Автор Тема: Защо точно до Марс?  (Прочетена 27929 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Защо точно до Марс?
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2017, 05:07:24 pm »
Радвам се, че ти допада, Майсторе ;D
Когато, преди повече от година, се опитах да привлека вниманието ви върху това, единствен Хипарх се заинтригува.
А в статията има опит за предаване на информация отвъд границите на човешките разбирания и понятия, с които мислим.
Със сигурност, не са мисли на човек, понеже самият човек (мислейки) не може да го прави чрез понятия, с които не разполага!

Изключение прави mi68, разбира се ;D ;D ;D

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Защо точно до Марс?
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2017, 05:08:37 pm »
А според "готината" Ласерта ( от подземните тукашни рептилии), сме Седмата поредна човешка раса!
Явно моята досегашна информация е непълна!
Само не ми стана ясно, как тия - пък и ония рептилии - с тия дълги нокти умеят да правя такива готини НЛО-та! И въобще как толкова безшумно съществува цялата им техника под краката ни... Още по-неясен е въпросът какви точно животни ядат??? - щото те и животните отделят екскременти, дишат, отделят газове - и как и къде се дява всичко това толкова скрито... с хилядолетия наред... Ай, сега, ама и ние знаем някои "пинизи" за мимикрията въобще!

Атосе... в тебе ни е надеждата... да ги отгатнеш тия рептилски номера!
Щот г-н професора Стамен Стаменов (от АСФЕН) страшно ги мрази и по-скоро би тръгнал на изтребление срещу тях, ама не би... За другото е прав!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Защо точно до Марс?
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2017, 05:20:49 pm »
Как къде се дява? Рециклаж, брат...
А от 3-4 км. дълбочина колко да е шумна техниката?
То ние сме направили ДВГ, което докато не те блъсне, не можеш да го чуеш, та те ли?
Техника и технология са различни неща. Нашите технологии предполагат техника, която е базирана поне на 80% механика и съдейки по собствената си ограниченост на тази база, нормално е да ни се струва смислен подобен въпрос, но от чиста база интелект, може и да изглежда налудничав, кой знае?
М/у другото...има данни, че в далечното минало са ни използвани и нас за храна, колкото и гадно да звучи!
В някои племена от американските индианци и до днес има предания за влечуги-зверове, които отвличали малки деца и младежи в подземния свят...
А у нас - Змеят Горянин, на който се плащал данък девствена мома?

Моралният въпрос?
Ами...кучето е пръв приятел на човека измежду животинския свят. Интелектът му е малко след този на делфина и шимпанзето. Това не ни е пречило да ползваме хиляди години за храна делфини, шимпанзета и кучета...че и да създадем (в Азия) специални породи кучета за месо, като "Чао-чао", например...
Представи си само - ти си в "оливиновия пояс", където имаш достъп до всички редки метали, минерали и всичко, което предлага планетата, освен това нямаш енергиен проблем...? Разполагаш с технологии, позволяващи да синтезираш ВСИЧКО, което пожелаеш...

« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 05:37:13 pm от atos »

Коев

  • Гост
Re: Защо точно до Марс?
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2017, 07:23:08 pm »
Прав си атос, не писах точно по темата. Понеже все по-често ми се случва някои мои планове наглед лесноизпълними и възможни, да се отлагат и отдалечават във времето като изпълнение, поради стоварване на куп неприятности изяждащи времето и финансите които нормално биха отишли за изпълнение на ''нещицата доставящи ми удоволствие''.Сигурен съм, че чувството ви е познато колеги,..нагласили сте някой друг спестен лев, казвате си'' сега е момента, после няма да имам време''.. и хоп! Натрисат ви се неканени гости, или рекордно люта зима, или и двете заедно, и си оставате само с мечтите.
Та наистина би било чудесно да създадем колония на марс и дано скоро това да стане.Надявам се средствата предвидени за това от програмата за колонизиране на марс да не идат за купуване на оръжия и боеприпаси заради непредвидени обстоятелства.