Автор Тема: Време, пространство, енергия.Теория за нови технологии.  (Прочетена 62572 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Кадуцей, полулегнал съм в леглото с лаптопа в скута и стоя като някой хахо с пръст върху монитора... никакъв ефект. Изгледах 1/2 сериал по AXN Crime на телевизора, стоейки с пръст на монитора... добре че никой не ме вижда :) За тия 15-20 минути тоя оргон да е започнал да прелива през ушите ми...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Еми значи или си много железен, или не си нормален човек  :)
Как пък никой освен атос не усети ефекта, това е толкова очевидно... Тук направих десетина теста с различни хора по снимката и всички имаха резултат след десетина секунди максимум. Или който е разбрал, просто не пише, за да не му се майтапят троловете. Както и да е. Живи и здрави

ПП
Велц затова сигурно е затворил линка към неговия тест тук
http://www.welz.us/
Най долу на страницата е, но препратката не работи от известно време.
"Click here for to test transfer of life force at any distance for free" 

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Хаха, да не сме свидетели на нова вълна гаражни емигранти.  ;D

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Juliang, пробвай да приложиш творчески член първи от закона за оргона – да смениш пръста. При мен се получава само че с другата ръка.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
При мен с дясната не се получава, може би защото не съм левичар.
Ако не си левичар, с лявата приемаш, с дясната-отдаваш, това е нормалното. Усещането обаче стига само до китката ми, явно матричната гривна, която нося блокира достъп на всякакви енергии по-нагоре.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Явно интересът към тази тема се поизчерпа, но искам да добавя/споделя нещо.
Когато правих въпросния тест, бях уморен от работа, а си легнах в около 3:30 часа. На сутринта трябваше да стана в 7:00, е...станах и се чувствах бодър, сякаш съм спал нормалните 8-9 часа.
Обикновено ако не спя поне 6 часа, на другия ден "всичко ми трепери" отвътре, поне в първите няколко часа...
След още един ден това се повтори - пак "зареждане", този път с 2:30 часа сън (при мен факторът самовнушение е силно подтиснат, доказано тествано многократно).

Не правя генерални заключения или изводи, просто споделям лични впечатления.


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
"Ключа" към разбирането на феномените Внушение и Самовнушение не е елементарно прост, затова малцина само са "в час".
Най-общо "схемата" е такава: Човекът е социално животно... т.е. обществено, групово и т.нар. психически дадености и особености са в пряка зависимост от този факт.
Психе-то или Душата е био-енергиен феномен и не е точка някаква разхождаща се произволно насам-натам, а е Поле със сложен и непоседлив пространствен ареал, в чийто обичаен център е човешкото тяло и по-точно една област близко до сърцето. Идеалната му (на този пространствен ареал) форма, според уредите, с които е наблюдаем (Кирлиан) е подобна на яйце с острия връх нагоре (осово над главата).
Една от главните му особености на това енергийно "яйце" е, че от него непрестанно избликват в разни посоки плазмоидни потоци - сходни по характер са слънчевите ерупции (протуберанси) и Северните Сияния.
Обичайното название на това поле е Аура (Ауреол = Ореол)
Представете си сега един площад, и хиляди митингуващи за нещо хора там - каква адска гмеж от всевъзможни енергийни ерупции е това!!! - умопомрачително!
И всяка отделна Аура, различна от всички останали - РЕВЕ за нещо! Трепти и блъска, ВИБРИРА,натиска, удря, дърпа, извива се като пипалата на октопод и ... най-общо - по този начин взаимодейства с околните ... което казано най-грубо, представлява една енергийна кланица, където повечето биват енергийно изколвани, а единици само успяват да "похапнат" от тази кървава енергийна вакханалия.
Пак така, грубо казано, изтъпанчил се някой от кандидат-касапите там на трибуната, и "облъчва" останалите със своите плазмоиди!!! - сиреч "настройва" ги на своята вълна, на своята честота на вибрация.
При хората, това се осъществява ЧРЕЗ ДУМИ... но също и с Викове, Ревове, и най-често СТРАННИ жестикулации  и Мимики... на фона на общо Ревящата за нещо Тълпа... и в добавка с всякакви други шумове - тъпани, зурни, фанфари, кречетала, бомбички, фойерверки и пр.
Прибавете към тази енерго-информационна ОЛЕЛИЯ и медиите и "картинката" става пълна.
Къде е тук обаче ВНУШЕНИЕТО И САМОВНУШЕНИЕТО.
Ами точно ТАМ Е - те са другите думички само, за това, което става - бих го нарекъл ЕНЕРГО-ИНФОРМАЦИОННО МОДИФИЦИРАНЕ.
Някой - предварително модифицирал се, т.е. Само-настроил се - "ръшка" като побеснял Трол ерупциите си наляво и надясно и Модифицира останалите "кекавци"... щото те, видиш ли, са изнемощяли от енергиен и информационен глад и едвам си седят на краката...
Всъщност тук истински ГЛАД няма, той бива внушаван... набиван в главите на СЛАБО-умните ...  с една едничка ОСНОВНА ЦЕЛ - да продължат да се държат като слабоумни и да "хранят" Главния Модификатор!
Това разбира се е само една от многото версии на темата за Внушението и СамоВнушението... а има още хиляди... милиони...
И къде е всеки от Нас в тази Енерго-Информационна ЛУДНИЦА - всеки сам да си реши!
... 8) 8) 8)
Главният въпрос обаче не се изясни - накъде се юрна Ем-Драйва на Роджър...??? - май като "свините" се набута у дерето! - точно като-както набутахме там темата!
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 06:19:34 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
atos
Имай предвид, че силата на енергийния линк от тази снимка е спаднала допълнително спрямо началото, защото в момента устройството се преработва и електродът е отстранен. Т.е. това което се е натрупало в астралното копие постепенно се изчерпва, защото източникът вече не е същия. Ще пусна скоро снимка на подобрената версия, за да се ползва от който иска и смята че има полза.

Майсторе,
явно не си си пил хапчетата скоро  ;D То бива жлъч и капаци на очите, ама чак толкова...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
caduceus, имам го в предвид. Ясно е, че е избледняващ отпечатък в матричното поле.

Майсторе, това, за което пишеш се нарича егрегор и е един от основните фактори, определящи насоките в мисли и действия на дадена прослойка хора.
"То" наистина е реално и съществува, макар и на нефизическо ниво, създава се и се храни от неканализраните духовна и психическа енергия на хората, умело (или понякога не дотам) уловена и калибрирана от въпросните споменати от теб " Модификатори".
Типичен пример в исторически план е фанатизмът, насаден чрез Хитлер.
Има егрегори "камерно изпълнение" (в семейството, работното място, клуба/спортната зала), има и такива на по-глобално ниво - политически партии, медийна пропаганда, големите футболни фен клубове, та чак до международната политика и цивилизацията като цяло.

Бъди сигурен, че съм "в час" с нещата и ги различавам, но не искам да изпадам в безкрайна полемика - темата за това е огромна.
Точно за това споменах, че не правя анализи, а само споделям впечатления.

П.П.последните постове наистина не са за тук и ще ги преместя, но в момента нямам време.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Мести, Атосе, мести!
И да си кажа, че някой май се е почувствал настъпен - Не! - Нито Атос, нито Асен-си имам предвид... вие сте мъдри мъже и ... нищо лично... просто обсъждам... просто споделям аспекти... като гледам какво става из Родината ни и по света... тотален срив на градивните духовни вибрации... загуба на Вкус, на Морални ценности... и последващо  всеобщо дискредитиране на Живота като Уникално Космическо явление!
А думичката "егрегор" ми е пределно ясна, и означава "модифицирано информационно и/или духовно поле" породено и "потребявано" от група индивиди... просто е чуждица, която ми звучи гадно и я избягвам.
И... тонът за благоприличие и уважение ме задължава, ако имам да кажа нещо лично на някой - да се обръщам по име към него! Също така, жлъч или пък злост в мен няма, ама въобще... Може да има ирония, сарказъм, но това с тумбите по площадите (по целия свят) никога не е нещо по-различно от енергийна гмеж и касапница... който може да вижда - да гледа!

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
. . . . . . .
Кадуцеус, няма да е зле да направим устройство за забавяне на собственото време, за да може да си откраднем по някой допълнителен час за работилницата, че нещо не стига :D

В биосистемата човек има няколко потока време или няколко вида време.Всеки поток тече по свой контур.
Различните хронопотоци нямат нищо общо един с друг.
Ето трите вида време които аз различавам с днешна дата (вероятно те са повече) :

1. Физиологично време - това е времето което определя деленето на клетките в човешкия организъм.
Времето по което се развива физическото човешко тяло т.е. бебе, дете, младеж, зрял човек, старец.

2. Астрално време - времето на астралното/те тяло/тела на човека. Това е времето на мисловните процеси,
"произвеждане предаване и приемане" на мисли и чувства.

3. Социално време - тове са събитията които човек е преживял в социума т.е. обществото.

Всяко от трите времена тече по свой контур и може да се ускорява/забавя с технически средства или пси техники.

Физиологичното време сравнително лесно се управлява.Казвам го от личен опит.За забавянето му аз използвам
пирамида.Поставих пирамида (дървена рамка) в градината си.Когато вляза и легна в нея . . . времето просто
спира.Това наблюдавам от 6 - 7 години. Усещането за "спряло време" има всеки който е влязъл в пирамидата ми.
Това са десетки приятели и познати, всеки твърди едно и също "Нямам представа колко време съм престоял . . ."
Като правило човек прекарва от 30 мин. до 1,30 ч.

Механизмът за забавяне/ускоряване на физиологичното време много добре е описан в статията на инж. Кръстьо Минев "Ускоряване/забавяне на локалното време в биосистема"

Социалното време много добре се онагледява с народната мъдрост "Не питай старило, а патило."
За социалния опит няма значение колко години е живял даден човек,
а колко събития са минали през главата му . . . За добро или зло социалното време в БГ сега тече ускорено . . . 
 
Астралното време може да се ускорява или забавя, дори да се връща назад . . .
Ето един случай от личния ми опит.

Девойка на 19 г. попада в тежка автомобилна катастрофа.Изпада в кома 8 месеца, след което в будна кома 3 години.В това състояние я заварих . . . жив труп.
След дълга и упорита работа (около 6 месеца) тя можеше да отговаря с глава "ДА"  и "НЕ" на въпроси, да движи крайниците си по команда, дори се опитвахме трима души да я изправяме . . .

От контактите с нея с изненада разбрах че тя е забравила буквите, и проявява интерес само към детските книжки с  картинки т.е. нейното съзнание бе на 3 - 4 годишно дете. Астралното време и се бе върнало назад с . . . 20 години.

 


   

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Нищо лично! - просто съм длъжен да въведа в горните размишления и цитати "некои важни съображения":
Най-важното от които е факта, че ВРЕМЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА!
Ако всеки съответен автор, разискващ аспекти отнесени към Природа, Космос, Материя, Взаимодействия и евентуално научните инструменти изучаващи тези НАЛИЧНОСТИ, предварително не направи определение (дефиниция) какво разбира под понятието ВРЕМЕ - за мен и за някои много сериозни световни учени (Едуард Уитън - МТИ, Ед Фредкин - МТИ, Едгар Мичъл - Пало Алто и др.) - явно и категорично започва с псевдонаучни спекулации  и заблуждаване на съответната аудитория, защото единственото определение на/за "времето" е само и единствено - АБСТРАКЦИЯ.
Обосновавам се така:
1. Времето е мисловен обструкт на Разума.
В Природата Време НЕ СЪЩЕСТВУВА, съществуват ПРОЦЕСИ и последователности от променливи "състояния" - всичко останало е плод на мисловни абстракции!
2. "Времето" не е веществено, не е Вещество, не е Материя, не е Пространство, не е никаква форма на Взаимодействие.
3. Само и изключително като абстрактно ПОНЯТИЕ, "времето" има предназначението само да ориентира съответния Наблюдател към Наблюдаеми Материални форми и Взаимодействия между тях в някаква Единствена и Неповторима тяхна последователност = ПРОЦЕСУАЛНОСТ.
4. Няма две еднакви Процесуалности, няма две еднакви форми, няма две еднакви "състояния".
С цел разбиране на действителността, Разумът въвежда категориите "преди" ,"сега", "след това = после", и техни множество производни и комбинации наречени "глаголни времена", и - разбира се! - тези категории и "глаголни времена" също са само абстракции.
5. Смесването на тези абстракции с реално наблюдаемите форми, процесуалности и променливи състояния, води винаги до псевдонаучни разсъждения и все по-често напоследък - до пълни глупости! ... някои от които са например, че "времето тече!", или, че има "посока на движение", или че "се забързва или забавя" и пр.
Разсъждавайте, моля, адекватно на челните фронтове на науката. Намираме се в Третото Хилядолетие! И не се занимаваме с "история, хронология, летописи или граматика" - всяко от които (а има и огромен брой други) е отнасящо се до нашата ПАМЕТ.
Да, чрез нашата памет разбираме нещата, но това не означава винаги, че сме ги разбрали ПРАВИЛНО!
Поздрави!
п.п. Познавам Кръстьо Минев лично, и имам "некои съображения"...
Не се доверявайте на всеки сложно изразяващ се "описател"!


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Искам да уточним нещо...
Това, че времето не е пространство не е напълно вярно!
Както съм го казвал и преди, времето е онази част от пространството, чрез която мисли човешкият мозък. Да, може да се приеме за абстракция, но това не значи, че не съществува!
Не съществува само под формата, под която е всеобщо прието да се възприема!
Времето е тази компонента на пространството, която бихме видели като едно от измеренията, ако можехме да възприемем 6D, например. Понеже не сме способни да преодолеем това измерение, го възприемаме (времето) за еднопосочно и равномерно.
Ако някой е разбрал напълно материала, публикуван в първия пост от темата -  Ноември 26, 2016, 11:37:43 am  от Майстора, може да добие представа за какво говоря:

Събития, процеси, нашето 3D и т.н. са като информация (2D) в голяма книга, които за нас "вървят" равномерно и по ред. Събитията в едно 4D са пак като книга на която всяка страница е едно 3D(малко е трудно за представа). На коя страница ще я отвориш, зависи от това, кое измерение си овладял. За нас страниците се разлистват една по една в "хронология", но ако се излезе от рамките на 4D, това би било  просто "поглед под различен ъгъл", така да се каже! За това, ако нещо "изчезне" в 3D, то не значи, че го няма, а просто е изчезнало за възприятията ни - зрение, осезание (за звука има противоречиви данни). Когато този обект се появи (ако се появи) на друго (но само за нас друго) място, казваме, че има телепортация. В същност...обектът си е на същото място , на което е бил в 4D (а това са поне 6 места в 3D едновременно). Затова в нашето 3D, понякога може да се локализира/види една и съща частица сякаш е на 2 различни места. То е, като да гледаш една и съща рибка в аквариума от някой негов ъгъл - виждаш 2 рибки, които се "държат" по еднакъв начин и са видимо на различни места.
Кашата за нас става пълна вече, когато се опитаме да интерпретираме всичко това в 6D. Тогава се получава "излизане" от времевото ограничение, чрез което мозъкът ни мисли. В 6D това време, което знаем е само едно от направленията (представете си 4D вектор - невъзможно за представа е), което може да се преодолява в различна "посока". Все едно сте взели тази книга с 4D страници и може да я отворите на която искате страница.

Прекалено "плоски" сме мозъчно, за да осмислим и разбираме подобна концепция! Имаме само проблясъци в елементарното схващане на нескопосни модели, което е примитивно!
Дори сега, когато пиша това се чувствам вече доста изморен психически и...след ден-два, ако го прочета ще се питам пак аз ли съм го писал (както често ми се случва)....


 
« Последна редакция: Април 10, 2017, 10:14:13 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
По мое скромно мнение единствената причина да определяме, обясняваме времето със абстрактни определения е факта, че ние нямаме реални сетива за време. Понеже сме свикнали да определяме като реално само това което усещаме със сетивата си се получава това недоразумение със времето. За да го разбере човек трябва да излезе от клетката на собствените си сетива. Изключително трудна задача обаче. Аз лично не мога да заявя, че съм успял да го постигна. Е поне осъзнавах към какво да се стремя.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Тези дни попаднах на статия в Yahoo за книгата  UNCOMMON KNOWLEDGE by Al McDowell
Авторът на книгата Al McDowell твърди, че има научни експерименти, които категорично и недвусмислено
опровергават Относителността на Айнщайн.

В статията се дават кратки извадки от книгата. Направих си труда и преведох извадката от глава 4
Experiments Disprove Relativity .
За моя изненада Al McDowell твърди, че светлината НЕ СЕ разпространява с еднаква скорост спрямо наблюдателя
и зависи от посоката на излъчване.Това влиза в противоречие с Относителността на Айнщайн.

Това много ме изненада и озадачи. Това което знам от студентската скамейка и което ми е набивано в главата е, че геният Айнщайн теоритично доказва постоянната скорост на светлината, а опитите на Албърт Майкелсон и Едуард Морли през 1881 - 1887 г., както и многобройните опити след това потвърждават теорията на Айнщайн.

От тези опити се правят два ФУНДАМЕНТАПНИ извода :
1. Етер НЕ съществува
2. Скоростта на разпространение на светлината е една и съща във всички посоки

След като повече от 100 години се доказва от световнопризнати учени верността на Относителността на Айнщайн,
изведнъж Al McDowell твърди че това е грешка . . . . .
Възможно ли е Al McDowell да е прав . . . . или просто се прави на интересен и иска да повиши интереса към
книгата му с комерсиална цел ?

Ако някой физик от форума има достъп до протоколите от опитите за измерване скоростта на светлината, моля да коментира твърдението на  Al McDowell .
 
Извадка от глава 4 Experiments Disprove Relativity на книгата  UNCOMMON KNOWLEDGE by Al McDowell.