Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Имам идея, не знам как да я кръстя.

<< < (2/4) > >>

владимир димитров:
https://www.youtube.com/watch?v=244-1PXDECw

dimko1:

--- Цитат на: ppipilica в Юни 19, 2017, 06:21:50 am ---Гледайки сайта на Французина ми дойде идея да направя яка подводна плазма в присъствието на въглищен прах, щом се получава доста водород по неговите опити значи в присъствието и на въглища може да се получат и други горливи газове. Само не знам дали ще е по-ефективно от изгарянето на самите въглища, то горенето на въглищен прах е трудна работа и в момента повече от половината отива зян.
Некви насоки и препоръки да се сещате, то зимата е далече още, но не е зле да имам малко опит за следващия сезон на кюмура.

--- Край на цитат ---
че аз горя въглищен прах от 20години  в печката и така прекарвам зимата и много малко дърва за разпалки.

ppipilica:
Ако не е тайна би ли споделил как го гориш въглищния прах. Тая зима случих на добра доставка и взех 16 тона перфектни Руски, много малко прах имат, горят отлично и почти никаква пепел. Все пак ще има около тон прах който трябва да оползотворя, вече цената не е за пренебрегване.

juliang:
Някой май се опитва да открива брикетите ...

ppipilica:
И дай малко повечко инфо за тия брикети, единствения ми спомен за тях е като бях дете на село и баба ми все одумваше колко били лоши, та нещо малко по конкретно. Ся ако трябва да правя няква преса много тонна, тва е нещо като дървесните пелети май а?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия