Автор Тема: Изработка на разходомер/дебитомер за газ.  (Прочетена 12063 пъти)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Здравейте,
Планувам изработка на генератор за Браун газ с които да мога да заварявам/запоявам и ще ми е нужен някакъв разходомер за газта. Предполагам ще трябва, нещо, което да измерва, между 10 и 30л/мин. В главата ми се върти идеята за прозрачна тръба с вход за газта - отдолу и изход - в горната си част, а вътре да има топче, да кажем - за Пинг понг или конус като от отвес изработен от фибран.
Дали по зададените критерий, някой може да пресметне приблизителни - диаметър и височина на тръбата и конуса?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Изработка на разходомер/дебитомер за газ.
« Отговор #1 -: Април 02, 2017, 10:31:27 pm »
Амбициозно, от 10 до 30 лт./мин.! Като изходим от факта че БГ не се съхранява, а добива само ondemand (при поискване), или само когато имаме нужда, то тогава защо ти е разходомер? Налягането в системата и изхода на дюзата определят нуждата. Остналото е въпрос на автоматизиране. Виж какво става с 3 лт./мин.! Стари експериментални кадри.
https://1drv.ms/v/s!ArVpX6buCswUgSJphJBJxXI189IM

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Изработка на разходомер/дебитомер за газ.
« Отговор #2 -: Април 02, 2017, 11:21:45 pm »
Не знам дали е амбициозно, но просто, предполагам, че толкова ще ми трябва за да върши работата за която го правя, по надолу за мен няма смисъл да се занимавам, просто не се сещам за приложение което да ми е нужно.
От видяното на клипа, бих заключил, че за да заварявам/запоявам ще ми трябва пет пъти повече газ.
Разходомерът би ми помагал за да определям по-лесно количеството газ, което ми е нужно за заваряването на дадена дебелина.
Мисля си - налягането в клетката да бъде минимално, а дебита да се коригира по някакъв елементарен начин, като излишното просто се изхвърля или изгаря отделно.