал по газопроводната система? Човек, когото ако успееш да го убедиш, би могъл да ти осигури клиенти докат се пенсионираш?
Да не говоря, че съм човек който се занимава и с автоматизация, с компютри и контролери и бих могъл да давам съвети или дори да изработя някакви неща, които са ти нужни за твоите разработки.
Не, просто ме банна, щото не те кефи моя начин на мислене и езика ми. Ми хубаво... оправяй се както можеш. Но това не е конструктивен подход.
За автомобилните оптимизатори - глупостите които твърдиш че има умишлено поставени ограничения в компютрите на колите само и само да не може сместа да се оптимизира отблъскват огромна част от хората, които са грамотни и които биха могли наистина да поровят в колата си и да покажат възможностите на твоята система. Ти си се прицелил в продажбата на твоите изделия само към блондинки, на които доливаш и течност за мигачи като бонус...

Разберете го - в диалога се раждат някакви смислени неща. Конфронтацията и затръшването на вратата не са решение.

ЕДМ-е - ти си същия - палиш се по детски от всичко. Естествено че от време на време ще ти паля фитила само за да те видя как скачаш на метър от земята :) Толкоз ли пък не носиш на майтап бе, пич? Майка ти ли обидих че така се впрягаш? Напсувах ли те, какво? Оперирали са те от чувство за хумор ли? Егати Русията, егати Путин-а.

Айде, Кадуцея го разбирам - той върти някакъв бинес, и отрицателни коментари го удрят по джоба. Ама ти що заставаш на амбразурата за най-дребното? Верно почвам да си мисля някои неща, и ще се оглеждам за сливенска жигула около портала на руското посолство - поне оттам минавам всеки ден :)

Усмихнете се, вижте какъв хубав ден е навън. Не се впрягайте излишно, гледайте на нещата от положителната посока. А аз отивам на погребението на баща ми...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Технологични новости
« Отговор #624 -: Ноември 03, 2022, 12:00:01 pm »
За автомобилните оптимизатори - глупостите които твърдиш че има умишлено поставени ограничения в компютрите на колите само и само да не може сместа да се оптимизира отблъскват огромна част от хората, които са грамотни и които биха могли наистина да поровят в колата си и да покажат възможностите на твоята система.
Понеже се споменаха оптимизаторите, наскоро един от каналикте който следя, направи много добър изолиран експеримент на тази тема. И понеже в целия този процес има много променливи, добре напарвен експеримент може да даде ясна картинка за процесите: https://www.youtube.com/watch?v=6zErilY7E-M
Разберете го - в диалога се раждат някакви смислени неща. Конфронтацията и затръшването на вратата не са решение.
Това е точно така, само в градивния спор се избистрят наистина нещата. Не случайно в науката е точно спор на интелектулани добре обосновнаи и логически свързани идеи. Който си мисли че наука е да се научи нещо и само да се цитира/прилага (по заучени формулировки), не е запознат с философията на научното мислене.
Усмихнете се, вижте какъв хубав ден е навън. Не се впрягайте излишно, гледайте на нещата от положителната посока. А аз отивам на погребението на баща ми...
Да прекрасен ден е. Съжелявам за баща ви, бог да го прости. Моя баща почина внезапно на Коледа, преди 17 години, светла му памет.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Технологични новости
« Отговор #625 -: Ноември 03, 2022, 03:33:31 pm »
Юлияне, съжалявам за баща ти, съболезнования - и аз идвам в момента от гробищата, помен на роднини загинали в катастрофа. Те може би вече са по-добре то нас, тук останалите.
Относно горелките, оптимизирането на горивни процеси  и др технологии с които се занимавам - никога не съм бягал от консултации или разговори - просто навремето всеки даваше акъл а когато предложих да видите лично ако си спомняш ти каза че шефовете се дърпали да не им се счупи нещо по системите  :)
Така че, аз има какво да покажа и разкажа - ама веднага почва да ми се обяснява че тва няма как да стане, по принцип не е възможно и съответно не работи. Без да се вниква в процеса и види на живо.
А контролна програма следяща ламбдата има при някои автомобили... така че невежеството не е извинение, говори си с подходящите хора - сервиз на VW примерно.
Айде...кой отдето е, следвайте си пътя без сръдни.
epwpixieq-1
Идея нямате какво е това полева катализа, така че тия клипчета на лабораторна маса не ги броя за валидни. Аз имам реален опит с няколко хиляди автомобила от всякакъв вид и гориво, вече повече от 14 години. Практика, с трите ми вида оптимизатори  - К1, К2 и зоновия К3. В момента даже вдигам цената на К3 защото не смогвам да ги правя а ми качиха цените на компонентите и материалите. Е... що да тракам по клавиатурата да убеждавам някого дали работи или не... то се вижда, гаранция за връщане след тест от 1 месец има... така че всичко е ясно.
Със здраве.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #626 -: Ноември 03, 2022, 04:04:28 pm »
Относно горелките, оптимизирането на горивни процеси  и др технологии с които се занимавам - никога не съм бягал от консултации или разговори - просто навремето всеки даваше акъл а когато предложих да видите лично ако си спомняш ти каза че шефовете се дърпали да не им се счупи нещо по системите  :)
Така че, аз има какво да покажа и разкажа - ама веднага почва да ми се обяснява че тва няма как да стане, по принцип не е възможно и съответно не работи. Без да се вниква в процеса и види на живо.
Ами покажи и разкажи - нали за това си създал оня форум. Щот в момента има само отчети какви нови стоки се очакват, без някакви резултати.
Колко е реализираната икономия от устройствата закачени на ония горелки? Какъв е състава на димните газове преди и след закачането на кутийките? Температурата на димните газове?
И именно защото за всяка намеса по газопровода трябва проект и одобрение, затова и ти оказах да пробваш на горелки които ние поддържаме. Аз лично не мога да поема отговорността. Сигурен съм, че тези кутийки не застрашават безопасността на съоръженеито, но ако поради някакъв дефект на тръбата тя земе да се счупи, дойдат застрахователите и следователите първия им въпрос ще е "Това к'во прави на тръбопоровда, защо е там като го няма в проекта, кой одобри поставянето му и то има ли сертификат?" И ще откажат изплащане на обезщетение, ще отпадне и моята застраховка "професионална отговорност".
Кажи в кой завод са монтирани тия кутийки, аз все ще намеря начин да се добера до шефа или поне до енергетика на предприятието и да получа данни ... :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Технологични новости
« Отговор #627 -: Ноември 03, 2022, 06:08:54 pm »
В конкретния случай не мога да говоря - подписал съм договор с клаузи за конфиденциалност. Даже съжалявам че въобще казах нещо по въпроса... но мога с няколко думи да опиша как работи системата, просто най-общо.
С течните горива всичко е много лесно, там флуидът се насища бързо и държи заряда...с метана в бутилки също не е голям зор, защото се задържа дълго и за минути се обработва - но при поток в тръба... И то с голям дебит, просто няма време за да се обработи енергийно горивото... и се налага много мошна, каскадна система. Ако някой ми покаже нещо подобно, с външен на тръбата монтаж, тотално неинвазивно и с необходимия ефект... ама няма, просто няма. В тази каскадна система съм вложил всичко което съм научил и постигнал практически в продължение на тези 14-15 г откакто се занимавам с горивни процеси. И да се опитам да обясня как се покачва нивото на заряда вътре в тръбата... по точно на вътрешната повърхност на тръбата в която тече природния газ - няма да схванете поради липса на базови знания за полевата катализа. Не искам никого да подценявам, но просто това не се учи - и това което се случва при изгарянето на газа в горелката е доста подобно на автотермичните оптимизатори на проф. Евгени Иванович Андреев - един вид ФПВП или фазов преход от висш порядък. Това е един вид ядрена реакция в нормални условия, когато има тотално изгаряне плюс кислородна и дори частична азотна реакция /без отделяне на азотни окиси!/.
На практика повишено топлоотделяне при доста бедна смес, без екопроблеми. При ДВГ може да се отиде и по-нагоре, но при горелките максимума е вероятно около 25-30%.
В момента разработвам система за производство на негорим в нормални условия газ /взривобезопасна/ , но реагиращ с открит пламък като се качва топлоотделянето с десетки проценти /установява се в момента колко точно/. Първи проби в малък вариант минаха, сега се прави система за пелетни горелки и се върви към промишлените на природен газ. Цената на произведения газ от системата ще е нищожна в сравнение с тази на метана. Не е оксиводород  :), смес е от разни компоненти.
Това мога да кажа в момента, без да нарушавам нищо подписано. И е точно по темата  :)
Бъдете здрави! 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #628 -: Ноември 03, 2022, 08:28:42 pm »
К'во да ти кажа, Асене... сам виждаш че нищо не казваш. Как да върви диалог с теб :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Технологични новости
« Отговор #629 -: Ноември 03, 2022, 10:01:24 pm »
Идея нямате какво е това полева катализа, така че тия клипчета на лабораторна маса не ги броя за валидни. Аз имам реален опит с няколко хиляди автомобила от всякакъв вид и гориво, вече повече от 14 години. Практика, с трите ми вида оптимизатори  - К1, К2 и зоновия К3.
caduceus, от "полева катализа" ( както вие го разибрате ) може и да нямам добра престава, но от друга страна имам доста добра представа от научни методи на изследване. Точно това което вие наричате "лабораторна маса" е най-основния вид добре сформиран, и страшно ограничен от "полеви" променливи, експеримент, в който са минимизирани всякави въздействия.

Много, страшно много, експерименти, модели, процеси (или както и да ги наричаме) работят добре, правят това което се очаква при оптимални проценти, при "лаобораторни" (изчистени) установки и изобщо не работят или работят с абсолютно проблематична ефективност при полеви условия. Мисля че запърви път чувам, че нещо не работи в "лабораторни" условия но работи много добре при полеви такива, не че не е възможно, но нали рабирате че историята (в науката) не е на ваша страна. Много е по лесно да се направи контролиран експеримент като се нагласи всичко за постигане на определен резултат/ефективност отколкото това да се постигне при "полеви" условия където променливите са страшно много.

При положение че нещата които правите при "полеви" условия работят много добре, за вас правенето на "лабораторен", контролиран както ви душа иска, експеримент би трябвало да е като правене на макет за 8-ти клас ( в кръжока по трудово обучение :) )