Автор Тема: Хомеопатията - Наука, Религия или алтернативно Лечение  (Прочетена 54473 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Знам, че няма да се вразумят, но бих посъветвал противниците на хомеопатията (какъвто явно е и Ангел) просто да я пробват- от опит глава не боли и това особено точно се отнася до хомеопатията- наскоро един тип по телевизията изгълта цяло флаконче, за да докаже, че нищо не лекува- сякаш като не трови, не трябва и да лекува ;D И кому беше нужно, като до сега не съм чувал хомеопат да говори за опасност от натравяне? Просто хората прекарали над бумагите малко повечко време са си такива- вярват на онова, което им носи добри оценки в училище и подлагат на съмнение всичко останало! Има, обаче, и такива, които знаят защо учат - заради добрите оценки - а знанията ги търсят другаде- в реалния живот и личния опит и ако твърдят нещо с огромната доза сигурност, то е така, защото са го опитали лично! Адмирации и на двата типа хора, но когато ти трябва съвет, е ясно от кого ще го потърсиш!!!
« Последна редакция: Април 03, 2013, 06:42:43 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
По телевизията, периодично се появяват, от посочените типове. И какво от това? НИЩО!
В интерес на истината, хомеопатията може да бъде опасна и да предизвика нежелани симптоми, ако не се даде подходящото лекарство! Точно затова се прави, обстоен преглед и се установява, точното лекарство, за конкретния момент. Ако не се внимава, може да се проявят, спящи миазми например, което изобщо не е приятно и желателно.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Да има нещо вярно, но това може да се случи при болнави или възрастни хора- при здрави хора, и особено при здрави деца нямащи нищо хронично, няма какво да се обърка! Може да се объркат нещата с кърмата при кърмачките- да секне с грешна хомеопатия! Може също да се подсили възпалителен процес! И това само с грешка в разрежданията! Но здрав човек не може да засегне!

angelmr

  • Гост
За клинични изследвания и доказателства, едва ли обикновения пациент го интересуват, щом болестта - болката е изчезнала от подобно лечение. Давам пример със себе си преди доста години: тежка форма на алергичен всесезонен ринит - няма го. Синузит - няма го, доказано с няколко рентгенови снимки. И т.н. Как така няма клинични изследвания. Това, че въпросното списание не ме е потърсило да си дам изследванията, не значи че няма такива. А не е изключена и хипотезата, списанието да не иска да публикува такива изследвания. Затова пък има доста учебници по хомеопатия.

Например, при посещение при лекар-хомеопат се правят клинични изследвания преди лечението и след това. Поне моят лекар така практикува. Ако поговориш с такъв лекар, със сигурност ще ти даде клинични изследвания на стотици излекувани или най-малкото повлияни пациенти.

Колега, ако търсиш итината само с публикации в списания, без да имаш собствена практика и пряко наблюдение по даден въпрос, няма как да я достигнеш.
Ако аз започна да се интересувам за клиничните изследвания след употребата на медикаменти от апеките, сигурен съм, трудно ще намеря случай с доказано излекуване. Например майка ми пие цял живот лекарства, и нищо от това което лекува не се е повлияло.



При мен същите заболявания изчезнаха да кажем след като спрях вегетарианството. Трябва ли от това да си правя извода, че месото лекува? Точно това ти обяснявам, че от индивидуално събитие не може да се вади генерален извод. Хората са различни, едни са с по-силна имунна система, други с по-слаба. Човешкия организъм не е машина за да можеш да наблюдаваш една реакция и по нея да си вадиш генерални изводи за всички останали хора. Именно за това се правят изследвания включващи големи групи от тестови обекти и субекти. Така, че този подход е единствения работещ, чрез който можеш да се доближиш до реалността (или истината както я наричаш).

Цитат
И т.н. Как така няма клинични изследвания. Това, че въпросното списание не ме е потърсило да си дам изследванията, не значи че няма такива. А не е изключена и хипотезата, списанието да не иска да публикува такива изследвания. Затова пък има доста учебници по хомеопатия.

Не схващаш какво се има предвид под клинични изследвания. Никой не се и интересува от едни хвърчащи лабораторни резултати или от един случайно излекувал се човек. Целта на клиничните изпитвания е да докажат, че точно изследвания медикамент, а не някакъв случаен фактор от средата, е причина да се повлияе дадена болест. И нека да повторя, не ми е известно до сега да има дори едно клинично изпитване, което да покаже статистически значима разлика между въздействието на хомеопатията и плацебо ефекта. А в науката работим с доказателства, а не с голи твърдения.

Цитат
Като каза за налепа по езика, че не бил от токсините, щеше да е добре да се доизкажеш.

Налепите в устната кухина се дължат на бактериални колонии, развиващи се върху остатъци от храната. Поне до колкото аз знам, честно казано не съм чел литература по темата. Но принципно въпроса с токсините е много по-сложен от колкото повечето хора смятат и по тази причина има много глупави митове по темата. Принципно митовете за лечение, чрез изчистване на токсините не се различават като идеология, от лечението с кръвопускане през средновековието. Не можеш да говориш за токсини като общ термин. Трябва да се коментира конкретен токсин, а чак тогава да се коментират конкретните методи за неговото очистване. Няма такова животно като общо очистване на всички възможно токсини. Също така няма никаква гаранция, че конкретния човек въобще има токсични вещества за чистене в организма.

angelmr

  • Гост
Руска статия относно хомеопатията: http://x-faq.ru/index.php?topic=2189.0

Във вести.ру, или във жълт труд могат да напишат, че са открили зелени човечета играещи футбол на марс. Статиите които коментираме са публикувани в реферирани списания, минали са първо през квалифицирани редактори, които са проверили достоверността на написаното, а в последствие публикуваната в тях информация може да бъде проверена и потвърдена или отхвърлена от други учени. Спомням си, че преди година или две някакви френски изследователи бяха публикували различен от плацебото резултат на хомеопатични средства. В последствие обаче опитите за повторение на резултата от независими изследователи не го потвърдиха, а след това пък се оказа, че въпросните французи не са си изпапали работата и не са направили изследванията с достатъчно голяма група опитни животни, за да може резултатите им да имат статистическа достоверност.
Ето защо научния подход работи, защото всеки може да напише всичко, но след това гарантирано няколко човека ще се опитат да повторят изследването и ако се окаже, че данните са манипулирани, манипулатора ще пострада. Така самата система се самоконтрола, понеже няма корпорация, или правителство което да купи и заглуши устите на всички възможни списания, конференции и изследователи по цял свят. А едновременно с това огромния брой изследователи е способен да генерира и най-чудатите идеи, които общността в последствие да провери. Именно хората с чудати но защитени идеи, получават най-голямо признание.




Знам, че няма да се вразумят, но бих посъветвал противниците на хомеопатията (какъвто явно е и Ангел) просто да я пробват- от опит глава не боли и това особено точно се отнася до хомеопатията- наскоро един тип по телевизията изгълта цяло флаконче, за да докаже, че нищо не лекува- сякаш като не трови, не трябва и да лекува ;D И кому беше нужно, като до сега не съм чувал хомеопат да говори за опасност от натравяне? Просто хората прекарали над бумагите малко повечко време са си такива- вярват на онова, което им носи добри оценки в училище и подлагат на съмнение всичко останало! Има, обаче, и такива, които знаят защо учат - заради добрите оценки - а знанията ги търсят другаде- в реалния живот и личния опит и ако твърдят нещо с огромната доза сигурност, то е така, защото са го опитали лично! Адмирации и на двата типа хора, но когато ти трябва съвет, е ясно от кого ще го потърсиш!!!


А защо да пробваме? Първо е много скъпо. Второ няма как да установим, че именно хомеопатията е излекувала състоянието, а не нещо друго. Което пък обезсмисля експеримента изцяло. И трето, до колкото си спомням основно изискване на хомеопатията е да се спре всякакво конвенционално лечение (иначе не била действала), а при сериозно заболяване последното място където бих отишъл е при хомеопат.
« Последна редакция: Април 04, 2013, 12:43:03 pm от angelmr »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
А защо да пробваме? Първо е много скъпо. Второ няма как да установим, че именно хомеопатията е излекувала състоянието, а не нещо друго. Което пък обезсмисля експеримента изцяло. И трето, до колкото си спомням основно изискване на хомеопатията е да се спре всякакво конвенционално лечение (иначе не била действала), а при сериозно заболяване последното място където бих отишъл е при хомеопат.
Цитат

Абре момче, недей говори за неща, които не разбираш, бре!!! Разбрахме че си чел, ама се ограничавай малко, че започваш да се излагаш! Първо- хомеопатията не е скъпа! Цената на един хомеопатичен монопродукт на Боарон струва от 3 до 4 лева в зависимост от аптеката от която го купуваш, нали това коментирахме в предни теми- че в захарните глобулчета няма вещество, което да струва пари, освен захарта! И второ- много доктори, предписват хомеопатия като ДОПЪЛНЕНИЕ към конвенционалното лечение- погледни ми справочника, който съм оставил за свободно теглене- 1/3 от всичките продукти се препоръчват точно за това-допълнение към конвенционално лечение! За второто ти изказване въобще не давам коментар- смятам че не си струва!

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
angelmr, ако може само да вметна. Повечето мисли и мнения които изказваш са и мои мисли и дори за това не пиша понякога, тъй като просто ме изпреварваш. Вярно, че без никаква наука неможем, но мисля, че не трябва прекалено да се доверяваме на нея. Самоконтрол може и да има, но има и научна мафия. Освен това науката не е в състояние да обясни голяма част от случващите се процеси и явления. А научния подход? Дали не е силно манипулиран? Дали не се намира само това което се търси, а то е предварително заявено. Аз помня еуфорията която обхвана света при открития от Флайшман и Понс студен ядрен синтез. Нима той небеше повторен в много лаборатории в света / вкл. в ХТМУ-София /. И какво накрая- обявиха ги в мошеничество. Аз не ги защитавам, нито обвинявам, тъй като нямам представа какво се е случило наистина, но от лични наблюдения мога да кажа не се предоверявайте на учените.
     Доккато за хомеопатията мисля, че напротив, не трябва да се спира конвенционалното лечение, а да върви успоредно с него.

angelmr

  • Гост

Абре момче, недей говори за неща, които не разбираш, бре!!! Разбрахме че си чел, ама се ограничавай малко, че започваш да се излагаш! Първо- хомеопатията не е скъпа! Цената на един хомеопатичен монопродукт на Боарон струва от 3 до 4 лева в зависимост от аптеката от която го купуваш, нали това коментирахме в предни теми- че в захарните глобулчета няма вещество, което да струва пари, освен захарта! И второ- много доктори, предписват хомеопатия като ДОПЪЛНЕНИЕ към конвенционалното лечение- погледни ми справочника, който съм оставил за свободно теглене- 1/3 от всичките продукти се препоръчват точно за това-допълнение към конвенционално лечение! За второто ти изказване въобще не давам коментар- смятам че не си струва!

А колко струва посещението при хомеопат, който да ти предпише въпросните продукти? А комбинираните са си скъпи, изскочи ми от паметта за какви цени ставаше дума, но жената я бяха прилъгали веднъж да купи подобно нещо за малкия, та цените са сравними, ако не и по-високи, от тези на конвенционалните лекарства, така че явно те не стават.
Добре, по въпроса за съвместимостта, признавам че не съм чел, не се интересувам от хомеопатия. Но нали се коментира, че поемането на някои вещества било спирало ефекта на хомеопатията? Примерно кафе, мента, етерични масла?
И накрая не ми отговори на въпроса, как ще отличиш ефекта от хомеопатията от естествените съпротивителни сили на организма. :) Аз се опитвам да съм експериментатор, така че ако дадеш идея за удачен експеримент, не е проблем да я приложа. Но да знаеш, че едновременно с това знам и какви са критериите според които едни резултати да се нарекат успешен експеримент, или боклук.


Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Е аз за това не ти коментирам второто изказване- нека малкото ви, си жули конвенционалните доказани антибиотици и други отрови, да си го лекувате както си знаете! А що се отнася до цените на скъпите хомеопатии- кой каквото иска да си купува- те и при конвенционалните лекарства има от 80 стотинки до 1400 лева диапазон в цените! А аз тук предлагам напълно безплатен справочник по хомеопатия, само на евтиният Боарон и съм казал- питайте. За разлика от традиционните хомеопати, първо няма да ви взимам пари и второ- имам по- различен подход. И за да не търся цитати и да се разпростирам надълго тук, те съветвам да прочетеш книгата на Атанас Гълъбов"Световната конспирация срещу здравето", за да се насладиш на критерии, по които се доказват конвенционални лекарства.
И като си говорим за мафии, се досещате, че там, където в експериментите има замесени много пари, експериментите обслужват парите, а не науката. Колкото е вярно твърдението, че човекът е произлязъл от маймуната, толкова е вярна и всичката наука- почти е така ама не е точно така! За това и съществува този форум!

angelmr

  • Гост
Е аз за това не ти коментирам второто изказване- нека малкото ви, си жули конвенционалните доказани антибиотици и други отрови, да си го лекувате както си знаете! А що се отнася до цените на скъпите хомеопатии- кой каквото иска да си купува- те и при конвенционалните лекарства има от 80 стотинки до 1400 лева диапазон в цените! А аз тук предлагам напълно безплатен справочник по хомеопатия, само на евтиният Боарон и съм казал- питайте. За разлика от традиционните хомеопати, първо няма да ви взимам пари и второ- имам по- различен подход. И за да не търся цитати и да се разпростирам надълго тук, те съветвам да прочетеш книгата на Атанас Гълъбов"Световната конспирация срещу здравето", за да се насладиш на критерии, по които се доказват конвенционални лекарства.

В такъв случай, ако някога ми попадне подходяща идея (с опитни животни обаче, за един индивид вече коментирах че е безсмислено, няма да е достоверен експеримента) и ако нямаш нищо против, бих се свързал с теб за сериозно изследване по въпроса. Основно смятам да работя в областта на детоксикацията от тежки метали. На този етап имам апаратура, имам идеи, но нямам финансиране. Но ако в бъдеще получа такова, нищо няма да попречи едновременно с моите растителни екстракти, да се тестват и хомеопатични продукти. А резултатите обещавам, че ще ги сервирам в суров вид, непипнати от нито една световна корпорация. :) А след това ако щат да ми плащат да замълча, вие ще сте разбрали истината преди да получа милионите. ;) (Извини ме за лиричното отклонение, ама да знаеш от колко време чакам някоя световна корпорация да дойде да ме корумпира...)

[quoteИ като си говорим за мафии, се досещате, че там, където в експериментите има замесени много пари, експериментите обслужват парите, а не науката. Колкото е вярно твърдението, че човекът е произлязъл от маймуната, толкова е вярна и всичката наука- почти е така ама не е точно така! За това и съществува този форум!][/quote]

Ако ще говорим за пари, хомеопатията също е един изключително печеливш отрасъл със замесени много пари. :) По въпроса за научните твърдения, те са точно толкова верни, колкото е капацитета на отделния човек да ги разбере. А за момента все още капацитета ни да разберем процесите в човешкото тяло не е задоволително голям. Но опити трябва да има, включително и с обяснения на механизма на въздействие. За момента там, в обясненията на механизма, е може би най-голямата издънка на хомеопатията.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Моля колегите Светльо и Ангел да продължат с дискусията си на лични. Смятам не само аз, че почвате вече да спамите.
Ако нямате да казвате нещо важно и то в аспект Свободната Енергия - тук не е мястото за това.
В противен случай ще заключа темата.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
http://www.samuelhahnemann.bg/homeopathy-around-the-world/homeopathy-today/article/428.Right_Livelihood_Award

Значи тоя е царя на "шарлатаните", а шведите в парламента, са му клакьорите  ;)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Всеки сам си избира матрицата ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Преди около месец и половина прихванах някакъв сезонен грип. Мина ми бързо, за един ден, без вдигане на температура. Но ми остана една постоянна лека хрема, която продължи дълго. Тъй като съм предразположен към хрема - имах хронична преди години, проблемът не искаше да отшуми от само себе си.

Реших да пробвам с хомеопатично, отговарящо на моят тип, според класическата хомеопатия - Thuja 2M. След едноседмичен прием хремата тотално изчезна. Такава е моята практика, няма религия в нея.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Ангел би ти отговорил, че ти е минало от нещо друго, ма би го разпънал на локум поне на 2 страници А4  ;D