Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3244216 пъти)

vitan

  • Гост
Към Витан. Нека да помисли... има начин за комутиране на кондензаторите.....;D.  Малко насоки ще му дам. След като нямаме електролитно филтриране на тока.... Какъв е потенциала на  изхода след диода спрямо маса на 0,90,180 градуса. Да има и на предвид че, 50 Хц не са чак толкова бърза честота и повечето релета могат да работят и над 300 Хц, без да закъсняват. И как, един операционен усилвател,  може да помогне в случая.
Ми ти му мисли:
- Тесла-трафа е класически случай да ти забие всякаква електроника. Имам практика със "скаларни смутители". Теорията също е с мен. Екранирането е трудна работа - скаларни вълни са това. Ако трафа е в електростатичен, а не в електромагнитен резонанс де;
- Еднополярните искри в искрището какво ги правим като мощно смущение (по кабелите)?
- Трябва безотказност с времето. Едно реле механически с времето се разбива;
- 300 херца при 50 херца са резолюция 1:6. Недостатъчно за механично устройство!! Недостатъчно за тия енергии, които могат да изплющят!
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 09:57:21 pm от vitan »

viper

  • Гост
Кога сме говорили че, ще правим тесла траф или някъде съм пропуснал че, разговаряме за устройството на Капанадзе, а не на машина за светкавици....     И понеже наистина ме заинтригува, дай схема на устройство или видео на скаларен смутител, би ми било интересно да го видя. Обоснови се, защото това бяха смели изказвания за практиката ти, но щом теорията е с теб не мисля че, ще ти е трудно да обясниш с прости думи принципа на работата на някое от направените от теб устройства, работещи на принципа (скаларна вълна).   И понеже в Гугъл не намерих информация за електростатичен резонанс, би ли разяснил как се постига и чрез какви средства. И ако е възможно някакво видео или опитна постановка, писано по темата за тоя вид резонанс.
Ще съм, действително благодарен, защото явно попаднах на правилният човек, и се надявам да има какво да науча от него. А и на другите би им било интересно предполагам.
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 02:13:40 am от viper »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 vitan, altium
Благодаря ви за сравнително меката реакция  ;D Ще ви кажа какво имам предвид, сори че ще е частично- иначе влизам в други мои разработки които неискам засега да обсъждам.
1. Никой не коментира схемата на Яблочков - патента от 1877 г. с лайденските стъкленици, дал съм линк в предните ми постове. Там има СЕ 200% при свързване на високоволтния източник с вътрешната част на обемния кондензатор - с външната няма! Защо според вас е така? Помагам - има натрупване на оргон /од/ в стъкленицата, за което говори и Василатос в частта за Райхенбах - изрично указва че Тесла е продължил изследванията му в технически аспект, по точно преобразуването на од в електричество.  1. Флуидни свойства на од и 2. екраниращо действие на високоволтово заредени повърхности - варианти има с решетки, фарадееви кафези, перфорирана външна и цяла вътрешна повърхност на обемния кондензатор/Тестатика/и т.н. Казвал съм вече многократно че когато од /оргон/ се преобразува в електричество, това става в ОБЩИ за схемата оргонно електрически елементи. В тази връзка - искрището със сгъстения въздух е за да се прекъсва потока од, който тече независимо от електричеството /искрата/ и минава през междини - прави мостове. Спомнете си как Василатос казва че Райхенбах е забелязал прекъсване на потоците од при духане през тях, после са се съединявали пак. Елементарно е. Искрището от своя страна е задължително също - тука Грей ясно е показал защо - оргонната съставляваща се разпространява радиално, теофилиус има хубави постове в тази тема и е в час. Концентричните решетки приемат од в рзлична концентрация поради радиалното и "разреждане", представете си течност с различна плътност например - и така се поражда од ток или така наричаното студено електричество, годно за пряко ползване в ел.мотори или натрупване в акумулатори.   
Ако пак не ме разбирате, да ви припомня - технологията на Тесла е основана на /од/ оргонна манипулация, вие си говорите само за електричество и как реагира то - да, ама не е там работата. Наблегнете на този аспект, колкото и да не ви е познат и затова - зорен  ;D Обаче само в ел.ток СЕ няма.
За някаква конкретна схема - не е нужна, при правилно разбиране имате прост трептящ кръг който само че не затихва а дава СЕ - обаче нито кондензаторът муе стандартен, нито бобината е навита как да е...  Айде като съм почнал, да карам докрая - в оргонната техника се ползват усилващи бобини които са противоположно навити, като вътрешната по-голяма вторична извежда усиления од ток, първоначално вкаран в първичната. Много приличат на Тесла траф, но нямат искрище. Точка засега - дано сте доволни  :)
Поздрави

ПП
Още нещо - ако нямате усет или пряко виждане на оргона /както най-вероятно е/, ще се наложи да поседите на тъмно няколко часа, гледайки към магнит или кристал - ако искате да видите за какво иде реч наистина и къде се крие СЕ-то  ;D  И какво е това лъчиста енергия и има ли тя почва в този форум дето търси как да я преобразува в по-ниско енергийно ниво пък не ще да и понаучи поне малко свойствата. Баронът да не е бил по-глупав от вас... Успех!
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 02:49:06 am от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Малко допълнение - при искрището на Тесла със дюзи сгъстеният въздух се енергизира оргонно преди да излезе от тях. Ако забелязвате, те са радиално на искрата и се зареждат подобно на Грей решетките. При духането с уста върху "пламъка" от кристали и магнити при Райхенбах работи еманацията на од от човешкото тяло, съдържаща се във въздуха излизащ от дробовете - не самият въздух. Оргонът не се влияе пряко от физически въздействия, освен ако източникът му не се върти или тресе механично, но това вече е индиректно действие. Затова от дюзите всъщност излиза заедно с импулсната порция въздух и импулсна еманация од, която прекъсва енергийния мост след като е изгаснала вече искрата  :) Щото той се задържа още поне 30 сек и това бърка работата на оргонната част от устройството - не на електрическата! Айде казах ви достатъчно, който разбрал - разбрал, другите да се държат за мосфетите  ;D
Поздрави

vitan

  • Гост
@caduceus – не сме били коментирали Яблочков. Да, ама не публично. Електростатика има при Тесла и Яблочков. Обаче едната е динамична, а другата статична. Майсторлъка е различен. Не знам доколко Тесла е вреден, но Яблочков освен Од/Оргон сигурно придърпва и заряд от околното пространство. Докато при Тесла, ако са направени добре нещата остава да действа само Етер-а. Като си мераклия направи Яблочков, нареждам се в агитката :)

Скаларната вълна според Василатос (и д-р Райф) не се екранира. Или поне не току-така.

Капанадзе се оправя и без сгъстен въздух…. Елементарно е. Фактите говорят, че е добре да го има, но не е задължителен. А когато фактите говорят....

В оргонната техника имало нещо, ама нямало искрище. Добре, но преди нали искрището беше гвоздея на програмата при Од/Оргон процесите….?

Баронът е по-умен от мен, но неговата Од в този и вид е много студена за СЕ :)
Не ми отговори на въпроса: къде Василатос описва как се снема енергия от Етера, годна за вкарване в употреба (контакта например). Със сигурност визира Тесла, а не барона :)
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 10:26:08 am от vitan »

