Автор Тема: Магнитен електролизер  (Прочетена 17488 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Магнитен електролизер
« -: Март 02, 2009, 05:20:29 pm »
Магнитен електролизер- това е бобина, навита на въздушна сърцевина. Идеята е да се получи разлагане на водата чрез силно магнитно поле. За тази цел концентрацията на електролит трябва да бъде максимална (получава се преситен разтвор и се използва водата, която е бистра, а шлаката от дъното може да се разреди за друг разтвор и т.н.).

Искам да проверя дали принципът работи. Използва се честотен генератор. Няма точно определена честота. AlaskaStar го е пробвал със 17 MHz. Не са ми известни работещи репликации на това устройство.

С цел по- голяма индуктивност съм направил 4 слоя. Използвал съм кабел 0.4 мм от UTP (лан кабели). Има известно разминаване в броя навивки на всеки слой, но не мога да кажа колко е точно. Надявам се да не е повече от 10 навивки.

По прости изчисления има около 280 навивки (всеки слой).

Измерил съм 1.1 ома съпротивление. навивките са запоени паралелно. По средата на бобината можете да видите как съм продължил със следващото парче кабел (това са доста метри, особено когато трябва да ги разплитате). По средата всички кабели са запоени заедно, по този начин се опитвам да съкратя всякакви възможни влияния от разликата в броя навивки.

Повече по темата: http://oupower.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2327

Формули за изчисление на намотката:
Индуктивно съпротивление XL=2*pi*f*L
Индуктивност: използвам този калкулатор: http://www.66pacific.com/calculators/coil_calc.aspx

Данни за моята намотка: приблизително 0,0015 хенри (ако съм сметнал правилно)
Дължина на намотката ~ 28 см;
Брой навивки за слой ~280
Диаметър на тръбата без навивките - 3,2 см.
Дебелина на кабел с изолация - 1мм. Дебелина на проводник - 0,4мм
4 слоя.
« Последна редакция: Март 02, 2009, 07:18:11 pm от mzk »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #1 -: Март 02, 2009, 06:21:04 pm »
Малко информация по отношение какво е тази намотка.

Магнит:

Намотката представлява това, което е един обикновен магнит.

Как се ориентира стрелката на компаса според магнитните силови линии:


Индуктивност на соленоид: http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/electric/indsol.html

Обяснение на електрохимичния процес:
Стъпка 1:

KOH + Вода + Магнетизъм= K + O + H + Вода + Електричество

Стъпка 2:

K + H2O = KOH + H

K +H20 + Магнетизъм (електричество) = H + H + O + K

Стъпка 3:

Повторете стъпка 1.
« Последна редакция: Март 02, 2009, 06:26:47 pm от mzk »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #2 -: Март 02, 2009, 06:23:21 pm »
Не съм сигурен дали така ще разложиш водата но си спомням че един доктор с радиочестота , когато облъчва солена вода я запалва с подаден отвън огън. Евентуално си мисля че с високочестотно магнитно поле може да отслабиш молекулните връзки на водата и да съчетаеш с обикновена електролиза. Тоест - вътре във въздушната сърцевина на бобината да пуснеш два проводника по които да пуснеш малко ток и напрежение.  Съществено ще е да установиш разлика в газоотделянето когато имаш и когато нямаш високочестотно електромагнитно поле.  За високата честота която споменаваш - мисля че толкова навивки са много и ще имаш голямо индуктивно съпротивление. Аз лично не бих експериментирал с повече от 1 ред навивки около 100нав. Все пак опитай с това което си замислил ...

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #3 -: Март 02, 2009, 06:26:17 pm »
Не знам точно как да приложа формулите за изчисление на индуктивност и по- късно формулите за изчисление на реактивно съпротивление на намотка (ако не се лъжа XL=2*pi*f*L)

koce93

  • Гост
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #4 -: Март 02, 2009, 06:28:52 pm »
А защо има толкова изводи? Колко намотки са и как са свързани никъде не пише. 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #5 -: Март 02, 2009, 06:34:04 pm »
Пише  ;)
Изводите са запоени паралелно, така че 4-те слоя напрактика са свързани паралелно. Това се прави с цел по- голямо сечение на проводника (по- малко съпровитление) и повече навивки, от което следва, че ще има и по- голяма индуктивност.

ppankov

  • Гост
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #6 -: Март 02, 2009, 06:34:47 pm »
Не съм сигурен дали така ще разложиш водата но си спомням че един доктор с радиочестота , когато облъчва солена вода я запалва с подаден отвън огън. Евентуално си мисля че с високочестотно магнитно поле може да отслабиш молекулните връзки на водата и да съчетаеш с обикновена електролиза. Тоест - вътре във въздушната сърцевина на бобината да пуснеш два проводника по които да пуснеш малко ток и напрежение.  Съществено ще е да установиш разлика в газоотделянето когато имаш и когато нямаш високочестотно електромагнитно поле.  За високата честота която споменаваш - мисля че толкова навивки са много и ще имаш голямо индуктивно съпротивление. Аз лично не бих експериментирал с повече от 1 ред навивки около 100нав. Все пак опитай с това което си замислил ...

Да,знам го експеримента, първоначално честотата е била за маркирани ракови клетки в тялото, но в последствие се оказало, че същата честота 16Mhz насочена срещу силно концетрирана солена вода се отделя пламък при запалване. Оттам и названието "радиолиза".


Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #7 -: Март 02, 2009, 09:03:12 pm »
Дано има положителни резултати, че нещо тъпчем на едно място.

Ще чакаме резултатите с нетърпение.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #8 -: Март 02, 2009, 09:26:50 pm »
Честотата не е 16 MHz, а е 13.56 MHz. По-долу е прикачен файла, който описва процеса.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #9 -: Март 07, 2009, 09:31:56 pm »
Днес направих опити с магнитния електролизер. Резултатът е нулев, но все пак се надявам, че може и да има някакво развитие по въпроса.

Пробвах с до 4 ампера ток на намотката. Честотата не съм сигурен каква е, използвам 330 nF кондензатор към IC 4093. Използвам мосфет IRF540 с драйвъра към него.

Мисля, че честотата е малка, подозирам че не е повече от 1 кХз, затова смятам по- нататък да направя още експерименти.

От днешния опит си извадих и някои изводи- експеримнентът можеше да се проведе като директно се навие кабел на малък маркуч и той бъде потопен в електролит.

Освен това има нещо доста неясно по отношение на намотката. Информацията на AlaskaStar е за доста навивки, и малка мощност, т.е. при бобина с много навивки (както каза teofilius) е трудно да имаме големи тоци при голяма честота.
От тук следва, че колкото повече увеличаваме честотата, толкова по- малък ток може да премине през намотката.
Затора 4 ампера измерени (със стрелкови уред) ми се струват доста и съответно честотата ми е била ниска (нямам честотомер).
Напрежението не е било повече от 10-15 волта.

gomi

  • Гост
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #10 -: Август 14, 2009, 06:13:43 pm »
http://altenergy.site90.com/hunter.htm

  Обяснение за построяване на бобината от АляскаСтар, обърнете внимание на свързването на намотките- :
  1вата остава само свързана към генератора,
   2ра с 3та и 4та паралелно

   По картинката ( а дали е така? ) 2 и 4 са с равни намотки , 1ва и 3та  също

  Някакви идеи за брой навивки на отделните намотки?  ::)
 
  В постовете си АляскаСтар споменава че е по добре с еднакъв проводник за всички намотки.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #11 -: Август 14, 2009, 10:15:08 pm »
Освен че на схемата всички намотки са по отделно (аз предполагам, че всяка от вторичните е окъсена, а товара се снема от следващата), ето това е интересен текст:

Цитат
THE EMF AND ENERGY FLOWS OF COILS 2, 3 & 4 ALL OPPOSE EACH OTHER, AND THE ELECTRICAL FLOWS MOVE SAME DIRECTION AS THE EMF.

