Автор Тема: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата  (Прочетена 251705 пъти)

Валентин Иванов

  • Гост
 Здравейте, загледах се във филма, аз обичам да разнищвам нещата, направи ми впечатление, че се обяснява как при пускането на генератора в началото гълтал повече ток, след това консумирания ток пада, това се дължало на поглъщане на енергия от вън.

Ако правилно съм го разбрал, това е абсолютна глупост и само заблуда !

Тока наистина пада след минута две, но това се дължи на разбиването на водата в началото контактната площ е по-голяма, като се появят мехурчета, тока постепенно пада, затова сме направили тока плавно да се подава в началото от управлението.

В началото излиза първо водорода, защото  е по-лек, цвета на пламъка син, след като се смесят газовете се променя, това става и само като се развие капачката на водата.

gogotosam

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #61 -: Април 25, 2012, 02:53:53 pm »
   Здравейте!
От днес има ново попълнение към книгите на Илия Вълков. Ето и линка
http://www.yullbrown-bg.com/car-generator.html
« Последна редакция: Април 25, 2012, 04:36:38 pm от gogotosam »

nitric

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #62 -: Декември 13, 2012, 01:14:33 am »
Публикуваха в друга тема и друг форум - много интересен материал за измервания свързани със свойствата на Брауновия Газ. Поставям и тук линк, за тези от Вас, които знаят английски:

http://www.eagle-research.com/browngas/whatisbg/watergas.php

Изумително е -  измерват повдигащата сила сравнена например с тази на балон с хелий. Доказва, че състава не е само: О2 + Н2 .
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 01:20:20 am от nitric »

doctora

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #63 -: Декември 13, 2012, 09:05:33 pm »
Една голяма молба към nitric, всъщнос въпрос: тъй като не разбирам братята англичани, а в твоите думи ми направи впечатление нещо от изключителна важност: " Изумително е - измерват повдигащата сила сравнена с тази на балон с хелий. Доказва, че състава не е само: О2 + Н2 " ... Направо сърцето ми подскочи. Тъ въпросът ми е следния / всъщност само есенцията с "две" думи / : до колкото разбрах от твоето описание/преразказ се говори за подемната сила във въздушна среда на еднакви обеми хелий и браунов газ и че тази на брауновия газ е по-голяма от тази на хелия или поне е по-голяма от очакваното за стохеометрични съотношения на водорода и кислорода, което според изследователите говори, че брауновия газ съдържа и нещо друго освен водород и кислород ... Правилно ли съм разбрал nitric ? ... Ей богу не съм се вълнувал скоро така. Ако съм разбрал правилно ще ти разкажа защо това е толкова важно и касае това което наричам ННП. Предварително благодаря за отговора.

nitric

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #64 -: Декември 14, 2012, 07:33:08 pm »
Да правилно си разбрал. Експериментатора общо взето разказва как между плочите забелязал слой в течноста, който е от мехури, но те не излизат нито от катода нито от повърхноста на анода, а са точно посредата. Според него това е ново газообразно агрегатно състояние на веществото вода - нито емулсия, нито пара (породена от енергия температура), ами (породено от наелектризирането с тока и магнитното поле) състояние, което дори не прилича и на плазмата. Така брауновия газ е микс от молекулен кислород и водород , атомен, и нов газ на водата: ОНО, Н2 ,О2 , О-, Н+, йони,  ... газът вода е по-тежък, което обяснява защо не му се е връзвала подемната сила на пропорцията на водорода с измерената реална, а нататък сред експериментите споменава един, в който оставя отворен съд около 15 минути докато излетят водорода и кислорода и на дъното остава само този газ, и при запалване - той е чисто и единствено само ИМПЛОЗИВЕН, а я няма характерната за БраунГаз сместа - първоначална ЕКСПЛОЗИЯ, последвана от имплозия. Така това е вода с променен обем - по-голям от на течноста, която при горене се свива от този нов вид газ обратно във вода - продукт на това горене.

*** Като имам малко време ще превеждам цял пасаж от текста, но понеже Събота се пада работен ден, не знам колко скоро ще ми остане време.

***
Снощи пък по новините показаха един българин с някакво ново устройство - и от двата чучура тече водата един срещу друг и пламака гори помежду двете стуйки, като от време на време излита по някоя искра на страни като от бенгалски огън - някой успя ли да види кой беше този българин и кое е това устройство?
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 07:47:15 pm от nitric »

doctora

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #65 -: Декември 14, 2012, 11:08:16 pm »
Благодаря nitric. Сега ще ти отговоря "кратко" защо ми се разлупа сърцето: преди около 3 години започнах да правя директен гравитационен двигател по идеите на Доктор Михов / вярвам абсолютно, че може и че ще го направя, но иска време /. Двигателя е на принципа на бесконечните ленти защото позволяват работата с по-малки височини, но не това е темата. Тъ както търсих тръби с големи диаметри из магазините попаднах на човек / даже съм му записал телефона в моя, но все още не съм му звъннал защото какво бих искал от него без да имам възможност да му дам каквото и да е /, младо момче, което заедно с друг човек са работили със Стефан Найденов. Свършиха ми работата с тръбите, но случката ми се стори странна. Точно тогава навлизах в дълбочина на Общата теория на/за Базовата Същност на Вечността / доста религиозно звучи, но това си е напълно завършена физическа теория / и на базата на тази теория преосмислих оскъдните писания за/от Доктор Найденов и "паднах". Оказа се, че Доктор Найденов не е шарлатанин и създаденото от него има логическо обяснение, но само през очите на Новата Научна Парадигма. По-късно се запознах от птичи поглед със създаденото от Доктор Илия Вълков и нещата станаха повече от интересни, но интересни само пречупени през погледа на ННП. Включително опита който си гледал с двата чучура и безсмислените обяснения около тях и за тях е свързан ННП. Всъщност опита който си гледал е на Доктор Тренчев / само за протокола човекът преди скобите е този който разруши лабораторията по биоелектроника на Доктор Найденов / и Инженер Борисов. Ще добавя и един скорошен опит на Мирчо Табаков при който също се създава браунов газ. Кое е това което ги обединява всичките тези няколко българи: на първо четене водата, на второ четене реакцията на взаимодействие на водорода с кислорода. От моя гледна точка обаче ги обединява нещо неимоверно повече и това е источника на енергия за тъй наречената свръхефективна електролиза, а при Доктор Найденов даже не е и електролиза. Според Старата Научна Парадигма всички тези процеси са или фантасмагория или шарлатания или нещо което става от кумова срама, но това изобщо не е така. ЛИПСАТА НА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД е природен закон не подлежащ на обсъждане, заобикаляне и излъгване. И така спорид ННП енергията която прави така, че електролизата или Найденов процеса да са свръх ефективни е гравитационната такава. Реално и при четиримата/петимата/ентимата човека имаме неосъзнато / те наистина включително и техните предходници като джон андрюс, гуидо франч, тесла и т.н. не са знаели ... / създаване на условия / химични, механични, електрични, електромеханични / на неконсервативност на гравитационното поле на земята при което от него вечното се черпи енергия на микро ниво, която енергия се напомпва в химичната връзка на водата. Кое говори в полза на това и защо на доктора сърцето му се разстрепери: точно брауновия газ който в основата си е съставен от енергизирана вода / тази вода изглежда като водна пара, но тази пара за разлика от термото такава е симетрична, защото е получена на базата на симетрична енергийна конверсия/преобразуване / го доказва, той е доста тежък защото разстоянията между молекулите за разлика от водната пара не са толкова големи, а при Стефан Найденов даже са още по малки и на вид водата изглежда като вода, но вече не е вода в истинския смисъл на тези думи, тази вода замръзва при много по-ниски температури / - 40 ц.гр/ което е очевадно доказателство, че водата е напомпена с енергия и съответно изстудяването трябва да се "потруди" повече. При тази вода молекулата не е ъглова, а е права. Това се получава на базата на ротационно ускоряване предизвикано от линейния гравитационен реактивен поток при помоща на посредник / посредника е особен вид катализатор, механика, електромеханика или елктрохимия /. Тези предизвикани ротационни ускорители правят водата годна за горивен процес, но правят и нещо друго ... Стефан Найденов е осъществил студен ядрен синтез на база на паладий гъба и воден катализатор и е знаел, че става въпрос за ускорители, но е сгрешил, че те са линейни такива. Ротационните ускорения които създава гравитацията на микрониво са огромни и паленето на водата и студения ядрен синтез са най-малката грижа на хората / ето и малко мистика: някога Атлантида е горяла от такъв ускорител и не само това, а е имало и разместване на пластове от кинетичните удари, които следват след като се създадат условия при които голяма част от гравитационния енергиен поток от отворен тип се превръща с помоща на водата в затворен такъв, но това е друга тема /. Дори от гледна точка на ННП мога да си позволя едно "предсказание": братята атомни физици без гравитацията като помощник и съответен напомващ посредник не ще направят контролирана синтезна ядрена реакция. При видиото за Мирчо Табаков брауновия газ най-добре се вижда каква очевадна "мистика" е. Вижда се как пълзи като тежка мъгла, защото е особен тип водна пара - симетрична водна пара ... И пак ще попитам защото не разбрах едно: еднакъв обем на брауновия газ преди да изфиряса водорода и кислорода по-лек ли е от хелия или не. Тук идват интересни следствия, но един масов експеримент наистина може да ни повреди земята, а и да ни подпали къщичката. Ако имаме голямо количество вода - поне няколко тона и голямо количество катализатор дали при претеглянето преди смесването им и след смесването им теглото ще им е еднакво. Аз залагам, че ще има разлика в теглата и още как. Разбира се се касае да експериментираш с буре с барут защото не се знае няколко тона вода колко киловата или мегавата енергия ще кумолират, а това си е истинска бомба. По отношение на опита на Доктор Тренчев и Инженер Борисов обясненията за плазма и асънамъ са пълна пародия. Реално те не знаят от къде процеса им взима енергия и дори да прочетат горните редове пак нищо няма да разберат, но така е при познанието без вътрешно познание. Само простото обяснение от моя гледна точка: те са ползвали със сигурност микроускорител / но дори и електрохимически условия да са ползвали това не променя нещата / и то в малки дози и този микроускорител енергетизира само част от водата и тъй като тя е по-лека "изплува" от останалата и за това горивния процес е в горния край на струята. Плазма има само за глупаците. Пак ще се повторя, че сърцето ми се разстрепери, но е важно за теглото на нефилтрирания браунов газ и хелия при равни обеми? Пак благодаря nitric ... """" Само за протокола: разбрали сме се с Доктор Михов, че няма да гласувам за неговите теории, защото искам да видя гласа на народа - глас народен глас божий. Не мога да гласувам и против, защото просто те неговите теоритичнопрактически построения са много по-близо до обективната истина от колкото сега съществуващата теоретична материя. За мен те са светата истина защото имат засечки с цялостното човешко познание, но аз само ще говоря в полза на тях, а Вие / извинявай nitric - тук визирам не теб, а друга една страница в този блог, която беше заключена от администраторите - тяхна воля, а тези няколко изречения в кавичките са отклонение и не са по твоята тема / си гласувайте. Ей богу ако можете да видите през моите очи бихте се насладили на гиганската и красива битка която аз виждам - битката на двете единствени сили във Вечността - Действието и Противодействието във вечен танц и прегръдка. Това дали ще заключите темите на Доктор Михов или ще го изстриете или ще му забраните достъп до Вашия блог е само върха на айсберга. И една практическа молба: Идва Коледата и Новата Година и когато купувате суровачка за децата си моля ви купувайте българска такава - тоест с две колела / циганската е само с едно колело /, защото тя е истинската и символизира двата дракона един срещу друг във вечна прегръдка и танц, двете единствени сили във Вечността - Действието/Движението и Противодействието/Материята неотделими както ни виждат очите, но и съвсем отделни и не смесващи се страни на реалността, както ги виждат виждащите. Това е обективната истина, а мистиката е само за глупаците."""" ... Пак извинявай nitric, че тук вместих странична тематика.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Доста се чудих, къде да го пиша това и избрах да бъде в тази тема. Ако не е подходящото място се извинявам.
Чел съм, че отделящият се газ от "водородна клетка" се разделя на водород и кислород с помощта на магнит, но не можех да си го представя. Мисля, че в това видео се вижда как магнит влияе на отделящият се газ http://www.youtube.com/watch?v=1yKjE8z3zZU

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Изгледах клипа два пъти ! Намирам че показаното е доста странно ! Топчето, вероятно е неомагнит, подсилен с поредица от други магнити ! Движейки, в близост до газа, полето на магнита, облака мехурчета се повлиява, слиза надолу и се разпилява ! Именно слизането надолу ми се вижда странно ! Може би това са само кислородни мехури ! Отчитайки 16 пъти по високото тегло на кислорода  може би това е възможно ! Опитите ми да разделя газовете в бъблър се оказаха неуспешни ! Не забелязах такова явление  в моите прозрачни клетки и електролизери независимо че използвах огромни мощни магнити спрямо показаните ! Не зависимо всичко, това постави отново въпроса с разделянето на газовете пред мен ! А май че се бях отказал от магнитите ! За сега това става успешно в самата клетка !

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Имам идеята, че това движение на мехурчетат се получава от увличането от движението на  ионите във разтвора. Движението на ионите е ток, а тока се влияе от магнитно поле.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Valex! Нo как си обясняваш че след отделянето на магнита, мехурите продължават да движат, подобно на облак от пара надолу ?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Михаил Кузмов
Много добър въпрос :)
Доколкото съм в час ти си един от малкото които могат да проверят къде е истината.
Щях да напиша това:
"Топчето е стандартно китайско магнитно топче. Има ги по 1 лев  в домашните потреби. Намагнитено е половината S другата N. Другите магнити са неодимови 5х5х5 мм. Пластините му са на около 1 сантиметър от стената. Клетката е 12 волтова."
Но се вижда че клетката не работи :):):). Тя просто не прави газ. Само на повърхността има балончета.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 12:15:54 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Valex! Озадачи ме ! Аз два пъти гледах ! Добре ! Разгадал си магнита ! Как разбра че клетката е 12 в. ? Какво е това което излиза в горния край ? А пишеш, клетката не работи, не прави газ !!!!!!!! Изясни се ! Очевидно си по наблюдателен ! Какво аз не съм видял ? Разделянето с магнит значително опростява и поевтинява производството и най важното ще имаме 20-30% по висока ефективност ! Боря се с този проблем ! Независимо че на хората по света не им пука и произвеждат яки и не ефективни машини ! Очевидно залагат само на финансовата ефективност !

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Грубо по броя на пластините направих извода за волтажа.
Късно видях, че не излиза газ от долната част  на пластините, което не е нормално. Затова и написах, че не работи клетката (не произвежда  газове). Според мен поредния фалшификат :(
Иначе нямам представа какво е това отгоре. Ако някой знае немски да преведе.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 08:37:22 am от valex »

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #73 -: Декември 14, 2014, 05:16:16 pm »
valex ,немеца каза ,че е резонансна клетка , което значи много V ,пластините са в паралел ,а и  прави газ че се къса  ;D. Поздрави.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #74 -: Декември 22, 2014, 05:36:25 pm »
Извода ми към момента е следния:
На двеста хиляди места (най-малко) по света правят "електролизери" тип Браун-газ, оня ден гледах по Дискавъри пак разни ННО инсталации, вчера по наша телевизия показаха отново Деспа (Браун), - говорят си с нея, и тя: "Баща ми това каза, онова каза - ... че иска целият свят да се ползва от неговото откритие СВОБОДНО... и т.н."
Ама тя милата - книга написала, ДВД-та продава, бизнес върти... МОНОПОЛ!
ТАТКО Й ЩЕ СЕ ОБЪРНЕ В ГРОБА ...
Поне на нашия Форум да го беше предоставила Трудът на Баща й... Безвъзмездно!
Не че ги нямаме много от материалите и патентите, но ВСЕ ЛИПСВА НАЙ-ВАЖНОТО: Говори, че баща й използвал Тесла траф, Импулсно захранване и пр. а никъде не се показва схемата на това захранване...
Стенли Майеровци ги избиват, китайците обаче са много, няма как да ги избият, и те произвеждат на воля ННО инсталации...
Стотици българи правят всевъзможни реплики, взривяват се! - трепят се! - и пак, и пак - а Деспа ПРОДАВА! - Светът вече подкара автомобилите си на водород, а Деспа ПРОДАВА! - Светът вече се отоплява с ННО газ, а ние вкупом всички българи ЗЪЗНЕМ - Защото Деспа ПРОДАВА! - държи монопол на информацията...
И други колеги, купили ДВД-та от нея, и те си траят... Докато Светът вече е на светлинни години пред нас - те си траят и "уважават" МОНОПОЛА на Деспа...
Е на това аз му викам Космическа Кретенщина!
И точно заради тази кретенщина винаги ще сме на края на  опашката... далече в Третия Свят...
Нека! Деспо! Продавай, мило! Ние не заслужаваме своите Гении!
Дръж МОНОПОЛА, сестро, щото Татко ти ни те чуе, ни те види!
Но той, тоя измислен твой МОНОПОЛ, ПО СВЕТА ОТДАВНА Е ВЕЧЕ РАЗБИТ! - само В България си е ТВОЙ! - и не че ще забогатееш от ДВД-тата, но то... хмъ! - трябва и ти малко да се почувстваш Велика!
И накрая ще стане така, че пак трябва някой нов Български Гений да ПРЕ-Открива вече откритото!
И пак сигурно и той ще тръгне да "се стиска" като девственица, докато Светът вече ще се връща Оттам накъдето ние сме се запътили!
Прост народ - слаба държава!
Беден народ - няма въобще държава!
... чакам ги тия от Нигерия да ни завладеят, че да си оправим малко нещата и да си вдигнем стандарта! Поне ако не "Щвейцария на Балканите", то поне "Нигерия на Балканите" да станем...
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 05:46:21 pm от Maistora52 »