Автор Тема: Време, пространство, енергия.Теория за нови технологии.  (Прочетена 62562 пъти)

valentingk

  • Гост
Първо е написан сценария и след това е създадена земята! Целта не я знаем, само виждаме какво се случва. Сегашния сценарий започва когато Ной пристига с кораба и започва тихомълком да поробва със своето племе местните хора. Някои търсят ноевия ковчег, но няма да го намерят, защото той се е върнал там откъдето е дошъл. Те ни се представят индиректно. Тук съм качил няколко жокера от 19 век, които намекват за тяхното присъствие и произход.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
3. Слънцето е диск, отзад е захранването (като прожектор). Диаметъра му е около 200км. Разстоянието до него е около 3600 км. То се използва само за осветление (фокусиран лъч). За отопление се използват други системи.
4. Луната също е диск, свети със собствена светлина. Така се имитират фазите на луната. Диаметър около 230 км.
( Единствения спътник в Слънчевата система, който не се върти около собствената си ос! Каква случайност! )

Ето една от многото снимки, които лично съм правил на "прожектора" ;D Аз не виждам нищо плоско в него... който вижда, значи има проблеми с възприятията.
https://drive.google.com/open?id=0B8nqMqjbsA5WUXNfTnhzOUpoYk0

Същото се отнася и за Луната (също моя снимка):
https://drive.google.com/open?id=0B8nqMqjbsA5WLThEMHltTExOZzg

Естествено е същото да се отнася и за Земята. Въобще напоследък този "хайп" (възможно е да е целенасочена пропаганда) около темата за плоската Земя набира голяма популярност и най-лошото е, че много хора се връзват...

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
А можеш ли да се "пробваш" да направиш твоя снимка на луната, но без помощта на чичото? Ще бъде интересно да споделиш как изглежда луната в твоите очи.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Ndm, не разбирам какво имаш предвид. Това са снимки, които лично съм правил (от балкона) с телескопа ми Celestron C8 XLT и специализирана камера Basler Ace acA640-100gm. Практическата астрономия (най-вече снимане и изследване на планетите) ми е едно от хобитата, което практикувам от около 8 години. За какъв чичо говориш?

Стегнете се, че започва да става наистина трагикомично. Който се съмнява да си вземе някой по-силен бинокъл, примерно един SkyMaster 25х70 или 25х100 с тринога и няколко последователни вечери хубаво да разгледа Луната и фазите й. С такъв бинокъл може да се види дори пръстена на Сатурн, когато е видим на небето. Слънцето може да се наблюдава/снима през увеличителна оптика САМО през специализиран за целта филтър, предпазващ оптиката и очите! Иначе ще бъде последното нещо, което си погледнал. Аз ползвам ето този: http://telescope.bg/product.php?ProductID=245

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ок, след доза хумор и скептицизъм, бих желал да продължа логическите разсъждения (от пост 31) за времето, пространството и...плътността на телата (МАТЕРИЯТА) в зависимост от "дозата" време!

Оказва се, че плътността на телата е в пряка зависимост от времето, в което се проявяват.

Ако приемем, че за "външен наблюдател", Вселената е неизменна - http://megavselena.bg/kvantovo-zaplitane-dokaza-che-vremeto-e-ilyuzorno/
то времето наистина е илюзорно, но за всички, които са вътре във Вселената си е факт!
Ако съпоставим неизменността на Вселената и липса на време в самото пространство (в което тя е проектирана) спрямо материята (и собственото време на материйно съществуване/разпад/синтез), излиза наистина, че пространството е безмерно по-плътно от материята!

В пост 31 разгледах колко по-плътна би била дадена субстанция ако е с "лично" забавено време. Не говорим за възприятие, а за РАЗЛИКА в скоростта на процесите!
А сега да си представим, че в пространството, време НЯМА(като отделен компонент) ! Времето е..."спряло".
За пространството (етера), всякаква материя би била просто...безплътна, както за нас е безплътен лъча от фенерче.


valentingk

  • Гост
Здравейте,
преди да бистрите такива философски понятия като време, пространство, вселена е редно да сте запознати с устройството на земята на която живеете. Както виждам повечето тук още живеят с въртящата се земя от "По света и у нас" и "Время". Явно тези внушения в миналото още ви действат и се оказват спирачка за вашата духовна еволюция (ако има такава). Не е ли по добре да помислите по въпроса: "Как се задържа това огромно количество вода върху сфера и то въртейки се с 1400 км?" Не забравяйте, че водата е течност!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Не е ли по добре да помислите по въпроса: "Как се задържа това огромно количество вода върху сфера и то въртейки се с 1400 км?" Не забравяйте, че водата е течност!

Задържа се заради гравитацията, както и всичко останало. Центробежните сили не са толкова големи, че да я надмогнат. Виж, ако по някакви причини Земята изведнъж спре да се върти, тогава ще стане проблем.

А иначе как ви звучи факта, че всички тела в Слънчевата система са сфероиди и се въртят (лично наблюдение, потретвам), а само Земята е плоска? На мен тази идея никак не ми се вързва. Както споменах, поинтересувайте се малко от практическа астрономия, ако не можете да си позволите собствена оптика, посетете някоя обсерватория и разгледайте някое съседно кълбо. Ще разсее заблудите и ще ви хареса със сигурност, а току-виж сте се запалили по астрономията :)
Че в астро-физиката има силно сбъркани концепции - има - но сфероидната форма на космическите тела със сигурност не е от тях.
Виж кухата Земя е по-приемлива :) Възможно е точно чрез отвори на полюсите свръхмасивните звезди по центровете на активните галактики (квазари), да изхвърлят излишната енергията под формата на мощни струи материя и лъчения.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Здравейте,
преди да бистрите такива философски понятия като време, пространство, вселена е редно да сте запознати с устройството на земята на която живеете.
А ти не е ли по - добре, преди да ни даваш ценните си напътствия, да изчетеш цялата тема, за да вникнеш поне малко в идеите, които се дискутират тук?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Нищо лично! - просто съм длъжен да въведа в горните размишления и цитати "некои важни съображения":
Най-важното от които е факта, че ВРЕМЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА!
Ако всеки съответен автор, разискващ аспекти отнесени към Природа, Космос, Материя, Взаимодействия и евентуално научните инструменти изучаващи тези НАЛИЧНОСТИ, предварително не направи определение (дефиниция) какво разбира под понятието ВРЕМЕ - за мен и за някои много сериозни световни учени (Едуард Уитън - МТИ, Ед Фредкин - МТИ, Едгар Мичъл - Пало Алто и др.) - явно и категорично започва с псевдонаучни спекулации  и заблуждаване на съответната аудитория, защото единственото определение на/за "времето" е само и единствено - АБСТРАКЦИЯ.
Обосновавам се така:
1. Времето е мисловен обструкт на Разума.
В Природата Време НЕ СЪЩЕСТВУВА, съществуват ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния" - всичко останало е плод на мисловни абстракции!
2. "Времето" не е веществено, не е Вещество, не е Материя, не е Пространство, не е никаква форма на Взаимодействие.
3. Само и изключително като абстрактно ПОНЯТИЕ, "времето" има предназначението само да ориентира съответния Наблюдател към Наблюдаеми Материални форми и Взаимодействия между тях в някаква Единствена и Неповторима тяхна последователност = ПРОЦЕСУАЛНОСТ.
4. Няма две еднакви Процесуалности, няма две еднакви форми, няма две еднакви "състояния".
С цел разбиране на действителността, Разумът въвежда категориите "преди" ,"сега", "след това = после", и техни множество производни и комбинации наречени "глаголни времена", и - разбира се! - тези категории и "глаголни времена" също са само абстракции.
5. Смесването на тези абстракции с реално наблюдаемите форми, процесуалности и променливи състояния, води винаги до псевдонаучни разсъждения и все по-често напоследък - до пълни глупости! ... някои от които са например, че "времето тече!", или, че има "посока на движение", или че "се забързва или забавя" и пр.
Разсъждавайте, моля, адекватно на челните фронтове на науката. Намираме се в Третото Хилядолетие! И не се занимаваме с "история, хронология, летописи или граматика" - всяко от които (а има и огромен брой други) е отнасящо се до нашата ПАМЕТ.
Да, чрез нашата памет разбираме нещата, но това не означава винаги, че сме ги разбрали ПРАВИЛНО!
Поздрави!
п.п. Познавам Кръстьо Минев лично, и имам "некои съображения"...
Не се доверявайте на всеки сложно изразяващ се "описател"!

Ч.Н.Г Майсторе, прекрасен пост :) Ето прочети тази обширна статия за времето https://zdravivsekiden.com/vremeto-ne-sashtestvuva-shokirashto-iziavlenie-na-fizici/?fb_action_ids=622842981201672&fb_action_types=og.comments&fbclid=IwAR0UuGvTURfIyDljbZr9jyAqdGV4uvHKY9IJDH3E9rEdzxEgR8gpFEXJwRU. Много точно е казано че времето е фикция на човешкото съзнание и разум. ;) Особенно ето този абзац:    Теория за фазите или как да докажем липсата на несъществуващото?
Нашите мисли за движението на материята обикновено разделят отделните нейни състояния, а промеждутъците между тях човек възприема като време.   Последователните състояния на материята в съзнанието на човека се сливат в единната «река на времето».

За аналог на това движение могат да служат филмовите ленти, на които са запечатани отделни моменти от движението на тела. При скорост на прожектиране от 25 кадъра в секунда (по-правилно е да кажем една 86400-та част от въртенето на Земята в кръг около оста си) в нашия мозък, движението на телата се обединява и е постоянно.

На отделни кадри ние виждаме образ на вече несъществуващото минало в неговите фази. Да фиксираме бъдещето не трябва, защото него го няма в природата.

Всяко движение може да се разглежда като състоящо се от отделни фази. Ето защо може да се каже, че материята се намира в постоянна фаза на движение.

Най-много нагледни примери ни предоставят фазите на Луната, която всяка нощ ни се представя в своята нова фаза. Процесът на растеж на растенията се състои от поникването на семената, височината на стеблата, появата на листа и така нататък. Той нагледно илюстрира фазите на развитие на биологичните обекти. В животинския свят ние също наблюдаваме фази на развитие.

      Понятието „фаза” е така естествено, че за него не е прието да се говори. Но в дадения случай то поставя акцент на това, че всяко движение, колкото и незабележимо да е то, в крайна сметка се състои от отделни отрязъци, наименувани фази.

Сега става ясно, че промеждутъка между фазите на състоянията на обектите трябва да се разглежда като разстояние между тях, а не като време.

Материята постоянно се движи с определена бързина, а скоростта — това е разстоянието за изкуствено създаден, ритмичен период.

Особено значение придобива понятието за фазовото съществуване (движение) на материята в квантовата теория.

Внасянето в определението на свойствата на материята на понятието „фаза” премахва постоянно възникващата илюзия за съществуването на времето. Става ясно, че времето не е природно явление, а феномен на човешкия разум.

Феноменът време спонтанно възниква в съзнанието на човек всеки път, когато той осмисля продължителността на което и да било явление или събитие.

Материята съществува в триизмерно, безконечно пространство в постоянно, относително фазово движение.

И, накрая

Човек идва на света в общество с установени традиции и постулати.От детските си години човек изпитва понятията, съществуващи в обществото. На него му е психологически трудно да поставя под съмнение привидно очевидната истина. Но между „привидното” и истината — има дистанция с огромни размери.

Великата илюзия за времето се крие във вътрешното съзнание и се простира до най-великите умове на науката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Иванчо реши да отиде на кино. Погледна си часовника и видя, че процеса за придвижване до киното е в ход. Отиде на спирката. След десетина ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния"  започна процеса по пристигане на автобуса. Иванчо се качи на автобуса. След още няколко  ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния"   автобуса стигна до спирката на киното.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Иванчо реши да отиде на кино. Погледна си часовника и видя, че процеса за придвижване до киното е в ход. Отиде на спирката. След десетина ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния"  започна процеса по пристигане на автобуса. Иванчо се качи на автобуса. След още няколко  ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния"   автобуса стигна до спирката на киното.

Изглежда че Иванчо е прозрял що е то време, за разлика от Радико. ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Не, Иванчо не може да прозре що е то дето го няма. Ама я ми обясни ти защо не изписваш "  ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния"
Ами изписваш  тази гнусна фикция. Явно хаоса в главата ти е доста голям.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Не, Иванчо не може да прозре що е то дето го няма. Ама я ми обясни ти защо не изписваш "  ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния"
Ами изписваш  тази гнусна фикция. Явно хаоса в главата ти е доста голям.

Прозира прозира Иванчо, щото пипето му е по голямо от това на Радико ;D Аз не изписвам последните, щото тези като Радико дето са по назад в прозрението, ще ме зяпат с отворени уста и няма да разберат нищо от това дето им казвам ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Стига бе, Радико! Що му се впрягаш още?
Как да изписва " ПРОЦЕСИ и последователности от променливи състояния" , като няма да ги има, ако няма време!
Коя от тези 3 думи има смисъл без съществуването на време?
По-точно...кое от тези неща изобщо може да съществува без да има време?
Процес? Или последователност? Да не би пък "променливи състояния"?
Все едно да отричам съществуването на водата в океана, но при това да твърдя, че корабите плуват и рибите си живеят вътре...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Чудесна статия, пусната от Технократ по-горе. Има надежда да се разбият айнщайнизмите :)

На мен ще ми бъдат много любопитни резултатите от пускането на анкета "Съществува ли време?" :D С прости отговори "Да" и "Не". Защото текущия спор се води от едни и същи 4-5 човека и никой друг не се престрашава да вземе участие (с изключение на teofilius и още някои имаше, като и двамата всъщност подкрепят лагер "Майстора" :) ).

Вижте сега... работата е там, че вече започнахме да се хващаме за всякакви термини и да носим вода от 9 кладенеца, като в крайна сметка използваме все вид описателни процеси, което няма как да е иначе - трябва да използваме измислени от нас понятия (описващи разни явления), за да се разбираме помежду си.

Проблемът (поне доколкото аз го виждам) се корени в айнщайновите заигравки с "времето", превръщайки го в нещо, което то всъщност не е. Хората ще кажат "Щом Айнщайн казва, значи можем да изкривяваме времето, можем да пътуваме през него напред/назад, можем да използваме червееви дупки..."
Ето това са глупости, разбирате ли? Въплъщаване на нещо, което не може да се въплъти! Именно тези опити за въплъщение впоследствие масово изкривяват разбиранията на хората и от тези фантазии те си разгръщат свои още по-грандиозни, нямащи нищо общо с действителността.

Това е основното, което се опитваме да кажем с Майстора и Технократ. Че в природата има безконечно действие/промяна - има, разбира се - вече кой как ще го наименова (време, процес и т.н.) е въпрос на гледна точка.
Борим се именно срещу погрешните въплъщения и приписване на несъществуващи свойства на динамичната природа.