Превод: ЕДН-то и движението на енергийния поток (?) по намотки 2, 3 и 4, всяка срещуположна на другите, както и електрическият поток се местят в същата посока както ЕДН-то.

Т.е. във 2ра намотка ако имаме индуциран ток, в трета ще е срещуположен. Т.е. намотките не са свързани паралелно. ???

Цитат
1ST PULSE INTO PRIMARY GENERATES 2 PULSES IN SECONDARY.  THE 2 PULSES IN THE SECONDARY GENERATE 2 PULSES FOR EACH PULSE OF THE SECONDARY IN THE 3RD COIL MAKING 4 PULSES IN THE 3RD COIL.  THE 3RD COIL NOW HAS 4 PULSES THAT FOR EACH PULSE IN THE 3RD COIL, INDUCE 2 PULSES EACH IN THE 4TH COIL, MAKING 8 PULSES OF THE 4TH COIL.  SO THE RESULTS ARE DEPICTED...

Цитат
FOLLOW ALONG:  THE 1ST COIL ENERGIZED, AND GENERATED 1 PULSE IN ITSELF, AND ALSO GENERATED 1 PULSE IN THE 2ND COIL.  
1ST COIL DE-ENERGIZED, AND THE 2ND COIL GENERATED THE EXACT OPPOSITE PULSE.  NOW THIS PULSE IS ALSO MIRRORED IN THE 1ST COIL WHILE IN THE “OFF” STATE.  THIS STATE OF “OFF” OCCURS BETWEEN THE “ON” PULSES OF POWER THAT THE 1ST COIL IS RECEIVING.  MORE…..

Цитат
IT IS ON THE DISCHARGE CYCLE, SO TAKE A FEW MINUTES, AND OBSERVE THE POWER FLOW OF ELECTRICAL POWER COMING OUT OF THE COILS AND INTO THE CONNECTION “T” AT THE BOTTOM FOR EVERY CONNECTION.  
NOW REVERSE THE FLOW MENTALLY AND FOLLOW IT BACK.
THE WIRING WORKS BOTH WAYS.

И така- до тук разгледаният текст показва, че всъщност се получава една игра на индукцията. Всяка следваща намотка има повече на брой навивки (по- тънък кабел за същата дължина).

От последната картинка (прикачените файлове) не става съвсем ясно, но предполагам, че намотките все пак са паралелно свързани (2,3,4). Разликата е в броя навивки. Във вторичните намотки се получава променлив ток.

За мен това е параметричен резонанс и подходящ начин за използване на самоиндукцията. Остава да се пробва.
Още нещо- ако са вярни разсъжденията ми, тогава устройството ще има много повече приложения.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 10:17:42 pm от mzk »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Магнитен електролизер
« Отговор #12 -: Август 18, 2009, 05:41:47 pm »
Опитите са отпреди малко. Честотата не е повече от 400 кХз, но трябва да е над 200 кХз, не съм мерил точно.

Лампата е последователно, тя е 12 волта. Подавам на входа напрежения от сорта на 40-50-60 волта, сами виждате какво е индуктивното съпротивление при това напрежение (лампата свети и то не съвсем силно). К.зап. е увеличен, но не мога да кажа колко точно. Повече от 50%, дори към 80-90 трябва да е някъде.  ???

Пробвах първоначално на маркуч- няколко сантиметра, един слой. Нищо не стана. Навих отгоре набързо (виждате, не са точно навити) още 2 слоя. Свързани са паралелно. Няма резултат.

Пробвах и една импровизирана палачинкова бобина, но при нея не съм надувал много напрежението и честотите.

В никой от опитите не видях дори минимално мехурче да се отдели и да изплува  :'(

Резултатът е изгорял мосфет.

ПС: не съм сигурен дали основата е при максимална наситеност, както отбелязва АляскаСтар, защото я забърках набързо.