Автор Тема: Земна батерия на Стабълфилд  (Прочетена 12650 пъти)

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Земна батерия на Стабълфилд
« -: Февруари 18, 2017, 12:16:38 am »
Търся готова земна батерия на Натан Стабълфилд - Nathan Stubblefield US patent 600.475
Ако някой има такава батерия, моля да ми я даде за няколко месеца.
Мога да я взема под наем/купя по народни цени  :)
Ако има желаещ да я изработи, моля да се свърже с мен на личния.

Ето моя превод на български на патент 600.475
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 02:00:25 am от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2017, 06:18:11 pm »
Май ще трябва и това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2017, 02:11:02 am »
ELPUNTO, батерията на Нейтън Стъбълфийлд не е просто някакво мобилно устройство, което може да се мести насам-натам и да се "бодва" тук-там, произволно, но предполагам си наясно с това?
Тази батерия трябва да се монтира в "енергийна точка" (добре е да се активира след това) и да и се даде време да си разгърне потенциала. Доколкото съм схванал принципа на работа, мисля, че дори би следвало да има разлика в самите и параметри (в чисто конструктивен план), в зависимост от самото място, на което се "посади".
Не може да вземеш готово устройство и да стане от раз. То е като да взема чужди обувки и те да ми "залепнат" на мига.

Мисля, че от съфорумците, Кадуцеус е най-наясно с процесите, но не съм сигурен дали работи в тази насока, нека той сам да каже?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2017, 10:28:32 am »
Не, чакам пролетта за да заровя нещо такова на вилата - там имам доста силна точка и ще си покаже :) Сега се занимавам със едни оздравителни машини - Райф и още това-онова
Иначе с радост ще помагам с каквото мога за такива проекти
Поздрави!

june1900

  • Гост
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2017, 12:40:38 pm »
Имам няколко разсъждения относно земната батерия, породени от прочетената от мен информация до сега. Това не са факти... просто споделям насоки за размисъл и търсене на евентуални факти.



Според "Реципрочната система на теорията" на Ларсън всяка една планета е куха. Причината за това е, защото всяка една планета произлиза от фрагмент от взрива на собствената си звезда (Реципрочната система има своя логически издържана версия за звездната еволюция и космогония).

Този звезден фрагмент "излъчва анти-гравитация". Възстановилата се звезда (след поредния си взрив) "излъчва гравитация". Нетния сбор между външните гравитационни и вътрешните анти-гравитационни сили определя в кой орбитален колан ще се намира съответната планета. Това спрямо звездата...
Спрямо планетата, нетния сбор на гравитационните и анти-гравитационните излъчвания определя къде ще възникне почвения слой или "кората" на планетата - черупката на всяка планетарна кухина е там, където гравитационните (привличащите към слънцето) и анти-гравитационните сили (отблъскващи се от слънцето) влизат в някакво равновесие или се напасват по хармоничен начин.



Едно време, докато се запознавах с Реципрочната система, ми се породи мисълта, че може би телуричните потоци в почвата и земната кора са в резултат на взаимодействието между гарвитационните и анти-гравитационните сили, които са противоположни една на друга, като телуричните потоци се пораждат перпендикулярно (90 градуса извън фаза) на тяхното хармонизиране.

С това на ум бях започнал да сърфирам из нета за информация за разноименни магнитни полета, които си взаимодействат, тоест "сглобяват се" едно с друго в почвени условия... Тоест фиксирано лице N и фиксирано лице S, които се привличат, но са захванати, така че да не се приближават едно към друго, и помежду им да има почва, обикновена пръст. Тоест... въртяха ми се разни мисли евентуално за пресъздаване на телуричен вихър? В мислите си виждах цялата работа така, сякаш почвата е някакъв подходящ кондензатор за тези неща, като евентуален преобразовател на магнитните полета в друга тяхна форма, или с други думи, "отразяваща" ги на 90 градуса.



Често мислех за експеримента на Лийдскалнин:



Лийдскалнин казва, че Северният полюс задържа повече железни стружки, излъчвайки магнетизма си в посока на гравитацията, но задържа по-малко железни стружки върху себе си, излъчвайки магнетизма си срещу гравитацията.

Южният полюс обратно - задържа по-малко железни стружки да не паднат, но задържа повече железни стружки върху себе си, когато излъчва магнетизма си обратно на гравитацията.




Просто някои мисли... може би биха били интересни.
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 05:08:21 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2017, 04:02:11 pm »
Друго познание в тази сфера също може да помогне за разбиране принципите на батерията на Стъбълфийлд. Става въпрос за откритията на Луи Рота относно универсалните (етерни) потоци, които изследва чрез заравяне на сандвичени конструкции под земята, изградени от различни метали: http://wikirota.org/en/Main_Page

Превод на основните изводи, до които Рота е достигнал емпирично:

- Цялата материя се състои от универсални потоци
- Всеки универсален поток има свои специфични свойства; до края на живота си Рота открива 361 вида потоци
- Всеки химичен елемент се състои от различни групи универсални потоци; например медта се състои от четири универсални потока
- Ако даден елемент се подложи на неговите съставляващи потоци, той започва да дезинтегрира – не експлозивно, а бавно или по-бързо в зависимост от силата на универсалния поток
- Съставните потоци се придържат един към друг чрез "сила на кохезия (сплотеност)", която е подобна на гравитацията, но за разлика от нея е полярна
- Огромната полярна сила на кохезията се освобождава, когато даден елемент се разгражда от съставляващ го поток, и може да привлича или отблъсква обикновената гравитация
- Електромагнетизмът е съставен от пет универсални потока (три за магнетизма и два за електростатичните сили), които се придържат заедно от силата на кохезия
- Електромагнитната полярност възниква от полярността на силата на кохезия
- Свойствата на универсалния поток играят голяма роля и в процесите на живота. Тези процеси разделят материята на нейните универсални потоци
- Разпространените измервателни уреди обикновено не могат да засекат директно универсалните потоци, а само компонентите, които са свързани със силата на кохезия – магнетизъм, електричество и механичен момент

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2017, 04:27:54 pm »
По отношение на дезинтеграцията на материя чрез вибрационни акорди от хармоничен и нехармоничен тип вижте материалите за Джон Уорел Кийли. Разпаднал е масивна скала до прах за броени минути, с акустично устройство колкото джобен часовник /пред минни индустриалци/ - което после довежда до трусове в борсата. Относно създаването на допълнителен неутрален енергиен център в материята и левитация на тежки обекти /подобно на Лийдскалнин/ също има интересни данни. Тройният поток от съставляващи първични сили /ин, ян и образуваната от тях/ се генерира по акустичен път и после провежда до обекта през оплетена нишка от сребро, злато и платина. Кийли има успешен опит с левитация на няколкотонна чугунна сфера /наблюдаван от журналист по случайност/.
Заб. Това става преди около век и половина... Материалите са основно на английски :)
Поздрави!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2017, 05:19:29 pm »
Относно самия чертеж на батерията, който сме виждали много пъти (постнат по-горе от  Ksurnev), има ли някой от вас, който може да  "преведе" по-разбираемо техническите обозначения (на материали метали, изолатори, флуиди ако има, размери) и т.н. във вид на спецификация, удобна за директно конструиране?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2017, 12:49:26 am »
Участниците в темата които търсят "силни енергийни точки", трябва спешно да се запознаят с изобретенията на Алесандро Волта. https://en.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Volta

Батерията е от 2 метала и се зарявя за да стои влажна, а не да точи "силните енергийни, етерни точки на Земята". Дори самия изобретател го споменава в патента, но кой да го прочете?!

june1900

  • Гост
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2017, 08:53:45 am »
Участниците в темата които търсят "силни енергийни точки", трябва спешно да се запознаят с изобретенията на Алесандро Волта. https://en.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Volta

Батерията е от 2 метала и се зарявя за да стои влажна, а не да точи "силните енергийни, етерни точки на Земята". Дори самия изобретател го споменава в патента, но кой да го прочете?!


https://en.wikipedia.org/wiki/Telluric_current

"Телуричен поток е електрически ток, който се разпространява подземно или през океана. Телуричните потоци са резултат както от естествени причини, така и от човешката дейност и дискретните токове си взаимодействат по един сложен шаблон. Тези токове са с екстремно ниски честоти и се разпространяват в големи области на или близо до земната повърхност."

"Телуричните потоци са наблюдавани като феномен в Земната кора и мантия. През септември 1862г е проведен експеримент в Мюнхенските Алпи (Ламонт, 1862) с цел да бъдат адресирани точно тези токове. Има поне 32 различни механизми, които създават телурични потоци. Най-силните основно са геомагнитно индуцирани токове, които се индуцират чрез промени във външната част на Земното магнитно поле, които пък обикновено се причиняват от взаимодействието между слънчевия вятър и магнитосферата или от ефектите на слънчевата радиация върху йоносферата".

"Земните батерии добиват полезен нисковолтов ток от телуричните потоци и са били използвани за телеграфните системи още през 1840г".




И що се отнася до споменаването на слънчевата радиация... евентуално в комбинация със земното магнитно поле и почвата... можеш да разгледаш експеримента на Хиеронимус, за който съм споменал в тази публикация: http://mazeto.net/index.php/topic,9992.msg85514.html#msg85514



Затова не ме пращай да уча за Волта и Галвани, не ми липсва твоето училищно образование. Изложените от мен мисли (чиято единствена цел е да вдъхновяват, без да твърдят изрично каквото и да е), са добре обосновани.






А именно - Че когато, в една преносима постановка, примерно леген, пълен с почва, се пресъздаде Земното магнитно поле, тоест магнитно поле с ориентация север-юг... и когато слънчевата светлина облъчва този леген с почва, онова, което се пренася от слънчевата радиация, е вероятно да създава стрес върху пресъздаденото подпочвено магнитно поле... и ако в този леген има добра репликация на някое подходящо изобретение тип земна батерия, може би ще има добри резултати.

june1900

  • Гост
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2017, 10:45:09 am »
Ще споделя какво си мислех преди една-две години да направя. В последствие се заех с други експерименти и този план го изоставих, но на някой може да му се стори любопитен.





1. Бих си набавил един съд, по-скоро плитък, отколкото дълбок, пълен с почва.
- Важно е да се наблегне на думата "почва", не просто пръст или кал, Тесла е обръщал сериозно внимание на почвата, посочвайки факта, че от научна гледна точка в момента не е ясно как се е формирал първия почвен слой според съвременната парадигма за планетарната ни еволюция.


2. На две срещуположни стени на този плитък съд с почва бих сложил силни неодимови магнити, по такъв начин, че да репликирам ефекта от Земното магнитно поле.
- Не че то не е навсякъде, но ми се струва добра идея да се направи по-концентрирана реплика, с по-голям магнитен интензитет. Може би бих направил двете срещуположни стени от по-дебел метал, така че като налепя едноименни полюси по тях, да стане по-равномерно разпределение на едноименен магнетизъм... който да минава през съда, пълен с почва, от едната отдалечена стена към другата и вътре в почвата да се усеща силно магнитно влечение между двете отдалечени стени.


3. Отгоре на този плитък съд с почва бих сложил метална плоча, като капак, който да е изолиран от стените на съда. Бих свързал капака на съда, чрез единичен проводник, с някаква метална плоча, която да е огрявана от слънцето. Бих вързал единичен проводник към дъното на съда и бих го заземил директно в земята.
- Както става ясно от повторимия експеримент на Хиеронимус, ако в такъв съд с почва се заровят семена, те покълват и се развиват в пълноценни зелени растения, въпреки че са в пълен мрак. Това е сигурен белег, че между капака и дъното на съда има поток на някакъв вид радиация, която растенията разпознават.



Така на практика ще има магнитен поток хоризонтално през дължината на плиткия съд с почва, и перпендикулярно на него ще има поток от онази радиация, която се носи от слънчевата светлина.

Така си представям, че евентуално може да се пресъздадат телурични вихри в почвата в този съд.



Бих експериментирал със заравянето на различни устройства тип земна батерия в него.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2017, 03:26:31 pm »
june1900, малко съм резервиран към тази твоя експериментална постановка.
Допускам, че може да се отчете положителен ефект, но той би бил нищожен, спрямо "натурален" телуричен поток/ток, който може да се ползва директно от почвата!
Все едно да се опитам да направя буря в кофа с вода...
Телуричните потоци следват свой кръговрат и разклонения, подобно на коренова или кръвоносна система. Те обикалят цялата планета и имат непрекъснато (макар и не винаги постоянно) движение.
Те са "стари" колкото самата гравитация, няма как да се пресъздаде такъв поток - няма да има къде да тече.
Едно е да черпиш вода от подводна жила, друго - да я налееш в бидон. Някак си...все едно да се опитам да си направя ВЕЦ в апартамента, така го разбирам.

Може би не се изразих достатъчно ясно, но предполагам, че схващаш мисълта ми?

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2017, 11:22:15 pm »
Колеги, повтарям обявата за "Земна батерия" с надежда някой да се отзове.    ???

    Търся готова земна батерия на Натан Стабълфилд - Nathan Stubblefield US patent 600.475
Ако някой има такава батерия, моля да ми я даде за няколко месеца.
Мога да я взема под наем/купя по народни цени  :)
Ако има желаещ да я изработи, моля да се свърже с мен на личния.   


atos аз мога да направя документацията на "Земната батерия" съгласно БДС или ГОСТ или DIN и пр.  . . .
Но това упражнение би имало смисъл само ако се намерят желаещи да я изработят.
А изработването не е сложно, всяка работилница, която прави трансформатори до 1 kVA може да я направи.
"Земна батерия" изработена сега, ще бъде по добра от тази направена по времето на Стабълфилд,
защото материалите и технологията са по качествени.




Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земна батерия на Стабълфилд
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2017, 01:14:55 pm »
Ами...може и да има някой съфорумец, който има базата и желанието?
Но, за да се реши, трябва да се знае какво точно ще се прави. Не е нужно непременно да е по БДС и т.н. стига да е "технически разбираемо" .
Колкото до материали и ефективност - смятам, че подобни "неконвенционални" устройства (особено от миналия век), трябва да се изработват точно с материалите, посочени от изобретателя и едва на втора реплика да се търсят по-ефективни аналози, надявам се всеки се сеща защо...

Само пример давам - съвременните технологии не могат да достигнат качествата на ръчно изкован (от преди 3-4000 години) самурайски меч от 2 000 000 пласта влакнеста структура. Подчертавам, технологията я имаме, качествата обаче не са същите...
« Последна редакция: Май 04, 2017, 11:26:14 pm от atos »