Автор Тема: WINDOWS или LINUX  (Прочетена 68673 пъти)

Активен dmitarp

• Сериозен
  • Публикации: 1 119
Re: WINDOWS или LINUX
« Отговор #150 -: Май 15, 2021, 07:09:34 pm »
компютъра може да се рестартира, същото така се показва началното меню, където може да се избере дали да зареди операционната система или да се иде в биоса. Когато ида в биоса, вече екрана е под формата на раета и трудно се чете., докато началният екран си е чист. Ако тръгне да зарежда операционната система, се стига до едно положение, един прозорец, където уж има възможност какво да избереш, например нормално или ниска резолюция, като мишката също е активна, курсора е кръст, но реално нищо не може да се избере, или каквото и да се избере компютъра тръгва, но без никакво видео, нищо не се вижда, единствено монитора от време на време напомня че няма сигнал.

Неактивен VITAN

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 163
  • Monkey see, monkey do...
« Отговор #151 -: Май 15, 2021, 07:17:47 pm »
Ако не може да се забрани видео-картата от BIOS-а, то прекъсни нейната захранващата пътечка.
Да я изключиш от напрежение, съответно от проблемите.
И виж има ли разлика...

Неактивен VITAN

• Много Напреднал
« Отговор #152 -: Май 15, 2021, 07:23:13 pm »
Ако е на слот - махаш я, ако е чип на дъното, виж на кое краче/крака идва захранването.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 6 577
  • Преди сламката е гредата
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #153 -: Май 15, 2021, 07:27:16 pm »
Значи най от начало компютъра по дефолт тръгва във една много ниска vga резолюция която се осигурява от отделен видеочип. Щот така е по лесно.  Тя е на 800х600  на дори старичките но не ептем архаични машини и биоса им работи на по висока резолюция. За това почват проблемите, кат се включи другия чип. А вече на висока резолюция хептем се бъгва. Десетина лева и си готов.

Неактивен VITAN

• Много Напреднал
« Отговор #154 -: Май 15, 2021, 07:32:20 pm »
Да де, и аз си мисля, че и за по-малко от 10 кинта в някой РС сервиз може да си намери каквото му требе.
Има и 3 интернет магазина на старо: Аукцион, ОеЛеКс, Базар... Оти ги ручаме жабетата.

Всъщност не разбрах (не ми се рови назад) - имаме ли 2 видео чипа или е само 1..?

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 915
  • Ужасно саркастичен
  • Скайп: ksurnev
« Отговор #155 -: Май 15, 2021, 08:14:16 pm »
dmitarp аз съм със 6600. Там няма вградено видео. Има по 20 лв. карти АТИ 2гб. взеи си една и си ти. Райетата на другата карта са от паметите, има отлепен чип, или BGA. Може да се поправи, ама ще е 80- 100лв. Няма смисъл да го правиш. В понеделник ще ти кажа модела на картата.
Какъв е изхода на твоята карта?
АТОСЕ, най близо е МИНТ МАТЕ. Минт 19.3 е последния с 32 и 64 битова версия, новите са само 64 бита.
« Последна редакция: Май 15, 2021, 08:30:43 pm от Ksurnev »