Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 90924 пъти)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #135 -: Май 09, 2019, 07:46:54 pm »
lda_has, съжалява ако съм те подразнил с поведението си, но относно забавянето, както вече писах, се дължи на загуба на интерес, а колкото до информацията в темата, мисля, че стана ясно, че болшинството съвети се отнасят за направата на електолизни клетки, произвежащи някакъви горящи газове, но както се оказва по време на дискусията, а и както си пише в заглавието - за моето приложение е необходим, точно определеният, така известен - "Браун газ", който, както изглежда се оказа, че никой не го е получвал, вероятно, най-малкото, защото на никого не му е трябвал. Но моят случай е различен и въпреки многото полезни мнения, забележки и градивни коментари, май няма чий проект, просто да изкопирам, а ще се започва отначало. ::)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #136 -: Май 09, 2019, 08:01:33 pm »
Цитат
Но моят случай е различен и въпреки многото полезни мнения, забележки и градивни коментари, май няма чий проект, просто да изкопирам, а ще се започва отначало. ::)   
Това е много вярно съждение. Остава да определиш какво точно ще произвежда апарата ти. А да пак да попитам какво може да се получи като изходен продукт от разлагане на вода та никой друг не е получил браунгаз. Може би философски газ дето превръща всичко в злато.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #137 -: Май 09, 2019, 08:26:50 pm »
Киркор- Гарабед...2 кебапчийници....Какво слагаш, че толко се трупат при тебе?...Ми малко кайма, малко лайна...Аааааа ти и кайма ли слагаш гад такъф...Убив
аш конкуренцията

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #138 -: Май 09, 2019, 08:52:25 pm »
Нимойте тъй бе колеги! Браун газ е с малко кайма, за туй е по така нали, ако може така да се каже!
bugman, подавам ти топката, кажи от къде де започнем?



Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #139 -: Май 09, 2019, 09:04:12 pm »
Опитвам се да работя по книгата на Юл Браун... Там се споменава, че газът се  отличава и трябвало да бъде, еди какъв си..., на мене не ми трябва да знам, какъв трябва да бъде, а как да го добия... ;)

Михаил Кузмов, закъсал съм я на тема захранване. Как мислиш, че ще е по-добре да се продължи: да ми направиш инсталацията от до и аз само да монтирам датчиците и уредите или да си ги правя сам под твой контрол... Естествено, че бих си заплатил и в двата случая - за труд части/консумативи...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #140 -: Май 09, 2019, 11:52:42 pm »
Единствено отличаване на газа може да бъде само във водорода.  Изомерите орто или пара. Счита се че орто (оН) е по високо енергиен от пара (рН). При стайна и малко над стайна температура добитият водород, ок. 70% или повече е (оН). Електролизера по принцип загрява. Но тук има един предел, който от опит съм установил. 30-35℃ температура на електролита. Тази температура е оптимална за качеството и ефективността на добития водород. От там нагоре започва изпрение на вода което се увлича заедно с газа. Още увличане на влага се получава от неправилно конструиране. Така някои се заблуждават че като електролизерите им врат като бобена тенджера имат свръх производство. Един вид СЕ. Нищо подобно, този газ е с влошени качества. На това се дължи единствената разлика. Както беше написано не само от мен, при разлагане, от дестилирана вода няма какво друго да се получи освен две молекули водород и една молекула кислород. Тази смес е невъзможно да се съхранява дълго време. Водорода дифузира през стените на съда. Кислородната молекула е 16 пъти по голяма, и на нея и е малко трудно да се промъкне.
Преди няколко години приключих с тази дейност, вече нямам ресурс, за това мога да ти бъда полезен единствено със съвети. От до! Запазени имам само три експериментални, най добрите ми виждания конструкции електролизери. Както и всичко за да сглобя отново една малка система за добив на газ. Видео клиповете ми датират поне от 3-5 години.  Ето тук горе долу се виждат много неща от предварителните експерименти.
https://www.dropbox.com/s/y2gbxvruehxeagk/3%20lt.min.%201%20mm%20nozzle.mp4?dl=0
Завършена работеща система, добива 3 лт/мин. газ с изход 1 мм. мед. игла като дюза. Налягането спада защото 1 мм. дюза е голяма за това производство на газ. Системата обаче е автоматизирана. При спиране на пламъка достига налягане 1 бар и изключва захранването. Така за известно време (ок. 30 мин.) има налягане и може веднага да се започне работа. Захранването се вкл. автоматично и процеса се повтаря.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #141 -: Май 10, 2019, 02:17:14 am »
Благодаря за споделената информацията... ;)
Хубав е тоя, умен пламък, ама дано се сработим с него, че толко щуротии за едно гледане, няма да ми е забавно...  ;D


Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #142 -: Май 10, 2019, 08:48:36 pm »
Здравейте колега.
Не искам да ви разочаровам, но е по-добре да сте подготвен за това което ще получите след много труд и средства и то е:
Браун газ или по разпространения  ННО газ не стават за заваряване на желязо.
Да ще стопите двата метала един върху друг, но след като истинат ще се разделят с лекота.
Тези газове са добри за рязане на желязо, но ви трябва силна струя за това.
Правих опити да заваря  всички разпространени метали в ежедневието.
Единственото което можах добре да  заваря е медна тръба с твърд припой.
Мед с диаметър до 32мм с твърд припой се заварява, ако генератора е с дебит от 10л/мин.
Не прочетох вие да търсите подобно нещо и затова ви пиша тия редове.
Но ако желаете да направите Браун газ генератор купете си диска  от дъщерята на Илия Вълков - Деси.
В него Илия Вълков обяснява как да си го направите.
Вие гледате доста просто на тази работа, а тя както ще разберете с времето не е!
Поздрави.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #143 -: Май 10, 2019, 09:23:29 pm »
Венци него просто го кефи да си направи този апарат. И като се е чудел за какво ще го ползва като го направи накрая е измислил, че може да се пробва да заварява с него. Това не е необходимост това е оправдание. Защо да не го направи едно нещо за да ти бъде хоби не е необходимо да бъде ефективно необходимо е да ти носи удовлетвореност от самия процес на създаване.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #144 -: Май 10, 2019, 09:40:54 pm »
Здравейте и Вие, колега! :)
Благодаря за предупреждението и споделения опит. Имам книгата на Илия Вълков и ще се опитам да работя по нея, имам и няколко допълнителни идеи и благодарение на опита си в заваряването, се надявам, че ще ми се получи...

Поздрави!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #145 -: Май 10, 2019, 10:09:16 pm »
Bugman
Работи забавлявай се, но недей да таиш големи надежди защото колкото по големи са надеждите толкова по голямо ще е разочарованието.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #146 -: Май 10, 2019, 10:21:09 pm »
Да, благодаря - ще опитам да следвам съвета ти и да работя забавлявайки се, ама се забавлявайте и вие, като ми гледате сеира, а не като ме пУашите... ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #147 -: Май 10, 2019, 10:21:46 pm »
Снабди се и с книгите на George Wiseman. Ще ти бъдат особено полезни. Той е фен на Yull Brown.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #148 -: Май 10, 2019, 10:43:43 pm »
Да, благодаря - ще опитам да следвам съвета ти и да работя забавлявайки се, ама се забавлявайте и вие, като ми гледате сеира, а не като ме пУашите... ;D
Аз лично не искам да те плаша. Исках ако този апарат е средство за постигане на цел а не е целта самият той да ти помогна да постигнеш успешно целта наречена качественна заварка, но щом целта е самия процес а не крайния резултат нещата стават други.
При това положение само един съвет от мен. Той е и към всички останали ННОнисти:
Не използвай прословутата прехвалена като най добра неръждавейка "забравих и марката" Има сега една нова китайска неръждавейка, води се бюджетна защото е по ефтина. Хромманганова алпака. Със нея електролизера ти ще бъде доста по ефективен.
Забавлявай се.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #149 -: Юни 06, 2019, 06:06:27 pm »
На първо време, най-лесно и достъпно е да ползваш телоподаващото си за токоизточник. Тока е прав,волтажа не е висок а и можеш да регулираш ампеража. Сглоби си клетка само със седем-десет ламели. Ако ти е недостатъчно количеството,направи и следваща, но я вържи в паралел.
 Успех