Автор Тема: Японска машина превръща пластмасата в мазут.  (Прочетена 8888 пъти)

zxsec

  • Гост
Цитат
Японски учен изобрети машина, която превръща пластмасата в мазут. Откритието е дело на Акинори Ито. Неговото устройство носи името Blest Machine (благословена машина), предназначено е за дома и е относително компактно. То използва електричество, за да произведе достатъчно топлина за стопяването на пластмасата, отвежда газовете и конденза, отделени при процеса, и ви осигурява мазут. Според Ито от около килограм пластмаса се получава около литър краен продукт, който може да бъде използван като гориво за печки и генератори например. Изобретателят твърди, че с още съвсем малко усилия по пречистването му горивото може да се превърне в бензин. Един екземпляр от японската машина струва около 9500 долара.

Към статията http://hicomm.bg/bg/articles/news/12799/%D0%AF%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D1%83%D1%82-/
има много интересно клипче, как работи машината.

Още информация за машината има тук : http://thecoolgadgets.com/blest-company-plastic-to-oil-machine-home-plastic-recycling-made-easy/

От Администратора: прикачих снимки към поста. По-добре изглеждат така, особено първите постове на нова тема.

 
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 03:47:42 pm от altium »

kaneto

  • Гост
Re: Японска машина превръща пластмасата в мазут.
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2010, 06:09:27 pm »
Преди няколко години чух нещо подобно, даже го даваха по Дискавъри Ченъл. Онази инсталация обаче заемаше изцяло една не много голяма сграда, но крайният продукт беше дизелово гориво. Но машината не беше особено ефективна, понеже полученото гориво едва покриваше разходите за производството му (най-вече за електричество). Мисля че беше някаква университетска разработка.

eclipse

  • Гост
Re: Японска машина превръща пластмасата в мазут.
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2010, 12:04:19 am »
Мисля, че тук по-важното е, че имаме една интересна алтернатива при рециклирането на пластмасови отпадъци. Не мисля, че акцентът пада върху "ефективен метод за превръщане на пластмасата в гориво".