Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 91033 пъти)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #75 -: Април 11, 2017, 10:02:57 pm »
locco, благодаря за поста! Ще имам за четене...  8)

Плазмата, засега ще я пропусна, а и нито качество виждам, ни скорост - може-би, ако ги нямаше МИГ/МАГ и ВИГ заваръчните апарати, щеше да е интересна. :)

Бъгман
Желая ти успех в делото - дерзай!
Поздрави

 :) Благодаря, подобно!  :D

bugman, надявам се да си разбрал най важното за "обикновеният електролизер"!

Разбрах, даже, много-повече! Не разбрах за добро или зло е, но времето ще покаже... ;)
« Последна редакция: Април 12, 2017, 02:46:32 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #76 -: Април 12, 2017, 08:07:09 pm »
Здравейте,
Прочитът на информацията от  june1900 е хаос и хронос прави космос. Космос значи ред или информация. Следва право и обратно четене (движение). Пространството и времето дава информацията, обратно информацията дава пространство и време или системите се самоорганизират като нисшия ред се стреми към висшия.

Ако информацията е разтегливо понятие и се свежда до вяра, времето също, то пространството е ясно и затова трябва просто вортекс. 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #77 -: Април 12, 2017, 09:59:11 pm »
Енергията, следва съзнанието. Искам да кажа, че самия наблюдател е в състояние да дава енергия при подобни опити, поради което те трябва да се правят без наблюдения, от страна на човек.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #78 -: Април 13, 2017, 04:27:39 am »
edin - А как ще се проведе опита в такъв случай ? Може ли дистанционно с видеокамера поне да се наблюдава ? Иначе доста весело се получава :) много ми хареса. Успех на всички ненаблюдаващи и наблюдаващи правещи опити !

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #79 -: Април 13, 2017, 07:29:57 am »
В реално време, не трябва да се наблюдава. Записва се и тогава се гледа. Квантовия комп. например, не работи, в присъствието на човек. Така и подобни експерименти, ще се опорочат от човешкото присъствие.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #80 -: Април 13, 2017, 06:15:01 pm »
Записва се е много общо казано, очевидно ще се записва с камера. Каква да бъде камерата, има много видове камери. Трябва ли камерата да бъде JVC GR-C1  или мога да използвам JVC GR-25, това е въпроса.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #81 -: Април 13, 2017, 10:10:26 pm »
Може и газова да ползваш. Зависи, до къде ти стига въображението.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #82 -: Април 16, 2017, 12:20:27 am »
За газова едва ли, но ако говорим сериозно за да  се направи това устройство първо трябва да се конструира единична клетка и тя да се тества много добре. За да стане това, май е задължително да се направи и устройство за измерване на дебита на получавания газ което да може да мери съвсем малка промяна в количеството газ. Клетките с протонообменни мембрани ги усъвършенстваха много едва след като някой измисли специален стенд - клетка при която има възможност да се регулира натиска върху електрода и така да се променя контакта - проводимостта към мембраната от така наречения сух електролит полимера нафион.
Друг подход ми изглежда несериозен и разочарованието пак ще споходи и новата вълна - да направим електролизер. Уредите за измерване на въпросния дебит са на цени непосилни за импровизирани лаболатории, но аз имам идея и при наличие на време ще я опиша.
« Последна редакция: Април 16, 2017, 01:22:16 pm от Maistora52 »

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #83 -: Април 16, 2017, 01:18:56 pm »
Нов план  ;D:
Изработвам тестовата клетка, направо за 220V., примерно със 120 пластини, ако дебита не е достатъчен, още една и т.н.  ::)
Не съм мислил за схема на захранването, та някой, ако се сеща за нещо и/или някакви, евентуални, спънки - нека, споделя...  ???


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #84 -: Април 16, 2017, 01:39:38 pm »
БъгМен - ентусиазмът ти е впечатляващ! - за което  - Адмирации!
Сигурен съм, че си наясно, че 220 волта от мрежата не винаги са 220, а и това е променлив ток с честота 50 херца.
Значи - длъжен съм да припомня, че електролизерите работят обичайно с Постоянен ток.
Стенли Майер обаче пуска в своите "електролизери" нито променлив, нито постоянен ток. Пуска импулсен, и при това с точно определена честота. Какъв е обаче неговият импулсен ток - може само да се гадае по схемите дадени към неговите "електролизери". Същото е положението и със схемите на неговите следовници. Абсолютна Мъгла!
Има и голяма разлика между разработките на Ст.Майер и Юл Браун (Илия Велков)
Ако не можеш да ги намериш из мрежата или тук във Форума, кажи, ще си направя труда да кача тук всичко с което разполагам от/за тях двамата и разработките им.

Иначе, това - да пуснеш 220 волта променлив ток на поредицата от клетки може и да Гръмне!
Същото е, и ако изправиш тези 220 волта с високоволтова схема тип Грец, но трябва да си наясно какъв ток ще консумират Клетките, за да не стане пак аварията.
Въобще - внимание и пак внимание!

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #85 -: Април 16, 2017, 01:57:21 pm »
И аз бих се опасявал, че вероятността да гръмне с 220V е по-голяма. Между искра и искра няма разлика при водорода и все ще гръмне, но с ток от мрежата е много по-вероятно някой от материалите да се стопи или да се разкапе и да създаде рисков фактор, отколкото ако играеш на дребно.


Аз също обаче много често съм склонен да разсъждавам "директно в готови варианти", така да кажа. Поставяйки се на твое място, емоционално, мога да разбера настроението, което те кара да си представяш нещата по този начин. На мен също "лабораторния" подход, който h2motor препоръчва, някак си ми е по-чужд на вътрешните навици.

Затова... когато аз знам, че разработката на дребно е по-разумната, но когато знам и че няма да имам достатъчно вдъхновение и мотивация да стигна до "готовия вариант" по дългия път... намирам утешение във вътрешната си дилема в модулния подход.



Този хъс, който имам, да разработвам неща... вместо да го влагам в рискован стремеж за постигане директно на "завършен вариант"... го влагам в модуларното измисляне.

За да не ми угасне хъса преди да съм си завършил заниманието... измислям го така, че да бъде модулно. Когато е модулно, всеки модул представлява разработка на дребно, но знаеш, че едновременно с това е и разработка на едро.

Планирам всяка разработка така, че да знам, че всички дребни, досадни, "лабораторни" междинни проверки са стъпки към "завършения вариант". Когато знам, че всяка отделна малка част не е просто за "проверка на концепцията", а е бъдеща част от голямото, която бързо с лекота ще сглобя в едно голямо нещо, след като имам достатъчно на брой проверени модулчета... вътрешно се чувствам удовлетворен, и така вдъхновението и хъса ми издържа повече време, и съм по-емоционално устойчив на преминаващите дни, без да загубя мотивация  :)



Моето лично мнение е, да послушаш h2motor, като работиш с отделни единични клетки... следвайки по този начин препоръката на Майстора да работиш с по-малки тоци... но без да противоречиш на себе си, като за целта правиш всяка единична клетка като архитектурно удобен модул за лесно сглобяване с други. Не я прави сама за себе си, и няма да прахосаш потенциала на по-мащабното предприятие.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #86 -: Април 16, 2017, 02:09:28 pm »
БъгМен - ентусиазмът ти е впечатляващ! - за което  - Адмирации!
;D Благодаря! Темата е интересна - заслужава го... ;)

Има и голяма разлика между разработките на Ст.Майер и Юл Браун (Илия Велков)
Ако не можеш да ги намериш из мрежата или тук във Форума, кажи, ще си направя труда да кача тук всичко с което разполагам от/за тях двамата и разработките им.

Целта, продължава да е Браун-газа..., така, че всичко по темата е важно. Намерил съм и прегледал и преглеждам много неща, надявам се да не съм пропуснал нещо, съществено, но за да съм сигурен - ще е добре да се запозная и с това, което разполагаш. :)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #87 -: Април 16, 2017, 02:23:31 pm »
june1900 - Много хубави и градивни мисли, които разбирам и споделям, но предвид, вечния проблем с времето - се налага да правя компромиси... Те понякога носят рискове... Понякога пък дават - адреналин... ;D

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #88 -: Април 16, 2017, 02:56:45 pm »
Най-големият харч на време е липсата на посока.

Имай предвид, че ако решиш да подходиш модулно (правейки по една единична клетка и тествайки я с времето, без да се отклоняваш от в действителност големия мащаб на предприятието), това би означавало, че ще е по-лесно да правиш електролизер с разделени клетки, а не с общ електролит.

Така че избирайки този подход започва да се очертава посока, и освен това отговаря на едно от по-горните двоумения (за общия електролит).

Разрешават се и някои бъдещи проблеми. Например, модулния подход може в движение да разреши въпроси за донастройването, с които ще трябва в противен случай да се занимаваш после, защото ти дава повече контрол в течение на разработката.


Ето откъде ще спечелиш време. Сдобивайки се с посока и с повече контрол. А има една приказка, че без човек да спечели време, няма как да разполага с време.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #89 -: Април 16, 2017, 03:14:04 pm »
bugman
Твърдиш, че миг-маг апарата не те удовлетворява и за това ще пробваш със Браун-газ. Изхождайки от собственият си опит мисля, че разочарованието ти ще бъде още по голямо.
Не съм съвсем сигурен за причината, но забелязах, че при заварка с браун-газ стехиометрията на газа се губи и пламъка става доста окислителен и заварката за нищо не става - това е и причината да се заема да правя апарат който получава разделно кислорода от водорода.
За добра заварка е необходимо да се използва леко редуциращ а не окислителен пламък.
« Последна редакция: Април 16, 2017, 03:47:33 pm от Maistora52 »