Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 91647 пъти)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #45 -: Април 08, 2017, 06:33:44 pm »
Темата за екологично земеделие, в частта си за пирамидите, ме подсети, че имах желанието да включа, някак и пирамидална структура в системата... Имам няколко идеи, но приемам още... Питам се и в коя посока би работила, евентуално,  в наша полза... :o Иначе знам да ги изчислявам, покрай един стар, замразен, проект за парник... ;D

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #46 -: Април 08, 2017, 06:42:43 pm »
Не че знам много за кавитацията в помпите... но би трябвало всяка помпа, използваща витла, да е подложена на кавитация.

По принцип, при водните помпи, това се разглежда като недостатък, защото не след дълго води до сериозни щети в самата помпа и по витлата. И, както е ТИПИЧНО в стандартната техника (много хора тук се стремят да ползват наготово стандартна техника като отправна точка), полагат се грижи и се взимат мерки СРЕЩУ случването на кавитация в помпата.

А именно кавитацията е нещото, от което идва енергията на електролизерите. Не е водорода, както доскоро се смяташе. Това, че енергийните аномалии на електролизерите не могат да се дължат на енергията във водорода като гориво, се доказва с прости уравнения.

Нужно е нещо да организира водата в НАНО-мехурчета в следствие от кавитация. И е нужно ТЕЗИ нано-мехурчета (които са много устойчиви) да отидат при електродите.

Така че нужна е някаква помпа, която по принцип създава много кавитация в себе си, и която НЕ Е защитена с някакви преднамерени технологии срещу създаването на кавитация. Това, което в случая е добре за помпата, е много вредно за енергийната производителност на електролизера.
« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:41:45 am от Maistora52 »

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #47 -: Април 08, 2017, 06:47:59 pm »
Самият Юл Браун е написал формулата на БГ, 2Н2;О2. Точно 2:1 молекули. С това атомизиране да не би нещо да грешиш в превода?

Лесно може да се провери това.

Взима се източник на водород, взима се източник на кислород (бутилка да кажем), смесват се в смесителен маркуч в 2:1, взима се един от кавитиращите електролизери (примерно суха клетка на Антон (Anton cell)), и се сравнява успеха на пламъка и калоричността.
« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:42:30 am от Maistora52 »

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #48 -: Април 08, 2017, 08:32:32 pm »
june1900, да - разбрахме се! Значи в най-лошият случай ще де наложи да тунинговам и помпата... 8)

Както се разбрахме в този проект разходът на ток не е от съществено значение, но все пак съобразявам конструкцията на клетката с волтаж. Та да питам тия, примерно 2V. на клетка, които се ги споменавате, откъде, аджеба идват!? Защо ми се струва, че прекалено много фактори, биха могли да влияят на една клетка за да е вярно...

bugman, това изрових от моите архиви, някъде имах и клипче в работещ режим, но явно съм го затрил.

Даммм, чудесна клетка - поздравления!  :)
Не се разбира как са свързани ламелите, би ли обяснил!?

Интересна е идеята с бединито, дано се получи... Не разбирам защо искаш да махаш катализаторът, още повече, че ламелите, вече са замърсени, тоест експериментът, не би бил коректен...  :)
« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:43:56 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #49 -: Април 08, 2017, 09:00:50 pm »
june1900, никой с никого не е длъжен да се съобразява! Не съм чел в правилника такова нещо! Това е мнение на Майстора за мен, и може би има за цел да предпази от грешки!
Както виждам вече сте се разбрали с bugman. Моето присъствие става излишно! Желая ви успех в сътрудничеството! И не забравяйте да се похвалите на финала, да се порадваме и ние!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #50 -: Април 08, 2017, 09:11:14 pm »

5.За да работи електролизна клетка при напрежение под 2 волта електродите трябва да са с различен електрохимичен потенциал...
 
Има едни неща - ултразвукови трансдюсери се наричат - и в Китай ги произвеждат

Искаш да кажеш, че, примерно - ако положителните електроди са от 316l, а отрицателните от 340, това ще е в полза?

Каква по-точно ти е идеята с трансдюсерите? ???
« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:46:29 am от Maistora52 »

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #51 -: Април 08, 2017, 09:53:23 pm »

Както виждам вече сте се разбрали с bugman.

Написах "разбрахме се" в смисъл, че залепих какво ми се обяснява.

Дайте да оставим настрана личните, неща - все пак, това е технически форум...

Благодарен съм и ще бъда на всеки с участието си в темата.

Няма отказване - вече вложихме енергия и накрая резултатът ще е задоволителен или не благодарение на всеки участвал в темата.

Ако мненията/концепциите са еднакви, няма да има смисъл и ефект, нали!?

Тази клетка е поредна и последна, която се прави във форума,  затова, трябва да стане най-доброто. Следващата, трябва да я задмине и т.н. Това е прогреса, така става... Ако се провалим,  значи не сме си свършили работата, както трябва и сме вътре - всички... :)

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #52 -: Април 09, 2017, 01:37:12 am »
Piezoelectric Cleaning Transducer Ultrasonic Ceramic Plate 45khz 35W Low Heat - ето това е въпросия излъчвател.
Какъв е смисъла от него ?
- Не е да прочиства газовете от повърхността на електродите а да помага по специално на водорода да влиза в кристалната решетка на никела който се съдържа в плочите и да излиза от нея, т.е. увеличава се циркулацията на водород в двете посоки. Понеже по принцип не е голяма особенно ако електрода не е порест, направен от слепени наночастици метал.
- Най голяма разлика в електрохимичния потенциал има между метал и неговия окис, затова електродите няма голям смисъл да са от различни марки неръждаема стомана. Просто трябва да се формират както написах. Това е.

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #53 -: Април 09, 2017, 08:34:58 am »
Цитат
За газа има много имена. Най-популярното му име е газ на Браун, понеже той беше първия, който описа енергийните аномалии, мислейки си, че може да се дължат на атомния водород или атомния кислород… Точно това означава абревиатурата ННО. Друго име за газа е “хидрокси”, а химическото му име е окси-водород.

Това, повечето хора вярват, че е Брауновия газ. Само че… в тази газова смес присъства един вторичен газ. И някои от изобретателите, които откриха вторичния газ, го наименуваха на себе си…

Заредени водни газови дроздове – така го наричам аз… Електрически разширена вода – така го нарича Джордж Уайзман (George Wiseman), той направи това обявление през 90-те години, така че аз считам, че той първи откри това.

Газ на Омаса (Ohmasa), Япония, той е измислил един хитър начин за правене на този чист вторичен газ… и SG газ идва от имената Сюарт и Гърли (Suartt & Gourley) от Флорида – от същия град, от който е и Дени Клайн. Те също са наясно, че има наличие на вторичен газ и имат своя техника да го добиват.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #54 -: Април 09, 2017, 02:51:50 pm »
bugman, нищо лично към june1900! Мисля и при него е така! Просто противоположни мнения! Например за тока. След това, аз заставам зад всяка моя дума с прктически проверено доказателство. Работата си пазя в снимков и видео материал. june1900 приема за вярна чужда информация без да е приложил в практика.
Нямам нищо против това! НО аз съм проверил на практика Bob Boyce, Stanley Meyer, Yull Brown, George Wiseman.
Имам създадени над 10 дизайна на електролизери в търсене на най-добрият. На онова видео видя 4те най-добри които съм оставил. Сега вече са 3. Експериментални образци, на базата на които строя големи електролизери. Признавам че това вече замря! Некадърните "майстори" въобразявайки си че това е просто лесно, "наводниха" пазара преди доста време и разочарованието последва.
Искам да отбележиш факта, по настоящем в промишлена употреба са разделителни електролизери. Разделянето на двата газа дава широки възможности за различна стехиометрия, както и смесване с други газове за получаване на други свойства. Също ползването на чист водород на много места.  И на края ще прибавя, електролизата е най-не ефективен начин за добиване на водород от всички известни!
http://www.absco-bg.com/index.php/tehnicheski-gazove/vodorod

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #55 -: Април 09, 2017, 04:22:08 pm »
Добре де, Мишо, но ти умишлено избягваш темата за наличието на трети компонент в продукта от електролизата, който не е просто О и не е просто Н. Хората в бранша обсъждат това.

Избягваш да говориш за кавитирането на водата. Идеята не е "просто за почистване". Хората в бранша в момента обсъждат, че колкото повече е кавитирането, изглежда толкова повече е тази трета компонента.

Някои са се опитали да я идентифицират, и следователно са се появили различни имена и обяснения за нея, но всички са единодушни в това - предварителната или едновременната кавитация, съпътстваща електролизата, води до най-голямо съдържание на тази трета компонента, ОСВЕН двата газа.

А ние не искаме да говорим за това. Нашите браншови хора не им се говори за това. Те са, както ти сам каза, и както аз също твърдя в предни мнения и в други теми, "разочаровани", "страдащи от разочарование", и не им се говори за това какво се случва в бранша на Брауновия газ. Всъщност... като цяло не им се говори какво се случва въобще в Свободната Енергия, като цяло. Още се изживява разочарованието от някакви разочароващи спомени и не ни вълнуват модерните събития.

Не че старите събития ни вълнуват. Колкото модерните събития не ни вълнуват, толкова и най-старите класически неща в Свободната Енергия не ни вълнуват. В трапа сме, и това е то.

Достатъчно е да направиш обзор на повдигнатите въпроси в последния месец и разменените реплики и коментари.

Някой иска да си направи електролизер. Друг го съветва да гледа да има възможно най-много кавитация в него. Трети му казва, да не се бил "подлъгвал по тия съветници с трансдюсерите".

Не че в българския бранш имаме някакъв опит с кавитация на електролита. Но пък имаме горчив опит, който сме заети да съзерцаваме и не се интересуваме от това какво се случва на сцената.

Да не говорим, че в други теми отделни хора имат горчив, разочароващ опит... поради неизвестна причина те самите се считат за гениални, считат че са направили абсолютно всичко както трябва, и след като не им се получава, отсъждат тежката си дума за въпросната технология.

След това поемат кръстоносен поход на дискредитиране на въпросната технология, защото те са "открили истината" - не са успели, значи не работи.

Здравият разум отсъства като цяло... А се води технически форум, на здравомислещи, технически ориентирани хора, които знаят какво означава изследване и търсене и установяване на истината.

