Автор Тема: План за колонизиране на Марс  (Прочетена 42429 пъти)

dark_side

  • Гост
План за колонизиране на Марс
« -: Декември 07, 2016, 12:15:50 pm »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2017, 02:02:20 am »
Гледам, че има пусната космическа тема, а мен космосът ми е една от любимите теми, та да взема да поръся и тук малко мерудийка- никой няма да го спомене по тия ю- туб филми, но Марс е планета невъзможна за колонизиране и причината е в това, че няма как да задържи атмосфера заради липсата на магнитно поле както е при Земята. Тя няма атмосфера и това не е случайно- нас магн. поле ни пази от слънчевия вятър и за това се наслаждаваме на северни сияния, вместо издухване на атмосферата. 8)
И понеже Марс е интересна планета, учените поддържат интереса към нея с разни заметки по върбите и тополите на балами като нас, които си представят колонизиране на космоса и научната фантастика става реалност.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2017, 10:13:14 am »
Използвам факта, че темата не е от особенна важност за да вметна нещо което ми се струва, че е доста сериозно и важно за всички останали теми.
Значи първо една показателна история за Ингвар Кампрад създател и собственник на фирмата IKEA известен и със аскетичният си начин на живот. Та след едно интервю със журналисти един от тях решил да си направи дебелашка шега със скъперничеството му и уж случайно изпуснал няколко дребни монети съвсем близо до него. След като се убедил, че журналиста няма намерение да си ги събира  Ингвар се навел и започнал да ги събира. На въпроса защо си прави труда да събира дребни монети при условие, че е милиардер отговорил:
 Това е разликата между мен и теб, че аз обръщам внимание и на най дребните неща. Това е причината да съм толкова богат а вие да сте беден журналист.

Надявам се, повече хора да схванат какво имам в предвид.
В случая бях провокиран от изказването ти Светльо, че на марс няма атмосфера. Има атмосфера вярно в сравнение със земната е като дребните монети на журналиста спрямо парите на Кампрад, но дали не е важно.
Всеки сам избира, дали да мисли като него или като журналиста. журналисти на доброволни начала от всекидневника "Мазето.нет"   

june1900

  • Гост
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2017, 10:33:45 am »
Гледам, че има пусната космическа тема, а мен космосът ми е една от любимите теми, та да взема да поръся и тук малко мерудийка- никой няма да го спомене по тия ю- туб филми, но Марс е планета невъзможна за колонизиране и причината е в това, че няма как да задържи атмосфера заради липсата на магнитно поле както е при Земята. Тя няма атмосфера и това не е случайно- нас магн. поле ни пази от слънчевия вятър и за това се наслаждаваме на северни сияния, вместо издухване на атмосферата. 8)
И понеже Марс е интересна планета, учените поддържат интереса към нея с разни заметки по върбите и тополите на балами като нас, които си представят колонизиране на космоса и научната фантастика става реалност.

Бъркаш се някъде. Марс си има атмосфера, можеш да прочетеш за нея тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Atmosphere_of_Mars

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2017, 03:01:55 pm »
Знам, че има атмосфера на Марс, това е очевидно. Въпросът е, че тя е разредена и то много. Удобства някой неща, като на пример скафандрите ще са по- удобни и леки, но нищо повече. Марс е три пъти по- малка от Земята, а Луната е четири пъти по- малка от Земята. Тоест Марс е малка с малка гравитация, а на това отгоре и без магнитно ядро.
Можем да измислим начин да сгъстим съвсем малко атмосферата, да я направим от чист кислород, но това няма да ни помогне по никакъв друг начин, освен с това, че леките скафандри ще черпят въздух директно от околната среда.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2017, 07:12:46 pm »
Има предания от древните, че някога е имало такива същества, които са наричали "планетни инженери".

Ние си нямаме и бегла представа за подобни проекти. За сравнение (в тази материя) сме като прощъпулници спрямо лекоатлети спринтьори.
Можем само да си фантазираме с аматьорските си представи...

june1900

  • Гост
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2017, 07:25:58 pm »
Има много сериозни съмнения, че някога въобще сме изстрелвали нещо отвъд външната орбита.

Едно на ръка, че няма нито една истинска СНИМКА от НАСА, целия материал са дигитални възстановки, а не реални кадри, такива няма. Всички най-известни СНИМКИ на други планети са правени от телескопи на Земята или намиращи се в атмосферата, а не в космоса.

Ако се проследи историята на цялата космическа програма още от първите действия на Фон Браун и първия сателит, съмненията, че там горе действително съществува нещо като фирмамент са доста смислени.
Още преди това - много преди операция "Кламер" тоест много преди Фон Браун да стане директор и старши архитект в НАСА - нацистите са били научно убедени в съвършено различна космогония от съвременната. Именно - "Теорията за Световния лед" на Ханс Хьорбигер (изобретателя на най-разпространения воден клапан днес), според който космосът е с по-голяма плътност от атмосферата и следователно представлява "твърда бариера" за всяко прекалено бързо движещо се тяло, което иска да навлезе в него.



С други думи - едва ли знаем каквото и да е съществено за космоса и планетите... Всичко, което знаем за вселената извън пределите на Земята, са най-вероятно лъжи.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2017, 07:35:29 pm »
атос това не са древни предания това са думи от пътеводителя.
жалко че филма нямаше особен успех за разлика от култовата книга.
june1900 стига с тия смешки бе са остава и ти като екснейма да изръсиш че земята е плоска.
Това за високата плътност което цитираш се отнася само за посоките по остта на четвъртата перпендикулярна права.

june1900

  • Гост
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2017, 07:58:17 pm »
Земята по никой начин не е плоска, това е пропаганда от ЦРУ, и набира страшни сили в нашата провинция, от различни секти.


Но това не означава, че знаем каквото и да е за космоса. Нацистката история ми е сериозно хоби, и смятам, че съм доста информиран. Да не превръщаме форума в конспиративен.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2017, 09:37:57 pm »
Това е поредният план чрез който ще бъдат усвоени поредните хиляда милиарда долара!Колкото струваше "кацането" на Луната!Много интересно как изгубиха плановете и технологиите на въпросното кацане?При което орбитален спускаем апарат забавя огромната си скорост без триене в атмосферата оти такава няма и на всичкото отгоре бъдещите лунатици са прави в него-без кресла без предпазни колани -без нищо!То кола не можеш да управляваш прав-ако някой е пробвал с развален механизъм на седалката се сеща за какво говоря...

june1900

  • Гост
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2017, 10:25:39 pm »
И аз до такива изводи стигам. В космоса е невъзможно да се излезе с ракета.

МОЖЕ, обаче, да се излезе с летяща чиния. Защото при нея няма сблъсък с преграда, когато преминава между среди с различна плътност (заради принципите на тягата й, поне според свидетелските спекулации и показания).

И не е случайно, че първите летящи чинии са нацистки. Още когато са планирали да избомбят Америка с водородна бомба на балистична ракета, нацистите са мислели за извън-атмосферна орбита, като по-лесен начин ракетата да стигне Америка с по-малко гориво. И те са имали страшно много време да изследват горната атмосфера, именно с такива цели. Някои твърдят, че първият човек в космоса е бил нацист, а не руснак. И логично... какво са имали руснаците тогава - нищо! Целия свят е бил прекалено назад. 50 години не са били достатъчни да настигнат нацистката технология от онова време. Нека не забравяме, че първото тяло, достигнало космоса, е нацистката балистична ракета.

Следователно нима е забранено да се предполга, че първият човек в космоса също е бил нацист? През 2012та се появи една новинарска статия, в която се твърдеше, че някакъв на смъртно легло на 72г съди австрийското правителство, защото твърдял, че той бил първия човек в космоса, изстрелян там от нацисткото правителство. Ако успея да я открия пак, вече ще запомня как се казваше човека...




Така... за кацането на Луната има няколко версии. НАЙ-ВЕРОЯТНО до там е ходено, и там наистина е стъпвано... но американците са отишли с летяща чиния. Отиването най-вероятно е факт, но вместо кадри за световната общественост е заснет научно-фантастичен филм.

Същото е и в момента - истинските войни се водят с оръжия, които трудно бихме разпознали и ги мислим едва ли не за прояви на природни феномени. Фиктивните войни се водят с патрони, гранати, танкчета, ракети и самолетчета - тоест с консумативи. Причините са две - първата е, че харченето на консумативи върти голямото колело на световната икономика и месомелачката се захранва; втората причина е да не се разкрива коя сила с какво разполага.

Едва ли някой разумен човек смята, че правителствата напълно отворено и димонстративно показват на всеослушание оръжейните си тестове. Когато някой тества оръжие за пред медиите, това е политическо послание. Затова, когато някой не води война за абсолютното си оцеляване, той не ползва истински оръжия - ползва допотопни военни консумативи (всичко което не е от Междузвуздни войни), за да си стимулира икономиката, би било глупаво да показва на врага истинското си въоръжение.




Същото е било и със стъпването на Луната. Показали са едно и са направили филм... но са отишли със съвсем друго и кой знае какво са видели.



П.П.
Между другото, както някои от вас сигурно знаят, нацистите изобретяват инфра-червените датчици, както и оптичните кабели. Когато се случва инцидента Розуел в САЩ, американците първо събират комисия от вкарани в Америка нацисти при операция "Кламер". Защо? - Защото това, което са намерили в разбилата се чиния, страхотно е напомняло НАЦИСТКА техника, за която разузнаването на САЩ е знаело още от времето на войната. Американците просто са помислили, че са свалили някакъв нацистки кораб.

Ние цивилните, разбира се, видяхме оптични кабели едва преди десетина години.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2017, 10:52:56 pm »
атос това не са древни предания това са думи от пътеводителя.
жалко че филма нямаше особен успех за разлика от култовата книга.

Това не са думи от "пътеводителя", а са части от "Документите Терра"! Запознай се, преди да класифицираш ;D
Иначе...книгата е готина (филм не съм гледал)...

Някак си...мнозина не могат да възприемат информацията, че светът се управлява от разните тайни организации (масони и т.н.), които са подчинени на "псевдоилюминатите" (разните символи по доларовата банкнота), а истинските илюминати изобщо не са земни и не са хора! И на всичко отгоре нито за миг не са изпускали контрола над планетата ни...

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2017, 12:09:50 am »
Ама какво значение има дали са хора или извънземни-важно е че света не се управлява по правилния за нас начин-ние какво правим по въпроса???

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2017, 12:35:11 am »
... Някак си...мнозина не могат да възприемат информацията, че светът се управлява от разните тайни организации (масони и т.н.), които са подчинени на "псевдоилюминатите" (разните символи по доларовата банкнота), а истинските илюминати изобщо не са земни и не са хора! И на всичко отгоре нито за миг не са изпускали контрола над планетата ни...
Направо ми е смешно... защо трябва да се търси конспирация в нещо толкова елементарно?
Само вижте какво се случва с нашата татковина за последните 30 години. Едни пичове свиха квот имаше да се свива от държавицата и някои от тях си биха камшика -така и не ги чухме повече. другите останаха за да дообират каквото има. Нагласиха си хубави закони които ги защитават, и продължиха да ни грабят законно - с приватизация, с данъци, с липса на съдебна система. В момента тези които са на власт (или се борят за власт) се опитват да докопат остатъците които ни се подхвърлят по европейските програми.
Същото е и в световен мащаб - едни хора законово ограбват други хора. Поробват ги, разединяват ги и ги държат в подчинение. Нищо не се е променило от времето когато сме били племена. Да, сега нещата са малко по-завоалирани, но състоянието е същото.
Масони, ильоменанти... глупости на търкалета. Какви масонски или други глупости трябват на 2-ма шефове на международни банки за да седнат и да се разберат какво да финансират и коя държава да съсипят? Просто спират финансирането на някои големи проекти и дадена държава закъсва сериозно. Взима заеми, които след това трябва да връща - пример Гърция. Защо Гърция а не САЩ - нямам ясна идея, предполагам че гърците просто прекалиха с лапането.
Украйна - на никой не му трябва тая държава, просто руснаците решиха "да се изокат на мегдана" че ги бяха позабравили малко.
Сирия - петрол и несговорчив ръководител. Кофти, едни хора имаха други планове за тоя петрол. И стана мазало. Същото е с Либия, с Ирак... Я виж саудитците като слушат как всичко им се разминава...
Спомнете си какво е ставало в класа ви и в училището ви когато сте били ученици. Нима има някаква разлика в това, което се случва в света (с изключение на мащаба)? Големите причакваха малките и ги преджобваха за стотинки. Понякога ги и понабиваха леко... Е, случваха се и някои сакатлъци - счупен нос, счупен крак... Имаше си групички дори в самите класове - едните се биеха с другите, понякога неясно дори и на тях самите защо...

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2017, 12:55:35 am »
Ми то па бива елемнтарни и манипулативни разсъждения ама ти просто разби всичко!Ко викаш-двама шефове на банки сядат на кафе и хвърлят на боб коя държава да съсипят???Ти добре ли си?Защо не е САЩ ли-ами защото към момента владеят света...