Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Хладилник работещ без захранване, възможно ли е?

<< < (3/7) > >>

tobo1:
Ми те кухня и баня при правилно проектиране са долепени, колко му е да се разкъртят стени и плочки и подове и да се пуснат няколко тръби. Давай да къртим наред.

Радико:
А пък аз си мисля, че по начина който предложих би следвало да се получи, не по-добро КПД, а
ВЕЧЕН ХЛАДИЛНИК който веднъж стартиран си самоподдържа процеса без внасянето на никаква допълнителна енергия, дали по захранващ кабел, дали чрез нагревателен елемент, било то и обикновена свещ

Аtos:
Ъхъм...и му правиш стените от плоскости зеебек елементи и ето ти СЕ или перпетуум...колко му е?

PyroVeso:
tobo1, благодаря за линковете.

Засега не ми трябва хладилник. Старият го взех хубав и все още върши чудесна работа.
Просто гледах докъде е стигнала инициативата с внедряването на магнитния принцип.

Тези хладилници, които показваш, са си компресорни, но просто са много добре оптимизирани. Явно братята японци са използвали богатия си практически опит от производството на свръх-икономични хипер-инверторни климатични системи.

Но като гледам, и този 5 800 лв. няма да пусне СЕ...

tobo1:
Те ако пускаха и СЕ сигурно щяха да са само 55 800.
И аз наблюдавам тук таме разни перспективни технологии. Сигурен съм че технологията им с магнитния принцип си е ОК. За съжаление всичко се затлачва и отлага постоянно.
Нещо ги принуждава да  изчакват, изчакват, изчакват... Това нещо е по-силно от всякакви печалби и загуби, щом се проявява във всички подобни инициативи.

Забелязъл съм знанията ти, дай идея за по-ефективен (специфичен в случая) топлообменник от амоняка, че Радико да върже горния и долния ляв модул от снимката.
Или пък друго вещество което да подпомогне обратния пренос на топлината към долния модул.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия