Автор Тема: Поредният Магнитен генератор  (Прочетена 102079 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #15 -: Декември 25, 2016, 10:42:08 am »
Честита и Весела Коледа и от мен!
Всички да сте живи и здрави, а пък другото ще се оправи! :)

Тази тема за тоя вид генератори много ме вълнува, защото точно започнах да правя подобен преди 6 години и за това имено се записах във форума.
И аз тогава си мислех да се управлява с PIC и програма. Зависимостта от стругари и фрезисти все още ме спира да го направя. Подобен е на това, което се показва, дори смятам че идеята ми е по-добра, но предстои да се докаже това. Важното е че виждам, че това работи. Ако съм разбрал правилно от клипа, захранване външно няма(а аз смятах първоначално да има акумулатор), а се използва изцяло захранването от генератора. Отначало е малко, но на PIC-a не му трябва много(3-5V), а явно е че е достатъчно и за завъртането на ротора, отначало бавно, но се вдигат бавно оборотите, а от там и напрежението и мощността.
Малкото енергия, която се отклонява за задвижването (и потдържането на това движение) на генератора явно е достатъчна, защото тоя генератор не се товари да задвижва друг генератор, а самия той си произвежда електричеството. Трябва само да се преодолее триенето и ленца, но затова помага и кинетичната енергия на развъртяния ротор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #16 -: Декември 25, 2016, 11:17:11 am »
Честита Коледа на всички!
Да, този магнитен генератор по всичко личи работи и произвежда СЕ.
Ето в този клип е виден принципа му: https://www.youtube.com/watch?v=ztRr-dUs6EU
Според мен бобините на статора са разположени елипсовидно спрямо ротора по отношение на ленц реакцията. Образува се радиален участъ на нарастване и на спад, като мъртвата точка се преодолява от инерционните сили на ротора, затова и генератора се саморазвърта, постепенно развива скорост.

Тук има обяснение на английски: https://www.youtube.com/watch?v=4Uo092W8hYw&t=76s
Който разбира може да преведе нещо. Няма го на руски.

В крайната конструкция обаче всичко е разположено пропорционално, еднакво, но предполагам с помощта на контролер се създава тази елипсовидна връзка на магнитното поле, чрез управление на всяка бобина с ШИМ регулатор. Т.е. няма нужда от изместване на ъгъла на бобините, т.к. това се постига с помощта на електроника.

Ето тук конструкцията на генератора: https://www.youtube.com/watch?v=VNmtFMuhDAY
Вижда се, че бобините са с ламелна сърцевина и се еднакви, разположени успоредно на магнитите.

Вижда се в клиповете, че е вложено доста старание, качествена изработка и доста средства, доста хора при презентацията и едва ли тия хора ще го правят просто да впечатлят някой, да го излъжат.

Мисля, че този генератор няма нищо общо с Бедини. Транзисторите които се виждат там, управляващи всяка бобина според мен са ШИМ-ключове.

Впрочем вчера четох една статия с Медведев за развитието на атомната енергетика и тълкуват думите му, че атомната енергетика няма бъдеще в Русия. Това косвено показва, че сме на прага на публичността на СЕ.

Поздрави!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #17 -: Декември 25, 2016, 12:32:31 pm »
Честита и Весела Коледа и от мен!
EDM electronics, остава основния въпрос - принципа. Аз лично все още не мога схвана какво точно трябва да свърши тази електроника. Ако това се изясни електрониката е най-лесната част.

П.П. Дали сме на прага на публичността на СЕ не знам, но като гледам този генератор никак не е евтин за направа и изисква сериозна работа. Прав си, че е малко безсмислено да се влагат толкова средства и време, само за един "фейк". Не мисля обаче, че е по силите на който и да е от нас чоплещи нещо по отделно. Трябва си екип. Но преди всичко изясняване на принципа и работа по него.

Поздрави на всички!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #18 -: Декември 25, 2016, 12:51:45 pm »
Да, принципа не е съвсем ясен. Електрониката не е трудна за направа, ако се знае принципа. Механиката също мисля не е трудна - повечето е стругарска работа. При изготвяне на чертеж имам приятели стругари, фрезисти и т.н. ще го изработят за отрицателно време. Гледам материала е нещо, като полиамид - не  е толкова скъп. Малкия прототип 1 кВт грубо не струва повече от 500 лв. материали и труд, така че ми се вижда във възможностите на всеки да си го позволи. Трудното и скъпото е научаването на принципа. Ако някой ще се заема с този генератор според мен трябва да тръгне от началото, от плексигласовия макет, за да набара принципа. И струва ми се бобините са с две намотки - една за самозахранването и една за свалянето на енергията, или се лъжа?

Този генератор заслужава внимание.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #19 -: Декември 25, 2016, 01:41:57 pm »
Д.... И струва ми се бобините са с две намотки - една за самозахранването и една за свалянето на енергията, или се лъжа?

...

Може би това е "самото" начало....

п.с. Двете бобини от ляво са генераторни, а третата в дясно - тя е под ъгъл спрямо магнитите, е двигателната.
« Последна редакция: Декември 25, 2016, 02:10:33 pm от madsatbg »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #20 -: Декември 25, 2016, 02:21:26 pm »
      Като видя рязкото нарастване на оборотите става ясно че има нещо тъмно...Браво на монтажистите!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #21 -: Декември 26, 2016, 09:37:51 am »
Според мен
Може би това е "самото" начало....

п.с. Двете бобини от ляво са генераторни, а третата в дясно - тя е под ъгъл спрямо магнитите, е двигателната.

.........и трите намотки са едновременно и двигателни и генераторни. Двете са на 90 градуса спрямо магнитното поле на постоянните магнити а, третата служи за корекция на дефазирането между тока и напрежението.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #22 -: Декември 26, 2016, 12:18:23 pm »
Гадаенето стана много ПРОФЕСИОНАЛНО - и то точно от компетентните! -  ;D ;D ;D 8) 8) 8)
Остава да обявим Званието: Врач Първи, Врач Втори и т.н. ;D
Говоря съвсем сериозно! Благодаря на колегите, за различните гледища... много са ценни!
...
Ако разглеждаме последните прикачени по-горе фотоси, а те са все Андрееви (май само два от тях) виждаме, че батерийки НЯМА! Сърцевини в бобините пак няма. В конструкцията  с трите бобини виждам единични намотки и на трите. В конструкцията с осемте бобини виждам по две паралелни намотки и на осемте. Проводниците на намотките са свързани - Но, кои от тях и как - виждам последователно свързване тук-там и...? - и дали двете бобини дето са на "чорчик" (не са под прав ъгъл с радиуса на магнитите, по-скоро отива към 120градуса!) не са отделно от другите шест!
Няма никаква електроника на "троицата" бобини, а на "осмицата" се вижда отдолу една мини-платчица с три транзистора и няколко съпротивления...

Става много интересно! - почти фантастика!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #23 -: Декември 26, 2016, 01:54:59 pm »

.........и трите намотки са едновременно и двигателни и генераторни...
Моля за по-подробно разясняване на виждането ти, как точно става "превключването" на режимите.
Аз за сега съм пуснал саморазвъртането.

https://youtu.be/TbsV9qA7JK0

а тук имам едновременно мотор и генератор, но винаги с външно захранване.

https://www.youtube.com/watch?v=aP7DIw-SKIE


...
 а на "осмицата" се вижда отдолу една мини-платчица с три транзистора и няколко съпротивления...



Тази платчица са SMD светодиоди,които ползва за товар.

За подробна схема на свързване виж при братята руснаци:
http://realstrannik.com/forum/svobodnaya-energiya/24-motor-generatory-rotovertory?start=198


« Последна редакция: Декември 26, 2016, 02:13:33 pm от madsatbg »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #24 -: Декември 26, 2016, 05:17:30 pm »
Да ви е честита коледа!
Бре, бре, докато съм купонясвал от радост че Бог се роди, се "родило" и СЕто. Май само и аз и dymelsoft останахме скептици. Дали пък ако не сме прави, няма да настъпи сериозен трус в световната енергетика?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #25 -: Декември 26, 2016, 07:24:58 pm »
Магнитният мотор работи на принципа от схемата показана долу. Всички намотки са с равен брой навивки. И последователно свързани по-между си както е показано на схемата. С тази схема съм получил най-осезаем ефект. Не съм правил клипове. В руският сайт който си посочил съм дал параметри и резултат от опитите. За сега съм спрял изследванията си във тази област. Зима е и не ми се става роб на енергийната мафия  :D  :).

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #26 -: Декември 27, 2016, 09:20:58 am »
Този приятел - Игор Мороз - тук https://www.youtube.com/watch?v=9i9lw9mkHg0
показва, че бобините разположени с отвора си радиално са по-ефективни от разположените напряко.
Тук https://www.youtube.com/watch?v=Tc_UwUQlydY също показва интересни работи...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #27 -: Декември 27, 2016, 04:45:58 pm »
Че това не се ли вижда с просто око? И без мерене. По принцип най добре, намотката да бъде с форма като при вятърните генератори. Т.е. най дългите части да са разположени перпендикулярно на магнитните силови линии.
Късите части са успоредни на магнитните силови линии и представляват излишно съпротивление. Но без тях не може.
Нещо като сплескана елипса, като магнитите най добре да бъдат паралелепипед. Тези две форми осигуряват най плътно оползотворяване на полетата с мин. загуби. Без значение за двигател или генератор. Нещо което е отдавна измислено и се прилага.
Само че, защо темата се измести в паралелна посока?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #28 -: Декември 30, 2016, 11:37:16 am »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #29 -: Декември 30, 2016, 12:49:49 pm »
Последното ме разсмя.
Представям ви едно абсолютно СЕ:
https://www.youtube.com/watch?v=zfBG0d5Oj3c