Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 226711 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Технологични новости
« Отговор #420 -: Юли 31, 2022, 11:01:01 am »
Вие пък оръжие. Френските оръдия имат тънки цеви - гръмнат 3 пъти и ги чакай да се охладят.
Ш'ш кайш дойчланд юбер алес. Е ти дойчланд:

Е ти Раша:


Да ти обяснявам ли накъде ще сочи тази цев след като си промени температурата само с 10-тина градуса? :)

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #421 -: Юли 31, 2022, 11:07:28 am »
Киев: "Хаймарс"-ите унищожиха 50 руски склада за боеприпаси

Украйна: Първите доставки на зърно започват тази седмица.
Окончателно: Депутатите приеха 0% ДДС за хляба и брашното

Цената на Зърното падна с 40%, след като почнаха ВСУ да изнасят зърно Украйнците. Точно тогава влязоха мерките на Правителството на Кире и Кокорчо - 20% ДДС Хляба трябваше да падне с 60% минимум с 50% но не най-голямото намаление в цената с 20% дадоха големите западни търговски вериги във България, а малките магазинчета изобщо не го намалиха някои. Ако си продавал преди 20 хляба с 3-5 стотинки печалба това е 1лв. а сега с 60% се намали цената му може и 20лв. печалба да имаш за същия хляб на ден 20 хляба една каса.
« Последна редакция: Юли 31, 2022, 11:27:38 am от alvion »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #422 -: Юли 31, 2022, 11:15:25 am »
Е ти Раша:


Да ти обяснявам ли накъде ще сочи тази цев след като си промени температурата само с 10-тина градуса? :)

Юлиян безшевни тръби правят само Немците Заводи Круп втората св.война те са правели оръдията за вермахта. И подариха безшевни тръби за построяването на Северен Поток 1 и 2 и Турски поток на рашките, те сами не могат и Китайците също не могат безшевни тръби да произвеждат.

От снимката ти виждам, че руснаците явно тъпо отливат цели цеви и после пробиват отвора за цевта и ги нарязват каналите след това,  а ти се пробвай и дупчи 980мм дължина на цев за Калашника 5,45мм без да кривнеш и милиметър на струга. Това със свердло не става, то криви. А и това е Оръдие - дълга цев 4,87м за по-точна далечна стрелба.
« Последна редакция: Юли 31, 2022, 11:40:51 am от alvion »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 922
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Технологични новости
« Отговор #423 -: Юли 31, 2022, 11:42:10 am »
epwpixieq-1
Сега схванах къв ти е основният проблем.Ей това ми обясни всичко, за кой ли път разбира се.
За съжаление промитият ти мозък отказва да възприеме каквото и да било извън УЧЕБНИТЕ МАТЕРИАЛИ дресирали са те да нямаш лично мнение за абсолютно нищо. ... Е ако това те успокоява не си единственият такъв  такива продукти на образователната дресура сте милиони. ... Пречи ти дресурата.

Радико, явно или не разбирате какво обяснявам (което е възможно), или просто си говорите без да се замисляте, и повтаряте само това което си мислите, без да вземате нова информация и да я асимилирате (което е типичен пример закостеняло мислене).

Полгеднете през коментарите ми и ми покажете един от тях, в който защитавам "стандартната обазователната" система. Това важи и за последния ми коментар в който вие цитирайки, предполагам неволно ( неразбирайки смисъла му), изпуснахте най-важното което е подчертано:
защо не прочетете малко старите книги и ще разберете много неща, които в съвременните "учебни материали" са много объркани, да не говорим тези, преведени на Български, като много от тях са направо смешни с техния превод
Много важно нещо във старите книги е това че се посочват много натурални ефекти и има малко теоретизиране (най-вече от практическа гледна точка), и точно и затова ги препоръчвам понеже показват много натурални феномени, които всеки може да интерпретира независимо от научната си подготовка. 
Ето ви една от тях от далечната 1799г: https://books.google.bg/books/about/An_Essay_on_Electricity_Explaining_the_P.html?id=wws5AAAAMAAJ&redir_esc=y

За съжаление комуникацията с вас (както и с други колеги) в един момент преминава към лични нападки, което стандартно показва липса на точни аргументи и невъзможност да се води обосновано аргументирана дискусия, която да е полезна не само за участниците но и за слушателите/читателите в/на този форум.


Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #424 -: Юли 31, 2022, 12:10:25 pm »
Добре epwpixieq-1, мисля че трябва да ни обясните на всички тук във Форума МАЗЕТО, това което сте разбрали, след като сте я прочели тази и другите стари книжки и като опитен университетски преподавател да напишете и да ни изнесете дълга Лекция: открит урок за Атмосферното Електричество. Което може да ни захранва техниката с ел.енергия ако го разберем "е как да стане ми кажи" - дето питаха в рекламата за цифровизацията на ТВ.

Аз също забелязвам, че дори участници тък във форума MAZEто се затрудняват със четенето (разбирането) на сложни изречения и обикновенно, не четат смисъла разбират до първата запетая образно казано. Така изложена мисъл в сложни съставни изречения не могат да я разберат, да схванат смисъла и трябва само с прости и къси изречения да им се обяснява, като на 12 годишни лапета, без много сложни думи да се пише за да могат да го прочетат, както мен в Съда Съдииките, които вече са все млади жени, всички сега там такива нови кадри и с голям хъс работят нахъсани, съм забелязал, че не разбират мойте писмени отговори за Делата за Лозето ми, например не знаят значението на думата Мера, какво означава и просто я прескачат, като се губи смисъла на написаното от мен и по-лошо просто не познават "Закона", а каво са учили тогава се питам или са преписвали само и си правят свои своеволия тяхни и решават делата както си искат или по-точно, както им наредят отгоре, така се решават делата в България. За учениците недоучили в училище по Български език и Литература БЕЛ, айде калпаво образование имат, съсипват им когнитивната мисъл с тея екрани на телефони таблети и компютри (Екранна Зависимост), но и зряли мъже тук във форума имат такава заучена безпомощност в разбирането на мисли изложени в сложни съставни изречения със скоби, запетаи и тирета и цитати, а допълнителна литература: книги, статии, линкове (препратки) и видео клиповете с обяснения, просто ги прескачат и нищо не могат да разберат от това, което искам да им кажа сякаш им говоря на "Патагонски" излиза накрая.

„Уни­що­же­ни­е­то на коя да е на­ция не изиск­ва атом­ни бом­би или из­полз­ва­не на ра­ке­ти с да­ле­чен ра­ди­ус на дейст­вие. Иска се са­мо сни­жа­ва­не на ка­чест­во­то на об­ра­зо­ва­ни­е­то и раз­ре­ша­ва­не на из­ма­ма­та от стра­на на уча­щи­те се на из­пи­ти­те. Па­ци­ен­ти­те уми­рат в ръ­це­те на та­ки­ва ле­ка­ри. Зда­ни­я­та се ру­шат в ръ­це­те на та­ки­ва ин­же­не­ри. Па­ри­те се гу­бят в ръ­це­те на та­ки­ва ико­но­ми­сти и сче­то­во­ди­те­ли. Спра­вед­ли­вост­та се гу­би в ръ­це­те на та­ки­ва юри­сти и съ­дии. Кра­хът на об­ра­зо­ва­ни­е­то – то­ва е крах на на­ци­я­та.“
« Последна редакция: Юли 31, 2022, 12:39:08 pm от alvion »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Технологични новости
« Отговор #425 -: Юли 31, 2022, 02:18:35 pm »
Ето ви една от тях от далечната 1799г: https://books.google.bg/books/about/An_Essay_on_Electricity_Explaining_the_P.html?id=wws5AAAAMAAJ&redir_esc=y
Пикси, до скоро пускаше линкове към информация от преди само век (от времето на Тесла). Сега гледам започваш да се задълбочаваш с книги от преди два века. С нетърпение очаквам момента когато ще започнеш да пускаш "образователни" папируси от времето на фараоните. Където най важното е че ще можеш да ги разбереш
независимо от научната си подготовка. 
;D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Технологични новости
« Отговор #426 -: Юли 31, 2022, 02:42:44 pm »
Добре epwpixieq-1, мисля че трябва да ни обясните на всички тук във Форума МАЗЕТО, това което сте разбрали, след като сте я прочели тази и другите стари книжки и като опитен университетски преподавател да напишете и да ни изнесете дълга Лекция: открит урок за Атмосферното Електричество. Което може да ни захранва техниката с ел.енергия ако го разберем "е как да стане ми кажи" - дето питаха в рекламата за цифровизацията на ТВ.
Разбрал е че трябва да гори дърва, тоест нищо не е разбрал. Изобщо какъв ти е случая да го питаш.

Много важно нещо във старите книги е това че се посочват много натурални ефекти и има малко теоретизиране (най-вече от практическа гледна точка), и точно и затова ги препоръчвам понеже показват много натурални феномени, които всеки може да интерпретира независимо от научната си подготовка. 
Ето ви една от тях от далечната 1799г: https://books.google.bg/books/about/An_Essay_on_Electricity_Explaining_the_P.html?id=wws5AAAAMAAJ&redir_esc=y
Пикси е това вече си е уникално да четем за натуралните феномени, ма Пикси що така бре ма ние не сме в първи клас та за какво да чета нещо което хиляди пъти съм виждал на практика. Не веднъж съм ти казвал че си само за даскалица в начално училище, ти ми обясняваш нападки било. Ма то си е живата истина.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 922
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Технологични новости
« Отговор #427 -: Юли 31, 2022, 02:57:11 pm »
Пикси, до скоро пускаше линкове към информация от преди само век (от времето на Тесла). Сега гледам започваш да се задълбочаваш с книги от преди два века. С нетърпение очаквам момента когато ще започнеш да пускаш "образователни" папируси от времето на фараоните. Където най важното е че ще можеш да ги разбереш ;D
Очаквайте  Bat_Vanko очаквайте, понеже виждате ли този линк съм го пуснал и в коментар преди 10 години (така че това не е нещо ново, но явно сигурно е ново за вас ) но явно тогава, както и сега, никой не се заема да чете, понеже виждате ли хората всичко си знаят (както личи от изказането на krasias):
....
Ако това не се разбере, от един ехпериментатор, и след 10 пъти четене, тогава да се чете В ОРИГИНАЛ Тесла,  Charles Proteus Steinmetz, james clerk maxwell, J. J. Thomson ( Лорд Келвин ) както и "An essay on electricity" - от 1799 ( http://books.google.com/books/about/An_essay_on_electricity.html?id=wws5AAAAMAAJ ), ...
Добре epwpixieq-1, мисля че трябва да ни обясните на всички тук във Форума МАЗЕТО, това което сте разбрали, след като сте я прочели тази и другите стари книжки и като опитен университетски преподавател да напишете и да ни изнесете дълга Лекция: открит урок за Атмосферното Електричество.
alvion, имам над 1500 коменари и повечето са логически свързани. Съвсем лесно е човек да започне да ги чете отначалото и ще може да си изгради ясна представа за идеите които представям. Личната ми препоръка обаче, при положение че някой проявява интерес разбира се, понеже виждате ли хората показват че всичко си знаят ( а явно много малко могат ), е да четат първо препратките които изпращам и след това да четат моите коментари, най-малкото защото аз съм се учил от тези линкове, както и от най-големия учител Природата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Технологични новости
« Отговор #428 -: Юли 31, 2022, 06:37:43 pm »
epwpixieq-1
Логически свързани въобще не значи ВЕРНИ.
Тия нещица дето ме препращаш да чета. Съжалявам ама са доста наивни макар, че в тях може и да има рационални неща. Обаче в контекста за мълниите... Направо са наивни. Най малкото защото по това време когато са писани Пол Дирак въобще не е бил роден и учените са били много много далеко от, дори от идеята за съществуване на антивещество, позитрини и други такива неща.
 

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Технологични новости
« Отговор #429 -: Юли 31, 2022, 06:41:14 pm »
Да пикси, ново е за мен и ще си остане ново (дори не го отворих), точно както ще бъдат нови и папирусите. Но Пикси ти и досега не си разбрал най важното - не е важно какво четеш (или си прочел), а какво от прочетеното успяваш да вкараш в употреба! Какъв е смисъла от трупане на знания които ти така и не можеш да уползотвориш! Съдейки по това че ти към момента успяваш да използваш само дървесина за получаване на енергия, всеки може да си извади изводите на какво ниво на развитие си

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #430 -: Август 01, 2022, 03:23:33 pm »
Най-актуалната ви технология днес у нас видно е дървата и дърводелските услуги...дървените въглища в ЛИДЛ и бензиностанциите.

