Справочници, схемотехника, теория > Практически опит

за изработката на гумени изделия

<< < (2/2)

lda_has:
montanar трудна работа. Това се прави на 2-3 места в България в специални лаборатории. Дори предприятия с много годишна практика бранша ползват техните услуги.

На първо място се правят изчисления на състава на материала, свиваемост, плътност, еластичност, температура на изпичане, маслено устойчивост, киселинно устойчивост, устойчивост на влага, % допълнителни примеси като талк, сяра, кварц и др., със сепаратор ли ще бъде или с оплетка.

На второ място се изчислява матрицата на която ще се изпича детайла, материал, разширяване на материала при определени градуси, колко пластова ще бъде матрицата в зависимост от профила на детайла, наклони в градуси за по лесно изваждане на детайла при определена температура, .... и други параметри.

На трето място се изработва матрицата и се прави опит с изпичане на детайла с материал приготвен по споменатите показатели. При малки и елементарни детайли се постига до 80% от първия път. При сложни детайли този % пада до 15-20 и се започват едни корекции на материала, на размерите на матрицата, на температурите с една дума проба грешка докато се стигне до голям процент на исканите показатели.

lda_has:
montanar сега прочетох предложението на Радико, вижда ми се по елементарно и постижимо, но с такива материали не съм работил.

montanar:
доколкото се запознах с темата почти съм се отказал да правя нещо сам - ще търся някакви готови детайли - наистина е доста сложна материя да се направи в любителски условия подобен детайл

ще се оглеждам за нещо подходящо както предлага ppipilica

бай Теню:
Ако ти трябва нещо по-малко и кабините на камионите имат възглавници. Издържат 8-10 атм

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия