Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

MEV Felipe Peña – мотор генератор

<< < (9/9)

lpoik:

--- Цитат на: krasias в Април 05, 2017, 10:38:55 pm --- lpoik, ако сега си сменял четките на двигателя със нови може това да е проблема. Сега се продават нови четки ментета от които са изгорели много двигатели. Ако е така потърси други четки, ако не е това трябва да знаеш че трудно се мерят роторите с мултицет. Най лесно ще разбереш какво става като разгледаш колектора и видиш дали има по различно оцветени пластини или някъде прехвърля между пластините. Разгледай внимателно и връзките между намотките и колекторните пластини, там където са защипани, понякога там има лоша връзка. Но ако не са четките всички други проблеми се оправят или с пренавиване на ротора или намиране на нов двигател или нова прахосмукачка.  Краси благодаря,проблема е май колектора има пластини с различен цвят, прегрявал е.С една дума за нов.

--- Край на цитат ---

krasias:
Не е колектора, просто така по лесно и бързо се познава дали има окъсили намотки в ротора. Окъсилите намотки са свързани с тези ламели на колектора които са си променили цвета вследствие от прегряване.

lpoik:
Благодаря Краси,разбрах с една дума няма оправяне.

lda_has:

--- Цитат на: ppipilica в Април 05, 2017, 10:24:54 pm ---Пусни захранване на срещуположните и мери какво излиза на другите две срещуположни.

--- Край на цитат ---

Няма да се получи нищо защото самото свързване на четките е две по две срещуположно, а аз прекъсвам тази връзка която е на външни клеми. Не се затваря веригата през колектора.

Атанасов_Хасково

ppipilica:
Направих мотора по схемата с двете допълнителни четки и го завъртях първо с ток на фабричните четки после с винтоверта, без захранване. И в двата случая има няква генерация на допълнителните четки но не мога да измеря каква щото мултимера показва глупости и на прав и на крив ток, утре ще туря една крушка, слабинка да речем от хладилника, и да видим какво ще стане. Нещо съм скептично настроен и ще ме човърка до вечерта.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия