Разгледах документа на тоя професор, но английски не разбирам. Формата на ПДФ е такъв в случая, че дори не мога да копирм текст за превод на руски. Ако е на руски, ще разбера за какво иде реч. Но доколкото успях да разбера, той прави някакъв чип хибрид - електрет на който сваля заряда чрез вибрация, която движи рамената на кондензатори. Да не би това да е чип, който да се ползва при движението на човек, да генерира някакво електричество от движението?
Нещо не ми се връзва обяснението ти за работата на схемата. Ако приемем, че електрета вади пулсиращо напрежение /по-скоро трионообразно/, не променливо, и трионообразно дотолкова, доколкото това напрежение се сваля и му намалява амплитудата, то кому е нужно да се сваля енергията с кондензатори, ами не с електронни ключове? Товар ще се захрани през кондензатор само когато напрежението е променливо. Не виждам в тази схема как ще стане това, при условие, че електрета е униполярен. И възниква и другия въпрос, щом поляритета на електрета е униполярен, защо са нужни две рамена, по-лесно е да се сваля енергията еднопътно с електронен ключ, както си посочил схемите на Тесла.
Не мога да си обясня, защо е нужно да се сваля енергията в два отделни кръга? Има голяма неяснотия тука?
А за Бедини и неговата теория, че акумулатора се зареждал по-бързо с импулси, като запушвал бързо импулса, казва ли защо? Защо бързото запушване води до бързо зареждане?
По принцип импулсното зареждане на акумулатори е известно от балдър години преди Бедини. Има дори такива фабрични зарядни, дори с импулси на разряд, не само заряд. Отделно импулсното зареждане рециклира зарядните елементи, т.к. особено при литий-йона с употребата се образуват по електродите едни израстъци - сталактити от литий, които се доближават до другия електрод и така се увеличава саморазряда на батерията. Импулсното зареждане действа като "дъгова импулсна резачка" на тези сталактити, израстъци и ги стопява и връща обратно на електрода. Именно това е извънземния ефект от Бедини генератора. Имаше един скандал с телефоните на Самсунг, дето гърмяха от само себе си. Причината е, че в стремежа си да повишат енергийната плътност на батериите, намаляват дебелината на диелектрика, а сталактита по-бързо достига другия електрод и когато това стане батерията окъсява и се взривява от само себе си.
С две думи, не виждам в случая какво би помогнало бързото запушване на ключа при свалянето на енергията от електрет? Представи си, че електрета ти е един зареден кондензатор с определен капацитет. За колко време ще му прехвърля енергията в друг кондензатор няма никакво значение. Отделно обаче, дори да приемем, че в ключа няма загуби, то зареждането на кондензатора е свързано с големи загуби. Никога не може да се прехвърли енергията от един в друг на 100%.