Автор Тема: Ем драйв двигател  (Прочетена 95644 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #60 -: Октомври 22, 2017, 12:12:51 pm »
102 киловат (от захранващия източник) са необходими за 765 тон тяга при лифтера в най лошия случай при малки размери на кондера

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #61 -: Октомври 22, 2017, 12:33:05 pm »
Защо ще ти се захлупва на главата, ако махнеш конците?

Защото все пак е ограничен от захранващите проводници, а те не са дълги метри. Нали се сещаш, че по този начин ще му "бият контра" и лифтерът ще се врътне в непредвидена посока. Може да се направят и много дълги от тънки като косъм проводници, но те не трябва да се допират (дори да се доближават под определено разстояние) заради високите напрежения, поради което трябва да се сложат спейсъри между тях и въобще нещата се усложняват и конструкцията става прогресивно по-тежка... Ще ме карате да направя един нов лифтер, да му пусна дълги проводници с леки спейсъри и да се види нагледно, че може да се издигне на по-голяма височина :) Тук нямаме просто електростатика, а несиметрична електростатика - по този начин лифтерът носи собственото си тегло.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #62 -: Октомври 22, 2017, 12:58:18 pm »
hyparh, умело увърташ и сучеш, но това е шибана електростатика. Защо ще ти се захлупва на главата, ако махнеш конците? Нали твърдиш, че ще се издига нагоре и би трябвало да се залепи на тавана.
Ето, гледай чинийките: https://www.youtube.com/watch?v=ViZNgU-Yt-Y Ефекта е същият.
Не разбирам защо трябва да се подвеждат и да се манипулират хората по този начин!

Не си прав, лифтера може да се издига на колкото си искаш височина, проблема му е че не може да носи със себе си захранването, поради това не може да се демонстрира как би излетял примерно на няколко километра височина. Освен това тягата му зависи от налягането на въздуха и от влажността, затова при летене нагоре непрекъснато трябва да се променят параметрите, напрежението например. За да има голяма тяга лифтера, трябва около тънките проводници да се образува коронен разряд на въздуха, колкото са по тънки проводници, толкова полето става по нееднородно, и ще  е необходимо по ниско напрежение, другият начин да се влияе на полето е, разстоянието между тънките електроди и алуминиевите листови електроди ( страните на лифтера ). Причината лифтера да се издига е дрейфовата скорост на йоните, образувани от коронния разряд около тънките проводници. Ако настъпи искров разряд тягата изчезва, както се вижда от демонстрацията на hyparh ако няма коронен разряд пак няма да има тяга, затова регулацията е важна.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #63 -: Октомври 22, 2017, 05:12:18 pm »
Ползата от коронния заряд и откритите проводници е най вече в това че има и йонен вятър който е от полза и е допълнително съчетание с електрогравитацията. При мойте експерименти използвам варианти с кабел или търбичка(маркуче) с много тънък проводник а алуминиевата лента е достатъчно да е по тясна. Може да е обвита в прозрачно тиксо. По слаба е тягата от лифтера но е достатъчно значителна. Другото предимство е че тънкия проводник в изолация или търбичка е долепен до широкия лентов проводник. Важно е изолацията да не пробива. Коронен разряд изобщо не е необходим а ако го има е просто загуба на енергия и пад в напрежението. Предимството на такава конструкция е че не е нужно да се контролират никакви параметри на напрежението и прочее в зависимост от средата, ниско и високо налягане или космически вакуум. Имам вакуумна помпа така че ще направя за всеки случай опит директно във вакуум а ще ми е интересен резултата за във вода. Оптималния вариант е съчетание от конструкция с йонен вятър + изолирана конструкция в която е без значение средата но да речем тягата е приблизително наполовина поне за сега. Вярвам и убеден съм че при подходящо съчетание от всички елементи и оптимизиране ще постигна цялостен апарат който да вдигне теглото си включващо електроника,управление, захранване, камера и най-накрая възможност и за допълнителен полезен товар.  При НЛО статистически има наблюдаване на ефектите на силно високоволтово електрическо(или електростатично) поле + и електромагнитно.  Ами ако принципа там е изцяло електростатичен но в съчетание с въртене с голяма скорост на  електростатично заредени метални повърхности. Магнитното поле е следствие от движението на електростатичните заряди при въртенето на конструкцията. Ами ако електростатичното поле с напрежение милиони волтове се създава чрез въртене нещо като електростатична машина но без триене и четки и тогава ще е достатъчно за мощна антигравитационна тяга. И понеже говорим за увличане на ефира или намаляване на плътността му в посока на движение на апарата, то това е и посоката на тази бих нарекъл изкуствена гравитация.  Тогава в такъв летателен апарат нито ускоренията, нито скоростите , нито завоите под остър ъгъл ако са възможни, биха предизвикали претоварване на екипажа на такъв летателен апарат. При диска на Сърл въртенето на магнитите поражда електростатично поле а електростатичното електрогравитация която го изстрелва в пространството създавайки несиметричност в плътността на ефира. Мисля че има и по опростен начин за получаване на високопотенциално електрическо поле прилагайки принципа при Сърл. .....

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #64 -: Октомври 22, 2017, 08:58:08 pm »
Сашо, Хипарх вижте експеримента, когато единия електрод е във вакуум а другия във въздушна среда, явно не е йонния вятър :) ...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #65 -: Октомври 23, 2017, 08:35:55 am »
Този опит е интересен, макар че тук имаме допир на ВН проводника с тръбичките и те поемат някакъв заряд индуктивно. Напрежението ще избере лесния път и ще имаме по-слаба поляризация на самия вакуум.
Ето тук вече имаме изцяло обгърнат от вакуум асиметричен кондензатор, който показва наличие на тяга: https://m.youtube.com/watch?v=CGN65lse5yE

Преди време ловците на митове правиха опити с лифтер в един от епизодите. При тестване във въздушна среда нямаше проблеми, но тягата изчезна след поставянате му във вакуумна среда и не успяха да го вдигнат. В случая просто им е необходим по-висок волтаж докато се получи качествена поляризация на вакуума.

Както неведнъж сме дискутирали, най-ефективния вариант е екраниране на гравитационно-индуциращото лъчение (потокът Земя-Небе) идващо от Земята. За целта ще трябват множество излъчватели на милиметрови и подмилиметрови вълни на малка площ, които да блокират милиметровите вълни на гравитационно-индуциращото лъчение. Т.е. противодействаме на подобното с подобно.
Такива излъчватели може да бъдат ситни метални мрежи, при които всяка клетка се явява излъчвател. Номера е да се направи така, че да започнат да излъчват (а не да действат просто като фарадеев кафез) макар и на съвсем малко разстояние. От описаните такива устройства излиза, че мрежите трябва да са две или повече на определено отстояние една от друга, както и с различен размер на отворите.
Вода/сняг/лед ще подсилят значително процеса с високата си концентрация меки електрони, които ще се натрупат в огромни количества, допълнително екранирайки милиметровото лъчение от Земята, като в същото време ще повлияят и на пътят на светлината чрез рефракция.

В нета има доста описания на случаи с рибари, които стават свидетели на мощни електростатични явления във водата, дори и при напълно ясно небе (без да има буря в околията). Непрестанни искри от въдиците при докосване, настръхване на косите, излитане на голямо количество корда право нагоре в небето, дори левитиране на плувката малко над водата.
Това са случаи на силна дезинтеграция на меките електрони от водата и освобождаване на обикновено електричество.
Така че, който си има река или езеро в близост (морето не съм сигурен дали важи заради солената вода), може да прави опити в тази насока с наелектризиране на мрежи над водата :) Зимата пък може над сняг. С наличие на вода в някое от агрегатните си състояния, има много по-голям шанс да се напипа принципа.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #66 -: Октомври 23, 2017, 05:29:19 pm »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #67 -: Октомври 23, 2017, 10:26:41 pm »
Няколко експеримента които направих днес с електрогравитация: https://www.youtube.com/watch?v=0VE9oa_4C1Q

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #68 -: Октомври 24, 2017, 12:57:29 pm »
Привет teofilius,
Хубаво работно кътче си имаш :) Моето е подобно, само че масата ми е изцяло метална, което винаги съм го считал за недостатък, особено за нашия тип експерименти с ВН.
Това, което ми грабна окото най-много е самоделното ти ВН ВЧ трафче - евала за идеята и реалицацията :) Аз за такива цели ползвам предимно ТХО-та, а когато сдадат багажа търся да купувам нови. Твоето решение вероятно е много по-практично. Тези три пръчки за ядро предполагам са феритни? Можеш ли да споделиш относно намотките - брой навивки и дебелина на проводниците, които си ползвал?

Принципът Бифилд-Браун с голяма вероятност се дължи на това, че отрицателните заряди имат по-голям афинитет да се придвижат към положителните, отколкото обратното. Това придава тласък винаги към електроположителния полюс. Изчслено е, че протонът има 1836 пъти по-голяма от тази на електрона, а в същото време се предполага, че те имат еднакъв заряд. Това последното може и да не е вярно, а да се окаже, че протонът също така има 1836 пъти по-голям заряд от този на електрона. Инерцията е зависима от тоталния заряд на тялото (или частицата), като тя също е право пропорционална на заряда. Когато едно тяло се приведе в движение, то превръща част от заряда си в магнитно поле (така се спазва законът за запазване на енергията). Колкото по-висока е скоростта – толкова по-силно става магнитното поле и по-слабо електростатичното. Инерцията на едно тяло зависи от силата на магнитното поле, което образува при привеждането му в движение.
По-големият заряд на протона обяснява защо винаги движението при този процес е от електроотрицателния към електроположителния полюс.
Дори приетата за електронеутрална материя, има лек положителен заряд.
Teofilius, експериментите са ти много добри и нагледно показват как йонният вятър няма роля тук, а самият дисбаланс в електростатичното поле.



Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #69 -: Октомври 24, 2017, 04:59:04 pm »
трябва да отбележа, че при моя "неуспешен" експеримент със лифтер, се наблюдаваше същото поведение като при първия експеримент на Сашо от видеото по горе. Включих аз високото и гледам лифтера се мърда, загасих осветлението да видя коронния разряд или синьото светене и какво да видя, нищо абсолютно тъмно, включвам осветлението наново, гледам лифтера се мърда и се озадачих, след това видях че минуса се е откачил и е паднал а останал само плюса на високото закачен към лифтера )). Много интересно, предположих че е нещо от кулоновите сили на взаимодействие или наелектризирането, но то всъщност конфигурацията в случая наподобява уединен капацитет, та интересно дали Т Т Браун го е забелязал това може би ново явление? и от какво зависи силата при такъв случай, от капацитета?, волтажа?, честотата?, мощноста? (при еднопроводно захранване)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #70 -: Октомври 24, 2017, 10:20:33 pm »
При някои от експериментите в сайта на Наудин се демонстрираше несиметричността на взаимодействие между електродите. Преди години някъде бях чел че вакуума (ефира)не е абсолютно електронеутрален но има слаб отрицателен заряд. Около повърхността на земята е нормално пространството(вакуум, ефир) да е с отрицателна поляризация. Както и да е ... --....  При Таусенд Браун при симетрични електроди движението е в посока на положителния електрод. Тоест откъм страната на отрицателния - положителния електрод има определена компенсация но  в противоположната си страна спрямо пространство с отрицателен заряд положителния електрод се привлича. От друга страна пък отрицателния електрод се отблъсква от отрицателното пространство и така двата електрода имат движение в посока +. При несиметричен кондензатор движението е следствие и на несиметричнните като топография електроди но най-важното е че универсалната среда изпълваща пространството както и да я наречем ефир или вакум или и двете има диелектрични свойства и проницаемост, може да се поляризира електрически и електромагнитно и така материята взаимодейства с нея и е възможно да се направи антигравитационен двигател.
   Подготвям една много чувствителна въртяща се стойка за установяване на движение при експерименти с подобни и други идеи на тема антигравитация, като мисля че утре ще е готова и ще я демонстрирам в работа. Тогава ще направя и опит със симетрични електроди и други идеи които имам.

   Бобинката за високото напрежение не е най-оптималната, бях я ползвал преди за лампа на Райф.  Ами първичната е около 10 -12 навивки мисля около 0,5мм едножилен кабел. Дължината на цялата бобина е около 10 см. вторичната не зная колко са но приблизително около 500 навивки и е около 0,20 проводника. Феритчетата са за филтри които взех няколкостотин доста тънко от един магазин тук в монтана за електроника. Феритчетата са с дължина около 3 см.  Ами Бобината не е най-добрия вариант. Имам друга може би по-добра , мисля че е бобина за мотоциклет но доста малка. Ще си играя още с бобините за да постигна оптимална компактност и ефективност. Генераторчето е на 555 и е настроено на 15 килохерца при около 20% запълване на вълната. Полеви IRFP260N така че може и без радиатор. Умножителя е с диоди на 15КВ и кондензатори 10Кв.

Променливите напрежения дори и при резонанс не са подходящи при електрогравитация - ефективността пада драстично, но може би при други параметри и дизайн да се получи нещо.

Утре ще пусна други клипове с новата въртяща и свръхчувствителна платформа и  някои интересни варианти и принципи.
Поздрави!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #71 -: Октомври 24, 2017, 11:08:56 pm »
още едни интересни експериментални данни от пдф документа, където се вижда че при пулсиращо захранване ефективноста се увеличава значително при определена честота спрямо постоянно захранване

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #72 -: Октомври 25, 2017, 10:05:17 am »
трябва да отбележа, че при моя "неуспешен" експеримент със лифтер, се наблюдаваше същото поведение като при първия експеримент на Сашо от видеото по горе. Включих аз високото и гледам лифтера се мърда, загасих осветлението да видя коронния разряд или синьото светене и какво да видя, нищо абсолютно тъмно, включвам осветлението наново, гледам лифтера се мърда и се озадачих, след това видях че минуса се е откачил и е паднал а останал само плюса на високото закачен към лифтера )). Много интересно, предположих че е нещо от кулоновите сили на взаимодействие или наелектризирането, но то всъщност конфигурацията в случая наподобява уединен капацитет, та интересно дали Т Т Браун го е забелязал това може би ново явление? и от какво зависи силата при такъв случай, от капацитета?, волтажа?, честотата?, мощноста? (при еднопроводно захранване)

Оргонът в електрическите ВН схеми върви през плюс клемата  ;) Ефектът не е електростатичен, а етерен - затова коронният разряд е загуба на енергия и не е важен. Ел-а е само за възбуждане и е посредник на истински действащите сили.
Относно принципа на получаване на тягата, търсете инфо за праймъри драйв. Хипарх се опита нещо да спомене, но явно работата е глас в пустиня - а миражът на лифтерите доста силен  ;D
Поздрави!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #73 -: Октомври 27, 2017, 12:47:11 pm »
Кадуцей, и какво ти пречи да направиш една микро-хвърчилка от метална каничка или купа? Ето - имаш познанията, разбиранията, чертежите, информация, неизвестна никому другиму, освен това "работиш много" по тези въпроси и имаш "реални резултати". Също така махалце, с което да тестваш всичко. Действай! Живакът от мен, ако ти е кът...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #74 -: Октомври 27, 2017, 03:10:39 pm »
Аз с кани и купички не се занимавам  ;D  Или се работи като хората, или не. Празните приказки също не са ми по вкуса, въпреки че поглеждам от време на време тук основно заради двама-трима потребители, проявяващи експериментаторски дух
Темата с живачните двигатели е чувствителна и нямам намерение да я обсъждам, просто защото нищо не можете да ми дадете като инфо, а само да вземете. Т.е. нивото не съвпада - а както в любовта, така и в работата това е фатално  :)
Все пак, за любознателните - ето един тестов модел отпреди доста години, направен без много компромиси  ;) Да внесем малко практика сред глупостите.
Enjoy!