Автор Тема: Бедини - Фигуера  (Прочетена 97860 пъти)

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #75 -: Февруари 11, 2017, 10:58:39 am »
nizo, не съм човека, който да те води за ръчичка до следващите четири страници, и после пак до следващите четири страници, като коза от храст на храст. Почни да пасеш сам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #76 -: Февруари 11, 2017, 01:26:33 pm »
Виж krasias, аз категорично не мога да кажа че това устройство няма да работи. Като изходим от днешният напредък на науката, чакръка-комутатор е лошо решение. Pik, Atmel, Arduino контролери могат да бъдат гъвкаво решение с възможността да бъдат препрограмирани, за търсене на оптимален вариант. Така, ако добивните намотки могат да върнат енергия за управление (най-малко) ще имаме самозахранване след старта с външен източник. Ако тази задача бъде изпълнена като първа стъпка, ще се мисли за по нататък.
Обърнете внимание на нещо което пряко засяга случилото се до сега!
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
http://ponjatija.ru/taxonomy/term/1444
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 01:41:50 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #77 -: Февруари 11, 2017, 01:43:43 pm »
Бат Мишо, аз категорично мога да кажа че това устройство няма да работи. Погледни само енергийния разчет, при динамото влиза механична енергия а тука ползваш само енергията на източника. Няма откъде да се вземе допълнителна енергия за да се получи това което пише в патента. При това енергията се подава непрекъснато към електромагнитите, докато при Бедини се подава импулс и се чака нещо да се върне. Да не говорим че това е един отворен трансформатор и както знаеш там загубите са огромни. Не мисля да пиша повече защото знам че ти знаеш много повече от мен.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #78 -: Февруари 11, 2017, 02:25:09 pm »
По мое мнение, и не само мое, тук става въпрос за комутация на магнитни потоци. Разбира се че динамото е един от начините да вземем енергия от природата, като му сложим една перка която да се върти от вятър или вода. Аз дълбоко се съмнявам че добивните намотки могат да изкарат енергия за самоуправление. Неисе пък отворените магнитопроводи. Точно за тях съм най скептичен.
Чакръците на "bedini" също не дадоха лелеяните мечти. Независимо значителното подобрение в алтернативен вариант. Доближих 100% но не ги подминах независимо сбора от ОЕДС+ЕДС (от източника)+ЕДС (от индукция). Да така стоят нещата! Ако искаме СЕ чрез магнити, трябва да ги движи природата. Пак ще дам любимият си пример с климатика. Климатика е буфера между контакта в стената и природата.
Между-впрочем като споменах контакта в стената, енергията от него е свободна с "незначителната" подробност че е платена! Ако нямате нищо против, помислете как се произвежда? От къде идва енергията която върти генераторите. Еее, има много подробности, но ако не е природата няма да ни бъде. Нека си я пазим!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #79 -: Февруари 11, 2017, 02:40:59 pm »
Никой не може да каже със сигурност дали това устройство ще работи или не, без да се направи прототип, абсолютно никой.
   
Бат Мишо, аз категорично мога да кажа че това устройство няма да работи. Погледни само енергийния разчет, при динамото влиза механична енергия а тука ползваш само енергията на източника. Няма откъде да се вземе допълнителна енергия за да се получи това което пише в патента. При това енергията се подава непрекъснато към електромагнитите, докато при Бедини се подава импулс и се чака нещо да се върне. Да не говорим че това е един отворен трансформатор и както знаеш там загубите са огромни. Не мисля да пиша повече защото знам че ти знаеш много повече от мен.

      Концепцията на june1900, е че допълнителната енергия идва от „отвъдното“ или от окръжаващата ни среда, както е и при Капанадзе и при всички подобни устройства и пак отива там след, като свърши някаква работа. Всички свръхединични устройства получават някаква енергия от пространството, за да бъдат такива устройства, и нито едно от тях не е „Perpetuum Mobile“, нито едно от тях не нарушава закона за запазване на енергията. Всички те, са преобразуватели на енергия, а не генератори.
    На този линк има едно видео от човек, който се опитва да направи устройството на Фигуера https://www.youtube.com/watch?v=w6AR2V2RkME има и други подобни клипове на други хора работещи в същата насока. Мисля, че ще е полезно за онези, които наистина, са решили да направят прототип. https://www.youtube.com/watch?v=K4VmyJ4Sm3k
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 03:01:26 pm от mito_kupona »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #80 -: Февруари 11, 2017, 02:51:53 pm »
Към бат Мишо и Мито, този генератор категорично не работи. В края на миналият месец правих подробни опити точно с така конструкция. Две крайни и една централна намотка. Независимо дали резонанса е в крайните намотки или в централната, независимо дали е с магнитопровод или без такъв. Независимо дали е само частичен под някой намотки или цял. Първичната намотка е в резонанс. Управлението е с IGBT транзистори. Честотата е около 1 - 2 kHz.
В крайна сметка КПД Е ПОД 1. Схемата си беше нормален трансформатор, но с по различна конструкция.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #81 -: Февруари 11, 2017, 02:52:16 pm »
След като енергията идва от околното пространство, някой направил ли си е труда да провери колко енергия има там. Концентрацията на енергия в слънцето е едва 300 вата за кубичен метър, по-малко от колкото в тялото на врабче, а далеч от слънцето тази концентрация е толкова малка, че евентуално устройство, което преобразува енергия от околното пространство трябва да обхване обеми от порядъка на земята за да може да изкара някой и друг киловат.

Velektra

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #82 -: Февруари 11, 2017, 03:00:04 pm »
mito_kupona, вероятно си гледал и това, но ако не си го виж:
https://www.youtube.com/watch?v=RI6k6h3JGXs

Аз не разбирам испански, но разбрах какво обяснява, може би защото и аз така виждам нещата.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #83 -: Февруари 11, 2017, 03:41:38 pm »
mito_kupona, мислиш ли че тая концепция за средата или отвъдно, както щеш го наречи не я знам. Знам я даже имам много добра представа и знания за тази среда. Тя се подчинява на други закони и няма да влезе в това устройство по никакъв начин. За свръхединичните устройства си напълно прав, и в пространството наистина има енергия но не е това което си мислиш. Капанадзе използва нулевата точка по правилния начин. Една от основните заблуди масово разпространявани в интернет е че нулевата точка е вакума и това окончателно обърква нещата.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #84 -: Февруари 11, 2017, 03:55:24 pm »
Да де, ама сега ако се появи june1900 ще ви поясни че магнитопроводите са затворени! Ще ви поясни че трябва за кратко (докато тръгне) да се захрани. После идва изобилието! Всички тези видиа само споменават Фигуера но не са точно изпълнение. Има тънкости, които белким един живот стигне, ще се налучкат. Ако не стигне има следващи.
Ех да можех да насуча бобините, да им спретна едно електронно управление, щяхте да видите вие  ;D работи или не работи!! Трябва да са 7 иначе не става! На Yoro "bedini" e пентаграм. Там СЕто се влива после струи и се храни по онзи специалният начин!
mito_ .. тия от тюба не ти показват СЕ, нещо крият! Bat_Vanko нещо си объркал, така да знаеш!
Да започнем да учим испански!                       

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #85 -: Февруари 11, 2017, 04:22:22 pm »
mito_kupona, вероятно си гледал и това, но ако не си го виж:
https://www.youtube.com/watch?v=RI6k6h3JGXs

Аз не разбирам испански, но разбрах какво обяснява, може би защото и аз така виждам нещата.
    С този клип човека иска да обясни, защо мисли, че електромагнитите, са рзположени с едноименните си полюси един към друг да речем NN, а не SN, и и обяснението му е доста логично. И аз съм на същото мнение.

mito_kupona, мислиш ли че тая концепция за средата или отвъдно, както щеш го наречи не я знам. Знам я даже имам много добра представа и знания за тази среда. Тя се подчинява на други закони и няма да влезе в това устройство по никакъв начин. За свръхединичните устройства си напълно прав, и в пространството наистина има енергия но не е това което си мислиш. Капанадзе използва нулевата точка по правилния начин. Една от основните заблуди масово разпространявани в интернет е че нулевата точка е вакума и това окончателно обърква нещата.
     Не се наемам да фантазирам върху неща, които никой не знае и не може да докаже по никакъв начин за момента, и да влизам в сферата на електрони , позитрони, кварки и подобни абстракции, които никой не е виждал и няма да види никога, за да ги изследва.
   Мен ме интересуват реалните факти и най-вече факта, че такива устройства, които могат да преобразуват енергията от „отвъдното“, ефира, етера, вакума, нулевата точка, съществуват отдавна и това означава, че тази различна енергия влиза в тези устройства по някакъв начин, които устройства я преобразуват в удобен вид за ползване. Буферните елементи между нашия свят и отвъдното, са кондензатора и магнитното поле създавано от бобина. Най-простия пример за проявлението на тази енергия от „отвъдното“ е обратния импулс на бобината, ти наливаш енергия 1 единица, а тя ти връща енергия 0,8 единици от вложената, заради загубите и в права и в обратна посока, но ако случая е идеален и нямаше загуби, щеше да върне толкова енергия, колкото е вложена.
    Силата, която създава обратния импулс е именно енергията от „отвъдното“.
    Но тази енергия на обратния импулс, от „отвъдното“, не може да се използва или улови по никакъв начин, а само с кондензатор, там може да се улови, съхрани и по-късно да се използва в „нашия свят“ и да се върне в „отвъдното“.
    Задачата, която имат изобретателите е да накарат тази енергия от „отвъдното“ да потече в нашия свят, да премине през товара и да се върне там, откъдето е дошла, за да възстанови равновесието. Всичко се постига, когато се наруши равновесието на средата, тогава се проявява енергията от „отвъдното“. Том Биърден много добре го е обяснил, и не само той.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #86 -: Февруари 11, 2017, 04:51:36 pm »
mito_.. много съм учуден да разбера от теб, че силата която създава обратният импулс е енергия от "отвъдното"!
Дай да видим, еднакво ли разбираме що е обратен импулс, и това "отвъдно" което е вечно, и защо по различно от онези неща които наричаш абстракции? Ами според мен те си съществуват заедно и са във времето както и ние. Те са променливи величини във не променливото време. Искам да кажа че времето е вечно а промените са вътре в него!
Не напразно дадох сламка в по предна тема, към философското понятие емпириокритицизъм.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #87 -: Февруари 11, 2017, 05:23:08 pm »
mito_.. много съм учуден да разбера от теб, че силата която създава обратният импулс е енергия от "отвъдното"!
Дай да видим, еднакво ли разбираме що е обратен импулс, и това "отвъдно" което е вечно, и защо по различно от онези неща които наричаш абстракции? Ами според мен те си съществуват заедно и са във времето както и ние. Те са променливи величини във не променливото време. Искам да кажа че времето е вечно а промените са вътре в него!
Не напразно дадох сламка в по предна тема, към философското понятие емпириокритицизъм.
    Не мислех да пиша друг пост, но вече не мога да редактирам написаното в син цвят в предния ми пост.
    Силата, която създава обратния импулс е именно проявление на енергията от „отвъдното“, безспорен факт, „очеваден„ факт.
    А, какво се случва на субатомно ниво и по-надолу мен не ме интересува, защото всеки здраво мислещ човек знае, че там нещата, са пълна мъгла. Всеки ден се измислят все повече нови и нови частици и субчастици, леви и десни, полужителни и отрицателни, някой дори неутрални, изчезващи и появяващи се в Италия, преди да са пуснати от Церн, х бузони и други подобни и всичко това, за да се затвърди, че сме много невежи в тази посока. За това не искам да влизам в такава дискусия, защото и аз съм невеж, която дискусия ще заприлича на нищо говоренето на повечето от нашите политици. Аз съм човек реалист и се придържам, към реалните факти.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #88 -: Февруари 11, 2017, 05:27:06 pm »
mito_kupona, аз също съм много изненадан да чуя че обратния електромагнитен импулс идва от отвъдното, не това си е колапс на магнитното поле и нищо друго. Но този импулс и специфичната конструкция на Бедини могат да вземат малко енергия от етера. Но още повече съм изненадан да чуя и то точно от теб че енергията се взима от отвъдното и се връща пак там. Нима досега не си забелязал че Капанадзе я взима от там и я вкарва в земята, и това е точно така можеш да вземеш оттам но не можеш да върнеш там. И друго нещо което срещам като голямо неразбиране на нещата, ти разсъждаваш от гледна точка на познанията си за този свят. Там откъдето се черпи тази енергия това енергията на цялата вселена на целия свят, какво неравновесие си тръгнал да създаваш. Нима мислиш че може да съществува по голямо неравновесие от това. Ако обаче все пак решиш да създаваш неравновесие в някаква система трябва да си напълно наясно че колкото похарчиш за създаването му  толкова и ще получиш. Иначе етера не е нищо мистично просто частица която пренася енергия подобно на електрона, но се подчинява на други закони. И когато напълно изучим тези закони можем да приложим принципа на климатика.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #89 -: Февруари 11, 2017, 05:43:23 pm »
krasias, не искам да влизам в излишни спорове, просто това е моето мнение. При Капанадзе в трифазния вариант няма земя и енергията, къде отива според теб. При еднофазния вариант енергията минава през товара и отива към земята, за да не се връща в източника и да убива създадения дипол. Нищо лично към никой, уважавам всички мнения. Ето тук-цък https://www.youtube.com/watch?v=VbEIQ3SSHwU Том Биърден обяснява всичко.