Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Поредният Магнитен генератор

(1/23) > >>

rumenat:
Здравейте на всички нов съм във този форум,но и аз като всички се ровя по нета да намеря работещо решение как човек да си направи в къщи 5-10кв свободна енергия но за сега неуспешно.Ако някой е успял нека да сподели за да фалираме ерепетата :).Аз ще споделя няколко клипа от нета,ако може някой да каже дали е възможно това.
https://www.youtube.com/watch?v=EmdKVecQhXs

човека твърди че половината енергия върви за самозахранване,половината остава за ползване 3кв-3кв

тука ще кача и друг модел от друга фирма но за него не ми става ясно какво може да произведе като киловати

https://www.youtube.com/watch?v=LNBDbDaXwVw

Радико:
 колега rumenat
Горният клип сме го гледали и разисквали във форума няколко човека откриха няколко доказателства "пропуски" че това е неугледен фейк На български му се вика направо измама. Не губи време да гледаш купища глупости в тубата няма да ти стигне живота да ги изгледаш. Вероятността да попаднеш на нещо истинско е толкова колкото е вероятността да спечелиш джакпота от тотото. По добре чети глупостите написани в този форум защото определено концентрацията на полезни неща е малко по висока от тази в тубата.

Maistora52:
Здравей, rumenat! Добре дошъл във форума!
Всички ние тук, вкупом, имаме същото еретично желание да се освободим от ерепетата (и останалите разбойници по веригата и покрай нея), но никой още не е успял. Не е толкова просто, особено на фона на вече разнебитената ни родина, в която всичко ценно се продава за скрап, майсторите вече недовиждат, а калфите забягват масово в чуожбина, където - се превръщат в роби.
Първият клип е един от серията подобни (около дузина) на Андрей Слободан - рускоговорящ, и вероятно сръбски руснак, който по мое лично мнение не ни заблуждава (както твърди Радико), защото ПРИНЦИПЪТ на който е стъпил е работещ - става въпрос за легендарния вече Джон Бедини, който според мен също (както мнозина други) бе сполетян от нерадостната съдба "да го умрат" скоропостижно.
Какво представляват разработките на Андрей Слободан? - ами "чисти" Бединки, съоръжени с хитра електроника.
Има една малка негова - 1kW -бединка, която той разглобява пред камерата на съставните й части и се вижда с просто око следното:
https://www.youtube.com/watch?v=VNmtFMuhDAY
https://www.youtube.com/watch?v=FFULC3zaqPY
1. Статор - 55 бобинки навити бифилярно - в 11 успоредни на оста, реда, по 5 броя на ред. Свързването им към електрониката е част от хитрината - и засега не ни е известна - не са представени схеми. На това малко генераторче всичките бобини са въздушни (но може и да бъркам, защото не е ясно показано) -т.е. без сърцевина.
2. Ротор - 60 броя неодимови магнити, в 12 успоредни на бобините реда, по 5 броя на ред. Разположението на магнитите е строго под 90 градуса спрямо бобините. Под въпрос е, дали всичките 60 магнита са разположени с единият си полюс навън, точно както при Бединките.
3. Електрониката - не съм специалист по интегралите, но освен преобразувателя за 220 волта, Андрей споменава и т.нар. "софтуер - програма", която е всъщност първата (след бобините) хардуерна платка с процесор/и, операционни усилватели и др. имащи за цел да управляват САМОРАЗВЪРТАНЕТО на ротора. Това е възможно, но е част от основното ноу-хау на изобретателя и схемата му НЯМА да ни се представи.
 Със сигурност е нещо много  просто като идея и е постижимо с наличните на пазара елементи.
За сега ще се въздържа от обяснения и предположения, какво точно е сътворил Андрей Слободан, но съм готов да вляза в творческа дискусия какво точно се иска от съответната електроника, предвид досегашният ми опит с Бединките.

На втория клип - нищо съществено в аспект Свободна Енергия не е е демонстрирано и не си струва да се обсъжда.
Поздрави!

Радико:
Ремъка майсторе ще ти припомня за ремъка. автора твърди, че електродвигателя се ползва за с стартиране и после преминава в генераторен режим, но както забелязах и предният път като се пусне клипа на фулскрин и на забавен кадър се вижда ясно че и в двата случая едното бедро на ремъка е по изпънато от другото понеже е натовареното а другото понеже е разтоварено леко вибрира. Това принципно е нормално, но би трябвало при преминаването в генераторен режим да се натовари другото бедро а нищо не се променя и в допълнение на това, че въртят генератора натам насам но единият крак подозрително остава на едно и също място. Позабравил си ги тези неща май. Има ги някъде във форума стоят си добре би било да не се повтаряме и да се въртим в кръг като кобила на харман. 

Михаил Кузмов:
М;чи как да не работи този дивайс? Я си припомнете принципа "барон Мюнхаузен"!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия