Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360095 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #45 -: Март 27, 2017, 12:53:00 pm »
Етер - Елемента с най ниско атомно тегло в Периодичната система...
Това дава отговор на всичките ми въпроси,относно Етера..
Всяко друго вещество ще е с по голяма маса,и ще потъне в морето от Етер.Макар и с малко атомно тегло Етера създава налягане в  потъналите по тежки елементи в него . Ние сме на дъното на море от въздух, потънало в океана от Етер ..Налягането не ни позволява да се отделим от дъното(това от части обяснява гравитацията).
Ако следваме тази теория, Етер трябва да търсим по високите места ,където въздуха е по малко .
Според мен,радиовълните се разпространяват първо във въздушна среда, при напускане на атмосферата в Етер...
Етера си е елемент от таблицата ,няма фантастика в него!! ,Просто ниското му атомно тегло, дава възможност за извличане на Енергия от безкрайният океан ..
« Последна редакция: Март 27, 2017, 02:51:26 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #46 -: Март 27, 2017, 01:52:03 pm »
Според мен,радиовълните се разпространяват първо във въздушна среда, при напускане на атмосферата в Етер...

Ако беше така, вятърът щеше да ги "отвява", не мислиш ли?
Радиовълните се разпространяват ВЪПРЕКИ въздуха, това е факт!

Достатъчно изчерпателни и логически обосновани заключения и хипотези сме изписали по другите теми, нужно е само човек да ползва търсачката.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #47 -: Март 27, 2017, 02:44:51 pm »
  Атос  ,,,Все едно да ми кажеш, че във Водата вълните се разпространяват-Въпреки Водата...
Сега ми кажи, че Разпространението на радиовълните ,не зависи от въздушните маси и атмосферното налягане ..и автоматично  - трия регистрацията във форума ..
 Разпространението на радиовълните,зависи от състоянието на средата в която се разпространяват.
Ако радиовръзката зависи от метеорологичната обстановка !!! В каква среда се разпространяват тогава?
Рефракция ,Дифракция ,Вълнови канали ,отражение в различните слоеве на атмосферата или както казваш ти -,,отвява'' ги!!
« Последна редакция: Март 27, 2017, 03:02:44 pm от владимир димитров »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #48 -: Март 27, 2017, 03:27:30 pm »
Владо, не знам дали правилно те разбирам, но - радиовълните и всички останали в електромагнитния  спектър се влияят само от себеподобни - част от които са огромните статични и динамични електрически потенциали в атмосферата изявяващи се особено красноречиво по време на буря... вкл и електромагнитни такива предизвикани от Слънцето, вкл. и такива изригнати от много далечни звезди...
Забележка: Въздухът- съдържащ основно Азот, Кислород и малък процент други газове, по правило е електоИзолатор - той не провежда електрически ток... но за всеобща почуда - провежда Радиовълни - ами хайде да помислим, какво представляват радиовълните - вибрации в съответен честотен спектър... нещо трепти във газовете - дълбоко в тях, но не електроните, не протоните, а много по субстанционални частици - някъде от порядъка на 10-33 гр... където никой още не знае какво има там и какво точно става...
Защото СЪЩОТО ТОВА "ставане" - става и в Без-въздушния Космос... където е най-вероятно да срещнеш най-много някой и друг водороден атом...
Е... ето това е Етер-ът...
Иначе... АКО във въздуха има необходимия процент ВОДНИ ПАРИ - тогава са възможни съответните преноси на електрически ток - основно мълниите, и забележи, именно той е ВЪЗДЕЙСТВАЩИЯТ ФАКТОР върху радиовълните, а не Въздушната среда сама по себе си.
Що се отнася до Атмосферното налягане, то не влияе по никакъв начин на радиовълните - дадох пример с газова и без-газова среда, а Атмосферното налягане е следствие на сгъстеността или разредеността на съответни газове в дадена среда, т.е опира до маса, имаща съответно тегло... и колкото повече тежи (гравитация) - дадена газова маса, толкова нейното налягане е по-голямо! - тук въобще не играят вибрациите на частиците провеждащи електромагнитните вълни.
И нека не смесваме Атмосферно налягане с видове налягания въобще, щот' за това си има цял раздел във физиката.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #49 -: Март 27, 2017, 04:11:21 pm »
Цитат от книга :По-новите изследвания обясняват това закривяване на ултракъсите вълни към земната повърхност като последица от намаляване на коефициента ПРЕЧУПВАНЕ НА ВЪЗДУХА при нарастване на височината. Този коефициент се определя от съдържанието на водни пари, НАЛЯГАНЕТО и температурата на тропосферата.
 
Да ги хвърлям ли тези стари книги?

Що се отнася до Атмосферното налягане, то не влияе по никакъв начин на радиовълните - дадох пример с газова и без-газова среда, а Атмосферното налягане е следствие на сгъстеността или разредеността на съответни газове в дадена среда, т.е опира до маса, имаща съответно тегло... и колкото повече тежи (гравитация) - дадена газова маса, толкова нейното налягане е по-голямо! - тук въобще не играят вибрациите на частиците провеждащи електромагнитните вълни.
И нека не смесваме Атмосферно налягане с видове налягания въобще, щот' за това си има цял раздел във физиката.


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #50 -: Март 27, 2017, 04:32:05 pm »
Категорично те съветвам да ги хвърлиш на боклука тези книги...
Ефектите са най-различни, коефициентите също, но на съответните "професори" въобще не им е ясна ПРИЧИНАТА!.. скрита от уредите им, и затова те - нали са ПРОФЕСОРИ - трябва все пак да обяснят някакси по простосмъртен начин това, което и на самите тях им е неясно!
Част от по-нататъшният ми отговор - ти сам го даваш, но явно не го разумяваш достатъчно дълбоко.
Говорим за: "нарастване на височината", "съдържанието на ВОДНИ ПАРИ" - и, именно "налягането и температурата" - но забележи - ВСЛЕДСТВИЕ НАЛИЧИЕТО НА ВОДНИ ПАРИ... - което преведено означава - че имаме увеличено "сблъскване" на водни молекули в съответните облаци, поради което нараства и температурата им, но не и Атмосферното налягане - а Електростатичното! - въобще - съответните "професори" са жалка картинка!
А, и няма такова "пречупване НА въздуха" - може нещо друго да се пречупва, но не и въздуха.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #51 -: Март 27, 2017, 04:58:12 pm »
  Атос  ,,,Все едно да ми кажеш, че във Водата вълните се разпространяват-Въпреки Водата...
Сега ми кажи, че Разпространението на радиовълните ,не зависи от въздушните маси и атмосферното налягане ..и автоматично  - трия регистрацията във форума ...
Не е нужно да се триеш!
Да, радиовълните във водата се разпространяват ВЪПРЕКИ водата! Не говорим за водни вълни, както не става дума и за въздушни (и не само) вълни, например - звуковите!
Това, че в атмосферата има процеси, които водят до нарушаване на радиопредаванията е следствие от статично електричество и всичките йонизации на газовете, което е всъщност доказателство, че въздухът е препятствие, не среда за радиовълните!
Да, пречупвания има в горните слоеве на атмосферата - в йоносферата се създава понякога отражателен ефект и той пак е следствие от атмосферното електричество, което също е един вид препятствие, както едно огледало е препятствие за светлината, може да я пречупи или изкриви, но ако си зад него - няма "да те огрее" ;D

Помисли само - в космоса един хилав сигнал (който тук на 20 км. вече се губи) е в състояние да се приеме от стотици хиляди километри. Могат да го "смутят" само други ел.магнитни излъчвания.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #52 -: Март 27, 2017, 05:29:59 pm »
Цитат
Помисли само - в космоса един хилав сигнал (който тук на 20 км. вече се губи) е в състояние да се приеме от стотици хиляди километри. Могат да го "смутят" само други ел.магнитни излъчвания.


 Да Атос този ефект се нарича поглъщане на радиосигнала от земната повърхност.
 Плюс това след 28 км губиш пряка видимост ,като прибавим коефициента на пречупване, в който Майстора не вярва. Радиусът за сигурна връзка на Укв става приблизително 35 км.. Същия сигнал може да бъде чут на хиляди километри ,всичко зависи от майката природа..


« Последна редакция: Март 28, 2017, 08:52:18 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #53 -: Март 27, 2017, 06:58:12 pm »
Управата да се самосезира и да си изтрие последните постове, че ме е срам да ги чета. Владимире, честито за позивната.

