Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 90941 пъти)

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #30 -: Април 06, 2017, 10:15:06 pm »
Ето това нещо, което е направил - dymelsoft, но то да е една клетка и електродите да са свързани през един и да навържеш много кутии такива последователно. Това е конструкцията. Водачите с каналите в които да влязат пластините може да се принтират с 3д принтер, кутиите не знам от какво, ако може нещо готово, но да е здраво и устойчиво на калиева или натриева основа електролит. За чешмяна вода просто забрави - това е просто мръсна вода която е проводима за ток, но лошо провежда и само ти се налага да качваш напрежението, а то е врага на ефективната електролиза със сигурност. За вибрацията - трансдюсерите се поставят на кутията и е желателно да е метална от неръждаема стомана, другото е просто несериозно.
За заваряване не знам какво очакваш, но чистия ННО газ нагрява всякакви материали по различен начин - различна температура, например ако загряваш мед или алуминий въобще не вдига температура..но му дай нещо в което има въглерод ще го изпари.
 Знам доста по тематиката, но защо да те обременявам информативно и да те лиша от шанса като го правиш да откриеш нещо интересно пък да го споделиш после с нас надявам се.
« Последна редакция: Април 07, 2017, 08:01:11 am от Maistora52 »

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #31 -: Април 06, 2017, 10:18:20 pm »
Михаил Кузмов - ще запои стомана естественно със сребърен припой :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #32 -: Април 06, 2017, 10:39:20 pm »
За заварки или спойки говорим? То спойки стават и с поялник!
И не го будалкайте човека с тези трансдюсери! Количеството газ зависи само от тока!

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #33 -: Април 06, 2017, 10:48:17 pm »
Мишо Кузмов, да разбирам ли, че трансдюсерите са отвъд личния ти опит с електролизерите?

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #34 -: Април 06, 2017, 11:15:52 pm »
Обаче, тия твои двама консултанти нещо са те метнали! Стомана ще завариш с браун газ на куково лято!

Не грешно си ме разбрал - не са ме мятали, нито са ми казали, може или не може, просто не са опитвали, а и то си иска и не-малко опит за да успееш, евентуално.  Иначе съм чел поне на две места, че ставали добри заварки, а в тубето има клип на който, един прави някакви демонстрации, с някаква клетка... и човекът си заварява арматурно желязо, поне ф16 и се справя...  Не разбирам защо твърдиш, че не може? :)
« Последна редакция: Април 07, 2017, 08:02:00 am от Maistora52 »

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #35 -: Април 06, 2017, 11:35:09 pm »
Мори Кинг казва, че водата трябва да се кавитира ПРЕДИ електролизата. http://mazeto.net/index.php/topic,9985.msg85258.html#msg85258


Ако се ползва атомизираща ултразвукова дюза, която да прави фина мъгла от нано-капчици... и тази мъгла навлезе между електродните плочи... би трябвало самата електролиза да отнеме много по-малко ток за процеса на разделянето.

Мислих и за това, но да се използва в електролита, тъкмо и ще разбърква...
Обаче в газова среда, както предлагаш, няма ли да има опасност от гърмежи,  нещо... И дали количеството което ще може да ползва по ламелите ще е достатъчно за добър добив? Обаче, ако стане, в тая среда ще е по-лесно и да се направят и вибриращи ламели.
« Последна редакция: Април 07, 2017, 08:02:58 am от Maistora52 »

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #36 -: Април 07, 2017, 12:05:21 am »
Според мен има доста неща, които ще трябва да се съобразят. Гърмежите са едното от нещата, и на мен така ми се струва. Другото нещо е, че аз самия не съм сигурен как ще се държи ултразвукова дюза под налягане, когато се развие налягане в клетката. Освен това, как ще се държи пиезоелектричната мембрана в една среда, в която има ток отвсякъде.

Представям си ултразвукова дюза единствено в контекста на пиезоелектричната електролиза, която споменах в линка горе.

ИЛИ, ако аз бих си представял ултразвукова дюза в електролизна клетка, си я представям отвън - бих си представял външна атомизирана водна мъгла да се вкарва с вентилаторче, в затворена клетка.

Но кавитацията се постига по много начини, не само с ултразвук. Ако прочетеш материала добре (оригиналната лекция на английски е ембедната най-горе в горния линк), там се говори за цепнатини например, и всякакви други начини за постигане на кавитация.

Освен това - всичко това е вече направено. В линка горе, Мори Кинг насочва към един интересен японец, който клати самите плочи - както са си потопени във водата, те са вързани към бутало, придаващо им ултразвукова честота на вибриране. Споменава и други изобретатели.

Освен това насочва към Xogen или нещо подобно, забравих как се казваше - фирма с много интересна семейна история - където ползват соленоидни намотки за облъчване на самия електролит външно, с магнитно поле, което да придаде кавитиращ фактор.

Не виждам смисъл да се повтарям или да преразказвам разни неща от други източници, след като съм ги линкнал на български и всеки може да ги прегледа.

Например, абсурдно е да се твърди, че количеството газ зависи само от тока. Такова твърдение може да се направи единствено ако липсва разбирането и осъзнаването, че водата е НЕХОМОГЕНЕН материал. Има разлика от вода до вода, и типичния воден състав е доста сложен и ДИНАМИЧЕН. Ако е налице такова разбиране, то очевидно е, че факторът, който управлява всяка една електролиза, е всъщност състоянието са самия материал - на самата вода. Именно групирането и спластяването на водните молекули в клъстери определя колко ток и напрежение ще е нужно, за да бъдат разделени и да се освободят газовете. А не обратното.

Освен това, има доста силна обосновка за тезата, че газ на Браун не е ННО и е нещо съвсем различно от "съотношение 2 към 1".

Не мисля че има разбиране на проблематиката в българските среди като цяло.
« Последна редакция: Април 07, 2017, 08:05:51 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #37 -: Април 08, 2017, 02:01:40 pm »
Да june190, ако едно и също имаме в предвид за трансдюсер! Трансдюсерът работи в мегахерцов обхват. След като преминах през редица безсмислени опити,(не с трансдюсер) установих че водата е подвластна единствено на честота ок. 2.45Ghz. И то само при загряване. Приложение, магнетрон в MW фурни. Помисли само, ако водата беше подвластна на мегахерци, щяха ли трансдюсерите да имат приложение в медицината? Нали ехографа би увредил или унищожил плода в утробата на бременна жена.
А да говорим че трансдюсер може да тресе плочите с мегахерцова честота е направо смешно. Да, твърдя че тока е единствен фактор за разделяне на водната молекула! Ако можеше да пропуснем ток през електролизера без напрежение би бил идеален вариант, но уви!
Тогава щяхме да умножаваме ток по нула напрежение и да получим нула мощност в/у плочите, а да имаме добив.
Няма никаква нужда да тресем плочите, образувалите се нови мехурчета избутват непрекъснато старите. Само когато изкл. електролизера, по плочите остават полепнали мехурчета, които след време се отлепят. Принудителното отделяне на мехурчета не повишава ефективността.
Понеже говорим за промишлено добиване на газ, нека не говорим за други начини на разлагане на вода. Слънчевото греене също разлага водата, ако не си чувал!
Самият Юл Браун е написал формулата на БГ, 2Н2;О2. Точно 2:1 молекули. С това атомизиране да не би нещо да грешиш в превода?
 В природата няма свободни атоми. Те моментално се свързват в молекули. Може би става въпрос за пулверизиране. За фино разпрашване. Ще трябва да те разочаровам, тези методи са ниско ефективни, Нужно е високо напрежение, получава се директен пламък. Всички останали хипотези са смукани от пръстите. Това е в общи линии в българските среди! Ако се наемаш да докажеш друго, ще трябва доста да поработиш практически. Първо сам да се убедиш, после и нас. Така да четеш, кой какво писал, казал по конференции ама нищо не направил, изглежда неубедително
bugman, в началото ти споменах за аргон при дъгова заварка. Какво прави този аргон според теб? Гони въздуха, за да може разтопеното желязо да се свърже и изстине в безкислородна среда. При заваряване с БГ, пламъка - след като отдаде енергията си, моментално се превръща във вода. При температура на разтопено желязо имаме невидима прегрята пара. Каталитичният процес направо "прегаря" желязото и остава само шлака. Кислорода както написах е 33.33%, и като прибавиш и атмосферен, окислението става горене. Няма заваряване има само шупли.
Така "работи" кълбовидната мълния. Получава се при висока влажност и гръмотевична буря. Ако водорода не напускаше обема й, би "работила" вечно. Вътре в нея има непрекъснато превръщане на енергия!
« Последна редакция: Април 08, 2017, 03:32:48 pm от Maistora52 »

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #38 -: Април 08, 2017, 03:32:25 pm »
Добре де, Мишо... Аз не виждам какъв е смисъла да си говорим, ако нямаме търпение да четем. От себе си дадох достатъчно за популяризирането на определена информация. Щом не желаеш да се запознаеш с нея, какъв е смисъла да разменяме мнения относно същата?


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #39 -: Април 08, 2017, 03:34:56 pm »
Длъжен съм да кажа, че Бат Мишо (той иначе нема да си признае!) е един от корифеите тук по въпроса за електролизери, Браун газ, ННО и пр.
Съобразете се с това което ви говори той, защото зад казаното му - стои много практика! - ама много!

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #40 -: Април 08, 2017, 04:22:13 pm »
Ми то хубаво, съобразявам се с това, дето говори Мишо... то си е негов опит, какво мога аз да кажа.

Само че той въобще не коментира информацията, която линкнах. Говори си негови си неща, без да има нищо общо с това, което аз коментирам.


Ако се наемаш да докажеш друго, ще трябва доста да поработиш практически. Първо сам да се убедиш, после и нас. Така да четеш, кой какво писал, казал по конференции ама нищо не направил, изглежда неубедително...

Първо - на мен не ми плащат, за да ви убеждавам аз вас в каквото и да е.
Второ - на вас въобще не би трябвало да ви дреме аз в какво съм убеден, ако разсъждавате самостоятелно.
Трето - да се чете е необходимост.
Четвърто - на тези конференции се обсъждат примери, имена, фирми, патенти и защитена информация.

Мишо... не знам кой си смуче от пръстите... обаче ако някой си мисли в тоя форум, че му дължа каквото и да е, заради това че той имал опит, е грешно мислене.

Сега съм тук, и съм свършил определена работа ВМЕСТО всеки един от вас. Каквото смятам да кажа, го казвам, и това е. Утре ще ме търсите, но няма да съм тук за разговор.
« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:37:45 am от Maistora52 »

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #41 -: Април 08, 2017, 04:27:01 pm »
Колеги, знаем че един от най-сигурните начини за да стигнем до истината е с практически опити!  :)

За това да доорганизираме теорията и се захващаме, по-скоро за работа...  8)

Какво ще кажете за клетка, изработена с тънки ламели  (примерно 0,5mm), на малко разстояние (примерно 2mm) един от друг, с конструкция, такава, че водна помпа да прекарва водата през ламелите, така, че те, евентуално да вибрират.
Чудя се, дали да има катализатор или да е с чиста вода, че тая тънка ламаринка, колко време ще изкара с КОН и дали при прекалено малкото разстояние между ламелите няма опасност от прехвърчане на искра, нещо... Какво би се случило, ако ламелите окъсят по време на работа?

Мисля си за изработка на единична клетка с 7-8 пластини, която лесно да може да се свързва с идентична, такава. Тоест да правя и свързвам, една с друга, малки клетки, докато добивът задоволи нуждите ми. 

 
« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:39:07 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #42 -: Април 08, 2017, 05:00:42 pm »
P.S. извинявам се за грешките в писането ми! Налага се да свиквам с десктоп клавиатура че лаптопа ми малко се поскапа! Някои букви са на други места от фонетик, така съм свикнал. Въпреки проверката нещо пропускам. Нямам инсталиран коректор, но ще оправя тези неща!

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #43 -: Април 08, 2017, 05:18:50 pm »
Чудя се, дали да има катализатор или да е с чиста вода, че тая тънка ламаринка, колко време ще изкара с КОН и дали при прекалено, малкото разстояние между ламелите няма опасност от прехвърчане на искра, нещо... Какво би се случило, ако ламелите окъсят по време на работа?

Ако това ти е идеята, мисля, че няма какво да губиш, ако използваш кавитираща водна помпа :)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #44 -: Април 08, 2017, 06:19:05 pm »
Какво и коя е кавитирща водна помпа? Защото аз си мисля за външна, автомобилна, горивна помпа.