Автор Тема: Хомеопатията - Наука, Религия или алтернативно Лечение  (Прочетена 54476 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Сийкър е абсолютно прав!
Умолявам всички религиозно ориентирани люде тук, да си потърсят на друго място отдушник на вярванията. Не говоря за убеждения, а за вярвания, точно такива, които колегата споменава - за таласъмите, вампирите, змейовете и останалата паплач...
Нека се направи остро и категорично разграничаване между убеждения на хора реалисти и вярвания на хора със затъмнения...
Разбира се, че тук е недопустимо да се държим  като на сборище, седянка или около ритуален огън...
Моля, чудесата и магиите да се обсъждат на други места, извън форума. Всичко, което заприлича на верщина и фанатизъм, сатанински или някакъв друг псевдо-окултизъм (което е точно вредния и опасен религиозен мистицизъм за разлика от Ортодоксалния Окултизъм), кабализъм или зомбизъм - ще бъде незабавно изтриван и при повторен случай - затваряне на форума за съответното лице.
...
Моля всички колеги, които четат - да внимават много какво четат, за да не си направят грешни изводи, и някой да бъде охулен погрешно!

Всеки има право да отвори тема за нещо, което го дразни във форума, и да пусне вътре анкета, за да се види общото становище.
« Последна редакция: Март 29, 2013, 04:39:30 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Радвам се че се появи и коментира тук тази тема- аз знам за кемтрейлсите и ХААРП от четири години насам и доста обстойно взех да наблюдавам небето от тогава! Нещата не са добре- спомняте ли си сушата, която започна от миналата есен, мина през зимата и пролетта и дъждовете започнаха чак есента?! През целият този период нямаше никакви кемтреилси никъде- нито над Стара Загора, нито над Бургас, нито над Синеморец, където работих като масажист! На есен се прибрах в къщи и седмици по- късно бурите дойдоха, но преди тях беше майко мила- 4 дни небето беше в плътна мрежа от самолетни следи!!! За мен това означава само едно- влагата във високите слоеве на атмосферата, където се образуват облаците не е достатъчна и дъжд не може да завали без да му се помогне с аерозоли!!!
Носил съм маска за дишане- понякога имам суха кашлица и се усъмних, че може да е заради мръсният въздух- ако щете вярвайте дишам по- лесно с нея и не кашлям! А нямам алергии!!! Доста мислих над хомеопатична комбинация предпазваща от ефектите на тези гадости дето пръскат и накрая измислих нещо, което работи- в края на краищата не мога да ги спра, но мога да опитам да се предпазя! Ако някой проявява интерес ще напиша нещата- те са три монопродукта на БОАРОН и струват около, или малко над 10 лева! Смело казвам, че работят не само от собствен опит!!! Ще заработят и с всички песимисти и невярващи в хомеопатията, защото и трита продукта действат в дълбочина и чистят метали- трябва само да идете до аптеката и да си ги купите!
 Самият аз не съм започнал такава тема тук, защото не съм мислил да поствам нещо такова в сайт за алтернативна и свободна енергия, но във феисбука съм дълбоко вътре! Има поне 2 филма в замундата по тази тема с обстойни обяснения защо се прави и как се е приело от чии борд на директори, еколози и прочие! Парите дето грабят от държавите поради друга една легенда- замърсяването с въглеродни емисии и глобалното затопляне- отиват тук- с тях се финансират кемтреилсите, като идеята е чрез тези дири да се спира глобалното затопляне- смята се че по този начин ще отразяват слънчевите лъчи, а в действителност предизвикват катаклизми в климата- освен това сте чували за заблудените китове и делфини дето измират по плажовете по целият свят- това е в следствие на работата на ХААРП- то не е само за земетресения- то се заиграва с магнитното поле на планетата и обърква тези животни! Тези хора не се заиграват само с геологични процеси, а с климат, урагани и още ред други неща! Истинската цел на кемтреЙлсите е улесняване работата на ХААРП!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Интересувам се от продуктите, с които си чистил металите. Ще споделиш ли кои са?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Отговарям на Един- хомеопатичните продукти са: alumina 9 ; mercurius korrosivus 9 ; magnesia carbonica 9 взимат се по три сутрин и вечер общо 9 глобулчета 1 час преди или след ядене- препоръчително е да се избягва мента и кофеин час- два преди и след приема, освен това пастата за зъби с флуор или негово съединение(познавам само два вида пасти за зъби, които не съдържат флуор и те са supiriviski и homeopatic toothpaste(хомеопатична паста за зъби) горещо препоръчвам да замените каквото и друго да ползвате с една от тези!!! Добре ще е, както за действието на хомеопатията така и за зъбите, защото флуорът е отрова използвана за мъчения в хитлеристките концлагери и за направата  на атомни бомби- това го има дори в уикипедия черно на бяло!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
svetlio760, мерси. Истинската вреда на флуорът е потискането на функциите на вътрешното зрение, т.е. епифизата. За това е и борбата на елита, да останем слепи и да не можем да развием свръхспособностите си. Как се разпознава, че епифизата не работи добре. Липса на сънища или неспособност да се помнят. В епифизата, с годините се натрупват, калциеви отлагания ( причина- нанобактерии). Това е като зъбния камък. Флуорът има свойство да "бетонира" кация, там където е. Резултатът е трагичен.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Аха, това не го знаех, но е полезна информация- за флуорът само знаех това, което Атанас Гълъбов е написал в книгата си- в хитлеристките концлагери са го ползвали да подтиснат агресията и индивидуализма на затворниците- правил ги е апатични, безволеви и страхливи! Ние понастоящем сме много по-страхливи от дедите си- визирам хората вдигащи бунтове и въстания(терористи, както запада обича да ги нарича- като Левски да речем)! Хомеопатия против Флуор също има и се ползва доста широко- fluoricum acidum ; calcarea fluorica имаше още поне два продукта с флуор, които борят флуора- препоръчвам да се съчетаят с един от mercurius- и те мисля че бяха три! Ако има интерес ще дам най- действащите продукти от хомеопатията - досещате се, че има доста продукти, които не действат и от там идват проблемите с песимизма спрямо тази наука!
« Последна редакция: Март 28, 2013, 04:25:04 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Ако има интерес ще дам най-действащите продукти от хомеопатията.........!
Да, има интерес. Ако може дай тоя списък и съответно действието на всяко едно хомеопатично.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Така! Значи от 255 продукта на Боарон около 60-70% не работят добре- повечето хомеопати работят с останалите 40%, но трябва да си добър хомеопат, за да различиш кои от 100% са твоите 40%. Списъкът ще е ужасно дълъг, така че тук ще дам 15-20 продукта, които са най-популярни. Ако се наеме някой да изследва нещата, да се ориентира към най-силните отрови и най-популярните билки във вид на хомеопатични продукти! Принципът е подобното лекува подобно- пример:

Tuberculinum представлява биомедикамент, получен от непреработени култури на човешки и говежди щам на микобактериум туберкулозис, разредено толкова много, че няма как в глобулчето да е останала и една бактерия. Тъй като туберкулозата е бавна пълзяща инфекция, която може да порази всяка една част от тялото, организма усети ли информацията за нея у себе си прави грипоподобни симптоми и пълна мобилизация- на моменти се чувствате отпаднали, на моменти жизнени! Чудесна е за спортисти, защото най-опасното за организма е туберкулозата да удари надбъбречната жлеза, за това продукта я стимулира. С две думи казано всичко що е възпаление - от настинка до артрит може да се лекува с туберкулинум, включително повреди от ваксини! Много добра е за бавно пълзящи пневмонии!

Mercurius solubilis (разтворим живак на Ханеман) се извежда от начина му на приготвяне: 28 г живачен нитрат се разтварят в 100 мл разредена азотна киселина. Сместа се оставя в продължение на 24 часа, впоследствие преципитата се измива с вода, изсушава се върху филтърна хартия, без нагряване и без излагане на светлина. Това нещо се разрежда по гореописания начин така, че да няма една молекула живак и естествено помага за всякакви видове слънчеви изгаряния, невралгии, проблеми с артериите и пр. просто вижте какви симптоми предизвиква отравянето с живак и ще знаете какви симптоми лекува меркуриуса. Това, обаче са примери! Не мога да опиша всички продукти, които вършат работа един по един, но мога да напиша кои са!

Arnica montana, hypericum perforatum, stramonium, Medorrhinum,всички calium, всички calcarea, всички mercurius, има 4 вида туберкулинум- всички сработват, има поне 15 метала, те също работят всичките, causticum, gelsemium sempervirens, всички sulfur.....и освен тези още около 30-40 продукта са работещи. прикачвам един справочник в word, сваля се свободно няма да се заяде никой за авторство, доста подробен! Ориентирайте се по описанията - колкото по-дълго описание има един продукт, толкова по-добре е проучен, защото е вършил работа! Има много медицински термини, така че ако не разбирате - питайте!
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:43:17 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
svetlio760, благодаря много, научавам много от теб и колегата edin!
Трябвало е да учиш не за мед. сестра, а за доктор. Имаш усет и медицината ти се отдава, прилагаш и анализираш върху себе си.
Странното е обаче, че обсъждаме тези въпроси тук - в контрола на климата и ХААРП.....
Някой е сложил катинар на темата за хомеопатия, която най-подхожда. Не мога да разбера, това цензура ли е?
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:55:57 pm от EDM electronics »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Мерси за комплимента! Аз се захванах с това следване, защото бях запален по алтернативна медицина, а там не искат да си доктор- всъщност за сега не ти искат дори медицинско образование, но ще поискат- мед сестра ми се видя най- достъпно. Половината от това, което учим са тъпотии, но подозирам, че с докторлъка ще е същото- камари" доказани" процеси в организма, купища преиздадени лекарства-отрови, на които трябва да знаеш всичките им имена, а всяка година им слагат различно име, защото предходният продукт го забраняват, но компанията променя патента и отново го пуска, но го нарича различен продукт, това се прави и с качествените лекарства- мога да посоча историята със Стевията- сладката билка- два пъти пускат и спират този подсладител. А на времето имаше едно лекарство- аналгин-хинин. Спряха го точно защото вършеше работа- сега гледам че сред антибиотичната мъгла са го пуснали пак с някакво извъртяно име.......! Не ми се занимаваше с тези интриги, та станах мед сестра ;D
Пък за заключването на хомеопатичната тема не знам- модераторите имат думата, аз надуших песимизъм в тази посока от тяхна страна, но дори и така форума пак е изключително широкообхватен- все пак би трябвало да си говорим само за техничарски неща и идеи, нали търсим свободната енергия!

angelmr

  • Гост
Интересувам се от продуктите, с които си чистил металите. Ще споделиш ли кои са?

Чистенето на токсични метали е една много интересна тема, но за разлика от хомеопатията, това е нещо реално и измеримо. Имам една публикация по темата, но не съм се задълбочавал особено. Принципно се работи по посока използване на екстракти от чесън. Идеята на бившия ми шеф беше за използване на диви гъби. Но за съжаление нямам пари за изследвания по темата. :( Така, че само от предварителните изследвания и от литературната справка мога да кажа само, че в гъбите и чесъна има естествени хелатори, които изчистват токсичните метали от организма. В кои части на растението/гъбата, колко и как да се екстрахират, е въпрос на още изследвания.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Чистенето на токсични метали е една много интересна тема, но за разлика от хомеопатията, това е нещо реално и измеримо. Имам една публикация по темата, но не съм се задълбочавал особено. Принципно се работи по посока използване на екстракти от чесън. Идеята на бившия ми шеф беше за използване на диви гъби. Но за съжаление нямам пари за изследвания по темата. :( Така, че само от предварителните изследвания и от литературната справка мога да кажа само, че в гъбите и чесъна има естествени хелатори, които изчистват токсичните метали от организма. В кои части на растението/гъбата, колко и как да се екстрахират, е въпрос на още изследвания.

Тук не мога да се съглася.
Хомеопатията е изключително реално нещо. Няколко пъти годишно приемам Rus Tocsicodendron в потенция 2М и резултата е такъв, че езикът сутрин е идеално розов, без грам налеп. Това говори, че няма токсини за отделяне праз нощта, когато по естествен и ритмологичен път става това.

Приемал съм екстракт от чесън, като противопаразитно средство по Малахов, но не съм чел от самия него, този екстракт да има антитоксично действие. Ще ми е интересно да хвърля един поглед над публикацията ти и да видя какви са изследванията в тази насока, не само голата теория.


angelmr

  • Гост


Приемал съм екстракт от чесън, като противопаразитно средство по Малахов, но не съм чел от самия него, този екстракт да има антитоксично действие. Ще ми е интересно да хвърля един поглед над публикацията ти и да видя какви са изследванията в тази насока, не само голата теория.

Това не е моята статия, аз успях да стигна само до разработване на методиката за изследване, но дори и нея не съм довършил (няма пари а е скъпо изследване).



Цитат
Тук не мога да се съглася.
Хомеопатията е изключително реално нещо. Няколко пъти годишно приемам Rus Tocsicodendron в потенция 2М и резултата е такъв, че езикът сутрин е идеално розов, без грам налеп. Това говори, че няма токсини за отделяне праз нощта, когато по естествен и ритмологичен път става това.

Налепа в устата няма нищо общо с токсините.
А ефекта от един медикамент се доказва с клинични изследвания. До момента няма дори една единствена публикация, в която подобен ефект при хомеопатичните препарати да е доказан неоспоримо. Или ако има подобна моля покажи ми я. Публикувана в реферирано списание с импакт фактор обаче, не в жълт труд. :)
« Последна редакция: Април 02, 2013, 03:05:27 pm от angelmr »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Това не е моята статия, аз успях да стигна само до разработване на методиката за изследване, но дори и нея не съм довършил (няма пари а е скъпо изследване).



Налепа в устата няма нищо общо с токсините.
А ефекта от един медикамент се доказва с клинични изследвания. До момента няма дори една единствена публикация, в която подобен ефект при хомеопатичните препарати да е доказан неоспоримо. Или ако има подобна моля покажи ми я. Публикувана в реферирано списание с импакт фактор обаче, не в жълт труд. :)

За клинични изследвания и доказателства, едва ли обикновения пациент го интересуват, щом болестта - болката е изчезнала от подобно лечение. Давам пример със себе си преди доста години: тежка форма на алергичен всесезонен ринит - няма го. Синузит - няма го, доказано с няколко рентгенови снимки. И т.н. Как така няма клинични изследвания. Това, че въпросното списание не ме е потърсило да си дам изследванията, не значи че няма такива. А не е изключена и хипотезата, списанието да не иска да публикува такива изследвания. Затова пък има доста учебници по хомеопатия.

Например, при посещение при лекар-хомеопат се правят клинични изследвания преди лечението и след това. Поне моят лекар така практикува. Ако поговориш с такъв лекар, със сигурност ще ти даде клинични изследвания на стотици излекувани или най-малкото повлияни пациенти.

Колега, ако търсиш итината само с публикации в списания, без да имаш собствена практика и пряко наблюдение по даден въпрос, няма как да я достигнеш.
Ако аз започна да се интересувам за клиничните изследвания след употребата на медикаменти от апеките, сигурен съм, трудно ще намеря случай с доказано излекуване. Например майка ми пие цял живот лекарства, и нищо от това което лекува не се е повлияло.

Като каза за налепа по езика, че не бил от токсините, щеше да е добре да се доизкажеш.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Руска статия относно хомеопатията: http://x-faq.ru/index.php?topic=2189.0