Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 90948 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #120 -: Май 08, 2019, 09:46:52 pm »
Сори ама взе да става досадно! Преди 2 год. си започнал темата, и до ден днешен никакъв напредък!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #121 -: Май 08, 2019, 09:48:22 pm »
Ако чакаш колеги с положителен опит, няма да дочакаш. Просто не съществуват такива. А защо опита е само отрицателен вече обясних май.
Значи имаш два варианта
1. Да не ми повярваш и да си направиш неработещия апарат и после гордо да ми напишеш:
Какво ми обясняваш бе като един "неуспешен" експеримент не си спретнал. Виж аз тук в темата съм описал колко много "неуспешни опити" имам. Или да ми обясняваш как точно нещата не стават "от личен опит"
2. Да вземеш в предвид мъдрите думи:
Глупавия се учи от грешките си, умния се учи от чуждите грешки и да избегнеш повтарянето на грешките на другите

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #122 -: Май 08, 2019, 10:16:24 pm »
Сори ама взе да става досадно! Преди 2 год. си започнал темата, и до ден днешен никакъв напредък!

Не като оправдание, ама наистина проектът заради който ми трябваше заваряването се отложи, поради сещаш се какви - стадарни причини... Това ми даде известно време, за което съм щастлив, защото сега се чувствам по-подготвен по темата и надявам се да се получи желаният резултат.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #123 -: Май 08, 2019, 10:26:15 pm »
Да продължаваме напред...
Трябват - газов аерестор и бълбукатор... Някой колега ако произвежда, нещо или пък заводски, идея от де се купуват? :D

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #124 -: Май 08, 2019, 10:48:46 pm »

Значи имаш два варианта
1. Да не ми повярваш и да си направиш неработещия апарат и после гордо да ми напишеш:
Какво ми обясняваш бе като един "неуспешен" експеримент не си спретнал. Виж аз тук в темата съм описал колко много "неуспешни опити" имам. Или да ми обясняваш как точно нещата не стават "от личен опит"
2. Да вземеш в предвид мъдрите думи:
Глупавия се учи от грешките си, умния се учи от чуждите грешки и да избегнеш повтарянето на грешките на другите
Закачам се за двата варианта, ако трябва в ролята на глупак, като знам, че нищо незнам! И продължавам - със задължение и отговорност и към всички които ми помагаха и помагат в темата, по мейла, тел. или друго, и с надежда, че ще бъде полезна темата за четящите, до достигане на желания резултат, за който няма да благодаря на себе си,  а на всички които се включиха. Ако се провали, то ще е заради, това, че аз съм сгрешил, нейде... ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #125 -: Май 08, 2019, 11:02:40 pm »
По добре започни от електролизера и захранването. Произведи газ, пусни го в атмосфера, следващите неща по късно. Ако започнеш от зад напред ще имаш начална безполезна инвестиция във време труд и пари.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #126 -: Май 09, 2019, 12:00:16 am »
Ами, така с тоя "умен, гърмящ газ", дали ще е безопасно като запаля? :o Нали и пример даваме на младите, тука... ::)
Със захранването на 220 куцам много - липсват ми, още основните знания и не съм си избистрил, ич схемата...

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #127 -: Май 09, 2019, 04:04:01 am »
bugman и ти кат вектор, Иван-бг, талпи, ван и компания си мноо добър,
как да избистриш след като не я имаш наум?  ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #128 -: Май 09, 2019, 07:50:44 am »
Танас е прав. След като търсиш акъл, първо си науми чий ще следваш! Изобщо не държа да е моят! Топката е в твои ръце!
Както написах, направи първо Е-лизер и захранване. Пусни газ в атмосфера, после ще палиш! После ще продължим. За начало ще ти нарисувам лесна, проста, ефективна схема на захранване, директно на 220v, с ограничена възможност за регулиране на тока. Ще можеш да вкл. от 1 до 100 и повече клетки в серия, според твоят избор. Започни с електролизера!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #129 -: Май 09, 2019, 01:34:51 pm »
bugman и ти кат вектор, Иван-бг, талпи, ван и компания си мноо добър,
как да избистриш след като не я имаш наум?  ;D

Благодаря за вниманието! :)

Имам молба, поне в тая тема да се опитаме да пишем, така като е редно за един научен форум и да се опитаме да не намесваме лични чувства, страсти, определения и т.н., а да се държим на ниво, отговарящо на научната и техническа насоченост на форума, щото иначе започваме да приличаме на нещо, между детски и женски форум, ама какъвто още не съм срещал. :D

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #130 -: Май 09, 2019, 02:17:44 pm »
Както написах, направи първо Е-лизер и захранване. Пусни газ в атмосфера, после ще палиш! После ще продължим. За начало ще ти нарисувам лесна, проста, ефективна схема на захранване, директно на 220v, с ограничена възможност за регулиране на тока. Ще можеш да вкл. от 1 до 100 и повече клетки в серия, според твоят избор. Започни с електролизера!

Благодаря за съвета, разбирам какво имаш предвид, но познавайки се и знаейки какви ще са страстите на финала, не виждам как бих заспал преди да видя, че това нещо изобщо работи, тоест - гори, затова мисля да не се възползвам от тоя ти съвет, надявам се ме разбираш... ;)

Сега нека уточним, какъв е плана за захранването: 220V. захранващо напрежение за една клетка, контролирано от реле, което да се включва и изключва при определен диапазон налягане, да изключва след достигане на зададена температура и след понижаване на нивото на електролита под определена граница. Датчиците и сензора, могат да бъдат и 12 и 220V, като бих предпочел, не по евтиният вариант, а по масовият, за да мога лесно да ги намеря. Към системата предполагам ще е добре да има прикачени: Волтметър; Амперметър; датчик и уред за температура и уред за налягане, като последните два, могат да бъдат и механични. Като добавка за безопасност на клетката обмислям да има механичен, разтоварващ клапан за налягането и евентуално една "кихалка" на бълбукатора. Сигурно има и друго, но това се сещам в момента... ::)

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #131 -: Май 09, 2019, 02:35:05 pm »
bugman--По добре си гледай ретро автомобилите с един аргон или телоподаващо ще правиш по добри заварки отколкото с браунгаз.Това си е един вид оксижен,но забрави да заварваш ламарините на колите,прегаря метала и става на шлака друг е въпроса като нагряваш ламарината и става на юфка.Според мен не ти трябва бомба с закъснител,но ти си знаеш.Успех с ретрото.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #132 -: Май 09, 2019, 03:12:43 pm »
Да си мисля ли че си решил да се довериш на мен?
Досещам се! Имаш нещо което произвежда газ. Сега искаш без проблеми да минеш нататък. OK!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #133 -: Май 09, 2019, 05:35:37 pm »
Не разбирам какво, точно доверяване имаш предвид, но нямам основание да имам нещо против... :)
Мисля, че захранването ще е добре да си го сглобя сам, това ще ми помогне при евентуална авария да се справя сам. Наличните части засега са 4 мощни диода, от които трябва да се направи мостов изправител - нещо такова е по схема. Ако имаш желание да помогнеш, мога да изпратя копие...

Не, за добро или зло - нямам нещо, което произвежда газ... :)

Май някъде спомена за произведен Аерестор, ако можеш да предложиш нещо...

lpoik, благодаря за съветите.
Телоподаващо за ламарините имам и използвам успешно, но търся нещо с което ще мога да правя по-качествени заварки. Аргона ми се струваше скъп, а и не съм сигурен, че оксижена не е по-добрия вариант... Май вече дадох колкото за Аргон и няма връщане назад, така, че остава просто да довърша и пробвам... :)
 

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #134 -: Май 09, 2019, 07:17:35 pm »
bugman върни се в началото на темата и прочети всичко което те интересува, на няколко пъти ти даваме обяснения, а ти отново и отново питаш едно и също. Нищо лично но така не се практикува. от  Април 03, 2017, 06:30:41 pm година не си направил труда да направиш поне един опит. Не си показал никакви резултати. Как искаш да от нас да се повтаряме за N-ти път какво да правиш и има ли смисъл от всичко това.

Атанасов_Хасково
« Последна редакция: Май 09, 2019, 07:40:11 pm от lda_has »