Seeker

  • Гост
.... За доказване на горното, просто трябва да си отговорите на въпроса защо има патентовано искрище на Тесла с "прекъсване на искрата" /!!!!!/ чрез сгъстен въздух. Някой да е виждал прекъснато искрене от този тип -  посредством въздушна струя? .....
Аз съм виждал такова нещо. Налягане на  въздуха - 40 атм. Освобождава се за 15 милисекунди, гърми като топ. Прекъсва искра с мощност 10МВт.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
От една година ми отлежава ламповия генератор с двойно палачинкова бобина за теслов трансформатор. Теслов трансформатор не се получи но в честотния диапазон 150кХц -150мХц т.е. три порядъка изчезна радиоприемането направо идеален стършел. Изясняването на явлението дойде тия дни като видях материала показан от колегата мито-кипона и прочетох внимателно няколко физики за студенти.
Електромагнитното поле е тензор от втори род и има шест неизвесни в общ случей различни от нула. Това излиза извън рамките на учебника и само се споменава за интересуващите се. При ниски скорости нещата се опростяват и имаме два вектора магнитна индукция В и електрично поле Е удобни за смятане и развитие на електродинамиката. При различни отправни системи магнитното поле се трансформира във вихрово(индуциращо) електрично поле, а то поражда ток в затворена верига. Бобините са навити отдвете страни на листов материал и имат голям между бобинен капацитет. Възоснова на това мисля, че имам преобразуване на магнитното поле във вихрово електрично и този аномален широк спектър на генериране. Една подробност бобините са навити в една посока, при мито-кипона бобините са противоположно навити ще повторя опита с противоположно навити бобини измислил съм конструкцията. Това положение на бобините ми се вижда грамотно защото, ако имаме два статични електрона те се отблъскват от кулоновата сила. Ако се вижат успоредно възниква магнитна сила на привличане-противоположна на електричната. Двете сили се изравняват при достигане на скоростта на светлината. Ако се движат противоположно магнитната и електричната сила ще се сумират-това е усилване. Това усилване  на електричната сила (бифилярно без индуктивно свързване) да зарежда кондензатор (полево/оргон/ или ток на разместването). Ако усилването покрие загубите имаме генератор. В диелектрика на кондензатора имаме двойно по-висока честота на изменение на полето (оргона) и параметрино възбуждане на енергия (синусидална) в трептящия кръг.
П.П Тук се повтаря биологичния ефект първоначално се наблюдава eуфория внезапно превръщаща се в тъга и обратно последното не доказано...
Генератора създава откази в електронна апаратура. При лампова  и биполярна не съм имал ядове.
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 03:58:56 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vitan
1. А защо не коментирахте публично? Нали този форум е за това. 200% СЕ през 1877 г., проверено от водещите тогава учени, направено от човека измислил трансформатора и дъговите лампи, не е интересно??? Или ще си правим затворени обсъждания като в Матрикс които доведоха до тотален отлив на истински търсещите и напред с материала хора оттам? /няма да споменавам никове, че ще стане интересно за структури дето ги следят тия работи/  ;)
2. Аз пиша тук точно за такива, търсещи, самотни и неспящи нощем изследователи - при постът ми в 2.50 имаше във форума 10 четящи, нито един от които потребител.
3. Няма да влизам в спорове какво е заряд от околното пространство и какво е от етера - самото твърдение показва  неразбиране на същността на нещата
4. Скаларна вълна... Това е само термин за обяснение от теоретиците на нещо дето не е ясно какво е. Надлъжна вълна, ефект на Айнщайн - Подолски - Розен, пряко взаимодействие, общо енергийно поле и т.н. са също такива термини. Екранира се в различна степен при използване на помощни, генериращи същото поле елементи. Като не можеш да спреш нещо с друго нещо, спираш кго със същото! Елементарен принцип в логиката, примери колкото искате - фазовото погасяване на вълни с еднаква дължина, т.нар. активно шумозаглушаване - ползва се при бойни хеликоптери, тежки камиони, танкове и т.н. Цивилно - при последните модели на Тойота мисля имаше в купето. Айде пак да ви светна - енергийно поле от този тип се екранира със заредена електростатично повърхност с прекъсната структура - на дупки, решетка и т.н. При това се генерира оргонна съставка която пречи на преминаването на етерния поток - най-осветения публично пример е в книгата на Робърт Монро "Пътешествия извън тялото" когато е затворен във зареден с висок потенциал фарадеев кафез и изпада в ужас че не може да излезе след напускане на тялото си от него. Казва че се усеща гъвкава плътна преграда, като мембрана. Освен това движението в това състояние било най-естествено и лесно по дължината на проводниците за битово ел.снабдяване в града над пътя. Това е само един пример, има доста. Василатос е един прекрасен литературен изследовател, шапка му свалям! Но не е практик и едва ли вижда нещата пряко като Райхенбах, Тесла, Шаубергер и т.н. Същото вероятно е и при Райф, не зная. Екранирането е въпрос на въздействие на няколко нива - ако има само на едно, на друго ще мине, знаете предполагам че светът във вибрационно отношение е като люспите на лук - слоест, а не монолитен.
5. Не съм казвал че при Капанадзе се използва сгъстен въздух - това устройство на Тесла го дадох просто като пример че не хващате същината.
6. Оргонната техника не работи с ел. ток, а с енергия от този тип за който ви приказвам - од, оргон,чи :) Затова няма и искрища. Това не пречи да се изпочзват елементи като специфични кондензатори, бобини, проводници -  включително стъклени, обемни форми и прочее. Когато имаме смесени устройства като тия на Тесла, Грей и Яблочков и работа с високо напрежение - там има и искрища.
7. Од или оргона е един и същ откак свят светува - не е на барон Карл фон Райхенбах, Тесла, Райх или наш. Няма студен или топъл  ;D
8. Не слагай каруцата пред коня - в наше време първо нещата са разработени от Месмер, после е Райхенбах, накрая Тесла и Райх. Другите да ме извинят, но няма да ги споменавам, че са много. Тесла първи прави трассформацията на од в електричество посредством импулсните му машини от втория период на живота му, след нещата с променливия ток. 

Seeker
Интересно дали Тесла е имал предвид точно такива огромни мощности, за да ги спре с въздух. Дай малко подробности

Изобщо колеги, помислете как да направите устройствата си приемници, концентриращи градивната, сътворяващата лъчиста енергия. Умрели хора не могат да направят нов живот, само живи и трябва да са мъж и жена  ;D Т.е. първо трябва да имате "живо" устройство, второ да изпълните принципа на съзиданието - да има и Ин, и Ян в схемата. Ако сте чели наистина Тесла ще видите че той се отнася към неговото електричество като към живо същество. Т.е. - това не е токът от контакта на витан ;)

Поздрави 
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 09:59:04 am от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Принципната схема е много проста, две бобини един кондензатор и лампа, но монтажа и налатката не са показани. Това е електронизирана електростатична машина (генератор). Електростатичната машина има два диска въртящи се противоположно.  Замяната на дисковете с две бобини навити противоположно е много добро даже отлично решение - бобините са статични върти се тока. Четките на машината са на кръст (90градуса). Плочите на приемния плосък кондензатор трябва да са на кръст свързани съответно към съответния край на бобината. Това трябва да се помести във фарадеев кафез или гъста мрежа. Заземление на кафеза е препоръчително.
 
« Последна редакция: Септември 20, 2010, 06:33:50 am от mi68 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте! Ето го и филма на АRTE за Капанадзе. Източник MATRI-X. http://narod.ru/disk...e_ARTE.mp4.html

Препратката е с неточен адрес. Вместо това използвайте прикачения файл в този пост.
mzk

« Последна редакция: Септември 20, 2010, 06:30:42 pm от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
според вас какво има в оранжевото "гърне" ? Надявам се забелязвате приликата с бъчонката при 100 кв установка  ;)
Поздрави

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@caduceus.... според мен в оранжевата бутилка има   въздух .... и колкото повече ++++ има във въздуха ( да го наречем вятър), токолва повече заряди се трупат в изолацията на проводника (който е заземен т.е. - - -) от трите намотки. И всеки  +++  от въздуха ,  привлича към себе си повече - - - или обратното, нещо като магнит желязо (както се споменава в една теория на Перот). И най-накрая ще излезе вярно , че Капанадзе генератора бере енергия от въздуха..... както твърди и самия Капанадзе.
« Последна редакция: Септември 20, 2010, 11:51:05 pm от coke2k »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Разгледах елелектростатична машина тип "Уимшърст" . Ползва се алуминиево фолио залепено с шеллак,  медни четки, кондензатори тип лайденска стъкленица. Самовъзбуждането става между четкосъбирача и четконосача. Какво е общото-това е получаването на стояща вълна. Погледнете последното видео на мито кипона в средата се взема енергията като телевизионна антена. Къкъв вибратор е ползвал?
-четвървълнов дипол- несиметричен и ползва заземление-не се връзва
-полувълнов дипол (включвам и шунтов) вероятно решение-усилване 0дБ
-целовълно дипол има усилване 2дБ -трябва да се ползва две резонансни бифилялярки тип Тесла. Едно е сигурно ползва се две противоположно навити бобини. Получава се латинската буква S - навих такава бобина.
Имаме три бобини ако са целовълнови вибратори то имаме практически синфазно включване и усилване 6дБ (по мощност), намаляване на инпеданса. Тази част лесно се налучква но как подържа стоящата вълна? На практика имаме загуби и трябва малък генератор за подържането на стояща вълна. За постигане на автономност трябва електрическа енергия да се вземе от изхода и да захранва генератора. От матеряла стигам до извода ползва генератори с ударно възбуждане (инпулсен). Предимства простота и широк спектър. Е това не ще да покаже как го е направил но не е сложно.
П.П. Всяка динамомашина създава стояща вълна в тялото си. Традиционно е чрез механично въртене. Генератор на СЕ подържа стояща вълна по електронен път. Генератора на Капанадзе се пуска с алкална батерия 9V  6F 22 "Крона".
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 01:08:26 pm от mi68 »

giunal

  • Гост
Вижте как се прави устройство на СЕ с подръчни материали и най-важното то да работи. Явно за този който знае какво прави и как да го направи проблем за реализирането на СЕ няма. 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте! Човека в горния пост знае, какво прави, но ние не знаем, какво има под масата. ПОЗДРАВИ!!!