Автор Тема: План за колонизиране на Марс  (Прочетена 42449 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2017, 09:03:47 am »
Atos  За другите не знам, но аз съм прочел много добре твоят пост. Просто реших, че не е достатъчно за някой хора за да го разберат напълно Прочел съм и примера на Юлиян със хвърлянето на тухлите четворки. Та ще използвам случая да допълня, че с няколко преобразувания може да се достигне от показаната от мен елементарна формула до закона на Нютон и формулата пресмятаща силата при изхвърлянето на тухлите и резултата ще е идентичен при двете. просто тази формула е най лесната и проста за реални сметки.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2017, 09:20:14 am »
Радико, в твоето обяснение няма гряшка, но е не пълно и има малка неточност. Ти си изразил тягата единствено като разлика в наляганията по площа, ако ракетите разчитаха само на това нямаше да полетят. Другата компонента е порпоционална на скоростта на излизане на газовете и техния масов разход, тя е много по голяма от компонентата която си дал, и именно тя изразява закона на Нютон.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2017, 09:53:32 am »
Не бе dmitarp това е едно и също, налягането в камерата от какво зависи, дебита на газовете през отвора от какво зависи, теглото на газовете напуснали камерата за единица време колко е, скоростта на газовете каква е
За всеки от тези отговори има формула с която да се изчисли. Замествайки веки от копонентите които съм написал със съответната формула ще развиеш първоначалната формула да нещо гигантско и страшно в което после като започнеш да съкращаваш ще стигнеш и до закона на Нютон. Но това е способ за тероризиране на студенти, тука е безсмислено да се прави.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2017, 02:14:20 pm »
   Да допълня този отговор на Радико
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #84 -: Вчера 22.02.2017 в 08:26:06 pm »
   Според учебник по физика на Савелиев, тягата е малко по-голяма от тази във формулата на Радико. Даже два пъти по-голяма е от логичната, защото имаме движение на флуида в близост до соплото (дюзата) и това води до спад на налягането върху стените вътре в близост до изходния отвор, където излиза ускореният флуид.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #94 -: Февруари 24, 2017, 08:47:18 am »
https://vesti.bg/tehnologii/nasa-otkri-7-planeti-koito-mozhe-da-poddyrzhat-zhivot-6065841 Споко, скоро и бързо ще се преселите  :D

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #96 -: Февруари 26, 2017, 11:05:57 am »