Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Намиране на земното ускорение чрез водовъртеж. Центробежни помпи - формула.

<< < (2/3) > >>

ndm:
Наистина е интересна, хем е центробежна, хем центростремителна. Такива помпи не СЕ ли използват мноого отдавна в северозападна България?

Иван Димов:
   Тази е малко по-засукана. То се вижда и от характеристиките. Прави по-високо налягане от обикновените центробежни помпи и даже във видеото казват, че една такава нова помпа замества далеч по-обемистите и скъпи многостъпални помпи. С други думи, с една турбинка вдигат налягане като за пет обикновени турбинки.

krasias:
 Иван Димов, дизайна е добър ама чак да замести пет обикновени турбини ми се вижда малко пресилено. Засега най доволен съм от периферните водни помпи, преди време имаше едни ментета купувах ги за по 25лв, пишеше че са 350W  но реално не бяха повече от 150-180W но даваха по добри параметри от нашите "Вида" 800W.

valex:
Иван Димов
Номера в помпата е че се вкарва въздух и той се свива и после изхвърля водата.
Там където анимацията показва как водата се свива и после се изхвърля навън , а остава едно нищо след изходния щуцер е ПЪЛНА ГЛУПОСТ!
Единствено въздуха може да се свива!

Иван Димов:
  valex, свива се напречното сечение на водния поток в самата турбина. Виж профила на плочата, за която е захваната входната тръба. Има едно стъпало, което стеснява струята. А знаем, че където се стеснява, имаме по-висока скорост. Това е следствие от формулата S.V= const, т. е. намаляването на площта S на напречното сечение води до увеличаване на скоростта V. То това може да има нещо общо и с моя ефект на фунията. А на графиката се вижда, че водният стълб е 5 пъти по-висок от този на обикновените помпи. Може и да има леко рекламно преувеличение, но като цяло мисля, че тази помпа е добра.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия