Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

Бедини - Фигуера

(1/22) > >>

june1900:
Здравейте, това е първото ми писане във вашия форум, надявам се, че отварям темата на правилното място и че е уместно да се отваря нова тема по въпроса.



Интересът ми към Бедини и групата около Линдеман-Бедини-Биърден е от няколко години насам и редовно следя развитието при тях. Мотивирах се да преведа трите наръчника за Bedini SG, които реших да публикувам тук:

Bedini SG - Наръчник за начинаещи
Bedini SG - наръчник за средно напреднали
Bedini SG - Наръчник за напреднали


Запознавайки се подробно с наръчниците, въпреки че съм лаик и технически неграмотен, в определен момент си дадох сметка за факта, че колелото с магнитите при  Bedini SG играе маловажна роля при генерирането на импулсите. То е просто един механично-магнитен датчик или комутатор, който автоматизира пулсираното токоподаване от захранващата батерия, а не е източникът на това токоподаване.
Захранващата батерия изпълва намотката, и прекъсването на това захранване води до високоволтовия импулс, който е целта. (Естествено, Бедини добавя и безленцов/фриленцов генератор към цялата работа, за да се придаде малко повече смисъл на колелото с магнитите.)

Това води много хора до мисълта, че в крайна сметка може да е по-практично колелото с магнитите да се замени от генератор на импулси с квадратна вълна, така че Bedini SG да стане един действително пасивен генератор.




След време, по пътя на сърфирането, попаднах точно на такъв патент - пасивния генератор на Клементе Фигуера. Във вашия форум има тема за него - Генератора на Clemente FIGUERA - но две години седи без коментари. На личния ми блог преведох каквото счетох за нужно от патентната информация и е публикувано тук:

Обща информация и предистория ; Патент 44267 (Испания, 1908г)


На практика, в този генератор става дума именно за същото. Използва се първоначален Източник, някаква батерия, за да се захранят и изпълнят редица индуциращи соленоиди. В следващия момент се ползва механичен комутатор, който да прекарва входящото захранване през резистор, някакъв реостат, така че магнитното поле на индуциращите намотки да започне да варира.
Това е едно към едно с Bedini SG. Бедини също ползва батерия, за да захрани и изпълни индуциращ соленоид, и използва самоделен магнитно-механичен комутатор, за да прекъсва и възстановява това захранване.

Ако четката, която се трие в комутатора при Генератора на Фигуера, се допира само до един контакт в даден момент, тогава ще има моменти, когато тя ще се намира между два контакта. Така сигналът на практика ще бъде квадратна вълна, ще прилича на профила на южно-американска пирамида. С други думи - ще се създават високоволтовите импулси, които са целта на Bedini SG за начинаещи.

Ако четката, която се трие в комутатора при Генератора на Фигуера, е по-широка и се допира до два контакта във всеки един момент, тогава никога няма да се получават остри високоволтови импулси, а ще се създаде хомогенен синусоиден сигнал. Същото прави и Бедини при Bedini SG за напреднали - към високоволтовите импулси се добавя и "фоновото" постоянно електричество, идващо от безленцовия/фриленцовия генератор към магнитното колело.



Всички, които са се задълбочили в Bedini SG, знаят, че трудоемката част на цялото нещо са схемите и електронните платки на Бедини, които той разработва с идеята за практично автоматично превключване между пълните и празните батерии, за да може Bedini SG да представлява постоянен и автоматичен източник на заредени акумулатори.

При Генератора на Фигуера този момент е много по-прост - още в самото начало се описва простото добавяне на допълнителни, по-малки намотки, намиращи се под онези, от които ще се извлича енергията за консумиране, които по-малки намотки, както се твърди, били достатъчни както за задвижването на ел.моторчето, въртящо механичния комутатор, така и за всяка следваща енергийна квота, захранваща индуциращите намотки.




Освен това е много лесно да се види как Генераторът на Фигуера на практика може да се сравни с пасивен Генератор на Кромри. Схемата е дословно същата:



Бедини и Линдеман се интересуват много силно от Генератора на Кромри, на последната си конференция ("Тесла" 2016) показаха реплика на Кромри, която обаче все още не беше готова да бъде обект на специално презентиране.

Ако се прави сравнение с Кромри, обаче, не може да не се спомене и силната прилика, ако не и дословност, между Генератора на Фигуера и напътствията от Едуард Лийдскалнин. Сърфирайки за тези прилики, в крайна сметка стигнах до един невероятно стар наръчник по електротехника, много вероятно и първият наръчник по електротехника въобще. Написан е от Даниел Дейвис през 1842г:

Корици и книжна информация

Още в него се вижда, че Държачът на Вечно Движение (PMH) на Лийдскалнин е  демонсрационен апарат, известен още от зората на електричеството. Описан е на фигури 50, 53, 54. Освен това, ясно се вижда, че корицата на този Наръчник на Дейвис от 1842г е украсена с онези завъртулки, които Едуард Лийдскалнин избира за символ на своите магнитни потоци през 1945г.



Фигуера получава патент за изобретението си 60 години по-късно от Наръчника на Дейвис и 40 години преди книжката на Лийдскалнин. Кромри получава своя птент през 1968г, 40 години след книжката на Лийдскалнин.

Въпреки очевидната и много дебела следа в историята на този конкретен технически подход и тип генератори, никога не съм чувал групата Линдеман-Бедини-Биърден и хората около тях да споменават Клементе Фигуера (или пък някак си съм го пропуснал).

Радвам се, че споделих всичко това и в mazeto.net, и ми е интересно да се запозная и с вашето мнение и коментари по въпроса на връзката между технологията на Bedini SG и Генератора на Фигуера. Живо бих се интересувал, ако някой от вас всъщност има практически опити по репликирането на Фигуера или по реализирането на Bedini SG с механичен или електронен комутатор.

caduceus:
Здравейте колега,
благодаря Ви за смисления пост. Имам малък Бедини генератор и правя тестове в няколко направления за подобряването му - когато има добри резултати, ще ги публикувам. Смятам, че магнетния принцип не е случаен - практиката ми и тази на колеги досега показва, че колелото е задължително в случая, за да работи коректно устройството. С генератор нещата са коренно различни и много по-зле.
Относно "завъртулките" по корицата на книгата, както и тези при Лийдскалнин - вероятно това е стилизирано изображение на точно определен /пазен в тайна от простолюдието/ природен принцип. Който прави нещата да се случват когато е спазен :)
Прилагам като допълнение и монограмът на Орфиреус /Йохан Беслер/, както и тракийски мотиви, открити в могилите по нашите земи. Навеждат на някои изводи, нали... Например че това което си мислим че знаем, не е точно така - или поне не е пълно.
Поздрави!

june1900:

--- Цитат на: caduceus в Февруари 05, 2017, 12:24:32 pm ---Смятам, че магнетния принцип не е случаен - практиката ми и тази на колеги досега показва, че колелото е задължително в случая, за да работи коректно устройството. С генератор нещата са коренно различни и много по-зле.

--- Край на цитат ---

Здрасти, caduceus.
Да, причината за магнитния принцип е ясна. Един генератор на квадратен сигнал все пак изисква някакво консумиране на енергия - това го различава от постоянния магнит, който, както всички ние убедените в Свободната Енергия знаем, е източник на енергия. В това отношение той се намира от другата страна на генератора на сигнали. Колелото с магнитите, бидейки маховик, представлява и механична батерия, съхраняваща енергия под формата на инерция. Енергията за тази инерция идва от момента, в който захранващата батерия изпълва намотката с цел последващото имплодиране на магнитното поле за високоволтовия импулс.

Бедини винаги подхожда към нещата максималко икономично, опитвайки се да напасне някаква по-холистична реализация в изобретенията си. Поради това той е предпочел да реализира комутатора под формата на маховик с магнити по него - вместо да харчи енергия (като консумиращ генератор на сигнали), той отдава енергия (заради естествения афинитет на магнитите към желязната сърцевина на намотката), и вместо да пренебрегва енергия (като безучастния генератор на сигнали), маховикът се опитва да съхрани някаква част от разходваната енергия под формата на инерция.

Няма други причини Бедини да предпочита маховик с магнити.

В противен случай това би означавало, че Бедини не е бил достатъчно искрен в наръчниците си. Ако допуснем, че Бедини е бил максимално искрен в наръчниците си и не е премълчал нищо, то в такъв случай маховикът с магнитите няма друга функция освен малък положителен принос в икономисването на енергия (тоест няма отношение по въпроса с генерирането й).

Аз предпочитам да допусна, че Бедини е бил максимално искрен в наръчниците си. Да допусна противното, би означавало, да изпадна в мистификации, а през целия си живот Бедини демонстрира с поведението си, че точно това не иска да прави (да вкарва хората в мистификации).

 



--- Цитат на: caduceus в Февруари 05, 2017, 12:24:32 pm ---Относно "завъртулките" по корицата на книгата, както и тези при Лийдскалнин - вероятно това е стилизирано изображение на точно определен /пазен в тайна от простолюдието/ природен принцип. Който прави нещата да се случват когато е спазен :)

--- Край на цитат ---

Именно затова е толкова важно, че един абсолютно научен труд и технически наръчник е избрал тази символика за корицата си. Трябва да се отбележи, че това е било във времената преди световният Кабал да е разполагал с пълен контрол над научно-индустриалната обстановка.

На всичкото отгоре трябва задължително да се отчете факта, че Наръчникът на Дейвис е издаден, когато Максуел е бил едва 10 годишен (той се ражда през 1831, а Наръчникът излиза през 1842г). Следователно, този вид наръчници и духът, в който се обсъждат установените до онзи момент научни факти, са именно основата за научното разбиране на Максуел, а това означава, че разбирането за етера в науката е естествено последствие именно от тези наръчници.

В тази светлина, Наръчникът на Дейвис ползва определено древни символи, защото човечеството обожествява електричеството много преди Египет. Съгласи се, обаче, че Лийдскалнин, точно както Максуел, е много по-вероятно да се е запознал с тези принципи не от Орфей, а чрез посредничеството на този наръчник от 1842г.

Лично аз съм на мнение, че атлантическото допотопно познание и знанията на пред-египетските народи са изгубени за нас, добре охранявани от малцината, управляващи света. Далеч съм от мисълта, че един Дънов например може да ни каже каквото и да е конкретно относно това загубено за нас познание. Много по-интересни са ми времената ПРЕДИ световните корпорации да изградят империите си и ПРЕДИ банките да изградят банковите си картели и да се превърнат в световно банкерство - това ще рече именно времената между 1800г и началото на Втората Световна война, с други думи времената на Тесла, Кийли, Шаубергер, Лийдскалнин, Вилхелм Райх... и Клементе Фигуера, за който говоря във връзка с Бедини.

От този диапазон 200-250 години все още имаме достъпни патенти - патентовани уреди за Свободна Енергия, преминали всички етапи от защитаването на интелектуалното право, включително разглеждане от патентна комисия - и след като патентът на Фигуера вече съществува на български, би било най-разумно да се запознаем с него като приоритет пред класическия херметизъм на Тракийските мистерии.

Недоумявам защо в интернет отсъстват реплики на патента на Фигуера, при условие, че е толкова елементарно. Дори в патента си Фигуера и асистентите му отбелязват факта на тази простота - изтъкват го като индустриално предимство. Вместо точни реплики на патента обаче, в интернет изобилства от всякакви изгъзици и хрумвания, или пък абсурдни тълкувания на безкрайно простата патентна схема. Всякакви хора се занимават с всичко, само не и със сериозно репликиране на това изобретение.


С тази тема, изтъкваща, че централният принцип на Bedini SG е идентичен с централния принцип на Генератора на Фигуера, правя тънък намек към занимаващите се с Bedini SG и със сходни апарати, че лесно биха могли да направят реплика на един доста любопитен и доста обещаващ патент, от който Тесла също се е интересувал.

Maistora52:
June1900 - получаваш нашите общи адмирации и благодарности за труда който си вложил в това дело.
Аз в общи линии разбрах какъв е принципа на действие на този генератор и съм впечатлен - с малко скепсис към една от "фазите" на комутиране - когато съответната четка се намира в комутация на контактите в средната зона на съответния резистор... имам чувството, че ако нещо не се направи "правилно" както подчертава самия Фигуера, устройството ще спре, поради уравновесяване на магнитните "потоци" в електромагнитите N и S.
Дадената схема от Бюфорн е много по-ясна и трябва да се изследва прецизно. Виждат се ясно + и - на входа и пр.
Според мен устройството на Фигуера няма нищо общо с видовете Бединки, нито по принцип, нито по концепция, нито по нищо...
Лично за мен още остава неясно - и трябва да го проуча по-задълбочено - как така се говори за електромагнити - само N и само S... след като всеки електромагнит има от едната си страна N, а от другата - задължителeн S...
...
June1900 - скромността наистина краси човека! - иначе виждам твоята компетентност с по-висока степен от тази на мнозина пишещи братя тук!
Още веднъж - адмирации!

EDM electronics:
June1900, поздравления за труда който си положил да преведеш книгите и да ги предоставиш свободно за ползване. Повечето неща са ни ясни, като прегледах материала по диагонал. Изводите които правиш, макар и да твърдиш, че не си технически грамотен са правилни според мен. Магнитите при Бедини са само един комутатор, в тях няма нищо от рода на праната, етера или скрити извънземни. Бедини-генератора може напълно да се замени с електронен комутатор.

По отношение на това дали е свръх единичен генератор, няма все още доказателства. Има разни сметки, замервания, но те не са коректни. Досега няма нито един такъв генератор, който де се е самозахранил. Има някакви странни ефекти при зареждането на акумулатори, но без самозахранване нищо не е убедително.

Ако имаш някакви доказателства за самозахранен генератор, моля представи ги, ще е интересно да видим.

За мен предсктавлява интерес 3-тия наръчник на Линдеман. Може ли да предосдставиш тези преводи в ПДФ или Уорд, за да ги разпечатам, за да не чета от монитора?

Още веднъж: Поздравления за положения труд, ще бъде от полза!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия