Автор Тема: Поредният Магнитен генератор  (Прочетена 102115 пъти)

Неактивен rumenat

  • Неактивен
  • Публикации: 1
Поредният Магнитен генератор
« -: Декември 20, 2016, 09:24:45 pm »
Здравейте на всички нов съм във този форум,но и аз като всички се ровя по нета да намеря работещо решение как човек да си направи в къщи 5-10кв свободна енергия но за сега неуспешно.Ако някой е успял нека да сподели за да фалираме ерепетата :).Аз ще споделя няколко клипа от нета,ако може някой да каже дали е възможно това.
https://www.youtube.com/watch?v=EmdKVecQhXs

човека твърди че половината енергия върви за самозахранване,половината остава за ползване 3кв-3кв

тука ще кача и друг модел от друга фирма но за него не ми става ясно какво може да произведе като киловати

https://www.youtube.com/watch?v=LNBDbDaXwVw

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #1 -: Декември 20, 2016, 11:01:21 pm »
 колега rumenat
Горният клип сме го гледали и разисквали във форума няколко човека откриха няколко доказателства "пропуски" че това е неугледен фейк На български му се вика направо измама. Не губи време да гледаш купища глупости в тубата няма да ти стигне живота да ги изгледаш. Вероятността да попаднеш на нещо истинско е толкова колкото е вероятността да спечелиш джакпота от тотото. По добре чети глупостите написани в този форум защото определено концентрацията на полезни неща е малко по висока от тази в тубата.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #2 -: Декември 21, 2016, 12:09:07 pm »
Здравей, rumenat! Добре дошъл във форума!
Всички ние тук, вкупом, имаме същото еретично желание да се освободим от ерепетата (и останалите разбойници по веригата и покрай нея), но никой още не е успял. Не е толкова просто, особено на фона на вече разнебитената ни родина, в която всичко ценно се продава за скрап, майсторите вече недовиждат, а калфите забягват масово в чуожбина, където - се превръщат в роби.
Първият клип е един от серията подобни (около дузина) на Андрей Слободан - рускоговорящ, и вероятно сръбски руснак, който по мое лично мнение не ни заблуждава (както твърди Радико), защото ПРИНЦИПЪТ на който е стъпил е работещ - става въпрос за легендарния вече Джон Бедини, който според мен също (както мнозина други) бе сполетян от нерадостната съдба "да го умрат" скоропостижно.
Какво представляват разработките на Андрей Слободан? - ами "чисти" Бединки, съоръжени с хитра електроника.
Има една малка негова - 1kW -бединка, която той разглобява пред камерата на съставните й части и се вижда с просто око следното:
https://www.youtube.com/watch?v=VNmtFMuhDAY
https://www.youtube.com/watch?v=FFULC3zaqPY
1. Статор - 55 бобинки навити бифилярно - в 11 успоредни на оста, реда, по 5 броя на ред. Свързването им към електрониката е част от хитрината - и засега не ни е известна - не са представени схеми. На това малко генераторче всичките бобини са въздушни (но може и да бъркам, защото не е ясно показано) -т.е. без сърцевина.
2. Ротор - 60 броя неодимови магнити, в 12 успоредни на бобините реда, по 5 броя на ред. Разположението на магнитите е строго под 90 градуса спрямо бобините. Под въпрос е, дали всичките 60 магнита са разположени с единият си полюс навън, точно както при Бединките.
3. Електрониката - не съм специалист по интегралите, но освен преобразувателя за 220 волта, Андрей споменава и т.нар. "софтуер - програма", която е всъщност първата (след бобините) хардуерна платка с процесор/и, операционни усилватели и др. имащи за цел да управляват САМОРАЗВЪРТАНЕТО на ротора. Това е възможно, но е част от основното ноу-хау на изобретателя и схемата му НЯМА да ни се представи.
 Със сигурност е нещо много  просто като идея и е постижимо с наличните на пазара елементи.
За сега ще се въздържа от обяснения и предположения, какво точно е сътворил Андрей Слободан, но съм готов да вляза в творческа дискусия какво точно се иска от съответната електроника, предвид досегашният ми опит с Бединките.

На втория клип - нищо съществено в аспект Свободна Енергия не е е демонстрирано и не си струва да се обсъжда.
Поздрави!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #3 -: Декември 21, 2016, 12:44:32 pm »
Ремъка майсторе ще ти припомня за ремъка. автора твърди, че електродвигателя се ползва за с стартиране и после преминава в генераторен режим, но както забелязах и предният път като се пусне клипа на фулскрин и на забавен кадър се вижда ясно че и в двата случая едното бедро на ремъка е по изпънато от другото понеже е натовареното а другото понеже е разтоварено леко вибрира. Това принципно е нормално, но би трябвало при преминаването в генераторен режим да се натовари другото бедро а нищо не се променя и в допълнение на това, че въртят генератора натам насам но единият крак подозрително остава на едно и също място. Позабравил си ги тези неща май. Има ги някъде във форума стоят си добре би било да не се повтаряме и да се въртим в кръг като кобила на харман. 

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #4 -: Декември 21, 2016, 02:18:02 pm »
М;чи как да не работи този дивайс? Я си припомнете принципа "барон Мюнхаузен"!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #5 -: Декември 22, 2016, 09:39:41 am »
Хубаво, де, да речем че е фейк някое си, дето има ремък, ама на двата линка дето съм пуснал няма никакви ремъци, няма батерийки, няма (невъзможни са в случая) индуктори на електромагнитно поле някъде отстрани, защото това би повредило електрониката, а в същото време и на пръв и на десети и на двадесети поглед - джаджата се върти. Тук барон Мюнхаузен отсъства, няма го скрит никъде.
Отделно, онези големите Преобразуватели - дето имат ремъци - не са един и два - на сайта на Андрей Сл. има повече от дузина клипа - https://www.youtube.com/channel/UCq_qGHzYorAsR4sYi3m50sA , на които се видяха най-малко половин дузина СЕРИОЗНИ апарати - и изниква въпросът: Защо ли пък са толкова много? - едва ли е за да шашка публиката! Защото няма никакъв смисъл да правиш много и все НЕработещи джаджи, и то - забелязвате интериора - в определено институтска среда. Сещайте се, че в условията на пазарна икономика всичкото това струва МНОГО пари, и няма институтска управа, която да хвърля стотици хиляди мангизи за фейкове.
Тук, дребното шикалкавене на тема - "Те такова животно нема!" - изглежда смешно на фона на цялото това, буквално серийно производство и съпътстващите го разходи - в работни часове, скъпи материали и всичко това при наличието на сериозна инструментална поддръжка.
Най-добре е в нашия случай, да зададем правилния въпрос - КАК всъщност РАБОТИ??
Приемам сериозни доводи ЗА и ПРОТИВ само от колегите Електрончици и такива показали свои РАБОТЕЩИ "Бединки" тук във Форума,защото - подчертавам - Принципът на "бединката" съчетан с правилната електроника може да обясни наличието на "невъзможното животно" - естествено не говорим за Перпетуум Мобиле! - а за специфично ПРЕОБРАЗУВАНЕ на вложена в магнитите ЕНЕРГИЯ и произвеждането на електрически ток от нея.

Тук, май трябва да създадем нова поговорка: "Не търсете ВОЛ със скрито под него Теле!" - защото скепсисът Ни, трябва и да е творчески!
Моят такъв не ме напуща дори и насън!
Поздрави!

п.п. Атос! - добре ще е, да прикрепиш тази новооткрита тема към вече създадената тук: http://mazeto.net/index.php/topic,9884.0.html

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #6 -: Декември 22, 2016, 10:56:38 am »
Майсторе не са една дузина, на потребителя "Infinity SAV Team" преброих точно 30 видеоклипа на тема магнитни мотори. Във тези 30 клипа е включен и въпросният. Е питам и отговор не искам:
 Защо му трябва аджеба да прави фейкове ако имаше работещ прототип.
 Със сигурност в тубата има поне един клип на наистина работещо устройство и за това е изливането на цялата тая долнопробна бълвоч от стотици хиляди фейкове за да се изгуби слабия глас на истината в рева на тълпата платени измамници. Определено потребителят "Infinity SAV Team" е един от тях. Безсмислено е да се търсят работещи устройства вероятността да ги откриеш е равна на вероятността да удариш джакпота от тотото. За мен по сигурният начин е да разбереш принципа и да създадеш сам машината. Опирайки се обаче на принципите на които "робува" Юлиян а не опирайки се на неразбираеми изявления на "капацитети" за факти които никой другосвен тях не може да повтори.
Ето току що ми хрумна и ще си сменя личното лого по този повод.
 

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #7 -: Декември 22, 2016, 05:00:16 pm »
http://mazeto.net/index.php/topic,8731.0.html

тук се крие СЕто!

Velektra

  • Гост
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #8 -: Декември 22, 2016, 09:02:38 pm »
Майсторе, не съм много съгласен с това:

...........
Какво представляват разработките на Андрей Слободан? - ами "чисти" Бединки, съоръжени с хитра електроника.
...........

Андрей Слободан използва яки неодимови магнити и генерира яко електричество в намотките.
При Бедини магнитите са слаби и генерират електричество само в тригерната намотка, което е достатъчно да е малко над 0,6V, за да отпуши транзистора като се подаде на базата му. Естествено че се генерира и в другите намотки, но то е пренебрежимо малко, отколкото това от захранването на съответната намотка.
При Бедини целта е при рязкото запушване на транзистора да се получи висок и кратък обратен импулс от бобината за зареждане на акумулатора.

П.П. Точните думи на Дон Кихот са:
"Свободата, Санчо се намира на върха на БОЙНОТО копие!" :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #9 -: Декември 23, 2016, 10:04:22 pm »
Добре Майсторе! Искаш конструктивен коментар.
Първо, къде видя тази "бединка"? Аз никъде не я виждам! Всички надписи които се появяват, целят да ни убедят че съоръжението е изключително. Но никъде не се споменава "бедини". Перифразирам набързо. Това е прототип модел на магнитен генератор с 250 нео магнита, ротор (кой знае защо е наречен вал) с бифилярни намотки. На видеото виждаме плавно развъртане на асинхронен двигател с честотен инвертор до 1500 rpm (оборота/мин). Тогава можем да изведем мощност от генератора. Еф. повече от 300% защото освен че генератора се самовърти, ами пали куп крушки, една печка и един вентилатор.                                                                                                                                                                   Как работи? При постепенно натоварване оборотите падат, честотният инвертор поддържа оборотите чрез електронен контролер.       И още не съществени писания.
Но ето и най интересното: Постоянните магнити и бифилярните намотки, могат да генерират тази енергия без никакво усилие защото няма anti-moving driving force. Може би с този израз иска да каже че няма Ленц ефект, но не съм сигурен. Като цяло израза ми изглежда не на място.
Ето ти моят коментар. Въртят се намотките в статорно поле от постоянни магнити. Индуктираната в тях ЕДС се извежда или с пръстени или с колектор. Това обаче не ни се показва. Това си е направо голямо "динамо от москвич".
Питаш се защо е това производство и разходи? Вероятно някак се връщат, но не и от въображаеми 300%.
Не си чукай главата. Тук няма нищо за разгадаване.
Весела коледа!



Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #10 -: Декември 23, 2016, 10:22:18 pm »
По скоро гледайте този хитрец, какво слънчево моторче си е направил.
https://www.youtube.com/watch?v=dOw0gjwkE4g

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #11 -: Декември 23, 2016, 11:29:58 pm »
По скоро гледайте този хитрец, какво слънчево моторче си е направил.
https://www.youtube.com/watch?v=dOw0gjwkE4g

Нарича се мендосино мотор и не е нещо ново - от шейсетте години на 20 век.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mendocino_motor

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #12 -: Декември 24, 2016, 11:49:06 am »
Благодаря ти, Боже, че ми показваш колко съм тъп! - ама хем съм съгласен, хем не съм - с горни някои доводи.
1 Аз разглеждам и обсъждам САМО и единствено дребното "генераторче" - https://www.youtube.com/watch?v=FFULC3zaqPY  - - това с магнити (12х5=60бр.) на ротора и бифилярни намотки (11х5=55бр.). Отделно - две платки - едната е "програмно-софтуерната" (както я нарича Андрей) и преобразувателната от която излиза 220 волта и захранва лампите.
ЗАЩО наричам това - "бединка" - защото е спазен принципа "Магнит срещу Бифилярна намотка" - И:
2. Не само от мои опити е явно, че този принцип работи - НЕ само с феритни, но и с Неодимови, и то доста силни магнити - най-силните Неодимови с които съм пробвал са със сила на отлепяне 8 кг единия брой. Отделно, "номерът" с намотките и особено техния брой (2-3-4 и повече на една бобина), Също - Фи на навивките и техния брой, Също - наличието или не на зареждаем акумулатор, и ред други  - като най-важното отнасящо се до мои разработки бе свързването към "Трета - ИЗВЪН СХЕМАТА намотка (паралелно на основните две НА ЕДНА И СЪЩА РАБОТНА БОБИНА) на огромни по капацитет кондензатори и многократното черпене от тях на сериозни тоци от релета и соленоиди... ПРИ ТОВА с напрежение от 125 до 400 волта" в разните варианти.
3. Андрей изрично подчертава, че НЯМА батерийки И КОНДЕНЗАТОРИ. Защо!? - За да подскаже на класическите "бединкаджии", че е намерил ДРУГО решение - по мое мнение с процесорите и операционните усилватели.
- И какво се получава на практика? - при конфигурацията "11 статорни бобини СРЕЩУ 12 роторни магнита" имаме едно "изтегляне" на "работното засрещане назад - обратно на посоката на въртене. В същия момент имаме (при Андрей) бифилярна намотка, при която едната от тях е - да я наречем "развъртаща", а другата "генерираща".
При ПЕТ магнита (от ротора) срещу ПЕТ бобини (в статора) има най-малко дузина комбинации на свързване на отделните намотки И една с друга, И към съответната "програмно-софтуерна" платка. Да не говорим пък, за комбинациите на схемното свързване на процесорите и ОУ-тата към съответните намотки.
За това казвам, че тук е "хитрината". И тя е - категорично - някаква много тъпа такава. Убеден съм.
Защото, а сега! - да обърнем концепцията на една поговорка, гласяща: "Кой би разбрал един гений? - отговор - Друг Гений" - така: "Кой би разбрал един тъпак? - отговор - Друг тъпак!"
Естествено Андрей НЕ Е тъпак! Ама и аз не съм!  - поне не е доказано!?!? ;D ;D ;D
Значи, "нанюхвам" нещо, и съм сигурен, че и самият Андрей, го е "нанюхал" - само дето няма да покаже СХЕМАТА, което е най-кофтито! :'( :'( :'(
А самата СХЕМА - на Андрей, е всъщност, според мен, една МУЛТИПЛИКАЦИЯ (с чиповете) на една от основните схеми на Бедини - тази с един или два транзистора.
Т.е. - аз разглеждам Андреевата разработка като една Мулти-бединка" - те това е, и те така!
 Единственото, което не намирам е, че - не виждам ясно Статорните бобини на Андрей - СЪС или БЕЗ сърцевина СА?! - защото при Бединитата трябва да са СЪС сърцевина.

Чопленето е полезно! - не само на зъбите и на носа!
 8) 8) 8)
« Последна редакция: Юли 14, 2017, 08:21:52 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #13 -: Декември 24, 2016, 03:01:53 pm »
При Бедини намотките са постоянно захранени от акумулатор или ТЕС например. Затова аз поне не съм виждал "бединки" с плоски бобини, а са все цилиндрични. Магнитите дори и да са мощни не могат да генерират кой знае какво електричество в цилиндрична бобина. Физически магнитното им поле няма да достигне или обхване цялата бобина. Но дори и да са "плоски" бобините, въпроса е че са захранени при Бедини.
Тук при Андрей Слободан бобините са "плоски" и най-важното не се захранват от никъде! Така магнитното поле минава през цялата намотка и генерира електричество. Това си е чист генератор. Намерен е начин с част или с всички бобини, създавайки електромагнитно поле да върти ротора с постоянните магнити.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #14 -: Декември 25, 2016, 07:53:58 am »
Весела Коледа! Бъдете живи и здрави, и все по успешни в "битката" за усвояване на СЕ!
Специални благодарности към Locco, за извеждане на първоначалната спецификация на елементите в схемата на Андрей! - които елементи са както и очаквах.
Чудно ми е едно - защо "програмната платка" не е включена във веригата "генератор-инвертор-лампи", а само я показва, и я оставя отстрани?!
Остава още да гадаем!
Благодаря и на Velektra за мненията. Трябва да отбележа обаче следното: Бединката работи и с плоски бобини - пробвал съм - макара с фи външно 60мм, фи на вътрешния отвор 20мм, и височина 20мм. Просто задължително е да има сърцевина - това е. Пробвал съм за сърцевина и плътно желязо, от арматура, и болт - при това доста по-дълъг от височината на макарата - винаги работи, и параметрите на тоците не са кой-знае колко различни - това като контрапункт на истерията около помеднените електродни жила. Става и с ламели от траф, прави и Ш-образни.
Остава въпросът със Схемата!

Поздрави!