Автор Тема: Поредният Магнитен генератор  (Прочетена 102133 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #30 -: Декември 30, 2016, 01:46:55 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=_LJz0SIbz5Q
plcsoft, какво искаш да кажеш с това менте, каква е идеята ти, какво да разберем или научим?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #31 -: Декември 30, 2016, 05:38:22 pm »
plcsoft, какво искаш да кажеш с това менте, каква е идеята ти, какво да разберем или научим?

Почивните дни ще спретна една опитна постановка. Да видим менте ли е? Или да!  :D

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #32 -: Декември 30, 2016, 05:48:42 pm »
Шъ го давам като ванга- нищо няма да излезе!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #33 -: Декември 30, 2016, 07:00:09 pm »
Човекът от клипа (от plcsoft) си казва, че постановката работи само няколко минути за сметка на заряда, който кондензатора получава от батерията.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #34 -: Декември 30, 2016, 07:09:54 pm »
Почивните дни ще спретна една опитна постановка. Да видим менте ли е? Или да!  :D
Ами да ти спестя губенето на време по празниците, менте е. В дървената поставка има намотка-антена, която зарежда йонистор /той се вижда/, а предавателя е GSM, поставен под масата. То няма никакво значение, че ти издадох тайната, защото, ако помислиш и осъзнаеш това, което знаеш и което си учил, няма как да е истина. Такъв клип е способен да направи само един безделник. Аз съм по-склонен да повярвам в Дядо Коледа.  :D

http://www.blitz.bg/svyat/bashcha-zasne-s-kamera-poyavata-na-dyado-koleda-za-da-dokazhe-sshchestvuvaneto-mu-video_news475287.html

Ето го отново ментето: https://www.youtube.com/watch?v=XCMBhTNfnz0


Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #35 -: Декември 30, 2016, 07:18:27 pm »
"Менте" не е правилната дума в случая, защото автора не се мъчи да заблуждава, а съвсем точно обяснява какво се случва.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #36 -: Декември 30, 2016, 07:20:45 pm »
Добре, че автора на изобретението ни обясни какво точно се случва, защото ние не знаехме за тези процеси с разреждането на кондензатора и имаше нужда от неговия клип, за да го научим.  :D

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #37 -: Декември 30, 2016, 07:42:27 pm »
ОХ., значи е менте!

(ОХ. да се чете като Очен Харашо)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #38 -: Декември 30, 2016, 09:14:06 pm »
Тюююю, тъкмо се бях настроил на вълна изследвания! Убихте ми инерцията! Сега три дена само ядене, пиене и спане(релакс). Никакво СЕ. :) :)
 Приятно прекарване на Новогодишните Празници!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #39 -: Декември 30, 2016, 09:21:40 pm »
Неосъзнат грях към самия себе си е на празници да ти дими поялника. Но ако имаш все пак желание да експериментираш те съветвам да направиш опита с плексигласовата установка на руснака - особено, ако имаш под ръка неодимовите магнити. Мисля, че тази установка е работеща.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #40 -: Декември 31, 2016, 06:01:22 am »
И аз мисля че, това устройство е работещо но, за сега плексигласовата установка на руснака ще почака по-топло време. Може би пролетта. Всъщност миналата година я направих защото имах необходимите материали. Единствено съм дал 15лв за стругарски работи.
За продължаване работата по-тази установка има два проблема ЕДМ.
1. Оказа че, мощността генерирана в бобините не е достатъчна за да се създаде необходимото противодействие на постоянните магнити в ротора.  Трябва да се пренавиват всички намотки наново. Това е трудоемко, става бавно, защото първо трябва да се размотаят на ръка, после да се намотава наново пак на ръка.
2.И вторият, по-важен проблем е че, нямам необходимият диаметър на проводника.
Затова спрях работа по-този експеримент. За сега събирам само информация.
   

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #41 -: Декември 31, 2016, 11:46:45 am »
....
1. Оказа че, мощността генерирана в бобините не е достатъчна за да се създаде необходимото противодействие на постоянните магнити в ротора.  Трябва да се пренавиват всички намотки наново....

Здравей plcsoft,

според мен, проблема не е в бобините,
а в увеличаване силата на магнитите.
Вземи един много силен магнит и един много слаб магнит - ще видиш с каква лекота се отблъскват. Използва се ефекта при джудото - използвай силата на противника.
Така получаваме със слаб ток в бобините - респективно слаб магнит -
 силен отблъскащ ефект, за сметка на силния магнит.
Дисковото магнитче е със  сила на отлепване 0.4 kg/ ф 5мм х 2мм/ , a плоския магнит е 30 kg .

https://youtu.be/XGgSY-PqTQo

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #42 -: Декември 31, 2016, 03:32:14 pm »
Здравей plcsoft,

според мен, проблема не е в бобините,
а в увеличаване силата на магнитите.
Вземи един много силен магнит и един много слаб магнит - ще видиш с каква лекота се отблъскват. Използва се ефекта при джудото - използвай силата на противника.
Така получаваме със слаб ток в бобините - респективно слаб магнит -
 силен отблъскащ ефект, за сметка на силния магнит.
Дисковото магнитче е със  сила на отлепване 0.4 kg/ ф 5мм х 2мм/ , a плоския магнит е 30 kg .


Здравей, madsatbg
Магнитите който ползвам са със сила на отлепване 10кг всеки един. При тази магнитна сила и при въздушна междина около 2-3мм между магнит и бобина в намотките получавам максимално е.д.н от порядъка на 4-5 волта. Това напрежение се получава при максимална скорост на ротора. Ако си гледал внимателно клипа на руснака то там измервателният прибор показва напрежение  от порядъка на 10-12 волта. При мен е двойно по-малко. Когато променям силата на магнитите(имам такава възможност) то напрежението също се променя но се променя и силата на Ленц ефекта. От направените многобройни опити стигнах до извода че, трябва да се "намери" точното съотношение между силата на магнитите и мощността индуцирана в намотките така че, първо да се получи отблъскване и второ да се преодолее силата на триене създадено от лагерите и въздуха. Макар че тази сила е нищожна но все пак я има.   

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2019, 09:47:25 am »
Поредният Магнитен генератор.
https://infinitysav.com/
Infinity SAV твърди, че успешно е изградил генератор, който работи с постоянни магнити и бифиларни бобини.
https://www.youtube.com/channel/UCq_qGHzYorAsR4sYi3m50sA

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2019, 11:21:43 pm »
На мене все повече започва да ми прилича на мотора на Адамс, новозеландеца, но бобините са без сърцевина. На 10 kW генератора, магнитите са на статора!  (Андрей Тирха даже ги опипваше с една отвертка).Защо Слободян си създава проблеми с извеждането на контактите на бобините, които трябва да очакваме, че са в ротора, или магнитите и бобините са в статора? Ще гледам клиповете по - внимателно...