Автор Тема: Бедини - Фигуера  (Прочетена 98051 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #90 -: Февруари 11, 2017, 11:21:48 pm »
mito_kupona, аз също не искам да споря и да те дразня опитвам се да споделя някой факти. Разбира се че има и други начини за отвеждане на енергията, в момента размишляавам над тях. Това с Том Биърден не е вярно, само помисли малко къде при Капанадзе има вакуум. Няма разбира се защото енергията не е там, а и Том Биърден говори за нищожни енергии които могат да са там по съвсем други причини. При Капанадзе енергиите са огромни в сравнение с това което е открито от учените и няма вакуум.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #91 -: Февруари 11, 2017, 11:27:01 pm »


Краси, мисля, че Мито има в предвид под вакуум не единствено липсата на газове, а самото пространство, което съществува със или без материи в него, аз го отъждествявам с етера. Нормално е в зоната с липса на по-плътна материя, енергиите да са "по-плътни".
Чисто теоретично, ако едно устройство успява да дърпа от вакуума и после да отдава в него, това би трябвало да породи разлика в динамиката на енергийните флуктуации (енергийната плътност), което би довело до собствена гравитационна тяга, както и излъчване и поглъщане на време в двете енергийно-обменни зони.
Това - ако няма заземяване, разбира се. При заземяване би следвало да има постоянен енергиен ток и полето на променена гравитация да е "еднополюсно". Тесла е наблюдавал подобен ефект над трафа си...
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 01:42:28 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #92 -: Февруари 12, 2017, 12:05:57 am »
Atos, там във филма с  Том Биърден си го казват директно, две пластини във вакуум. Да наистина в този вакуум има етер но той е пасивен не може да се използва за енергия. Ще ти дам един опростен пример ти можеш да ме разбереш. Значи почваме от физическото тяло на човека, в него енергията е кръвта, тя се движи в кухи канали (вени и артерии) те я насочват и управляват. Без тези сложни канали кръвта е една безполезна локва енергия. Същото нещо се повтаря в етерното тяло имаме кухи канали 72000 на брой, в които се движи финната енергия. Сега и това от което са изградени кухите канали е етер и енергията в каналите е етерна и ако го няма този етер който изгражда каналите енергията ще се разпилее. Та този етер който остава във вкуума, пространството, е подобен на този който изгражда каналите. От него не можеш да вземеш енергия.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #93 -: Февруари 12, 2017, 07:59:53 am »
Здравейте,
сега отпочвам работа.
Някой мислят, че чувствата са вторични, но под хипноза нещата се обръщат и чувства и видения стават реалност. За това чувствено възприемане на света е важно, но да се върви вертикално трябва да са балансирани човешките радости и зависимости, а божественото да е пътеводно, омразата е вредна стратегически.

В края на краищата ще се окаже, че всичко е вихър, такъв е и вакума.
Ако имаш един тороид при два кръстосани тороида може се получи сфера. Ако имаш заредена сфера около нея може да се опишат четири или седем вихъра, за това може би бобините са седем. За това при вихрова енергеника геометрията е важна, приема се, че седемте бобини са линейно разположени, но по-окръжност е по-вероятно.
Изобщо не е изследвано как седем магнитни вихъра, квантово (дискретно, изведнъж скокообразно) раждат един друг примерно електрически или силов вихър, а той не влияе на седемте магнитни.
СЕ има но как чувствено подхождаме, е друга тема с традиционен резултат комедия.
За това следвам плана на тороида осморка. Успешен ден!   

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #94 -: Февруари 12, 2017, 10:27:23 am »
mito_kupona е това с "отвъдното" и аз не го очаквах. Странно как човек в търсенето на СЕ стига до там съвсем да се ..... Най-интересното е как на един толкова прост и елементарен процес се придават такива уникални "отвъдни" качества.
Ще си позволя да обясня този процес с думи прости. Какво всъщност се случва когато на една бобина (т.е. дълъг проводник) се подаде в двата края електрически ток ? В самото начало в проводника тази вкарана енергия създава магнитно поле около проводника, но ако продължим подаването на енергия същата ще започне да загрява проводника, т.е. ще се трансформира в топлина. Ако обаче навием този проводник и поставим материал с магнитни качества, при подаването на енергията (тока) към въпросната система, магнитното поле, ще се поглъща от материала под формата на преориентиране на така наречените магнитни домени по посока на полето или казано просто вкараната енергия под формата на електричен ток първоначално ще се натрупва в материала като го намагнитва. Ако, обаче не прекъснем подаването на тока към въпросната система ще достигнем така нареченото насищане и системата ще започне да отдава топлина. Какво се случва когато прекъснем подаването на ток към системата. Ами много просто. Всички тези магнитни домени ще искат моментално да се върнат в първоначалното си неутрално положение и правейки това ще индуцират ЕДН в проводника. Или така нареченото  ОЕДС. Е ако този процес е свързан с "отвъдното", се надявам някак си при връщането (завъртането) на магнитните домени същите да вземат да ми върнат повече енергия от "отвъдното" отколкото аз съм вкарал там за да ги завъртя. В заключение най-близката аналогия на магнитния домен в материала е "пружината". Ако смятате, че пружината може да върне повече енергия от вложената за нейното деформиране, ще се съглася, че при ОЕДС стават чудеса.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #95 -: Февруари 12, 2017, 11:19:09 am »
С обясненото от dymelsoft съм съгласен до толкова доколкото става въпрос за "бавни" процеси.
Дори и примера с пружината, ако разтегна пружината и я пускам бавно, да тя ще се събере до равновесното си положение, но ако я пусна рязко, то тя ще подмине равновесното си положение и ще се свие малко повече.
Така си представям и домейните, ако ги "развъртаме" с много кратки и мощни импулси, то те стремейки се да си върнат равновесното положение ще индуцират малко повече енергия, отколко са получили за разбалансирането.
Тук следва въпроса колко кратки и колко мощни да са тези импулси....
Е, ако знаех отговора....
Те ще са различни в зависимост от какъв е феромагнитния материал ползван за сърцевина.
Дори въздуха има магнитна проницаемост.
Опитите продължават с променлив успех.
Така аз разбирам работата на генератора на Капанадзе, генераторите на Акула.
п.с. Това донякъде обяснява защо тези генератори "работаят" относително малко време.
« Последна редакция: Февруари 12, 2017, 11:36:24 am от madsatbg »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #96 -: Февруари 12, 2017, 11:44:37 am »
madsatbg, моля те, продължи мисълта си!
Защо генераторите на Акула и Капанадзе работят относително малко време?

Според мен аналогията с пружината не е много уместна - да, тя се свива повече отколкото е била свита в свободно състояние, но това съвсем не означава, че е взела допълнителна енергия отнякъде... просто свиването и удължаването продължават, докато всичката механична енергия, вкарана в нея при първоначалното разтягане, не се превърне в топлина. А това няма как да стане мигновено... Ако нямаше топлинни загуби, пружината би трябвало да трепти вечно около равновесното си състояние, като всеки път се опъва дотолкова, доколкото ти си я опънал първоначално.

Най-удачното сравнение, което съм срещал досега, са топлинните машини и по-специално климатика, но там знаем какви са проблемите при обратното превръщане на температурната разлика в топлина - ниското КПД.

Или трябва да намерим начин да смучем топлина (нискоорганизирана, разсеяна форма на енергията) от околното пространство и да я превръщаме в електричество (но пък вървим ли от ниска организация към висока - работим срещу ентропията, за което ни трябва допълнителна енергия) или трябва да търсим нещо извън познатите ни енергии (напр. етерни потоци и т.н.), което с относително ниско КПД да превръщаме в електричество. НО ТОГАВА НИ ГРОЗИ ГЛОБАЛНО ПРЕГРЯВАНЕ, защото ВСИЧКАТА добита по този начин СЕ в края на краищата ще се превърне в топлина, която вече не можем да изведем ЛЕСНО от системата...

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #97 -: Февруари 12, 2017, 12:05:03 pm »
madsatbg, моля те, продължи мисълта си!
Защо генераторите на Акула и Капанадзе работят относително малко време?

...

"Звъртането" на домейните води до "умора" на материала. Разрушаване или остаряване.
Аз лично правих опити с ферити от телевизори, преди започване опитите мерих "резонансната" честота - порядъка на мегахерци.
След неуспешни опити да повторя установките на Акула, получих само няколко секунди светене, измерих отново "резонансната" честота.
За мое учудване беше променена, в момента нямам спомен в каква посока беше промяната.
Във един от клиповете на Акула, той сам казваше, че установката е била в Германия, работила е известно време и са му я върнали за "ремонт".

