Автор Тема: Хомеопатията - Наука, Религия или алтернативно Лечение  (Прочетена 54409 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Хомеопатията е като GEET реактор- никой не знае какво става вътре, но работи!!!  ;)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Радвам се, че заговорихме по темата за хомеопатията, но тя вече е далече от заглавието. Мисля, че е добре майсторе, да я прехвърлиш на някъде или да е като нова тема. Щях и аз да понапиша нещо, но го отлагам за сега. Иначе браво на всички. Клегата angelmr, е направо отличник, но самият аз търся други обяснения или поне мнения.

Seeker

  • Гост
Ако GEET-реактора работи, на всяка втора кола щеше да има такова нещо!
 
@ edin

Никой не дискредитира хомеопатията като наука, защото такава наука няма. Има методология наречена "хомеопатия"  която забърква разтвори,  като  все още няма обективни методи за качествен и количествен анализ. Има само субективни възприятия и "вяра в резултата". Определена наука може да се развива само като се създадат измервателни прибори  и методи, които да са извън субективните възприятия на изследователите. Методите на Тюрен за определяне на ефективноста на хомеопатичните разтвори не се оказват достоверни.  А сегашните методи са определено шамански: повервай, почувствай, усети и т.н.  Само с думкане на дайрето и  неразбираемо бръщолевене няма да мръднем напред в тънките полета.    Трябват прибори, които да дават еднозначни резултати. По статистика на умрелите и оцелялите трудно може да се прави оценка на лекарство, кое е добро и кое не!
 
Пример за подобен вид прибори, за регистриране на биополе,  са  приемниците на терахерцови вълни. За съжаление тази част на спектъра тепърва се разработва и всичко е строго секретно, почти няма публикувани изследвания. Ще дам един пример за експериментален приемник от класа на жабешкото краче  на Галвани, който може да се направи от всеки един що годе запознат с електрониката. Хваща се един скакалец и по коремчето му се залепя тензодатчик. Ритмичните движения на коремчето на скакалеца се забързват или се забавят в зависимост от степента на стрес. При поставяне на скакалеца  в  затворена  дървена кутийка  и приближаване на друг скакалец или хищник, се забелязват отчетлива промяна в ритъма на движение. Скакалеца успява да усети какво се приближава към него по някакъв начин. Все още няма създаден електронен прибор, който да улавя тези полета и да има същата чувствителност. С помоща на скакалеца може да се експериментира и с химически вещества или силно разредени разтвори, кое е опасно и кое не; кое екранира тези полета и кое ги пропуска.
И като се създадат приборите можем да говорим за  точни измервания и чак тогава да се говори за наука или за нейното дискредитиране. 
« Последна редакция: Март 18, 2013, 05:49:55 pm от Seeker »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Има руски уреди, които се казват 'репринтер' и копират информацията от хомеопатично лекарство и усилено го препращат към друго приемащо вещество или директно към човек.
Лично аз съм правил подобен уред, който работеше, но не можах да го изследвам добре понеже го предадох на този който го поръча и го пратиха в Канада. Интересното е ,че после не можах да го повторя :( . Имаше нещо различно в другите версии или намотките бяха други или самата платка беше по-различна от пътвата.
А има и уреди на които се поставят записана информация и те само излъчват информацията от хомеопатичното лекарство. Не съм имал възможност да докопам такъв.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Цитат
А сегашните методи са определено шамански: повервай, почувствай, усети и т.н.  Само с думкане на дайрето и  неразбираемо бръщолевене няма да мръднем напред в тънките полета. 
Колега, аз мисля, по точно обратния начин! И за да не се чудиш, защо....ами със шамански нещица се занимавам и имам не малък опит. Усещам, че не съм си на мястото.
Успех във фините полета с методът, "око да види, ръка да пипне".

Неактивен Toshe

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 27
Не съм фен на хомеопатията, поради някакво вътрешно усещане, че тя е едно много ниско ниво в езотерката, алтернативната медицината и т.н. и плюс това при всеки сработва различно. Също не съм фен и поради това, че смятам че изключително малко хора са добри хомеопати и също така и боарон и други лекарства не са на 100% качествени. Често хората, които се занимават с хомеопатия се занимават и с рейки и други неща, които са голям блокаж на енергийно ниво и са нож с две остриета. Все пак пиша, за да информирам за един по-нов  начин за изработване на хомеопатични лекарства в потенции, които изобщо няма на пазара. Всичко се постига само чрез словото буквално за секунди. Метода може би е откритие на наша сънародничка се нарича "Вербална хомеопатия.", но смятам че той е прилаган и от други хора. Най-малкото аз съм посещавал курс за енергийно вибрационни есенции и съм експериментирал малко и знам, че не са нужни никакви вещества, машини и прочие, за да се направи хомеопатично лекарство. На всички ни е ясно, че водата е много податлива на информационно зареждане и това е доказано научно. Достатъчно е само чрез намерение на 2-3 сантиметра пред устата да се изрече лекарството и неговата потенция и хомеопатичното лекарство е готово и може би е много по-чисто качествено и силно от това в аптеката.
Жената на клиповете не ми допада на някакви вътрешни нива, но се абстрахирам от това и смятам че информацията е ценна и вярна.
Поздрави