За мен е парадоксално. Така, форумът за Свободна Енергия по-скоро се приближава до "форум на БАН" или "форум на Многоуважаваната академична общественост".
« Последна редакция: Април 10, 2017, 06:22:50 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #56 -: Април 09, 2017, 05:55:34 pm »
Добре, да започнем с George Wiseman!
Това са книгите които притежавам в хартиен формат.
https://1drv.ms/i/s!ArVpX6buCswUgxEPFN_M_AqAYFbv
Това е съдържанието на книга 2.
https://1drv.ms/i/s!ArVpX6buCswUgw9paoDMMAcOGqO5
Това е стр. 47 от книга 2. Прочети коментар и две теории на G.W. за този трети компонент който в същност не е трети компонент а друга представа, наречена Hyper Gas.
https://1drv.ms/i/s!ArVpX6buCswUgwzGfBY8_sfMPWN3
Това е стр. 43. bugman да прочете до какъв извод е стигнал G.W. при заваряване на желязо.
https://1drv.ms/i/s!ArVpX6buCswUgxJ5Kpug9fJLRsIo
Това е стр. 40, четем, тока причинява елктролиза+формула за изчисление на мин. добив.
https://1drv.ms/i/s!ArVpX6buCswUgw2oQam1L3OTKdkL
Коментарите оставам за по късно.
P.S.ако някой има интерес към тази информация, препоръчвам сваляне. Често пренареждам личното облачно пространство, в последствие линковете може да са невалидни.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #57 -: Април 09, 2017, 06:00:31 pm »
Здравейте,
готов съм да помогна на практиците в някои аспекти, засягащи т.нар. "трети газ" получаван при електролиза. Това не е точно газ, но и на други места е споменаван като такъв - очевидно за по-лесно. Ако ми позволите, съвсем накратко ще изложа нещата - пък ако някой иска, да се съобрази. Ако не, здраве да е, то си е за него.
1. Браун газа се състои от оксиводород + оргонна пара /въпросния "газ"/. Оргонната пара е резултат от взаимодействието на двете първични енергии, като те не се унищожават а създават третата сила, съдържаща се в "газа".
2. Оргонната пара може да се получи по няколко начина - един от които е електролиза, има и механичен, магнитен и т.н. При Василатос е описана като сив светещ /блестящ/ дим, пушек или пара, която се стеле от източника нагоре към тавана. Вижда се от хората които могат и имат способности за това - не от всички. Конкретно в главата за барон Райхенбах тя е получавана чрез взаимодействие на два противоположни магнитни или кристални полюса.
3. Клетката на Джо е специфичен електролизер, който се захранва със много ниско напрежение и слаб ток, колкото да се поддържа процеса на натрупване на оргон в нея и съответно производство на оргонна пара. Тя се предава към ДВГ през алуминиева полирана тръба с вътрешно отражение, водеща до блока на ДВГ без да се свързва твърдо с него. Минималното количество оксиводород е вредно и се извежда в атмосферата, като по принцип такова следва да се избягва.
4. Самоорганизиращите свойства на пламъка на Браунгаз горелката идват от оргонната пара, а не от оксиводорода. Точно затова при проектирана нормална оксиводородна клетка "газа" е твърде малко и не се отчита. Това е грешен път за развитие - да тъпчете ток в клетката и да разлагате водата - тя е само кондензатор и концентратор на оргона, който от своя страна произвежда оргонната пара. Затова оригиналната горелка на Юл Браун все още се използва в Китай за разграждане на ядрени отпадъци, а другите не стават.
5. Оргонната пара преминава през материята, стига да не е алуминий /особено полиран/. Всички електролизерни конструкции, несъобразени с този факт я изпускат в атмосферата поради естествената и склонност да отива нагоре.
6. Доколкото си спомням, в оригиналната конструкция и патент на бай Илия имаше волтова дъга на изхода на горелката и магнитни полюси. Това е важно и се изпуска в електролизерите сега, защото конструкторите не знаят защо е. А като не разбираш нещо, смяташ че е ненужно. Пък ако ще и двайсет електролизера без тези неща да си направил - все тая :)
7. Кавитацията е процес, при който има образуване на микромехурчета които имплодират. При образуването на мехурите се дърпа оргон от етера, а при пукането се освобождава - това е същността. Затова и количествени сметки на мощността не излизат.
8. Който иска да разбере Браунгаз клетката, трябва да чете за Джо селл. Всички други теории не са подплатени с действителен опит и едва ли ще дадат резултат.
9. Свойствата на пламъка от Браунгаз горелка могат да се наподобят и с други устройства, но в по-слаба степен /засега/. Т.е. намаляване на радиоактивността в обсега на действие на полето, промени във хода на времето, на някои химически реакции и т.н. Това показва, че нещата имат общ корен. Имам доста практика с такива устройства - и се натрупва още  :)
Дано казаното да е полезно на някого.
Поздрави!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #58 -: Април 09, 2017, 07:12:05 pm »
 Михаил Кузмов, по принцип съществуват всякакви теории и включително тези които са открили някои неща не са пожелали да ги споделят с широката публика. И това го има. Но аз не си мисля че не са вложили доста усилия и са разтръбили че са открили нещо а то всъщност не е било нищо. От НАСА си спомням имаха официално твърдение публикувано преди години че електролизата е с максимум 60% ефективност, това твърдение отдавна отпадна защото има клетки с протонообменна мембрана дори с ефективност към 90% :)Развиват се нещата, както и ти и аз включително сме се мъчили да направим електролизери от тези тип суха клетка която не е суха всъщност и отдавна сме стигнали до извода че не това е конструкцията. В същото време от още по отдавна сме виждали снимките на електролизера на Илия Вълков - този с тръбите една до друга в които е сложил на по две шпилки анодни и катодни електроди и във всяка една такава тръба всъщност има по една клетка. Той си е бил направил извода че трябва да са изолирани по електролит :) пък ние правим сухи - мокри клетки. И така. Сигурен съм че електролизерите а може и да не се наричат така ще са най разпростараненото устройство в бъдеще време. Също ще има един период от време в който това устройство ще се изработва от много хора, както навремето е било с автомобилите - всички производители - майстори на каруци са почнали да правят автомобили и марките автомобили са били над 3000 в САЩ по него време. Това ще даде възможност на Света да се рестартира технологично, а необходимост от такъв рестарт има и като по "чудо" ще се случи. Виж хората се мъчат да правят клетки и да ги продават на други хора, това не е лошо и така и ще бъде дори когато технологията стартира в друг по сериозен и приложим вариант.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #59 -: Април 09, 2017, 11:58:46 pm »
Темата БГ. наистина е много интересна и забавна, но ще трябва, поне аз да се съсредоточа, само (поне засега и доколкото мога)  върху темата - заваряване с БГ.  :D

И пак, благодарение на всички, които помагат - и аз, като добър ученик(какъвто не съм бил в училище), чешейки се по главата, май "родих"  ;D дизайна на моята си  :o - хибридната клетка... ::) И като ще е хибридна, нека да се кръщава : Hybrid !!!  8) 
Докато не я изработя и не се види, че се получава, нещо - няма да споделям детайли за да не объркам още положението.

Дотогава и докато сбирам части, може-би ще е добра идея да чета и мисля още и да направя една "нормална" клетка, на която да натрупам, малко опит и която да даде газ за запояването/заваряването на детайли по другата или просто ми свърши работа и другата да се прави бавно и спокойно, с цел - забавление/експерименти.  ;)