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #98 -: Февруари 12, 2017, 12:20:11 pm »
PyroVeso, не знам откъде ти дойде тази идея че използвайки етерната енергия ще прегреем планетата. Етерната енергия в естествен (изначален) вид е доста студена, е разбира се може лесно да се превръща и в топлина и в студ. Така че овладеем ли тази енергия ще постигнем перфектния баланс, и няма никакво значение с какво КПД ще я преобразуваме защото нямаме никакъв шанс да я изчерпим.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #99 -: Февруари 12, 2017, 01:15:28 pm »
    Понеже, някой преди мене захапа тази дума „отвъдното“ и затова аз започнах да я използвам нарочно. Под „отвъдното“ разбирайте етер, ефир нулева точка, вакум има и други наименования, а всъщност трябва да се разбира, че това е океана от енергия в, който живеем, който го има и в космоса и навсякъде във вселената, както казва Тесла.
    dymelsoft, явно не си разбрал, какво съм написал в този пост и други също не, са разбрали. Какви домени има в медния проводник, къде съм споменал магнитопровод, аз говоря за факта, че съществува обратния импулс, който всъщност е реакция на средата, на океана от енергия, на ефира, етера, вакума, когато се нарушава равновесието на тази среда. Никъде не съм споменал че обратния импулс е с повече енергия от вложената.
 ето този мой пост:   
Не се наемам да фантазирам върху неща, които никой не знае и не може да докаже по никакъв начин за момента, и да влизам в сферата на електрони , позитрони, кварки и подобни абстракции, които никой не е виждал и няма да види никога, за да ги изследва.
   Мен ме интересуват реалните факти и най-вече факта, че такива устройства, които могат да преобразуват енергията от „отвъдното“, ефира, етера, вакума, нулевата точка, съществуват отдавна и това означава, че тази различна енергия влиза в тези устройства по някакъв начин, които устройства я преобразуват в удобен вид за ползване. Буферните елементи между нашия свят и „отвъдното“, са кондензатора и магнитното поле създавано от бобина. Най-простия пример за проявлението на тази енергия от „отвъдното“ е обратния импулс на бобината, ти наливаш енергия 1 единица, а тя ти връща енергия 0,8 единици от вложената, заради загубите и в права и в обратна посока, но ако случая е идеален и нямаше загуби, щеше да върне толкова енергия, колкото е вложена.
    Силата, която създава обратния импулс е именно проявление на реакцията на енергията от „отвъдното“.
    Но тази енергия на обратния импулс, от „отвъдното“, не може да се използва или улови по никакъв начин, а само с кондензатор, там може да се улови, съхрани и по-късно да се използва в „нашия свят“ и да се върне в „отвъдното“.
    Задачата, която имат изобретателите е да накарат тази енергия от „отвъдното“ да потече в нашия свят, да премине през товара и да се върне там, откъдето е дошла, за да възстанови равновесието. Всичко се постига, когато се наруши равновесието на средата, тогава се проявява енергията от „отвъдното“. Том Биърден много добре го е обяснил, и не само той.

   Имах в предвид въздушна бобина без сърцевина, а и на прав проводник, като се подаде импулс енергия, пак има обратен импулс, ответна реакция на средата. За мен е важен факта, че този обратен импулс съществува и това е енергия, която може да се използва, не че върнатата енергия ще бъде повече от вложената, а тя трябва така да се насочи, че да не се връща в дипола, който я създава и да го унищожава. По думите на Том Биърден от енергията, която създава един електрически генератор независимо, с, какво ще се задвижва вала му, с вода, с пара и други, се използва една трилионна част, а другата отива за унищожаване на дипола, който създава тази енергия и пак трябва да се върти вала, за да се произваде енергия. Капанадзе и другите, като него, са се научили , как да не унищожават този дипол даващ енергията и да я използват правилно.
   Четете внимателно, какво съм написал и не ми приписвайте неща, които не съм казал. Понеже съм невеж не искам да фантазирам, за да обясня физическите процеси, които се случват в тази ситуация при създаването на обратния импулс на субатомно ниво, а и за съвременната наука в тази сфера мъглата е все още много гъста, но аз поне си го признавам.
   Пак повтарям, за мен е важно, че тази енергия съществува и може да се използва, а от къде идва, защо идва не ме вълнува. Ние сега знаем да произвеждаме електричество, но определение за електрически ток все още нямаме, всичко е гъста, гъста мъгла.....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #100 -: Февруари 12, 2017, 01:55:53 pm »
dymelsoft За съжаление обяснението с отвъдното е доста по смислено от обяснението със домените това обяснение което е приела науката е твърде прокъсно в мястото където точно се предава енергията от проводника към домените и после се връща обратно. Очевидно е че не минава през нашия свят защото като застанеш или си сложиш поне пръста между проводника и домените на пръста ти не се случва нищо а на домените се случва. което означава, че пътя на разпространение на нещото влуяещо на домените не е през нашия свят. Дали ще наречеме този път с думата отвъдното или с някаква друга дума е все тая физическият факт е все един. Това, че науката си заравя главата дълбоко дълбоко в атомите на домените чак за да се направи, че не вижда,  и да отклони внимамието ни от нази част от пътя минаваща през отвъдното това не значи че тази част не е там.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #101 -: Февруари 12, 2017, 02:02:29 pm »
Мисля, че Мито е прав. Ползваме ефекти и явления, които не можем да обясним, но работят, като гравитацията, примерно. Дори имаме работещи формули за нея,без да сме открили (официално) какво е.
Затова мисля, че практиката е правилният път...

Краси, именно!
Да си представим, че търсим начин да боднем абокат в някоя вена от подобна "кръвоносна система"...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #102 -: Февруари 12, 2017, 02:33:11 pm »
Цитат
Мисля, че Мито е прав. Ползваме ефекти и явления, които не можем да обясним, но работят, като гравитацията, примерно. Дори имаме работещи формули за нея,без да сме открили (официално) какво е.
Нали не смяташ, че е и невъзможно да бъде обяснено. При положение, че милиони даже десетки милиони изучават сравнително сериозно тази материя. Мисля, че причината е, че още в самото начало на обучението им се показва колко лоша за бдещето им е идеята да разсъждават и търсят доказателства в тези еретични насоки.   

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #103 -: Февруари 12, 2017, 02:35:35 pm »
krasias, понеже всички познати ни форми на енергията (механична, електрическа, химическа, лъчева и т.н.) в крайна сметка се превръщат и разсейват именно като ТОПЛИНА, АКО ние вкарваме някъде "отвън" допълнителна енергия (която допреди това не е участвала в този кръговрат), то съвсем логично, че ще прегреем планетата. То и сега я прегряваме - просто освобождавайки за кратко време натрупаната за милиони години слънчева енергия в изкопаемите горива...

Значи паралелно със задачата за търсенето на СЕ от "неконвенционални източници" (като етера) пред нас трябва да стои и задачата за построяването на СО ("свободен охладител"), който взима топлинна енергия и я "унищожава", т.е. превръща я в етерна или в някакъв друг вид, така че да я извади от известния ни енергийно-топлинен кръговрат... Един вид free-климатик или замразител :)
А открием ли СО преди СЕ - ще можем да се справим с глобалното затопляне още сега. Венера също ще се превърне в перспективна дестинация.

Velektra

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #104 -: Февруари 12, 2017, 02:41:23 pm »
mito_kupona, ако средата ни връща само толкова, колкото сме дали, то това няма смисъл, ако ще тая енергия да е отвъд "отвъдното".
Смятам, че етера може да даде много повече, но явно има и още нещо, което трябва да се направи, а не само кратки, еднополюсни и еднопосочни импулси.
Давам един груб, но долу-горе показателен пример. Това е за прословутата маймунка на която като и хвърлиш камък и тя ти отговаря, като ти хвърли банани. Ние решаваме да пробваме с по-кратък и силен, и еднопосочен импулс и взимаме една пушка. След това се чудим, защо никой не е отвърнал на удара.

Естествено ние неможем да утрепем етера, но не знаем баланса.

И нещо друго. За обратния импулс.



Как да го "хванем"?
Ако сложим директно кондензатор, то той първо ще се заредо до 100 после ще се разреди от -80, после ще се зареди 60 и т.н. и накрая 0V.
Сещаме се и слагаме диод, но тогава се "хваща" само първия импулс и се зарежда кондензатора с 100V. Другите не минават през диода.
Явно трябва всеки импулс да зареди отделен кондензатор и след това да се вържат паралелно и да се уеднаквят енергиите(напреженията и токовете).
Получават се 4 такта:

1 такт - удряме етера (пускаме ток в бобината)
2 такт - етера отвръща на удара (затихващите колебания в бобината)
3 такт - улавят се колкото може повече от тия колебания в отделни кондензатори
4 такт - кондензаторите се свързват паралелно за уеднаквяване на енергиите в тях и се подава за консумация

1 и 2 такт ги докарвам донякъде.  ;)  Ако може някой да помогне за последните два такта.  :)