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Ами добре е, че се опитвате да осмисляте и разнищвате нещата!
Надявам се когато започнете, да ЧУВСТВАТЕ и ВИЖДАТЕ НЕВИДИМИТЕ неща да спрете да си задавате реторични въпроси!
Иначе си на ВЕРНИЯТ ПЪТ, ПРОДЪЛЖАВАЙ и ще получиш ВСИЧКИ отговори!
« Последна редакция: Март 19, 2013, 08:17:02 am от Maistora52 »

Seeker

  • Гост
Колега, аз мисля, по точно обратния начин! И за да не се чудиш, защо....ами със шамански нещица се занимавам и имам не малък опит. Усещам, че не съм си на мястото.
Успех във фините полета с методът, "око да види, ръка да пипне".

Не "око да види, ръка да пипне" - това е в раздела за шамани, винаги може да се внуши на човек какво  вижда или пипа, мескалин има достатъчно  ;)   Тук говоря за  "лампа да светне, стрелка да мръдне"  - това е научния подход.
Но щом се занимаваш с шаманизъм, успех в занаята!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Няма еднакви хора, няма еднакви болежки, няма еднакво действащи илачи, няма ЕДНАКВОСТИ... Трябва да се подхожда индивидуално...
Не спорете дали е или не е "тъпа" или "умна" хомеопатията, а защо и как така на един действат илачите й, а на друг - не... това е въпросът! Разбира се, още много е нужно за изясняване на механизма й на действие...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Seeker, по-логиката ти съдя, че не вярваш нито в Бог, нито в съществуването на душата и човешкия дух, защото никой не ги е снимал и регистрирал с уреди, а няколко милиарда души са пълни глупаци.
Toshe, практикувал съм вербална хомеопатия и не само хомеопатия. Във водата можеш да кодираш, доста неща.
Цитат
Често хората, които се занимават с хомеопатия се занимават и с рейки и други неща, които са голям блокаж на енергийно ниво
Не разбирам, какво имаш предвид, под "други" неща и какво значи за теб "енергиен блокаж'. Енергийния блокаж, всеки си го прави много лесно, със своя скептицизъм. Да, скептицизмът е най-силния блокаж. Това е причината всичко, което работи на фино енергийно ниво, да не работи при някои хора изобщо.
Какво са скептиците? По моему, са едни много уплашени на ниво душа деца, а от страхът, по голямо зло за личността, няма. Всичко започнато със страх е обречено на провал.
Искам да ви кажа и моята теория за прословутото плацебо.
Ами такова животно, няма. Някой дава на болния чаша с чиста вода и му казва, че е еди, какво си лекарство. Е, какво става според вас? Ами водата вече е кодирана и дефакто е носител на лекарствена информация. Има и известна индивидуалност в такъв случай. Зависи, от конкретния "даващ" водата, на какво ниво е душата му, защото това, което кодира водата не е просто звукът, а душата. Звукът е израз на волята и е само посредник, между измеренията.


« Последна редакция: Март 19, 2013, 08:45:22 am от edin »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
edin, ами не си прав. Тук има хора, които без всякаква практика знаят всичко. Ни един от тях не е имал досег до хомеопатия, но понеже стрелките на техните уреди не отчитат резултати, означава че тя не действа. Те смятат, че научният подход е единствено и само в рамките на познатата им наука. Приемат, че науката няма повече какво да открива и щом е така, независимо, че практиката с хомеопатия показва противното на техните убеждения и предположения, за тях това не е така. Но от друга страна и те са прави за себе си. Няма как да им подейства, при условие, че никога не са пробвали, но и дори да го направят, съм убеден че ще се окажат прави единствено и само за себе си - няма да им подейства.

На философите и докторантите им предлагам да се обърнат към MZK в научните си изследвания по темата. Относно измерванията за ефективността на хомеопатията при повторяемост и еднородност на средата, и многобройност и успеваемост на пациентите, той ще даде най-достоверната информация.

Maistora52, хубаво е да знаеш, че хомеопатията изключително мното помага при всички видове ставни заболявания и дава резултати, които ортодоксалната медицина не може и да мечтае дори, да не говорим за йога.


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Съгласен съм с Edin. Но ще отворим отделна тема за това: "Човешката енергетика - забравен инструмент за получаване на Свободна Енергия"
Що се отнася до моите болежки - намерих им цаката - спрях кафето, спряха и болежките. Факт. Нищо не ме боли.
Язък! - много ми беше кеф с кафенцето!
Сега предстои май и секса да спирам... но пък ще се подуе простатата... вързано е! - и тук трябва да се внимава - с дозите!
« Последна редакция: Март 19, 2013, 09:32:59 am от Maistora52 »

angelmr

  • Гост
angelmr, как ще обясниш лекуването на животни с хомеопатия? Там плацебо е изключено, а резултатите са налице. Противниците на хомеопатията, избирателно заобикалят този въпрос.

пп. Истинските хомеопати знаят, че за да има ефект, при човека, хомеопатичното лечение, първо се изчистват токсините в тялото иначе няма резултати!

ппп. Не съм склонен да приема физико химичната теория, защото хомеопатични разтвори се правят и чрез копиране с подходящи уреди, при което няма физически досег на веществата! Как ще го обясните? Бил съм  на семинари, където хомеопатичните лекарства се правеха, чрез запис на глас, който устройството преобразува и записва във водата.

Може ли да видя публикация в рефериран журнал, където се описва подобно изследване?

angelmr

  • Гост
Моята лична теория за хомеопатията е малко по- простичка! В глобулчетата няма и една молекула от веществото, но решетката на захарта пази информацията за него, а неизученият още имунитет долавя опасността от вреда на съответното вещество и взима мерки, които се състоят в това да премахне симптомите на въпросното нещо максимално и да се подготви да го посрещне- ще взема по-горният пример- Детето е настинало- организма се бори с някаква зверска настинка- обаче аз му давам tubercullinum което означава туберкулоза- организма се заема да излекува наличното, защото туберкулозата е много по-опасна за него, а двете болести заедно ще доведат до смърт! И хоп- детето се оправя, а туберкулоза няма, защото има само информация за нея, а организма не отчита разликата в двете болести по този начин както ние- за него това дето идва чрез глобулчето е просто още един проблем, който прилича много на първия, а трябва да бъдат премахнати и двата- вкарва ресурс да премахне и двата, но втори няма- тогава този ресурс се вкарва за премахване само на първия проблем- демек подобното лекува подобно! подобни симптоми означава подобни ресурси, механизми и реакция........! Бе не знам дали го обясних добре! :-[

Не четеш ли написаното по-горе? Такова нещо като памет на разтворите при разреждане не съществува.
 Да естествено, че има много неща, за които не знаем. Но ако изказваш твърдение с което описваш природата на едно подобно въздействие, то автоматично с това изказваш твърдението, че знаеш какво представлява това въздействие. Не можеш да смесваш вяра и наука. Ако само вярваш, ще си казваш молитвите или ще пиеш съответната там алтернатива на светената вода (ако и да я наричаш хомеопатичен продукт), без да коментираш механизмите на въздействие. Защото тогава механизмите не са от значение, ти вярваш и за теб това нещо действа. Но ако тръгнеш да коментираш механизмите на въздействие, вече отиваме към научните методи с всичките им там доказателствени методи, повтаряемост на експеримента в контролирани условия, липса на субективност и така нататък.
ПС. Не е научно от моя страна, но не бих изключил възможността силната вяра на един човек, да въздейства на друг. Особено ако ще коментираме връзката майка-дете.

Seeker

  • Гост
Seeker, по-логиката ти съдя, че не вярваш нито в Бог, нито в съществуването на душата и човешкия дух, защото никой не ги е снимал и регистрирал с уреди, а няколко милиарда души са пълни глупаци.
Вярата е нещо съвсем лично и то не се демонстрира, нито показва; то е  нещо като задника - всеки го има, но малко го показват!

Ти ми говориш за религия - да, аз не вярвам нито в еврейския Бог, нито в душата! Все едно някой да ми говори, че като си спре компютъра, софтуера му отлита някъде!  Няколкото милиарда души наистина са пълни глупаци, защото скачат по свирката на "богоизбраните", ха-ха-ха, Папата е спуснат свише, а? Или е избран от шепа тарикати?

Не бъркай човешкия дух с душата! Едното се възпитава, а другото ти казват че уж го имаш.

И не ми се струва редно този форум да залита по мистика, религиозни убеждения, всякакви недоказани  фантастики или виртуални пространства. Това беше форум на реалисти, търсещи научен или технически пробив в енергетиката, а сега  прилича на седянка на баби разказващи истории с таласъми, вампири, змейове  или модерните напоследък зомбита.  Извинете ме, ако съм объркал мястото и времето, или  нарушил  нечие душевно спокойствие.
 
"Свободата не ще Екзарх, иска Караджата!"       
« Последна редакция: Март 19, 2013, 10:59:17 am от Seeker »