Кое точно имаш в предвид, че не разбрах?

Въздухът бил основната среда на разпространение на радиовълните, според теб? Язък, че си радиолюбител!


Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #54 -: Март 27, 2017, 07:55:38 pm »
   Няма какво да разбираш, изтривайте си постовете и не ми приписвай думи, които не съм казвал. Но съм съгласен, че всякакви други среди различни от вакуум само пречат на разпространението на радиовълните, особено на дециметровите и сантиметровите.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #55 -: Март 27, 2017, 08:52:22 pm »
АТос Аз също не съм писал ,че въздухът е основната среда на разпространение!!!
Спорът беше -
Влияят ли се радиовълните от Въздухът?
Влияят ли се радиовълните от Атмосферното налягане ?
Пречупват ли се радиовълните от Въздухът?

Да! Да! Да!

Lz1jer Благодаря!!

Коев

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #56 -: Март 27, 2017, 11:18:35 pm »
В ,,Не пипай тази книга'', пише подробно за същноста на етера. Има линк към книгата в темата ''Един нов свят и едно възродено човечество'' на June.
 Според обяснението там, Етерът е съставен от безмасови, субатомни частици- мионнеутрина, които ги има навсякъде, а най-много са във вакуум.
''Пипнете'' тази книга, интересни неща пише наистина.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #57 -: Март 28, 2017, 12:54:31 am »

Влияят ли се радиовълните от Въздухът?
Влияят ли се радиовълните от Атмосферното налягане ?
Пречупват ли се радиовълните от Въздухът?

Да! Да! Да!


На това "Да! Да! Да!" - щях да отговоря с - Не! Не! Не!, ама отговарям с - Ле-ле! Ле-ле!! Ле-ле! - пълна трагедия!
И на Владо и на lz1jer  - пиша "Слаб 2" по Физика!

Т.нар. "спор" - вече не е спор, а поредното начало на дрънкане на глупости!

И за да завършим с дефиниция, както в училище, казваме:
1. Влияят ли се радиовълните от Въздухът? -Не!
2. Влияят ли се радиовълните от Атмосферното налягане ? - Не!
3. Пречупват ли се радиовълните от Въздухът?  - Не!
Всякакви други твърдения се наричат умствени спекулации, и отиват в темата за "Плоската земя"

Заключвам тази тема, докато съответните си научат уроците, които са пропуснали!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #58 -: Март 28, 2017, 10:09:09 am »
Maistora52, Atos един съвет от мен. Моля, коментирайте неща, които са Ви ясни. Честно казано ми омръзна да чета глупости, особено от модератори. Още повече това :
Цитат
И за да завършим с дефиниция, както в училище, казваме:
1. Влияят ли се радиовълните от Въздухът? -Не!
2. Влияят ли се радиовълните от Атмосферното налягане ? - Не!
3. Пречупват ли се радиовълните от Въздухът?  - Не!
Всякакви други твърдения се наричат умствени спекулации, и отиват в темата за "Плоската земя"

Наистина не знам кой точно трябва да си научи урока и по специално какво е това радиовълна изобщо.
За сведение радиовълната или по точно електромагнитната вълна се влияе от веществото и най-вече защото взаимодейства с него. Ограмотете се моля. Не ме карайте да взимам драстични мерки.


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #59 -: Март 28, 2017, 06:26:00 pm »
Продължавам да твърдя, че съм си научил уроците по физика още в 9,10 и 11 клас. В допълнение следва това:

http://diliev.com/Home/Emo/%D0%A1%D0%95%D0%9C%D0%95%D0%A1%D0%A2%D0%AA%D0%A0%208/%D0%9A%D0%A2/%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/Tema15-Radiowalni%20Slides%201-8.pdf

и това:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8

Отказвам се категорично да влизам в спор с хора, които смесват понятията - газове, атмосфера, въздух, парциално налягане и атмосферно налягане и още десетки други...
Абе, четете бе хора, ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО, текстовете на специалистите... и не си ги "превеждайте" после на свой собствен език, защото настъпва хаос!

Темата я отключвам, не защото ще обясним правилно естеството на Етера, или Електромагнитните вълни (част от които са Радиовълните), а защото явно е необходима такава тема, в която тези които обичат да се "чепкат" - да се чепкат!
Ами, чепкайте се... но това не е наука!