Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360251 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #900 -: Декември 09, 2018, 10:53:45 am »
Не твърдя,че съм прав, но според мен, то другата страна на черната дупка се случва "Големият взрив" в друга вселена, в друго измерение недостъпно ни за сега.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #901 -: Декември 09, 2018, 11:17:31 am »
Тук са демонстрирани нагледно такива опити с падащи магнити (от 5:50мин започва практическата част): https://www.youtube.com/watch?v=mxoaAHlC37I
Такива "демонстрации" водят до огромни заблуждения. Незначителни (и незабележими) първоначални разлики във времето на пускането водят до много по-големи разлики в края на падането. Ако някой не е съгласен да помисли как се случват ПТП-тата по пътищата или колко важно е всички да тръгнат едновременно на старта на състезанията във Формула 1. Закъснението от 1 десета в натискането на педала на спирачката води до постоянно намаляване на дистанцията по време на цялото спиране. В момента на натискането може да сте "изпуснали" дистанцията само с 50 см, но в следващите 2-3-5 секунди на спирането тия 50 см нарастват до метри, и накрая се озовавате в багажника на предния, въпреки че автомобилите спират по един и същ начин.
Същото е и при старта - 1 десета закъснение в момента на тръгването е под метър, но по време на цялото ускорение този пред вас запазва по-висока скорост от вашата и с всяка секунда дистанцията се увеличава, макар че колите имат едно и също ускорение.
Толко ли не можеше да сложи 2-та камъка на една дъска и да я обръща за да осугури максимална едновременност на старта на двете тела?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #902 -: Декември 09, 2018, 03:03:56 pm »
Хипарх, пак смесваш плаваемост с безтегловност :D Да, знам "че ти върши работа", но когато се разнищват процеси, става смесване на понятията и...хаос в разбирането!
С тази аналогия на "зареждане" с (гравитационен) + или - на материята, рискувате да объркате много хора, които възприемат и налагат буквално досегашните си схващания от магнитните полета, върху гравитационните взаимодействия!

Електрическият поляритет има пряко отношение към гравитацията. Всъщност тя влияе на материята именно чрез тоталния заряд на последната. Положителните заряди се привличат от гравитационното лъчение, а отрицателните се отблъскват. Глобално погледнато (с някои изключения) материята е с лек превес на положителните заряди.
Този процес не трябва да се бърка с Бифилд-Браун ефекта, който се дължи изцяло на взаимодействието между положителни и отрицателни заряди (и по-точно дисбалансът между тях), поради което не може да се разглежда като антигравитационен ефект. Ефективността на установка от типа Бифилд-Браун би била най-голяма в космоса.

Ето какъв е цялостния механизъм относно пораждането на гравитацията според мен:
Материята черпи етерна енергия за съществуването си (за поддържане на вихрите), но тази етерна енергия не оказва кинетичен ефект върху материята под формата на гравитация. Тя е твърде ефирна и "сурова". Гравитационният ефект се заражда от вече забавената и модифицирана енергия, излъчена от атомите и молекулите (излъчване на материята), която е много по-близо до материалното и съответно оказва кинетичен ефект върху материята на пътя си. Това е самото гравитационно поле или по-точно лъчение (много силно проникващо, някъде в диапазона 100-300GHz), което привлича положителните заряди, но отблъсва отрицателните.
Много е вероятно мрежите на Гребенников да са излъчвали в този милиметров диапазон (+ обработка на самите мрежи с телурична енергия).

П.П.Падането с различни скорости от клипа не е ли подобно на експериментите, в които магнит пада през медна тръба, все пак се осъществява в условията на земното магнитно поле...

Сигурно има и такова влияние, не съм попадал на видеа със слепени магнити в различни конфигурации и пуснати през тръба. Възможно е такива разлики да се дължат на някакъв дисбаланс между N и S (единия полюс да е малко по-силен от другия) и съответно при долепване NN/SS и SN, да се получават разлики при падането.
Ето още едно видео с по-голям контрол при пускането: https://www.youtube.com/watch?v=u333pYC4b8c

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #903 -: Декември 26, 2018, 02:17:20 pm »
Гледах експеримент в Ю-туб...две ябълки, нанизани в двата края на шиш, а шишът провесен в средата на връв.
Ябълките се отблъскваха леко от...магнит :o
Наличието на желязо в тъканта на ябълката не може да го обясни, понеже би трябвало да се привлича?
Имаш ли обяснение?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #904 -: Декември 26, 2018, 03:20:46 pm »
Водата е диамагнетик, съответно се отблъсква от магнитно поле. Фактически всичко що съдържа вода ще бъде отблъсквано от магнитно поле, като е най-добре да се използват неодимови магнити (или електромагнити) за най-забележим ефект. Във водните молекули се индуцира магнетизъм, който е поляризиран така, че се отблъсква с приложеното отвън магнитно поле.

Ето тук в раздел "Materials" има табличка с диамагнетици: https://en.wikipedia.org/wiki/Diamagnetism

Вижда се, че пиролизният въглерод проявява най-силен диамагнетизъм от познатите ни материали. Примерно, ако се опиташ да поставиш плочица пиролизен въглен върху неомагнит, няма да може да се задържи върху него, а ще се отблъсне и ще падне настрани. Имам две такива малки плочки и се получават готини експерименти с магнити.

В това видео от 06:40 се демонстрира отблъскване на мишка с мощен неомагнит :): https://www.youtube.com/watch?v=V8-JfSXPDp0

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #905 -: Декември 26, 2018, 04:41:41 pm »
Ще се осмеля да добавя, че сам по себе си пиролизният въглен или пиролизен графит, кой как му е удобно да го нарича, но той не е такъв диамагнетик. Това му качество се дължи на съдържащото се в него немалко количество графен. Графена проявява това си свойство по малко странен начин:
Ако полето му идва от плоската страна е силен диамагнетик, ако обаче полето му идва на ребро реагира като феромагнетик и то добър. Надявам се това малко допълнение да се окаже от полза на някой четящ експериментатор. 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #906 -: Декември 26, 2018, 07:39:27 pm »
Ами всички тези наименования са на алотропни форми все на въглерода. Както при пиролизния графит така и при графена имаме подредба в шестоъгълни "килийки", като разликата е, че при пиролизния имаме множество такива слоеве напластени един върху друг, докато графена се води да е изграден от единични слоеве.
Вероятно именно този "стек" от слове при пиролизния усилва много диамагнитните му свойства. Предполагам, че подредбата е доста по-качествена от тази на обикновения графит.

Не съм пробвал как ще се държи пластината, ако я доближа с ръбчето към магнита.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #907 -: Декември 26, 2018, 07:56:04 pm »
Във пиролизният въглен е невъобразима мешавица от графен "хаотично ориентиран" карбонови влакна "доста по малко" и много много сферулен, това са въглеродни молекули със кройка като на футболна топка. Още им викат сажди. Само графена обаче има горните свойства другото е плява.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #908 -: Декември 26, 2018, 08:26:45 pm »
Добре, а защо тогава навсякъде правят такива диамагнитни опити само с пиролизен графит, вместо с графен?
Плюс това графенът даже не присъства в таблицата с диамагнетици (от линка по-горе). Ако беше той основната причина за силния диамагнетизъм при тези алотропи, със сигурност щяха да го включат. Той поне не е нещо секретно :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #909 -: Декември 26, 2018, 08:40:40 pm »
Забравящ, че това е уикипедия. Имаше тук там написано по нещо по яъпроса, но явно понеже това са високоперспективни материали всички пишат много предпазливо по въпроса. Всеки се страхува друг да не патентова труда му на готово. Тези правещите демонстрации с въглен дали могат да си набавят от някъде графен. Я пробвай да си поръчаш от някъде, и да не забравиш и за мен. Единственият ти шанс е да си го добиеш сам.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #910 -: Декември 26, 2018, 08:50:36 pm »


В това видео от 06:40 се демонстрира отблъскване на мишка с мощен неомагнит :): https://www.youtube.com/watch?v=V8-JfSXPDp0

Като гледах видеото ми се дощя да притежавам такъв голям неодим магнит за домашни експериментчета. Дали не продават онлайн такива магнити, гледах един сайт за покупка на неодимови магнити с много добро качество, ама има само малки, най големият беше някъде 45х45 mm, ама този от видеото е голям. всъщност не е важна големината на магнита а намагнитеността му, която се измерва в Хенри или Тесла, но може да се направи блог от 3х3х3 магнити с размер 45х45 mm, мисля че ще стане по големина като този от видеото.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #911 -: Декември 26, 2018, 09:08:35 pm »
Има бе има:
Неодимов магнит цилиндър диам.70x35 N 80 °C, VMM8
Код:20188

Диаметър A  70 мм
Височина B  35 мм
Топлинна устойчивост 80 °C
Сила на отделяне (Н) 1420 N
Сила на отделяне (кг) 142 кг
Тегло  1010 г
Магнитни свойства VMM8
183,46 BGN КУПИ
Те това е в "Магси"

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #912 -: Декември 26, 2018, 09:14:46 pm »
В "Прамиз" има магнити със сила на залепване около 210кг, като цената на такъв е близо 200лв
Аз лично не бих дал пари чак за такова чудо, освен ако няма нещо конкретно, за което да го използвам. При него от играчка може бързо да стане плачка :D

Материал:_ NFB 38
Размери: __ D80 x H30 mm
Намагнитване: Двуполюсно по оста H
Особености:_Никелиран
Предполагаема сила на прилепване към
желязна повърхнина: ~210 kg

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #913 -: Декември 26, 2018, 09:18:48 pm »
Пичове, ако мишката се мести от неодимов магнит, не ща да си представям какво би се случвало с човек поставен в апарат за ЯМР... А както знаем там човека не залепва по стените на уреда... :)
Имаше един епизод от митбъстерите - сложиха вана със свинска кръв в апарат за ЯМР и ... познайте ... нищо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #914 -: Декември 26, 2018, 09:27:07 pm »
И аз си мисля, че не може да се отмести диамагнетик освен ако не е на прецизна торсионна везна. На самоделна такава съм успявал да избутам син камък.