Автор Тема: Поредният Магнитен генератор  (Прочетена 102227 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #90 -: Февруари 27, 2019, 03:47:06 pm »
Bat_Vanko, направо ти се чудя на упоритостта да анализираш и обясняваш твърденията на Енталпий...
Ама...като се замисля...и при мен е същото в някои други теми...

Нищо, давай, пък поне да "хване дикиш" ;D
Ами трябва да се затвърди хубавичко че СЕ няма и не може да има,атосчето...
Въобще изобретателите да не си правят труда да демонстрират СЕ!щом ЗЗЕ казва че няма ,значи няма.а пък ако има някой може после и него да го няма....маааата СЕ 'бало!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #91 -: Февруари 27, 2019, 03:58:52 pm »
чакайте, чакайте малко. Навремето на съдържанието на феромагнитната магнитофонна лента казвахме че се състои от домени а не домейни и така си беше прието и във училище така сме учили. Не мога да разбера какво е това изопачаване сега от страна на уж образовани хора. Може да е било грешно но е било така и това е неоспорим факт, така е и трябвало да остане. Не е на добре тоя кривеж, който върви сега, то по тая логика след време голяма част от думите които използваме може да се изопачат до неузнаваемост и да бъдат официално приети като правилни, което е пълен абсурд и мракобес. Съжалявам но образовани и интелигентни хора да извъртат нещата по подобен начин за мен е под всякаква критика. Засрамете се поне малко защото е грозно и нелепо. Въпреки всички кусури на Енталпии които намирате за домените е прав, така се наричаха и заставам зад думите си твърдо и категорично...
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 04:34:14 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #92 -: Февруари 27, 2019, 04:31:53 pm »

Въобще изобретателите да не си правят труда да демонстрират СЕ!
Векторе, много (ама наистина - много) държа да ни запознаеш с изобретенията на изобретателя  Енталпий, също както и с въпросните демонстрации на тези изобретения!
Кажи колко време ти трябва да си подготвиш "презентацията", защото ние (гладните за познание) с трепет ще те очакваме да покажеш?

x_name41, тази дребна корекция не е причина за промяна на основния смисъл, а той е...толкова неуловим, че е сведен почти до липса!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #93 -: Февруари 27, 2019, 04:58:14 pm »
Именно Ленц-ефектът е този, който е като лост, прехвърлящ механичната енергия в еклетродвижеща
За да СЕ(ни) убедиш в истинността на твоето предположение, можеш да направиш елементарен опит – два магнита и една намотка. Заключенията които СЕ предполага ще направиш, ще бъдат споделени за всеобща радост. Аа, да веднага СЕ натрапва ответния отговор – а ти като си ги правил тези експерименти и знаеш отговора защо не споделяш….

montanar

  • Гост
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #94 -: Февруари 27, 2019, 06:02:50 pm »
Цитат
Нищо, давай, пък поне да "хване дикиш"
Абе то да хване ама на какво  ;D
По безсконструктивна тема скоро не е имало ....

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #95 -: Февруари 27, 2019, 06:22:27 pm »
Векторе, много (ама наистина - много) държа да ни запознаеш с изобретенията на изобретателя  Енталпий, също както и с въпросните демонстрации на тези изобретения!
Кажи колко време ти трябва да си подготвиш "презентацията", защото ние (гладните за познание) с трепет ще те очакваме да покажеш?

x_name41, тази дребна корекция не е причина за промяна на основния смисъл, а той е...толкова неуловим, че е сведен почти до липса!
О не!За СЕ да се покаже и дума да не става!даже е добре под заглавието"мазето"да пише - ако имате СЕ .показвайки го е на ваша отговорност!!!много се-изобретатели си отидоха ...даже ,имайки богата колекция от магнити се чудя дали да не я подаря,че ще взема да направя СЕ и.......с други думи:ще се объркам да направя СЕ......

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #96 -: Февруари 27, 2019, 06:42:17 pm »
Цитат
Един невеж ум не е абсолютно празен съд, а е пълнен с каша от неподходяща или подвеждаща житейска опитност, теории, факти, интуиции, стратегии, алгоритми, евристики, метафори и предчувствия, но за съжаление, на него му изглеждат полезни и точни знания.
В трафовете също имаме магнитострикция и Ленц реакция! А в нашия "траф" магнитострикцията се включва и изключва термично от магнитокалоричната термопомпа, с доста малко енергия.
Чула жабата че подковават коня и тя вдигнала крак  ;D
Чул Entalpii че трансформаторите бръмчат и решил че е от магнитострикция. Е да ама НЕ... Трансформаторите бръмчат заради вибрацията на ламелите на магнитопроводите им в резултат от протичащият магнитен поток и силите които той създава. Ако същият този трансформатор, който бръмчи, го залееш със смола той спира да се чува, но ако разхлабиш малко ламелите той започва по силно да бръмчи. Ефекта "магнитострикция" има съвсем друга естество.
Реакция на Ленц в трансформаторите няма, така разсъждава само някой който е прочел нещо но не го е разбрал. Всъщност реакцията която се получава в трансформаторите се нарича "Обратно Електро Движещо Напрежение" ОЕДН. Няма да навлизам в подробности за механизма за да не увеличавам и без това голямата каша в главата ти.
П.п. atos-е не бързай да се радваш защото Entalpii не е чул че съществуват Пелтие елементи. В момента в който го разбере веднага ще свърже поглъщането на студ и отдаването на топлина с Карно цикъла.
П.п. x_name41 и аз съм го учил "домен", но правилното произношение е "домейн". Но не аз тръгнах да се заяждам за буквата.

montanar

  • Гост
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #97 -: Февруари 27, 2019, 06:48:39 pm »
Bat_Vanko juliang ndm atos dmitarp ..... и още камара народ де имате нещо в главите - не се ли усещате че 2ма глупака ви правят луди .......
То котка да сте научили на нещо до сега .....
Незнам вие ма на мен ми писна толко яко от тия кретени че съм на път да вдигна ръце от тоя форум ..... превърнаха го в егати глупотевината.
Само едно мучане и един смислен довод или мисъл или каквото и да е де граничи с здрав мисъл няма само една демагогия и идиотия.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #98 -: Февруари 27, 2019, 09:14:17 pm »
От графиката се вижда, че при съдържание на силиций в електротехническата стомана от 4.5%, магнитострикцията е практически нула. Та питам тогава разглеждащият реклами, които не разбира, защо трансформаторите все пак бръмчат.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #99 -: Февруари 28, 2019, 11:04:39 am »
За да СЕ(ни) убедиш в истинността на твоето предположение...

Наистина ли смяташ, че това е предположение? И то мое?
Това е толкова явно, че повече няма накъде...и е нещо, което не подлежи на споделяне, поради изначалната си първична същност, която е в основата при преобразуване на механична в електрическа енергия и обратно.

Все едно да те питам - Ти като установи, че предметите падат, защо не сподели с нас своето предположение, че съществува гравитация? - и да те пратя да СЕ самоубеждаваш с опити...

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #100 -: Февруари 28, 2019, 03:56:20 pm »
Помислих си …..седейки, че евентуално това може да е твое мисловно упражнение. Но Отговор #105 ме разочарова. Нищо де, това не пречи да назидаваш.
Това е толкова явно, че повече няма накъде...и е нещо, което не подлежи на споделяне, поради изначалната си първична същност, която е в основата при преобразуване на механична в електрическа енергия и обратно.
За другите назидания по-добре …..само да седя.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #101 -: Февруари 28, 2019, 04:10:39 pm »
ndm, къде точно те сърби?
Или очакваш аплодисменти за представлението си в ролята на вечния дразнител?
Твърдиш ли нещо или оспорваш нещо? Ако твърдиш нещо - обяви какво, че не ти се разбира точно! Ако оспорваш - аргументирай се?

Престани с този цирк и не се самонадценявай толкова!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #102 -: Февруари 28, 2019, 07:25:23 pm »
Entalpii, наистина ти в тази тема си на "свой терен", не мога да си кривя душата. За разлика от многото други теми, тука ти само за два дена успя да разбереш какво казах в прав текст на 26.02. Просто потенциала ти в магнитните двигатели е несравним.
А колкото по широка е хистерезната крива толкова по големи са загубите и загряването.
Казахме за тъничката хистерезисна фигура на силициевите стомани! Големи хистерезис и магнитострикция означават и големи загуби - МАЛКА ЕФЕКТИВНОСТ.
Цитат
Един невеж ум не е абсолютно празен съд, а е пълнен с каша от неподходяща или подвеждаща житейска опитност, теории, факти, интуиции, стратегии, алгоритми, евристики, метафори и предчувствия, но за съжаление, на него му изглеждат полезни и точни знания.
Главата ти е пълна с факти, но поради липсата на знания не можеш да ги систематизираш и разбереш, затова пишеш глупости.
Но липса на магнитострикция означава липса на магнитопроводимост - чети хубаво руския текст!
Точно обратното е: материалите с най ниска магнитострикция имат най голямата магнитна проводимост. На pdf файла можеш да видиш характеристиките на един феромагнетик, който има почти нулева магнетострикция (спрямо силициевата ламарина е над 100 пъти по ниска), но магнитната проводимост е 1 000 000 (над 100 пъти по голяма от тази на силициевата ламарина). А причината се вижда от графиката, но надали ще я разбереш само за два дена.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #103 -: Март 01, 2019, 09:57:05 am »
   Ето, нещата започнаха да ми се изясняват и Свободната Енергия е почти открита. Просто трябва термопомпа с детандер, която е без реакция на Ленц и с ефективност многократно надвишаваща Карно. Просто и ясно (казано), вече се вижда светлината в края на тунела (само дано да не е отново прожектора на влака).
   Трябва да си измисля и аз думичка за край на постовете ми, за да звуча по-авторитетно и нека тя да бъде...

  Вервайте ми!!!

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #104 -: Март 01, 2019, 10:53:30 am »
   Концепцията става от ясна, по-ясна. Просто ни трябва един ZPM, е... хубавото е, че аз знам от къде да вземем. Има такива в база Атлантида, в галактика Пегас. Телепортираме се на борда на Дедал и след няколко месеца (ако е рекъл Господ) се връщаме с модула. След това остава лесното: към ZPM-а връзваме термопомпата и детандера и воала имаме си СЕ. Всичко е лесно и просто (и все пак дали не е влака).

   Вервайте ми!!!