Навремето какви технологии имаше по времето на управление на комунистическата партия...  :D
1. Произвеждахме микропроцесори, биполярни и полеви транзистори, разни диоди и имаше завод за полу и цели проводници.
2. В Айтос имаше завод за съпротивления.
3. Кюстендил завод за кондензатори - всякакви.
4. Безброй заводи за електронна промишленост, платки в Русе. Произвеждаха се компютри, ЕИМ, ЦПУ, телевизори, радиоапарати /ВЕФ -а беше лукс и гъзария, като ОЛЕД-телевизора днес/, елки, дрелки и горелки.  :D

Забелязвам по отношение на българските технологии едно тотално умиране, като населението впрочем.
Днешните технологии включват преди всичко обучение на български еничари в Харвардски университет, като 5-та колона.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #431 -: Август 01, 2022, 06:15:11 pm »
ВОРУЕМ У КИТАЙЦЕВ - масштабно! (Ака Касьян)
<a href="https://www.youtube.com/v/W8yRGhIJxvM&amp;list=PLYWPJHDGvhxEdDSgyGyTJsmpStQci3m2X&amp;index=2" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/W8yRGhIJxvM&amp;list=PLYWPJHDGvhxEdDSgyGyTJsmpStQci3m2X&amp;index=2</a>
https://www.youtube.com/watch?v=W8yRGhIJxvM&list=PLYWPJHDGvhxEdDSgyGyTJsmpStQci3m2X&index=2

Ето докъде сме я докарали вече да крадем от Китайците, като AKA KASYAN. Който почна да копира тяхни платки и схеми, а ако има желаещ да ми пише да му пратя две платки на Газови Инжекциони, които ми подариха в двата АГУ сервиза, където ходих да прося, едната е полска, другата българска. Ако им се извадят схемите и копират платките, може да се види някакво развитие в темата за Газови Инжекциони, сега търся и газова рейка за 4цил. за да може и тя да бъде изкопирана, разбрах турските били най-евтини по 45лв. кво му плащаш.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 922
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Технологични новости
« Отговор #432 -: Август 02, 2022, 12:09:21 pm »
Съдейки по това че ти към момента успяваш да използваш само дървесина за получаване на енергия, всеки може да си извади изводите на какво ниво на развитие си
Ех Bat_Vanko ( въпреки че сте "Бат")  заяждате се като в предучилишна възраст. Не е въпроса какво се използва а с каква ефективност (понеже и АЕЦ-овете ви дават енергия по-малко от 0.35% от енеригята кояот може да се извлече от "горивото"). Виждате ли, може да използвам дърва, но ги позолзвам с такава ефективност (по мои изчисления 80-90%) че ми позволява да отоплявам 220м2 площ с 6 тона дърва на зимен сезон ( 5 месеца ). От друга страна не съм казал че с горе споменатите технологии може да се извлече ениргия достатъчно за отопление за през зимата (освен ако не е малко и много добре изолирано помещение) и ако някой изобщо си мисли това, означава че няма представа относно енергията която се изисква за отопление.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #433 -: Август 02, 2022, 12:25:57 pm »
Схемата с Атмосферното Електричество с добро заземяване и сребърната антена (уловител на заряди от въздуха), е за електрическа енергия 5-6 киловата (достатъчни за едно домакинство). Ако улавяме едни 200-300 вата и с тях (вместо соларни панели, като Монти или зарядно у-во от Контакта, когато няма Слънце), зареждаме акумулаторите, които после да дават до 5 киловата пикова мощност на Off-Grid инвертора AC220V50Hz True Sinus при нужда.
« Последна редакция: Август 02, 2022, 12:51:21 pm от alvion »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Технологични новости
« Отговор #434 -: Август 02, 2022, 12:45:10 pm »
alvion, мечтател. Колко пъти да ти се казва, че обемната плътност на зарядите във въздуха е нищожна, дори обемната пътност на зарядите в буреносните облъци е малка, и благодарение на огромният обем на облъка може да се канализира една що годе приемлива енергия. За 5 kW, постоянна мощност ще ти трябва на 30 минути по една мълния. С твоето сребърно пръстенче ще събереш сто-пъти по-малко енергия от колкото ако се напънеш и пръднеш.