Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 90941 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #165 -: Юни 13, 2019, 01:46:15 pm »
Имаш грешка Юлияне и тя е в тези 100 грама.
При заварка е необходимо да направиш вана с разтопен метал която е доста под един кубичен сантиметър. Ако заваряваш ламарина дори е само няколко кубични милиметра. Иначе ще прокапе. Както вече споменах "поне няколкопъти" този метод не става за заваряване по съвсем други причини. Очевидно не са малко хората в този форум които държат лично да настъпят мотиката защото може би вярват, че могат по добре да я настъпят.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #166 -: Юни 13, 2019, 02:26:55 pm »
Да, но ще трябва да топлиш тогава за много по-малко време от 5 секунди, иначе топлината се разсейва в околния материал.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #167 -: Юни 13, 2019, 08:22:18 pm »
Ooo bugi! Защо се трудихме да ти намерим книгата на G.W.? Нищо не си прочел от нея! Каквато и система на захранване да приложиш, върху какъвто и електролизер да бъде, ще получиш все един и същи газ! Тия дето са те консултирали явно са търговци а не практици. Ако пък нещо правят, заначи са не достатъчно вежи! Компетентни! Сори! Ако са били, и те щяха да ти кажат че баш с B.G няма да заваряваш!
Какво значи универсална клетка? Клетката или добива смесено Н2 и О2, или разделено според конструкцията. Само че разделено вече не е B.G.! Не зная какво разбираш от заваряване, но за различни приложения ти трябват различни свойства на пламъка! По добре се консултирай с газозаварчик!

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #168 -: Юни 13, 2019, 08:26:33 pm »
    Радико, Прав си да му се не види. Дори с добавени изпарения на хексан, спирт или бензин не стават толкоз сполучливи колкото с ацетиленова горелка. Даже толкова добре реагира с въглерода, че в стопилка чугун след известно време на постоянно греене и кипене му изчезва въглерода на 100%.
Желязото пък се превръща на пяна от двужелезен триокис, демек кристална ръжда. по-скоро изкуствен хематит. Поне това показва плазмо-газовия спектрален анализ. Козата си сака пръч.
   Но уважавам експериментаторите. Може да не става за заварка, но може да излезе нещо друго. Кой знае.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #169 -: Юни 13, 2019, 09:17:14 pm »
sorrry
     Не е нужно да правиш някакви интервенции по телачката, освен от клемите за ръкохватката и масата да дръпнеш още по един извод за електролизера. Регулирането на включване и изключване, ако не ти се ползва електроника, става с обикновен пресостат за ниско налягане (примерно за Юнга), а потреблението на газ можеш да регулираш с редуцир винтил. За горелка е почти задължително да е със свръхзвукова дюза, тоест не с цилиндрично сечение , а с конично, и по възможност по-дълъг конус. Така гарантира студена дюза и предпазва от обратен удар.
     Все пак подкрепям мненията на колегите за допълнителен въглеводороден бъбъл.
       Успех! :)
Всичко това съм го направил и изпробвал. Добавил съм и 2 три-пътни вентила за избор и от кой бъбъл да ползвам или и двата. Мога да докладвам за различните проби с различен окислител. Само не знам дали bugman ще се довери на хилядите ми опити или ще сметне поста ми като спам в темата и ще продължи да се доверява на клиповете в тубата и прочие.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #170 -: Юни 13, 2019, 10:22:10 pm »
Щом имаш опит и желание да го споделиш, пък дали успешен или не, мисля не само за мен ще е интересно и полезно. Така, че - заповядай. :)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #171 -: Юни 13, 2019, 10:29:30 pm »
Всъщност някой видял ли е клип със заваряване, щото аз не си спомням да съм?! ???

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #172 -: Юни 13, 2019, 10:37:32 pm »
bugman за заварка не може да стане. Може само да реже и да нагрява. Дори при опит да нагрея един алуминиев радиатор от процесор на компютър се получиха само капки вода и нямаше загряване. За другите метали това не важи, нагряват се и се стопяват.
Сега един единствен съвет от мене ако си решил да пробваш.
Не ползвай гумени, силиконови, найлонови и подобни маркучи. Прави стабилна сглобка с медни тръби и специализирани накрайници с резба. Бързите сглобки не вършат работа.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #173 -: Юни 13, 2019, 10:41:05 pm »
Всъщност някой видял ли е клип със заваряване, щото аз не си спомням да съм?! ???
Заварка не съм виждал, но запояване със сребърен пропой съм гледал на живо.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #174 -: Юни 13, 2019, 11:15:25 pm »
Извинявай Ida_Has, но ще си позволя да изкажа мнение различно от твоето, относно проводните системи. Където е възможно е най добре с неръждавейка. Не чак толкова скъпо, но също много надеждно е полипропилен и то с холендрова сглобка. За вече получения газ става обикновен кислороден маркуч. Всички уплътнители са ми силиконови или каучукови. Пробвах с гума- ЕПДМ, но от продължителна работа се разпада. Също така съм категорично против мадни и месингови тръби, кранове и фитинги. Електролита в комбинация с ток направо ги яде. Сума ти взривни клапи ми заминаха преди де изчистя газа. Сега Всички приставки ползвам с байонетни връзки. Това ми показва опита.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #175 -: Юни 13, 2019, 11:40:39 pm »
sorrry като написах медни имах в предвид да са от някакъв метал  и то през които минава електролит.  Медните са най достъпни и за тях има най много принадлежности за сглобка. За изходящия газ няма проблем там и "макарон" да сложи ще стане. Крановете ми са от неръждаема стомана.

Неактивен kiak

  • Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #176 -: Юни 13, 2019, 11:51:36 pm »
bugman за заварка не може да стане. Може само да реже и да нагрява. Дори при опит да нагрея един алуминиев радиатор от процесор на компютър се получиха само капки вода и нямаше загряване. За другите метали това не важи, нагряват се и се стопяват.
Сега един единствен съвет от мене ако си решил да пробваш.
Не ползвай гумени, силиконови, найлонови и подобни маркучи. Прави стабилна сглобка с медни тръби и специализирани накрайници с резба. Бързите сглобки не вършат работа.
Странна селективност проявява тази  газова смес?Не съм чел темата от началото ,за което моля да бъда извинен към монента.Най-добри резултати за заваряване на сплави с преобладаващо съдържание на желязо  съм постигал с ацитилен и кислород.
Заварявал съм и с пропан-бутан и кислород, железни сплави ,но резултатът е по-лош от задоволителен.(поради недостатъчната температура в основата на ядката  чрез подаване на повече кислород окисляваме самия метал, използвайки  го като компенсационно гориво)
 

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #177 -: Юни 14, 2019, 12:33:02 am »
Даммм - и моите впечатления от оксиженното заваряване са най-добри. При ретро автомобилите, които са кърпени преди повече години, ясно се вижда и качеството на самата спойка, и на самия шев, проварът също не е лош. Ако се получи, това интересно, вакуумно заваряване се надявам да се получат по-добри резултати, но ще съм доволен и на близки... ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #178 -: Юни 14, 2019, 07:57:32 am »
Направи апарат с разделно отделяне на газовете, кислород и водород и ще имаш добър резултат. Иначе забрави.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #179 -: Юни 14, 2019, 08:49:50 am »
Напълно съ съгласвн с Радико - много е важно прецизното регулиране гориво-окислител при газвово запояване,
Много се усложняват нещата но това е начина.