Животът- начин на употреба! > Екология

Екологично земеделие

(1/18) > >>

svetlio760:
Попаднах на това и се чудя дали това не е най- добрия подход към земеделието въобще, ако тази концепция може да се нарече земеДЕЛИЕ. Мисля си, че нещата са доста розови ако е така. http://gradinka.zaedno.net/sites/gradinka.zaedno.net/files/Revoluciata_na_edna_slamka.pdf И в добавка до колкото това с пчелите има връзка със земеделието го поствам и тук. https://mega.nz/#!nFUyFYyL!cqbYkTNCUP3_R09G30L6ryPcb3-s2YQC9akou2AJ20s абсолютно нов подход към пчелите и пчеларството въобще.

svetlio760:
И нещо трето като мои собствени разсъждения- ако човек се занимае с това да храни диви и полудиви животни до степен на това да му се доверяват и да идват при него, без да се плашат, дали не би могло това да се използва в негова полза- да кажем диви зайци или диви птици(патици, яребици, фазани), които ти се доверяват и ядат от ръката ти- така можеш да ги ловиш и ти също да ги ядеш, без да си положил усилия в отглеждането им.Чувал съм така да се гледат свине- полудиви, не изискващи нищо друго, освен да им подхвърлиш шепа ярма и идват при теб.

бай Теню:
Светльо за моженето може, дори мога да ти кажа кои породи полудиви прасета и крави и други животинки можеш да си отглеждаш на село и откъде можеш да се сдобиеш. Пък и за пчелите имам опит, дори и идея как това да стане печелившо, но това като се видим.

svetlio760:
Ее батка все сте стъпка пред мен ;D Ма поне ме кефи, че съм все на прав път!

ppipilica:
И каква е идеята на това земеделие, ако е за собствена консумация горе-долу бива с малко повечко разходи и загубено време ще се нахраниш, но ако мислиш да продаваш и да имаш сертификат за био подобре се откажи.
Много е трудно био-то, всичко е заразено като почнеш от семената и стигнеш до почвата, е има и чисти места все още но са малко и е трудно да се поддържат такива.
Сори ако ти се струвам песимист ма със земеделие се занимавам вече сигурно 15 години покрай другата работа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия