Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Диаграми на взаимодействие между магнити

<< < (8/8)

Bat_Vanko:

--- Цитат на: atos в Август 30, 2017, 02:13:42 pm ---Bat_Vanko, нали знаеш, че визирам принципа, не е важно дали полето се върти или останалите компоненти от конструкцията, зависи кое ще приемем за статично.
Като пробивам със струг, свредлото е статично, а детайлът се върти...при бормашината е обратно, ефектът е еднакъв :D
Или нещо не съм доразбрал пак... :o

--- Край на цитат ---
atos, като казвам че има "характеристиките на електродвигател" имам предвид че се задвижва подавайки му електрическо захранване от външен източник. Това може да се разглежда като линеен-магнитен електро двигател. Разновидностите на подобно изпълнение са твърде много, но аз не съм оптимист за постигането на КПД > 1. А от друга страна щом е двигател, значи нещо в него трябва да се движи, дали това ще бъде вътрешната или външната му част е въпрос на конструктивно изпълнение. Прието е подвижната част да се нарича ротор, а неподвижната - статор.
valex, със сигурност ще се получи отблъскване и привличане (а от там и приближаване и отдалечаване, ако това е въпроса), но магнитната приницаемост на магнита е малко над тази на въздуха и неговото поставяне е безпредметно. Няма да се получи усилване на полето. И отново ще се получи суперпозиция (сумиране) на двете полета, независимо едно от друго.

valex:
Bat_Vanko
Не ме разбра. Не става въпрос за усилване. Идеята ми е да има разлика на силите при приближаване и отдалечаване на магнитите. Тоест несиметрия в силите в посоките. Това, което се опитват да направят с поставянето на магнитите под някакъв ъгъл.

Bat_Vanko:
valex, при приближаване на магнитите трябва да има достатъчно енергия за да може да се преодолее мъртвата точка на най-голямо приближение. При отдалечаване трябва да се придобие повече енергия за да може след това да се преодолее тази точка. Вихровите токове винаги пречат на движението, дали при приближаване или при отдалечаване няма значение - винаги ще губим енергия. А в тази намотка ще се индуцират точно подобно на вихровите токове - пречещи, според начина на поставяне на диода.
Не мисля че имаме излишък на енергия и да се налага нейното "гасене".

valex:
Bat_Vanko
Taka e. Просто ми хрумна, че може динамично да се деформира полето. Естествено, че има загуби. Но ако има "излишък" може да си го позволим :)
А идеята е да споделяме и коментираме. Там е истината.

Vector:
Бат Ванко,има ли напредък?
Чакаме с нетърпение резултати !

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия