Автор Тема: Разхлабване на водната молекула чрез дъгов разряд?  (Прочетена 14090 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Преди време ми се въртеше идея за искрище във вода и дали това ще е магията която ще вкара в резонанс молекулата => и я разхлаби.... Разряда излъчва почти целия спектър, а във вода дори и ултразвуковия и си мисля че е възможно така да се предизвика почти безтокова електролиза.
Наскоро се запознах с устройството на един мед. уред за ефективно разбиване на камъни в бъбреците - липтотриптер. Устройството е в комбинация с рентгенова тръба и камера за да се разположи и наблюдава камъка в бъбреците. Разбиващата част представлява система от генератор на високо напрежние, 0.2-0.3uF маслен кондензатор на 50kV, комутатор - чукче и волфрамови електроди разположени в елипсовидна полусфера пълна със вода и в/у която се нахлузен латексов "чувал" на който се опира гърба на пациента.

Опитвам се да възпроизведа подобно устройство в кобинация с електроди от неръждавейка. Ползвам 10nF високоволтов кондензатор от рентгенова тръба. ТХО и драйверна схема, изправителен диод, импровизиран механичен комутатор. /Понеже през въздушно искрище се губи голяма част от енергията на раряда по йонния канал във въздуха..../

За сега резултат няма, но ако увелича мощността и сменя вида на електродите, знам ли ...

П.С. Помечтах си как завира и за секунди разлага всичката вода от чашата .... и решаваме енергийните проблемите на човечеството, но явно няма да е толкова просто .... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=4pvLDHV2z6U
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 10:35:13 pm от Радeв »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Преди години видях преса, работеща на принципа на "взривяване" на водата. Принципът на работа беше горе - долу такъв: В малък контейнер с бутало се капва около 3g вода и се подава мощна искра от високоволтов трансформатор. Мощността на трансформатора беше от порядъка на 500VA, напрежение на изхода - 30 - 35кV. Остава обаче открит въпроса дали въобще водата играе някаква роля в този процес.Според автора, водата се разлага моментално и при последващото взривяване на сместта от водород и кислород се отделя енергия. Според мене мощната искра, която се получава в затвореното пространство създава разширение на въздуха в камерата и от там - задвижване на буталото. Спомням си, че някъде срещнах информация за подобни експерименти, ако не ме лъже паметта - французина Наудин?! 

Seeker

  • Гост
За тези които се интересуват от искров разряд във вода, препоръчвам следното четиво. Там достатъчно ясно и подробно е обяснено какво точно става с водата при въздействие с мощна искра. Темата е чоплена още от 1933г.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Голяма експлозия се получава при разряда на кондензатора, а водата е отличен проводник на ударната вълна.... щом електродите от неръждавейка подскачат .... Току що пробвах със 40nF кондензатор.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Вероятно става въпрос за две различни явления. Хидравличен удар и електрическа дъга във вода. Ще се опитам да намеря този руски саит, където се споменаваше нещо за електродъгово разлагане на вода.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Аха, ето че го намерих. Авторът на този сайт ми се вижда доста вятърничав, ако мога така да се изразя, но да не забравяме, че гениите понякога са ...  http://ris.cc.ua/index.files/page0014.htm. Не можах да открия, експеримента на Наудин, за който руснакът споменава

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Раздвижването на тази тема ме накара да прегледам пак филмите на Стан Мейер.
1. В един от филмите той обяснява на дълго и на широко разлагането на водата на водород и кислород, използвайки резонанс, но доста хора се опитаха да повторят този процес без особени успехи. Все още не съм чул някой да е подкарал кола, освен мошеникът Фреди?! Ах да Авизо твърди, че има успехи като е разработил система за следене и поддържане на резонанса при промяна на температурата и концентрацията на електролита.
2. Във филмчето, където Стан обяснява принципа на работа на спортната кола (бъги), която е работила само с вода има две интересни подробности: парогенератор и свещ, която заменя оригиналната класическа свещ за кола. Във тялото на свещта се вижда  отвор за подаване на водата (парата) и високоволтов кабел.
Имам чувството, че вероятно Стан в един момент се е отказал от  класическата електролиза на водата и се е преориентирал към "взривяване" на водата(парата) с високо напрежение. Защо пара? Ясно е че при парообразно състояние връзките във водната молекула са по слаби. Да не забравяме, че парообразното състояние на водата не е това, което сме свикнали да наричаме пара и излиза от чучурката на чайника.Това вече е втечнена пара.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Vetap
Не изключвай и възможността да става трансмутация, както при украинския нар. акад. Борис Болотов. Преди време го обсъждахме тук - топлел си е пететажната вила с вода, която чрез високо напрежение става на въглеводороден газ, който отива в стандартна горелка. Установката е колкото пералня. По-рано е трансмутирал много вещества в сибирски наказателен лагер чрез саморъчно направен "ядрен реактор" от електрожен и някои доп. части. Началниците са го гледали като писано яйце, защото име правел нещо ценно - какво ли?  :) Не е водка... След като излиза със зор от лагера /не искал щото имал работа още - жена му едвам го е убедила да си ходят/, изтича инфо, че е правел злато от др. метали. Имал силно биополе и лекувал с него, освен това е и известен знахар. Май още е жив, на 80 г. и нещо
Така че, като се има предвид оргонната съставляваща на искрата, нищо чудно Станли Майер да я концентрира при определени условия и така да се трансмутират капки вода във въглеводороден  газ, който гори в двигателя
Поздрави   
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 10:43:51 am от caduceus »

smsi-h

  • Гост
caduceus-е,

Не бе... Не е с високо напрежение, ами с огромен ампераж Болотов е правел трансмутация. Необходимото условие е да се достигне 8000 ампера на куб. сантиметър. Чак тогава имаме трансмутация. Абе нещата с него са изключително интересни, той е съвременният Ломоносов. Между впрочем, през 70-те години на миналия век е написал и издал най-големия труд по народна медицина с няколко хиляди рецепти. А че е започнал да лекува с биополето си, за това той сам разказва. Материали за него много и бол в руския нет.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Почти на 100% съм убеден,че Станли се е отказал от електролизата и колата му е работила не с електролизер (или поне електролизер в комбинация с взривяване). Кaкво става при това взривяване никой не може още да каже, но в България в НИТИ - Казанлък по социалистическо време се правеха изследвания за разработка на оръдие, работещо на този принцип. Аз съм виждал преса, която сега принадлежи на физика Васил Манев от Пещера. Надявам се,че не я е продал на китайците. Болотов е още жив и не се кани да умира скоро. Наскоро имаше интервю и филмче за него направено от "Матриците" - някои момчета от "Matri-x". Той наистина е гениален и има свръх естествени качества.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Разхлабване на водната молекула чрез дъгов разряд?
« Отговор #10 -: Януари 31, 2012, 12:35:43 pm »
За това какво става при волтова дъга във вода - тук  http://ris.cc.ua/index.files/page0014.htm.
Не е много стабилна информация, но все пак...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Разхлабване на водната молекула чрез дъгов разряд?
« Отговор #11 -: Януари 31, 2012, 04:25:26 pm »
smsi-h
Относно агрегата във вилата Б. говори за импулси и входна мощност 2 киловата. Може и да са дъгови, кой знае - трябва да се пробва. Многото ампери са за трансмутацията на твърди вещества в лагера и не е ясно трябват ли при водното разлагане/преобразуване. Но щом има въглеводороден газ, значи има и високо напрежение - знаеш за опитите с получаване на въглеводороди от вода в затворена стъкленица чрез разряди. Просто оргона е повече при ВН разкъсването, а от него идва "омекването" на структурата и трансмутацията

Vetap
Малко да постопли времето /ти там си добре, ама при нас е -20 и надолу/, ще пробвам с това което имам като ел.техника да изпаря взривно капки от различно обработени води - включително и от имплозионната ми машина от това лято, когато палих в гаража водно-бензиновите смеси 95/5%. Болотов говори и за малко катализатор, помагащ в процеса - пак отиваме към "зеленото" на Андрюс и Стефан Найденов май... Но може и без него - при предварително Шаубергерово имплодиране на водата, макар и непълно. Ако рече да ме финансира някоя по-сериозна организация, може да го направя и пълно, а не с ел.двигател от пералня и тръби от климатик  ;D - обаче нямам такива надежди, щото сме в Б-я. Тогава може евентуално ще караме на вода - технологията е пробвана още по фашистко, но е потънала в дълбока забрава. И не е виновна само конспирацията, а друга основна сила - тъпотията и бюрокрацията в научните организации. Затова борбата на тоя фронт е занимание самотно  :)
Поздрави
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 04:35:54 pm от caduceus »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Разхлабване на водната молекула чрез дъгов разряд?
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2012, 09:01:45 am »
Caduseus,
Прегледай, книгата за електроимпулсните методи(по-горе в темата от Seeker). Много интересна технология! В Русия (Тулския политехнически институт) се работеше много интензивно по тази технология(в тези години беше закрита лаборатория). Обясненията на електрохимичните процеси при взривяването са обяснени доста "материалистично", бих казал, но са така. Убеден съм,че отоплението на Болотов използва кратки имулси с високо напрежение. До къде докара експериментите по другата технология - Краснов? И там има много хляб! ТБ - то,което направих следвйки твоите мъдри съвети  работи много добре, но трябва вече да го "чистя". Ще го заведа на "разходка" до някоя течаща вода.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Разхлабване на водната молекула чрез дъгов разряд?
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2012, 10:05:13 am »
Ами Краснов съм го направил в примитивен вариант, напролет дай-боже повече - с по-добра установка и по-истински имплодер. Дал съм схемата и подробностите на колега от Димитровград, че беше много мераклия да си прави воден бензин  :), но какво е свършил точно, не знам. Спомена по тел., че му загрявала системата - което говори, че има някъде недостатък. По принцип трябва да се самоохлажда, но поне е ясно, че е заради центробежната помпа. Другата установка ще е с нова, правена от мен помпа-имплодер и ще самоохлажда, сигурен съм.
Книгата ще я чета сега, знам и това-онова за ударните вълни във вода от по-рано. Един руснак що чинии с вода е счупил така  :) Темата вярно е чоплена и изследвана доста - но ако се погледне от друг ъгъл може да стане интересно.
ТБ-то го метни в някоя бистра река с песъчливо дъно за час-два и е готово. По принцип не му трябва, но явно има някъде кусур при изработката за да се насища с негативни полета. На десетото вече ще ги правиш перфектни  :)
Поздрави
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 10:06:47 am от caduceus »

veso

  • Гост
Re: Разхлабване на водната молекула чрез дъгов разряд?
« Отговор #14 -: Септември 14, 2014, 07:06:17 pm »
Здравейте, разхлабванета на водната молекула става с комплексно въздействие на различни полета - йонизация, ел., катализа, магн. поле. Канарев използва катодна импулсна електролиза, съчетана с магнитно въздействие. При интерес мога да обясня по подробно.