Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Компютри, ECU, диагностика

Газификация на мотор с директно впръскване

<< < (3/3)

dmitarp:
Може и да съм прост, но не съм мошеник като теб, и не съм навредил на никого, нито с тъпи предложения, нито с още по тъпи продукти.

juliang:

--- Цитат на: caduceus в Юни 02, 2017, 02:17:58 pm ---juliang
При правилната постановка и обработка на горивната смес това става и с двигател на Лада, а при дизели и с прост тракторен. Никакви керамики или особености в конструкцията. Но е дълга приказка а нямам време да пиша в момента.
Поздрави за конструктивния пост.

--- Край на цитат ---



Виж как с точно позициониране на горивната дюза и чрез формата на челото на буталото се прави така, че стохиметрична смес да се получава само на мястото където е запалителната свещ. Там където е нужно (около свещта), сместа дори е богата - с ламбда 0.9 (или съотношение въздух/гориво около 12:1). Но в останалата част на горивната камера ламбда достига над 2, демек съотношение 28-30:1. Това може да се направи само когато буталото е в точно определена позиция - малко по-късно или по-ранно впръскване води до неправилно формиране на този "ръкав" от точно премерено количество гориво, стигащ до свещта и оттам до несигурно запалване, намалена мощност и т.н.

С плоско бутало и сферична горивна камера това не може да се постигне. С впръскване различно от директно впръскване направо в горивната камера това не може да се постигне.
Не говорим за керамика, материали и подобни. Говорим за форма на буталото и главата, говорим че ти трябва директно впръскване на горивото направо в горивната камера, а не в смукателните колектори. Това не можеш да го промениш с нещо си.
Не говорим дори и за свойствата на горивото, на въздуха или на електричеството... дори ако приемем че можеш да им влияеш с твоите дивайси.

В тази конструкция обаче има проблем с азотните окиси (именно поради малкото гориво, което се впръсква). Затуй се взимат допълнителни мерки включващи специални катализатори, както и системата за впръскване на т.нар. AdBlue в изходящите газове, с което азотните окиси се неутрализират до голяма степен. Това също го няма в конвенционалните двигатели и е ако не невъзможно, то изключително трудно и скъпо да се добави.

Радико:
МЗК Бих ти предложил покрай решението на Гецката още нещо, просто махни дюзите и завий на тяхно място по един подходящ винт. Типично българска технология.

бай Теню:
Нищо не може да спре народ, който слага газова уредба на приус.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия