Начало > Новини от света на технологиите

План за колонизиране на Марс

(1/20) > >>

dark_side:
От Елон Мъск: https://www.youtube.com/watch?v=IFA6DLT1jBA

svetlio760:
Гледам, че има пусната космическа тема, а мен космосът ми е една от любимите теми, та да взема да поръся и тук малко мерудийка- никой няма да го спомене по тия ю- туб филми, но Марс е планета невъзможна за колонизиране и причината е в това, че няма как да задържи атмосфера заради липсата на магнитно поле както е при Земята. Тя няма атмосфера и това не е случайно- нас магн. поле ни пази от слънчевия вятър и за това се наслаждаваме на северни сияния, вместо издухване на атмосферата. 8)
И понеже Марс е интересна планета, учените поддържат интереса към нея с разни заметки по върбите и тополите на балами като нас, които си представят колонизиране на космоса и научната фантастика става реалност.

Радико:
Използвам факта, че темата не е от особенна важност за да вметна нещо което ми се струва, че е доста сериозно и важно за всички останали теми.
Значи първо една показателна история за Ингвар Кампрад създател и собственник на фирмата IKEA известен и със аскетичният си начин на живот. Та след едно интервю със журналисти един от тях решил да си направи дебелашка шега със скъперничеството му и уж случайно изпуснал няколко дребни монети съвсем близо до него. След като се убедил, че журналиста няма намерение да си ги събира  Ингвар се навел и започнал да ги събира. На въпроса защо си прави труда да събира дребни монети при условие, че е милиардер отговорил:
 Това е разликата между мен и теб, че аз обръщам внимание и на най дребните неща. Това е причината да съм толкова богат а вие да сте беден журналист.

Надявам се, повече хора да схванат какво имам в предвид.
В случая бях провокиран от изказването ти Светльо, че на марс няма атмосфера. Има атмосфера вярно в сравнение със земната е като дребните монети на журналиста спрямо парите на Кампрад, но дали не е важно.
Всеки сам избира, дали да мисли като него или като журналиста. журналисти на доброволни начала от всекидневника "Мазето.нет"   

june1900:

--- Цитат на: svetlio760 в Февруари 15, 2017, 02:02:20 am ---Гледам, че има пусната космическа тема, а мен космосът ми е една от любимите теми, та да взема да поръся и тук малко мерудийка- никой няма да го спомене по тия ю- туб филми, но Марс е планета невъзможна за колонизиране и причината е в това, че няма как да задържи атмосфера заради липсата на магнитно поле както е при Земята. Тя няма атмосфера и това не е случайно- нас магн. поле ни пази от слънчевия вятър и за това се наслаждаваме на северни сияния, вместо издухване на атмосферата. 8)
И понеже Марс е интересна планета, учените поддържат интереса към нея с разни заметки по върбите и тополите на балами като нас, които си представят колонизиране на космоса и научната фантастика става реалност.

--- Край на цитат ---

Бъркаш се някъде. Марс си има атмосфера, можеш да прочетеш за нея тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Atmosphere_of_Mars

svetlio760:
Знам, че има атмосфера на Марс, това е очевидно. Въпросът е, че тя е разредена и то много. Удобства някой неща, като на пример скафандрите ще са по- удобни и леки, но нищо повече. Марс е три пъти по- малка от Земята, а Луната е четири пъти по- малка от Земята. Тоест Марс е малка с малка гравитация, а на това отгоре и без магнитно ядро.
Можем да измислим начин да сгъстим съвсем малко атмосферата, да я направим от чист кислород, но това няма да ни помогне по никакъв друг начин, освен с това, че леките скафандри ще черпят въздух директно от околната среда.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия