Автор Тема: Поредният Магнитен генератор  (Прочетена 102073 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #60 -: Февруари 21, 2019, 05:53:33 pm »
Атос ,да свалиш банна на Жоро да чуем за Бедини то

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #61 -: Февруари 21, 2019, 06:56:45 pm »
Относно точката на Кюри за магнитите, въпреки, че е извън темата! От 40 и повече години фирмата "Weler" произвежда поялници, които регулират температурата си на принципа на изгубване на магнитните свойства на постоянен магнит при достигане на определена температура. Контактна система е свързана с магнита. Твърдението, че магнитът загубва магнитните си свойства при тази температура " за винаги" са не състоятелни. Тесла е правил успешни  опити за създаване на махало на този принцип. Не го е патентовал, до колкото ми е известно. Процесът е свързан с промяна на температурата, което е сравнително бавен процес, за това може би не е намерил приложение за създаване на двигател.
Не въобще не е така. В поялника има магнит който е много топлоустойчив и не губи свойствата си и при температури от порядъка на 500 градуса. Магнита е прикачен към контактната система. Той се привлича от метално дискче от мю-метал със определена точка на Кюри което дискче, шаиба е запресовано в човката на поялника. На самото дискче е изписана щампована температурата му. Ако искаш поялника да е по горещ или по студен сменяш човката с такава за необходимата температура.
Са за Жоро
Той никога не е заявявал, че има самозахранено Бедини. Винаги според уредите му излизаше, че може да се самозахрани ама все имало проблеми със смущения изгорели контролери и кво ли не ноо самозахранване ЙОК.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #62 -: Февруари 21, 2019, 07:38:17 pm »
Ако е НАМАГНИТЕН, престава да е магнит.
Но на нас това не ни трябва! Трябва ни магнитопровод!
Не е вярно - преходите може да са много бързи, а температурните падове са малки, което не значи, че преработваната топлина е малка. Колкото и да не му харесва на някой, нещата са сходни с детандера!
Пишеш неща които са далече от истината: ЕДН е пропорционално на промяната на магнитният поток. Теоретично и на практика е невъзможно да се направи конструкция при която да се преминава през точката на Кюри по бързо от 2 пъти в секунда. Тука трябва да се има предвид практически използваем режим на промяна на магнитната проницаемост, което означава плюс / минус 5 гр от точката на Кюри. От друга страна магнитопровод със сечение 0.1 мм2 може да се нагрява и охлажда с тази скорост, но потока който минава през него няма да може да светне дори един светодиод.
Но всичко това разглеждано чисто теоретично, без каквато и да било практическа реализация, е възможно.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #63 -: Февруари 22, 2019, 12:10:10 am »
И някой тук в България да е направил Бедини мотор-генератор който да се самозахранва че и да дава в повече... и не с акумулатори а с кондензатори...

Жоро направи Бедини мотор генератор.Жоро беше много активен във форума на caduceuc.Поне трима души му заплатиха
материалите и Жоро им направи реплики на своето Бедини.Още няколко други се опитаха да направят реплики по указа
ния на Жоро.

Никой от тези хора не потвърди, че енергията на изхода на мотор - генератора е повече от тази на входа . . . .   :o

Моите контакти със Жоро. Той твърдеще, че неговото Бедини може да захранва електромобили . . . .
предложих му да докарам моята електричка ФИАТ ПУНТО в Пловдив (за моя сметка) и да направим експеримент с
неговото Бедини.Предложението ми остана без отговор . . . .

Жоро твърдеше, че може да захранва ДФвЕЦ с неговото Бедини, като източник, вместо ФВ панели . . . .   :o
Предложих му, да докара своя мотор - генератор в София и да направим експеримент с моята ДФвЕЦ.
Тоже . . . . нулев отговор . . . .

Попитах, дали може да видя неговото Бедини "на живо" в Пловдив.Покани ме.
Отидох заедно с мой приятел инж. П.Л. електрончик, който дълги години разработва и произвежда зарядни
устройства за електрокари.

Жоро, без съмнение е умен мъж, той е добър електрончик и добър механик.Сам разработва и произвежда
пакетажни машини за хранителната промишленост.

Жоро отговори на всички въпроси, които му зададохме.Показа своето работещо Бедини и ни даде възможност да замерим с мултицет и електроскоп параметрите му.За двата часа, които прекарахме, не може да се измери и разбере,
дали импулсите на изхода на мотор - генератора дават повече енергия, от енергията на входа.
Но този експеримент може просто да се направи, като се остави да работи Бединито няколко дни с няколко акумулатора.
Ако заредените акумулатори са повече от разредените, значи КОП > 1

Жоро така и не направи този прост експеримент години наред . . . .  :o

Жоро твърдеше, че Бединито му може да "съживи" стари, сулфатизирани акумулатори . . . .
На осцилоскопа се виждаха импулси с амплитуда 100 V дори повече.Според инж. П.Л. тези импулси
действително могат да десулфатизират акумулатора, но ако ако тази "терапия" е продължителна по време,
високоволтовите импулси започват да разрушават плочите на акумулатора. За нови акумулатори тази
"терапия" е противопоказна.

В заключение ще кажа, че още на 20 - та минута от посещението при Жоро усетих силна болка, която просто
разцепваше главата ми.Това усещане трая през цялото време.Моят партньор инж.П.Л. усети същото но по късно.
Когато седнахме в колата на връщане в София, П.Л. ме запита : "Ти усещаше ли болки в главата?Моята ще се
пръсне!"
Като радиестезист, аз долових това излъчване, дори имам свое обяснение, но това е тема за друг разговор . . . .   
 

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #64 -: Февруари 22, 2019, 02:41:00 am »
Главоболието ти е от въртящото се вертикално магнитно поле, аз правих подобна постановка, машина за облаци, и 4 пъти я пускам и жената веднага получаваше главоболие. Имаше писано някъде да си екранира въртележката но явно не го е направил, или поне да я обърне че диска да е хоризонтален.
А относно машината на Бедини не вярвам да има повече на изхода отколкото на входа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #65 -: Февруари 22, 2019, 02:50:38 am »
Главоболието ти е от въртящото се вертикално магнитно поле, аз правих подобна постановка, машина за облаци, и 4 пъти я пускам и жената веднага получаваше главоболие.
Запознай се с "Вертушка Рината", там е обяснено добре (ако не си я ползвал за прототип, де)  ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #66 -: Февруари 22, 2019, 07:29:22 am »
Oooofff, masters, защо започвате старата песен на нов глас? Бедини мотор е дъвкан в отключени и заключени теми до припадък! Пък след смъртта на Джон, по света вече никой не се занимава с него! Може да греша за последното, но аз като изследовател, задълбочил се в принципа, не намирам повече писания. Скоро в темата "Алтернатива на Bedini" пуснах два кратки видео клипа с едно осъвременено виждане. Можете да ги видите в постове #71 първо, после се върнете на #68. Все още не съм мръднал от това положение.
Колкото до главоболието, на мен не ми се случва това. Нито при посещенията при Yoro нито при моите експерименти!
Бъдете здрави!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #67 -: Февруари 22, 2019, 11:42:29 am »
Entalpii, имам чуството че живееш в свой измислен свят, без никакава връзка със реалността. Или само пишеш без да помислиш предварително.
Я ПОМИСЛИ и кажи, кое ще се охлажда по бързо - лист с размери 100 х 100 х 0.2 мм като нитинола или призма 10 х 10 х 20 мм като магнитопроводите. И двете са с еднакъв обем, от един и същи материал и при еднакви начална и крайна температура.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #68 -: Февруари 22, 2019, 01:15:23 pm »
И тук е ламарина!
Дебели топузи не са необходими.
Знам че просто си говориш, но аз ще ти дам пример който те оборва: Един трансформатор за мрежова честота (50 Hz) за мощност 9 - 10 W има маса от 0.5 кг. 400 гр от тази маса се пада на магнитопровода. При 50 пъти по ниска честота съответно и магнитопровода и медният проводник ще бъдат 50 пъти повече. Това означава че новият трансформатор ще тежи 25 кг, точно толкова колкото тежат и старите заваръчни трансформатори "Кракра". Цената само на това устройство заедно с магнита и без нищо странично, като детандери, компресори и т.н. ще бъде около 500 лв (а може би и повече). Ако предположим че абсолютно никаква външна енергия не е необходима, не се налагат никакви разходи за ремонт и подръжка, само този възел ще иска 30 години време за изплащане на инвестицията!!!
Ти как мислиш (ако изобщо мислиш) кой би инвестирал в такава мегаструктура, само за да захрани едно светодиодче.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #69 -: Февруари 22, 2019, 03:21:28 pm »
Atos, под умножител какво разбираш? Напрежението на 6 бобини е 3 волта след греца. Проводника е Ф0,75мм. заради ниското напрежение тока след греца е 0,05А. Преди греца, на променливото, тока е 1,6А. до колкото разбрах от обясненията на братчеда, тока след греца е малък заради ниското напрежение. Това е тока на късо. Като ми остане време ще отида да си купя друг проводник, може би Ф0,3мм и ще си навия нови. Въпросът беше ако мога да използвам нещо готово. За стъпковия мотор никой не каза дали ще стане?

  ELPUNTO, а дали е възможно да ви е заболяла главата заради изпаренията на акумулаторите? Има и още нещо свързано с вибрациите, но наистина не е за тук.

 ppipilica, при жоро имаше една машина за дъжд на Дейвид Уелс, ако не ме лъже паметта. Тя не беше негова, но това в случая няма значение. Та когато я пуснеше аз просто излизах. Имах страшно неприятно чувство, все едно някой ме мачка. В сравнение с тая машинка, Бедини генератора не представлява нищо, него почти не го усещам.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #70 -: Февруари 22, 2019, 03:29:15 pm »
Стандартен умножител, с диоди и кондензатори:

http://multicet.blogspot.com/2015/03/Umnojitel-naprejenie-kaskada.html

Можеш да махнеш "греца"...

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #71 -: Февруари 24, 2019, 12:12:38 pm »
Минималните топлинни загуби, при резонанс в трептящ кръг, дават възможност проводниците да са тънки и да носят значителни мощности.
    Това въобще не е вярно и е една голяма заблуда и противоречие!

  Виждал ли си въобще резонанс на живо?

Умишлено или не, все у лево бегаш, което е жалко не само за самият теб... когато нещо не ти е ясно, барем питай, а дали някой ще иска да си губи времето заради теб за да ти отговаря - друг въпрос.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #72 -: Февруари 24, 2019, 03:54:59 pm »
Би ама не! Баш ти ще неутрализираш реакцията на Ленц!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #73 -: Февруари 26, 2019, 07:25:41 am »
Вчера прехвърлих всичко, което успях да намеря за Андрей и неговият двигател. Първо, човекът е завършил " Бауман", едно от най - реномираните учебни заведения, подготвящо инженери за военната промишленост на Русия, и не само това. Той има 3 висши образования. Второ, човекът е надарен, съдейки по проектите, които е завършил вече.Така, че електромагнитният генератор е реалност. За щастие геният не се намира в Русия или България, където откритията му ще събират прах и ще умира от глад..
Колкото до неутрализирането реалцията на Ленц явно го прави в този генератор и допълнителните бобини, навити бифилярно с основните които използва, служат именно за това. Ефектът на Ленц при постоянно токовите и асинхронните двигатели е сравнително добре изучен и математически моделиран, но структурата на неговия генератор е малко по - различна. На сайта на фирмата му има някои мъгливи обяснения, както и трябва да бъде. Ето в това е предизвикателството господа български СЕ - ешници. Дайте да дадем, както казваше бай Пешо, партийният ни секретар.... ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Поредният Магнитен генератор
« Отговор #74 -: Февруари 26, 2019, 08:03:06 am »
В бифилярната бобина може и да не настъпва реакция на Ленц, но в нея ще генерираш нула ток и нула мощност. Поради последните две нули съвсем естествено е и реакцията на Ленц да е нула.